Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamieszanie

(2)
2014-03-02 18:18 | tkw
Kto wygra całe to zamieszanie ?
Europa już dawno jest politycznym i ekonomicznym trupem. USA są mocarstwem schodzącym, tyle, że sami jeszcze tego nie wiedzą. USA i Europa ograniczą się do werbalnych protestów, wprowadzą trochę sankcji które zresztą sami szybko cofną, bo sami na nich będą tracić a poza tym „pragmatyka, real-politic, nie będziemy umierać za Kijów” i tym podobne bzdety.

Rosja połknie Ukrainę – niekoniecznie tak wprost – to połknięcie będzie polegać raczej na przywróceniu do władzy Janukowycza – pretekst jest znakomity, to wybrany demokratycznie prezydent a cały ten tzw. „Majdan” to bunt i pucz, podburzany przez Zachód. Rosja w charakterze „stróża demokracji, prawa, bezpieczeństwa i praw ludzkich” - NATO (w tym Polska) będą musiały to przełknąć. Powiedzieć, że po przywróceniu do władzy Janukowycz będzie pionkiem w rękach Putina – to i tak o wiele za mało, ale swoją willę Janukowycz odzyska a zadaniem dla propagandystów będzie przekonać wszystkich, że „to wcale nie był dom Janukowycza, to była willa – tu padnie nazwisko tego, kogo trzeba będzie zniszczyć – Janukowycz to skromnie żyjący patriota Ukraiński”, ludzie to kupią.

Rosja coś tam wygra na całej tej awanturze, być może nawet formalnie wchłonie Krym, ale prawdziwym wygranym będą Chiny. Rosja, wchodząc do Ukrainy, będzie miała co robić przez lata zanim tę zdobycz przetrawi. A tymczasem Chiny wezmą Syberię – użyją DOKŁADNIE takiej samej propagandy, jak Rosja wobec Krymu – już teraz na Syberii mieszka więcej Chińczyków niż Rosjan. Rosja wejdzie do Ukrainy „w imię prawa, demokracji i ochrony, bla bla bla”, Chiny wejdą na Syberię dokładnie tak samo. Chiny zrobią z Rosją DOKŁADNIE to samo, co dziś Rosja z Ukrainą.

A Polska ? A co się robi z kundlem, który stoi na drodze obszczekuje jaśnie pana ?