Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lodowate serce narodu

(2)
My tu sobie gadu-gadu, a tymczasem na całej połaci trwa zbieranie podpisów przez partie startujące w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  • 2014-03-20 14:05 | AnnaMariaMagda

"Lodowate serce narodu"

Panie Profesorze Drogi,
    że tak sobie pozwolę, bo czytam i lubię...

Wiem, że Pan wie, że aż tak źle nie jest - jest spora grupa ludzi w kraju, którzy wiedzą co to UE, Parlament Europejski, Lewica i prawica, itd. itp.

Oczywiście, niestety, grupa niewiedzących jest większa. Mam pewność, że to jedna z przyczyn, dla których Pan zdecydował się zająć polityką - zajęcie, które u nas, obecnie, wyjątkowo źle się kojarzy.

Jednak sądzę, że nie politycy i polityka odpowiadają za tę niechęć oraz za tę niewiedzę - a w każdym razie nie tylko...

MEDIA - to jest współczesne zło, straszne zło.
    Anglicy mają swoje wspaniałe BBC - my już praktycznie nie mamy TVP. Oznacza to, że nie ma przeciwwagi dla mediów komercyjnych, goniących ślepo za kasą, czyli za sensacją.
    Nie ma TVP - takiej, jak powinna być, czyli BEZ REKLAM, niezależnej od KAPITAŁU i niezależnej od kolejnych RZĄDÓW. Tak właśnie niezależna jest BBC.
    Brak takiej TVP to brak RZETELNEJ, OBIEKTYWNEJ INFORMACJI, brak kogoś, kto by "prostaczkom" w przystępny sposób tłumaczył świat, tak, aby nie zniechęcać a zachęcać do jego poznawania.

Telewizja to wspaniały wynalazek - odczuwam to za każdym razem, kiedy na kanałach typu Planet, Animal Planet, itp. oglądam niewiarygodne wprost filmy dokumentalne, przyrodnicze, historyczne i wszelkie inne.

Jestem ogromnie wdzięczna ludziom, którzy wybierają się odległe miejsca lub odległą przeszłość, aby wprost przed mój wygodny fotel dostarczyć przepiękne obrazy lub całą masę różnorakiej wiedzy.
    Jest to możliwe, ponieważ są kraje prawdziwie cywilizowane, w których telewizja nie służy tylko do tego, co u nas. Ponieważ wszystkie te wyprawy, te wspaniałe filmy, KTOŚ musi sfinansować - i KTOŚ to rzeczywiście robi... KTO? O to jest pytanie dla naszych polityków...
  • 2014-04-03 17:52 | siouxie

Re:Lodowate serce narodu

Chciałem napisać, że takie czasy, że ludzie zmęczeni, że po 14h pracy nie mamy siły na chociażby udawane zaangażowanie społeczne, że kupując politykę chcąc nie chcąc zaliczam się do obywateli "starających się" zrozumieć itd itd. Tyle że po co to wszystko pisać....
    Wystarczy cytat: BYT OKREŚLA ŚWIADOMOŚĆ.

I wszystko jasne...