Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czechy – mistrzowie korupcji?

(12)
Według najnowszych rankingów Czechy są jednym z najbardziej skorumpowanych państw w Europie. Dla Czechów to hańba narodowa. Dla ich polityków – sposób na życie.
 • 2014-03-24 12:36 | violadagamba

  Czeski film

  Słucham tylko czeskiego radia: "radiozurnal" i "vltava".Wysoki poziom dziennikarstwa i wspaniałe audycje kulturalne (vltava).
  Czesi tropią aktywnie korupcję i konsekwentnie.Orzeczenie naszej prokuratury,że "Amber Gold" to sprawa ,li tylko,genialnego prostaka,w CR zdarzyc się nie może.Rozdawnictwo posad za głosowania polityczne w Polsce są nagminne i całkowicie akceptowalne.W skrócie,w CR tropią "kmotrów",nie zawsze z sukcesem,ale tropią.W Polsce tropienie "nie uchodzi".Zawsze wzbudza wrzask o "przesladowanie polityczne".Ranking TI powstaje przez obywatelską ocenę "korupcyjnosci".Czesi,są wrazliwi na tą przypadłośc i dają głos.Polacy ,chyba stracili nadzieję,że "bezkorupcyjnośc " nie istnieje w epoce poststyropianowej.
  I nie "dają głosu".
 • 2014-03-24 13:37 | gość

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  W końcu artykuł o prawdziwych Czechach, kraju skorumpowanym, z mieszkańcami mających w pogardzie cały wschód w tym Polskę i Polaków. Nikt w Czechach z korupcją nie walczy a i w życiu codziennym też jest ona obecna. Nie wiem zupełnie skąd się wziął w Polsce taki pozytywny wizerunek Czechów.
 • 2014-03-24 14:23 | małyjanio

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  ta cała czeska korupcja to na pewno przez brak lustracji i dekomunizacji!!!
 • 2014-03-24 15:52 | pius

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Oczywiście w artykule nie zabrakło wtrętu, że Czesi są super, zwłaszcza lepsi od Polaków, a elity polityczne pewnie im z Marsa zesłano. Czesi są nie tylko skorumpowanym krajem, ale również ksenofobicznym i nacjonalistycznym, szczególnie popularna jest pogarda dla Polski i Polaków, ale także dla innych narodów słowiańskich. Ale oprócz tego, że są skorumpowani to też zwyczajni złodzieje. Latem zeszłego roku byłem kilka dni w Pradze i oto co mnie tam spotkało. W Polsce zarezerwowałem 2 pokoje niedaleko praskiej starówki. Na miejscu okazało się, że nic nie zgadzało się z publikowaną ofertą - ani cena, ani warunki, ani zdjęcia, po prostu kompletnie inne miejsce, niż to reklamowane w internecie. Pierwszego dnia poszliśmy zjeść obiad w restauracji. Po wejściu kelner od razu podał nam pieczywo. Na rachunku okazało się, że należność za chleb, którego nikt nie chciał, nie zamawiał ani nie jadł, to koszt 3/4 ceny głównego dania. Drugiego dnia poszliśmy do restauracji na starówce. Po wejściu kelner przyniósł nam chleb i dwie małe kostki masła, przy rachunku koszt chleba i masła równał się kosztowi jednego dania głównego. Po prostu Bareja i słynny obowiązkowy zestaw "kawa + wuzetka". Na trzeci dzień poszliśmy do kolejnej restauracji. Chleba nie dostaliśmy, więc byliśmy zadowoleni, jednak przy płaceniu rachunku okazało się, że opłata za obsługę to... 30 proc. WARTOŚCI RACHUNKU. W żadnym widocznym miejscu słowa na ten temat nie było. Czwartego dnia nie chcieliśmy już ryzykować pobytu w restauracji, więc zjedliśmy w barze. Dostaliśmy rachunek, a tu kolejna niezidentyfikowana pozycja. Wołamy kelnerkę, a ona mówi, że to jest opłata za koncert. Okazało się, że w rogu baru siedział jakiś gość i brzdąkał sobie na gitarze. Nikt go nie słyszał, bo bar był pełen ludzi i trzeba było krzyczeć, a tu jeszcze każą za to płacić. Oszustwo pierwsza klasa, czuliśmy się już nie jak w "Misiu" Barei, ale jak w "Cyrku Monty Pythona". Nie wiem, może w tym czasie praskie lokale biły się o Srebrną Patelnię, ale od czasu komuny nigdzie w Polsce ani w Europie nie spotkałem się z czymś takim, nagromadzenie oszustw i bylejakości było monstrualne. Jak czeska korupcja.
 • 2014-03-24 16:08 | Wyniki świadczą jedynie o tym

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  że Polski tak naprawdę nie uwzględniono w rankingu.
 • 2014-03-24 20:12 | widok

  ze knedle sa lepsze od polakow?

  no chyba ze sie wezmie pod uwage komercjalizacje narciarstwa...choc przyznam ze z vw/skoda tez im sie udalo o wiele lepiej niz nam...
 • 2014-03-25 08:09 | Andrzej

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Nie bać się i nie kraść. Pięknie powiedziane. Nasz Papież też powtarzał: nie bójcie się. Non abbiate paura!
 • 2014-03-25 11:28 | lecher

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Nie przejmuj się za mocno, we Włoszech jest tak samo. Do tego jeszcze dochodzą uliczni złodzieje i kieszonkowcy (arabowie )
 • 2014-03-25 16:58 | suckerlove

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Też mi nowość. Naprawdę dziwne, że Polska się nie załapała!
 • 2014-03-25 22:42 | toefl

  Korupcja rozkłada

  wiele państw . No ale ludziom to widocznie odpowiada , skoro wybierają takich polityków .
 • 2014-03-26 03:21 | camel

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Masz rację "pius", okropieństwo. I jeszcze ten chleb. Zupełnie inaczej niż w Polsce, gdzie nie ma ksenofobii, jest tylko wylew słusznej przecie pogardy dla kacapów i całej tej reszty kałmuków ze wschodu... bośmy są przecie są Sarmaci, jaśnie państwo lepsze od całej tej hałastry. Na następne wakacje polecam Międzyzdroje, poczujesz się jak w domu. Tylko ostrzegam, że w barach i restauracjach może być drożej i bez chleba.
 • 2014-04-05 09:43 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Czechy – mistrzowie korupcji?

  Zatem to nie przypadek,że Czechów określało się jako Żydów wśród Słowian.