Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bieda się rozmnaża

(15)
Stworzyliśmy sprytny (innowacyjny) język, którym obsługujemy stary problem w sposób politycznie, etycznie i konstytucyjnie poprawny. Ktoś w końcu musi pierwszy zmienić styl.
 • 2014-03-26 01:26 | strixy

  Brak słów

  Przepraszam, ale tego typu projekty można określić tylko jednym słowem, a właściwie dwoma: marnotrawstwo i debilizm.

  W kraju, gdzie brak jakiejkolwiek edukacji seksualnej z prawdziwego zdarzenia, gdzie kobieta aktywnie poszukująca antykoncepcji, nie mówiąc już o aborcji wyzywana jest od najgorszych, gdzie już dzieciom kładzie się do głowy, że dziecko to 'owoc miłości' i 'dar od boga', nie wspominając ani słowem o tym, czym naprawdę jest macierzyństwo - w takim kraju nie można wymagać, żeby ci najmniej zaradni w każdej dziedzinie życia okazywali się zmotywowani do kontroli urodzeń!

  W Anglii na przykład dzieciom nie kładzie się do głów bzdur typu 'boskie naczynie' i 'dar od boga' tylko informuje o dobrych i złych stronach współżycia . Za niepłacenie czynszu rodzinie odbiera się dzieci, a oni sami, jako 'intentionally homeless' (czyli bezdomni na własne życzenie) mają sobie radzić sami. Nie odbiera się za to dzieci za biedę, jeśli rodzice potrafią rozporządzać skromnymi środkami tak, żeby dzieciom nie działa się krzywda.

  W Polsce odbiera się dzieci matkom, które straciły pracę i są w przejściowych tarapatach, a tym, którzy z rodzenia zrobili sobie sposób na życie pozwala się je zatrzymać. Gdzie jest logika? Gdzie całościowe spojrzenie?

  I jeszcze jedno: w Polsce do rodzenia pchają, o ironio, głodowe zasiłki. W pojedynkę na zasiłku jest ciężko, z dzieckiem już lepiej, bo pojawiają się rozmaite dodatki, itp. itd. W Anglii statystyki podnoszą nastoletnie matki, które zachodzą, bo dostają mieszkanie od państwa. Ale i ten trend się zmniejsza, bo państwo od jakiegoś czasu już nie daje 'councilowskich' mieszkań tylko kwateruje na prywatnych kwaterach.

  W Polsce nie ma dla tych, którzy próbują radzić sobie uczciwie, ale dla pseudoprzedsiębiorczych zawsze się znajdzie. Kolejny przykład tego, jak w Polsce nie opłaca się być uczciwym, bo cwaniactwo zawsze się opłaci bardziej.
 • 2014-03-26 01:40 | strixy

  jeszcze dodam...

  ...że w cywilizowanych krajach mężczyźni gwałcący żony na oczach dzieci czy tez nie dostają surowe wyroki bez zawieszenia, sądowy zakaz zbliżania się do żony i dzieci itp itd. U nas od małego wpaja się kobietom bajki o Bogu, macierzyństwie i roli kobiety, a potem takie właśnie są tego rezultaty. Wg. najnowszych statystyk w Polsce najmniej kobiet czuje się ofiarami przemocy domowej.... Z naciskiem na czuje się.
 • 2014-03-26 17:50 | Ostatni_czerniakowianin

  Re:Bieda się rozmnaża

  Proste. Zlikwidować małżeństwa.

  Czemu mąż za niespełnianie swoich obowiązków (dawania tylu pieniędzy ile chce żona), ma iść do pierdla, a jeśli żona nie spełnia swoich obowiązków (nie pracuje, nic nie robi w domu, nie chce współżyć) jest głaskana po główce?

  Bez papieru każde może iść w swoją stronę bez ceregieli i musi robić na siebie i solidarnie na dziecko.
 • 2014-03-27 09:01 | suckerlove

  Re:Bieda się rozmnaża

  Mam wrażenie, że teraz wszyscy są roszczeniowi. Młode pokolenie, biedni, patologie itp.
 • 2014-03-27 09:32 | _sens_

  Re:Bieda się rozmnaża

  daruj już sobie ten antyreligijny bełkot pseudoateisto(stko)
 • 2014-03-27 16:15 | bever

  Re:Bieda się rozmnaża

  głębokich deficytów motywacyjnych

  za sam jezyk bylo warto czytac, pare stron to samo tyle o sytuacji w rosji, zamienisz i masz dwa artykuly o tuskolandii.
  jesli nie ma gdzie pracowac, to zaden doksztalt pogadankowy nie pomoze.
 • 2014-03-27 16:19 | camel

  Re:Bieda się rozmnaża

  I jakżesz można się dziwić, że osobą wierząca coraz częściej kojarzy się z nienawistnikiem? Faktem jest, że religia jest bezpośrednią przyczyną tych i wielu innych patologii w polskim społeczeństwie. Obrażanie się na fakty łatwo przychodzi ludziom, którzy rozum zamienili na wiarę. Do nich fakty dostępu nie mają. Ale jakoś tak w głębi duszy (boć przecie nie rozumu) czują, że coś z religią jest nie w porządku, gdzieś tkwi jakiś błąd i dlatego reagują agresją na wszystko, co ich zdaniem narusza ich wiarę. Obraża ich w uczucia religijne, jak ktoś to zgrabnie określił.
 • 2014-03-27 16:30 | _sens_

  Re:Bieda się rozmnaża

  nie chcesz nie wierz Twój indywidualny wybór.....najważniejsze to starać się być dobrym dla wszystkich wokół...a nie pluć jadem, gdzie wiatr zawieje..można być dobrym katolikiem tak samo jak dobrym ateista , muzułmaninem , hindusem
 • 2014-03-27 16:39 | bever

  Re:Bieda się rozmnaża

  nie chodzi o uczciwosc drogi kolego, nie cwaniactwo i spryt, chodzi o kompletny brak racjonalnosci, a to typowa polska glupota, choroba uleczalna tylko przez pruskich zaborcow. mam szczera nadzieje ze zmieni sie wiele jesli europa mimo swoich lewackich dziwactw wezmie sie za nas i wyprowadzi nas w pozyteczna strone mocy czyli rozumnych rzadow.
 • 2014-03-27 16:48 | bever

  Re:Bieda się rozmnaża

  nie o religie chodzi, tylko o katolicyzm polski, wiec zwazaj na to. nikt nie zmusza polskich politykow do zapraszania kropidel na otwarcie drogi lub oczyszczalni miasta.. oni tak rozumieja laickosc panstwa. tych szczegolnie siedmiu lat propagandowych rzadow po-psl.
 • 2014-03-28 20:32 | zet

  Re:Bieda się rozmnaża

  Od wieków mamy potwierdzenie,że bieda i zacofanie są dziedziczne. Brak też nadziei,iż się cokolwiek zmieni.
 • 2014-03-29 07:03 | camel

  Re:Bieda się rozmnaża

  (...) najważniejsze to starać się być dobrym dla wszystkich wokół...a nie pluć jadem

  Fakt, którego katolicy w Polsce zdają się nie zauważać ani stosować. Za to bardzo łatwo oskarżają o swoje własne zachowania innych. Krytyka waszej religii nie jest "pluciem jadem" a tylko zwróceniem uwagi na społeczną szkodliwość katolicyzmu i jego niszczącą rolę, szczególnie w obecnych czasach. Uważne wysłuchanie i zrozumienie może także poprawić twój los, bo nie jest tak, że religia pogarsza życie tylko ateistom. Wręcz przeciwnie, ateiści wolni od wielu zabobonów, od przymusu posłuszeństwa księdzu, radzą sobie lepiej. To wierzący powinni być najsilniej zainteresowani w zagonieniu kleszej bandy na powrót do budy.
 • 2014-03-31 16:50 | Dorader

  Re:Bieda się rozmnaża

  Głównym problemem jest przecież to, że w Polsce nikt nie da Ci wędki tylko rybę. Uczciwi i pracowici, ale jednak niezaradni ludzie nie dostaną nawet ryby. Tacy po prostu giną.
 • 2014-04-01 10:54 | suckerlove

  Re:Bieda się rozmnaża

  Co ma się poprawić, jak myślenie wciąż takie samo?
  ------------
  http://nocujznami.pl
 • 2014-04-02 23:52 | Eau de Cologne

  Re:Bieda się rozmnaża

  Coz, staram sie aby byc dobrym agnostykiem...

  P.S. Problem w tym, ze w Polsce praktycznie kazda
  (podkreslam - KAZDA) strefa zycia zdominowana
  jest przez religie rzymsko-katolicka!