Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak państwo powinno wspierać obywateli?

(9)
Do matek protestujących w Sejmie dołączyli przed Sejmem rodzice niepełnosprawnych dorosłych. Następni się szykują. Czego i kto może od państwa oczekiwać i dlaczego?
 • 2014-04-01 17:43 | Redakcja POLITYKA.PL

  DEBATA: Co się od państwa należy?

  Ile i komu państwo ma dać - i kto ma za to zapłacić? Zapraszamy do dyskusji.
 • 2014-04-01 18:04 | Kreator

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Ile i co? W normalnym kraju powinno być tak, żeby nikt nie chodził głodny, brudny i bezdomny. Można to przecież jakoś rozwiązać, ale jest jeden podstawowy warunek. Po pierwsze trzeba być uczciwym. A niestety władzę dzierżą zazwyczaj ludzie nieuczciwi, zakłamani, pazerni i zdradzieccy. I tyle w temacie.
 • 2014-04-01 18:27 | jvelzkeyek

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Państwo nie robi łaski obywatelom!
  Rządzący to co zbiorą niech sprawiedliwie dzielą.
  Rządzący sprawiedliwość tak oto rozumieją.
  Sami karmią się ponad stan innych karmią nadzieją.
  Każda władza sama się wyżywi.
  A gdy tylko jakiś protest, okropnie się dziwi.
  To nie państwo lecz jakiś pokraczny erzac.
  Biada władzy, która nie chce o obywateli dbać!
  Obywatelu!! Czas już na radykalne zmiany!
  Jeżeli nie chcesz być oszukiwany.
  Jeśli władza pazerna i nieuczciwa tonie się podoba.
  Siedź przed telewizorem, a ona niech zostanie u żłoba

 • 2014-04-01 20:48 | kaesjot

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Jakieś 40 lat temu w SAM-ie ( młodym wyjaśniam, ze wtedy tak nazywano sklepy takie jaki NETTO, LIDL czy BIEDRONKA ) kolegę , który stał zamyślony przy regale z chlebem trzymając w jednej ręce pół chleba a w drugiej - nóż.
  Nad czym twój mózg pracuje panie Andrzej - pytam
  Zastanawiam się, jak przekroić tę połówkę chleba by mieć dla siebie większą ćwiartkę - odpowiada
  To weź całą połówkę i problem z głowy - proponuję
  Ale ja mam tylko złotówkę - on mi na to. ( tu wyjaśniam, ze caly bochenek kosztował wtedy 4 zł ).
  Morał z tego - najpierw zadbaj, byś miał więcej, to nie musisz wysilać się nad podziałem.
  PS. dołozyłem mu złotówke i wziął całą połówkę.
 • 2014-04-01 21:17 | Szymon Fandrejewski

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Państwo wcale nie ma wspierać obywateli, tylko PRZESTAĆ ICH OKRADAĆ! 40 % PODATKÓW? To jest najzwyklejsza kradzież. Dalej ludzie sami sobie poradzą.
 • 2014-04-01 23:37 | bever

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  oprawcy maja wiecej, ofiary dostaja ochlapy, ale gdy tylko upomna sie o swoje aparat rusza z nimi do walki, nie tylko to kraj resortowcow takze ich progenitury - resortowych dzieci, ktorzy zapewniaja wysoka emeryture sobie i dzieciom, czas na wyjazd, niech troszcza sie o siebie, bez mojej pracy
 • 2014-04-02 00:24 | camel

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Rozumiem, że w takim państwie jak nasze to są skomplikowane problemy. Zapewne też okażą się nierozwiązywalne. W państwach kierujących się racjonalizmem, rozumem, są one rozwiązywalne, najczęściej rozwiązane i wcale nietrudne. Common sense. Inwalidzi i ich opiekunowie wymagają pomocy społeczeństwa bez dwóch zdań i to pomocy na poziomie zapewniającym im godziwe utrzymanie. Już i tak są poszkodowani przez los ile wlezie, prawda?

  Skąd wziąć pieniądze? Prócz źródeł oczywistych, jak wycofanie się z finansowania religii (to już są miliardy rocznie i zapewne tylko to pozwoliłoby na sfinansowanie opieki nad niepełnosprawnymi), istnieje jeszcze olbrzymia, rozbudowana, rozdęta sfera przywilejów, żeby tylko wymienić olbrzymi socjal dla wsi, sute emerytury górnicze czy mnogość agencji państwowych pochłaniających olbrzymie środki. Pieniędzy jest dość, tylko są one tragicznie marnotrawione by nie rzec - rozkradane. Ale to efekt trwającej ćwierć wieku "demokracji" i kupowania głosów tłuszczy w zamian za przywileje.

  Widzę ten stan jako tragiczne następstwa braku elit intelektualnych. Owszem, mamy elity polityczne, finansowe czy artystyczne, mamy celebrytów i mamy nawet i coś na kształt "elit intelektualnych", choć cudzysłowie jest tutaj jak najbardziej na miejscu, boć skażone są one gminną polskością, brakiem odwagi, zdrowego rozsądku i intelektualnego łącza z cywilizacją. Są to elity kontrreformacyjne, postfeudalne, zajęte dzieleniem włosa na czworo i zastanawianiem się "komu dać i czy mu się należy", bezpłodnym kombinowaniem nad czymś, co cywilizacja dawno już rozwiązała.
 • 2014-04-02 11:26 | wladimirz

  Państwo w pierwszej kolejności powinno wiedzieć kogo(!) chce wspierać i w jakim celu!!!!

  Pytanie "Jak wspierać?" jest wtórne!!! ;-)
 • 2014-04-05 13:02 | teg

  Re:Jak państwo powinno wspierać obywateli?

  Ciekawy artykuł porusza trudny problem.

  To co jednak mnie w nim zmierziło, to jedno zdanie obrażające w niewyszukany sposób dwóch polityków. Cenię "Politykę" za to, że redaktorzy potrafią kulturalnie przedstawiać swoje opinie. Nie jest to regułą wśród tytułów prasowych. Dlatego też żywię głęboką nadzieję, że to był jednorazowy wybryk, a nie początek obniżania poziomu czasopisma.