Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

(24)
Zderzenie postaw jest wstrząsające: młodzi Hiszpanie, Francuzi, a może nawet niektórzy młodzi Polacy odrzucają Unię, tę samą Unię, za wejście do której młodzi Ukraińcy ginęli na barykadach kijowskiego Majdanu! – mówi premier w wywiadzie dla Instytutu Idei. Publikujemy jego fragmenty.
 • 2014-04-09 14:14 | Set1

  Grupy w parlamencie eurpejskim

  'Także dlatego ważna jest obecność dużej grupy polskich posłów w największych rodzinach politycznych w Parlamencie Europejskim – bo tylko one mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez tę instytucję. '

  Bardzo slusznie.
  EPP (PO, PSL) i S&D (SLD) - glownie te grupy w Parlamanecie Europejskim maja cos do gadania. Jesli PiS nie zmieni grupy na EPP, to po pierwsze wspomaga eurosceptyczna frakcje Anglikow i po drugie nie ma duzego wplywu na legislacje.
 • 2014-04-09 15:21 | slima11

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Odrzucają ,bo uważają ,że brak perspektyw dla godnego życia jest równięż w UE.A smrodek poszedł od wielkiego brata i wielkich korporacji ,w których już Lenin widział wszelkie zło.A co do Majdanu ,mam wątpliwości.Bo na placu zebrał się Komitet Centralny ,kierowało nim Biuro Polityczne ,bez twarzy i pokazania faktycznych zamiarów.Taka nowa ,konstrukcja polityczna ,nazywam to majdanokracją.Zw.Sowiecki rozwaliła gospodarka socjalistyczna i nacjonalizm.A my chcemy nacjonalizm zlikwidować dla dobra wspólnego ,co się na razie niespełni ,w obliczu modłów za wolną ojczyznę racz dać nam Panie.A Pan ma dla różnych nacji różne obllicza.
 • 2014-04-09 15:32 | Jacek, NH

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  "Bohaterowie tylko na własnym podwórku. Sprawdziliśmy, co za granicą mówią o naszych zasługach ws. Ukrainy. Podpowiedź: NIC. Polska jest czołowym graczem w sprawie kryzysu ukraińskiego. Donald Tusk i Radosław Sikorski rozgrywają tu najważniejsze karty – tak to wygląda w Polsce. A za granicą? Media polskiego sukcesu nie zauważają i nasz kraj ogranicza się jedynie do roli petenta, który prosi o wsparcie NATO. Wygląda na to, że gigantami polityki międzynarodowej jesteśmy tylko na własnym podwórku."
 • 2014-04-09 15:37 | axiom1

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  'Także dlatego ważna jest obecność dużej grupy polskich posłów w największych rodzinach politycznych w Parlamencie Europejskim – bo tylko one mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez tę instytucję. '

  Co za brednie. Parlament Europejski o niczym nie dycyduje. To atrapa. Podobnie jak komisja europejska, prezydent i piekna pani Ashton. Wszyscy nominowani, nie wybrani. Nominowani w tajemniczych okolocznosciach przez tajemnicze osoby.

  Frewencja w ostanich wyborach do PE wynosila zaledwie 17% a format wyborow nie ma nic wspolnego z demokracja.

  W Uni rzadza Niemcy.

  Sam fakt ze polskie partie nominuja na listy sportowcow, modelki, i tzw celebow swiadczy ze polskie partie w tym Donek i Platforma olewja Unie.

  Pytanie, jaki program europejski ma Platforma ? Nawet nie ma !!! Zadna z polskich partii politycznych nie walczy w tych wyborach programem.
 • 2014-04-09 16:54 | Set1

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  ''Także dlatego ważna jest obecność dużej grupy polskich posłów w największych rodzinach politycznych w Parlamencie Europejskim – bo tylko one mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez tę instytucję. '

  Co za brednie. '

  Sluchajcie no kolego Axiom - jako znany rosyjski troll, o czym sie sporo pisze, moge sie z Panem zgodzic, ze Petersburg to piekne miasto;o) Parmlament EUropejski ma akurat sporo wladzy, a cala UE duzo wiekszy demokratyczny mandat, niz Pana mocodawcy. Specjalnie dla Pana przesylam filmik o 10latach Polski w UE https://www.youtube.com/watch?v=1jd1AZE_6JE&feature=youtube_gdata_player Warto przeslac naszym ukrainskim przyjaciolom;o) Pozdrawljaju:)
 • 2014-04-09 17:02 | Set1

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  A tu uprawnienia Parlamentu EUropesjkiego, Szanowny Panie trollu-propagandysto: http://www.europarl.europa.eu/aboutparliament/pl/displayFtu.html?ftuId=FTU_1.3.2.html

  Na marginesie, jakie sa uprawnienia rosyjskiej DUmy?? Bo Pan to musi swietnie wiedziec:)
 • 2014-04-09 17:43 | WKB

  Re: przestała być źródłem nadziei - elita polityczna III RP

  Z całą pewnością można stwierdzić , że wypaliła się energia kombatantów transformacji ustrojowej
  i Polacy oczekują wymiany elity politycznej na nową , zdolną ocenić zmiany i potrzeby młodego pokolenia Polaków.
  Ten egzotyczny tercet Tusk-Kaczyński-Kwaśniewski powtarza tę samą mantrę propagandowych haseł.
  Konflikt na Ukrainie wysmażony przez globalistów ujawnił groźne zjawisko , czyli możliwość inscenizowania podobnych
  protestów w martwej demokracji Unii Europejskiej. "Majdan" może się również przydarzyć w Polsce, jeżeli przy władzy
  zostaną wasale polskich i europejskich oligarchów, a tak spotrzegane są obecne elity polityczne.
 • 2014-04-09 17:54 | gostom

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Kończy się powoli wyszczuwanie kasy z Zachodu. Powoli staje się UE nieatraktywna dla Polaka, który jest zły jak jest głodny, leniwy jak jest nasycony.
 • 2014-04-09 19:32 | axiom1

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Putin, jedyny europejski lider bezposrednio wybierany i przy najwyzszej frekwencji. Demokracja bezposrednia jest najwyzsza forma demokracji.

  A w Polsce dyktatora Donka nawet nikt nie wybral. Wyborow na premiera nie bylo. Dyktartor Donek wycwaniakowal dyktatorska wladze. Kontroluje; Rzad, Sejm, Senat, Prezydenta, Samorzady, i 2.6 mln publicznych miejsc pracy po przez partyjny nepotyzm.

  Polska 'demokracja' to bajka dla nierozgarnietych dzieci. Podobnie z demokracja Uni.

  Posluchaj Nigel Farage o Uni i PE. On tam jest w PE.
 • 2014-04-09 20:20 | camel

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  @Set1 - axiom nie ma racji, ale imputowanie mu, że działa na polecenie i rzecz jakichś sił z Rosji jest zwyczajnie chamskie i takie smoleńskie w smaku. Proszę nie przenoś prawicowych wartości i zwyczajów na nasze forum.

  BTW. Zgodzisz się chyba, że zastępy polskich posłów do PE, robiących w Brukseli wystawy antyaborcyjne i happeningi katolickie, to jak dotąd raczej żenada i potwarz dla Polski i Polaków niż jakakolwiek realna siła w PE, prawda? A i następna tura zapowiada się na bardzo richardoczarnecko-adamkową, bardziej na reprezentację Watykanu niż Polski.
 • 2014-04-10 02:24 | gjasz

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  #Set1: misiaczku, musisz przyznać, że Rosja - tak jak USA, Chiny, Indie, Izrael, Górna Wolta, Kongo, - jest bytem państwowym o prawie obowiązującym na swoim terytorium, o własnej armii, systemie monetarnym etc czego w żadnym przypadku nie można powiedzieć o EU, która stanowi ZLEPEK państw. To, że Rosja znalazła się za blisko baz NATO/US - jest oczywiście jej winą a przede wszystkim winą Putina. Chciałem ci też zwrócić uwagę na jeden drobny fakt: LUDZIOM na zachód za żelazną kurtyną żyło się znacznie lepiej niż po tym, jak żelazna kurtyna zniknęła. I ci ludzi wyciągają wnioski i na przykład nie chcą płacić za wygłupy p. Sikorskiego "na zlecenie" Wielkiego Brata. Niemcy bardzo chętnie pozbędą się wojsk USA ze swojego terytorium a równocześnie podzielają pogląd Jarkacza, że raczej niemieckie wojska nie będą mile widziane w RPjakiśtamnumer. Ludziom w Europie (to jest na zachód od Odry i Nysy) dziwnie nie podobają się koncepty Tuska/Kaczyńskiego, że mają ponosić koszty (no bo zmiana kierunku zaopatrzenia w gaz/ropę no bo trzeba polskim rolnikom płacić za "straty" a jeszcze na dokładkę płacić na zbrojenia RP a które to uzbrojenie z całą pewnością kupimy w USA, ot taki przypadek). Te durne Europejczycy mają dosyć, że likwiduje się miejsca pracy u nich i przenosi się je do Polski. Idioci jacyś, no nie. Jeżeli Tuskowi EU przestała być "źródlem nadziei" ( a jak sądzę po odgłosach to Jarkaczowi też: sugeruje wprowadzenie armii z poboru co się młodzieży spodoba jak cholera) to sugeruję zaznajomienie się z porzekadłem: nadzieja jest matką głupich. I tak się jakoś składa, że mówiąc o głupocie to drugie porzekadło: Polak przed i po stracie głupi. Powstania to nam zawsze najlepiej "wychodziły". I to jest problem Polaków. To że mamy przerąbane i u Ruskich ale też i u naszych partnerów z EU to jest pewne jak 2 x 2 = 4. I Tusio o tym wie a Sikorenka tyż. Panu Komorowskiemu to "wali' i dlatego nikt nie zwraca uwagi na to co "muwi".Możemy sobie wybrać do EP kogo PO/PiS/PSL/SLD czy ktoś tam jeszcze "podstawi" jak kandydatów. Kilka osób zarobi kilka groszy (sorry, kilka Euro). Piece of cake. Ale Europa (na zachód od Bugu/Nysy) ma Polski z jej "problemami' po dziurki w nosie. I Tusio o tym wie doskonale. Przyjdzie nam zapłacić za debilizm (a to jest najłagodniejsze określenie) Sikorskiego i mam nadzieję, że Jarkacz jak PiS dojdzie do władzy to go "zlustruje" (obiecała). Ale może Jarkaczowi się coś stanie (ruptura mu wyjdzie albo cegła na łeb spadnie w drewnianym kościele, etc).A Tusk? Ja pamiętam jak ten kretyn obiecywał z Bieleckim/Lewandowskim "milion miejsc pracy" i wtedy jego KLD.....nie weszło do sejmu. Ale Polacy są "odporni" w kolejnych wyborach i mamy to co mamy. A będzie jeszcze lepiej (bo, ktoś musi zapłacić w POLSKICH ZŁOTYCH za te jaja jakie mamy dzisiaj) a przy okazji geszefciarze z PO też muszą przygarnąć jakąś kasę. A jaka opcja? Kaczor? Wolne żarty. Miller? No to nasłuchamy się bon motów bo "ławka" w SLD jest żadna. Ziobro? Gowin? Palikot? A może jeszcze Kononowicz da się namówić? żadna różnica.
  Dlatego Set1: luzuj krawat, rozumiemy, że pracując na etacie w POLITYCE to jesteś "obkuty" i "gadaty". Może być. Każdy orze jak może.
  I to by było na tyle.
 • 2014-04-10 03:17 | Set1

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  'chamskie i takie smoleńskie w smaku'

  SPrawa jest dosc glosna w mediach. Jego argumenty sa tak denne, ze albo to, albo... W kazdym razie ewidentnie wprowadza w blad celowo, lub przez niewiedze, a jest go wszedzie pelno, stad cos mi sie wydaje, ze Pan sciemnia:)

  'BTW. Zgodzisz się chyba, że zastępy polskich posłów do PE, robiących w Brukseli wystawy antyaborcyjne i happeningi katolickie,'

  To nie ma znaczenia co do prerogatyw PE, ktore sa znaczne. A z tego wyszlismy. A jesli mowimy o jakosci parlamentarzystow, to moze porozmawiamy o niektorych clownach z Dumy? Jak ZYrynwoski i spolka? ALbo o kontynuacji FSB od KGB i NKVD i wplywie tego na przebieg rosyjskiej agresji na Ukraine?To ciekawszy temat.
 • 2014-04-10 05:53 | ccc

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Fajna ta Unia jest do przewozenia trupow wczesniej zamordowanych osob , przez kilka granic , ucieczki mordercow z Polski , zloczyncow i innych ktorzy tylko czekaja na emigracji na Przedawnienie swoich zbrodni.
  Niestety tak to widze . Mozecie teraz zaczac chichotac -nie do pomyslenia na kontynencie polnocno- amerykanskim.
 • 2014-04-10 07:33 | m949

  Re: " ...nawet niektórzy młodzi Polacy odrzucają Unię ..... "

  Młodzi Polacy odrzucają miernych, często tępych ludzi wstawianych na listy do PE, gadających w mediach jak papugi wg wytycznych guru- ideologa partii , tego na jedynce, .....
  W PIS i PO najważniejszy jest interes szefa partii, na jedynki tych list dostają się mierni , wierni , wygadani w mediach wg ustalonego schematu, ... Większość Polaków nie ma na kogo głosować!
  Młodzi na Ukrainie zginęli, bo specyficznym politykom do sukcesu potrzebne są trupy, to drożdże ich sukcesu.
  PIS i PO bezczelnie wykorzystuje tragedię młodych z powstania warszawskiego, zamordowanych w Katyniu, tych którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej , ...
 • 2014-04-10 08:47 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Jak twierdzi publicysta Stanisław Michalkiewicz wobec istniejący STRONNICTW:RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO jest czas na POLSKIE.Wiąże się to z wartościami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjna drogę.Nie przez przypadek jej osiągnięcia twórca podziału,polski badacz,Feliks Koneczny opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA.
  Wyeksponował też ŻYDOWSKĄ,którą nazwał CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Tzw.CYWILIZACJA EUROPEJSKA to CYWILIZACYJNA MIESZANKA,przy której traci ta,której wartości są wyżej postawione.Ma zatem o co zabiegać STRONNICTWO POLSKIE.
 • 2014-04-10 09:09 | #-#

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  @ Mieczysław S.Kazimierzak

  najwieksza "cywilizacja" podwojnej moralnosci jest cywilizacja chrzescijanska, szczegolnie ta zwiazana z katolicyzmem.
  Polska jest najlepszym przykladem.
 • 2014-04-10 11:51 | Sir Jarek

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Czyżby szanowny Set1 był znanym elegantem z Krakowa? Bo już dawno nikt nie pisał o rosyjskich agentach wpływu i rosyjskiej V kolumnie co to zaraz Polityka opublikuje ich dane razem z adresami IP.
 • 2014-04-10 13:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Mój oponent zadeklarowany bezbożny wojownik swoje nadziej wiąże z mesjaszem Karolem Marksem,choć wystąpił też w roli "ZAPRZAŃCA".Nie dziwota skoro nie ma nawet swojego profilu na Forum,w którym uczestniczy.
  Wszystko zaczyna się od filozofii jak potwierdził duchowny profesor Tadeusz Guz.Neomarksiści zwierają zatem szyki radykalizując wczesne myśli swojego mesjasza.Z tego tytułu mojemu oponentowi są nie po drodze wartości wynikające z ewolucyjnych osiągnięć CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,to zrozumiałe.
 • 2014-04-10 21:06 | Oleg

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Fakt, że Rosja była zbyt blisko do baz NATO / USA - widocznie jej wina, a przede wszystkim z winy Putina.
  Ja rosjanin! I mi się bardzo ciekawe i zabawne czytać wasze refleksje na temat wina Putina, że NATO ze swoimi rakietami blisko jest do granicy Rosji. Zastanawiam się, jak to Rosja przycisnął do rakiet NATO czy rakiety promują się w granice mojego państwa. Śmieszne czytać rozważania o demokracji-kraje europejskie, gdzie za wszystkimi prowadzona jest śledzenie i kontrolę, gdzie nie ma zastosowania żadne inne zdanie niż twoje, gdzie członkowie bombardują Kosowie, A Krym - którego mieszkańcy 96,7% sami chcieli się częścią Rosji - to jest agresja?)) _________________ Jak amerykanie będziemy wszystkich bomby i strzelać rakietami - oto wasza demokracja
 • 2014-04-11 06:52 | #-#

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  ile razy trzeba tlumaczyc ze wymyslanie na forum zle swiadczy o poziomie kultury Mieczsilverka.
 • 2014-04-11 08:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  Świadectwo,na które Zaprzaniec sam sobie zapracował dokumentuje,że nie potrafi nawet pojąć cywilizacyjnego podziału w chrześcijaństwie.
  https://www.youtube.com/watch?v=3R3F7UoYMPU
 • 2014-04-11 13:38 | #-#

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  wymyslanie swiadczy jedynie o niskim poziomie kultury jaka prezentuje sie Mieczsilverek na tym forum!
  Na swiecie nie istnieje tylko chrzescjanstwo o czym jak widac ciagle zapomina zakadzony kadzidlem M.
 • 2014-04-12 20:43 | Za to "Tusku musisz"

  Re:Donald Tusk o UE: przestała być źródłem nadziei

  od dawna jest wyłącznie źródłem beznadziei. Albo beznadzieji, jak kto woli.
 • 2014-04-23 16:06 | Dob2Roach

  Re:Donald Tusk o UE: Już (wszytko) sprzedali my (chamy)

  Więc od czego by tu zacząc, może tak. Współczesna scena polityczna sięga nie nawet ulicy lecz niestety rynsztoku tudzież dla zamerykanizowanych slumsu, hipokryzja polityków kłamstwa manipulacja równi i równiejsi w oczach (sic)Temidy. Nie wierze że ktokolwiek na tym świecie znajduje się z przypadku, a tu banda ekonomistów, ekstremistów skoro araby i są takie bogate dlaczego same sobie nie radzą dlaczego np. nie słychac o ataku w rijadzie (kto polak zczyta ;) ) a teraz gorący temat rosija, po quurwe sie tam udzielamy chyba im sie przypomniało garnięcie pod siebie tzw.gówno spod siebie. Żygac torsji dostaje jak oglądam teraz o zagrożeniu ze strony rasiji i wowy rzecz jasna jebnijcie się w te łby kurskie tuskowe kaczmuchowe gasipsowe piwno milerowe plus dwieście kaliskiego oj się mafia rozje... Nawet ta śmich solidarite jeden kapuś drugi konfi, nic nie zostało wyjaśnione bo od 1982 do 89 to odbył się jebany przetarg na nasz kraj i taka prawda później churhi+stali+roosii przetargowali NAS POLAKÓW i tyle. Jeszcze tyle by można skomentowac.