Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

(29)
To, co dzieje się na wschodzie Ukrainy – w Doniecku, Ługańsku, Słowiańsku, Mariupolu – z każdą chwilą staje się poważniejsze. Zagraża integralności ukraińskiego państwa, grozi też wybuchem ukraińsko-rosyjskiego konfliktu zbrojnego.
 • 2014-04-13 22:56 | Adalbertt

  wojenka jest na zamówienie globalistów

  No i mamy już pewną wojnę na zamówienie globalistów kochających pokój . Wojna jest przedłużeniem polityki I służy do resetu długów. Globaliści znaleźli nowe ziemie na Ukrainie do podboju ekonomicznego i nagle weszli w paradę Rosji , która poczuła się zagrożona od południa . Plan był niby prosty i inteligentny . Olgarchowie "sprzedają " Ukrainę globalistom , a ci w poczuciou wdzięczności uznają ich majatki za legalne i zdobyte "uczciwą" pracą rąk oligarchów. Na Ukrainie powstaja bazy globalistów miłujących pokój , a naód ukraiński idzie w niewolę , tak jak poszedł naród polski. Banki obce , media obce, fabryki obce , ziemia w obcych rękach , tylko siła robocza tubylcza. Niby wszystko miało grać , ale co zrobić z 10 mln Rosjan ?
  Pani Julia miała rozwiązanie tego problemu i nim się podzieliła publicznie.
  Wojna jest pewna jak dwa razy dwa cztery.
  Tylko po tej wojnie już nie będzie UE w tym kształcie jaki znamy, ani Polski z obecnymi elitami wasalnymi wobec globalistów.
  Każda wojna oprócz długów resetuje także elity.
 • 2014-04-13 23:10 | garmisch

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  O ile mnie pamięć nie myli, Ukraina ma prezydenta. Wybrany został w wyborach, co do których nikt nie maił zastrzeżeń. Aktualne władze zostały zaś stworzone w dość, do końca nie jasnych, okolicznościach. Co do nas, tak się kończy mieszanie w wewnętrzne sprawy innego państwa oraz popieranie złodziei, kryminalistów nie mówiąc o tzw. "prawym sektorze" (nazywając poprawnie politycznie i medialnie do przyjęcia...nacjonalistów i faszystów).
 • 2014-04-13 23:57 | Rodz

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Z kilkoma stwierdzeniami mozna sie zgodzic z autorka. Np: ze to co sie dzieje staje sie powazniejsze. Reszta artukulu wydaje mi sie jakby przepisana zywcem z polskiej prasy lat wczesno-piecdziesiatych. Szczegolnie te tezy autorki mowiacej ze .... Ogień należało gasić w zarodku, teraz już zaczyna się pożar. ... Pogratulowac! To oczywiscie odnosi sie tylko do tych ktorzy protestuja przeciwko obecnej klice ktora depczac demokracje sila przejela rzady. Czy, p. Jagienko, to samo odnosi sie do p. Janukowicza? Czy on tez powinien byl zgasic pozar zanim sie rozpalil. Oczywiscie!! tak samo jak inni w Syrii czy Libii. Prawdopodobnie ocaliloby to wiele istnien ludzkich.
  Chcialbym takze wiedziec skad autorka wziela taka stanowcza teze ze: Wiadomo, o co chodzi Rosji:.... Strasznie mnie intryguje slowo "Wiadomo". Skad autorka ma takie wiadomosci? Czyzby od samego prezydenta?? Hmmm tylko ktorego??

  Tak, ze po przeczytaniu tego artykulu mam watpliwosci na czyje zamowienie zostal on napisany?
 • 2014-04-13 23:57 | Saurom

  Skąd takie zaskoczenie

  Skąd takie zaskoczenie pani Wilczak czyżby pani na serio uwierzyła, że na wschodniej Ukrainie mieszkają ludzie z gatunku Homo Sovieticus, którzy jak to głosił jeden z pani kolegów w radiu tłoczenia łoszczerstw i kłamstw TOK fm nie są w stanie na dłużej zorganizować ani przeprowadzić protestów. Proszę pani redaktor to są skutki poczynań tak uwielbianych przez panią I Szydłowskiego banderowców z majdanu. Nikt o rozsądny jeżeli zdaje sobie sprawę, że ma potężną mniejszość, takiej samej narodowości jak sąsiadujące państwo, które ma w swojej doktrynie udzielenie pomocy każdemu Rosjaninowi nie unieważniałby ustawy o językach mniejszości przyznających równouprawnienie ani ustawy potępiającej ludobójstwo. Ale co tam w końcu tam na wschodniej Ukrainie mieszkają bierni homo sovieticusy, którzy pogodzą się z tym wszystkim. Pani redaktor gdyby pani była rzeczywiście bezstronną dziennikarką znającą się na swoim fachu wzięłaby pani tę możliwość pod uwagę. Ale co tam w końcu przecież nie po to Tusk dał Polityce 590 tysiecy łapówki w formie reklam od ministerstwa, żeby dziennikarze mieli mu pisać nieprzyjemne wiadomości nieprawdaż. Miejmy tylko nadzieję, że to wszystko nie rozleje się aż ku naszym granicom.
 • 2014-04-14 04:58 | axiom1

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Polski partyjny motloch i media podzegaly - Ukraina placi
 • 2014-04-14 07:05 | Saurom

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  No tak mają dowody jakie dowody. Pani Wilczak to są rzeczywiste protesty ludzi, którzy wbrew słowom pani kolegi nie są jakimiś homo sovieticusami ale świadomymi swojej sprawy obywatelami. Ale co tam przecież lepiej sugerować, że oni są agentami rosyjskimi nieprawdaż.
 • 2014-04-14 08:42 | liczar

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Po pierwszym laniu armia ukraińska zobaczy, że to nie przelewki. Jest to armia zdemoralizowana, a jej najnowocześniejszy sprzęt pochodzi z czasów ZSRR. Rosjanie oddają Ukraińcom samoloty i okręty zdobyte na Krymie, bo to jest szmelc, do niczego im nieprzydatny. Zaczną się dezercje i normalne w takich sytuacjach przejścia na stronę silniejszego – w końcu Ukraińcy i Rosjanie to dwa bratnie narody; Mało- i Wielkorusy. Najbardziej waleczni będą chyba najemnicy z Greyhoundu, przebrani w mundury funkcjonariuszy oddziałów Sokół. Rosjanie z pewnością przewidzieli taka sytuację i z pewnością mają na to środki zaradcze, które kijowskim uzurpatorom pójdą w pięty. Najpierw jednak trzeba obezwładnić dyplomatycznie panoszących się na Ukrainie Amerykanów. I Ławrow odwala tutaj wspaniałą robotę, robiąc z Keryego durnia. Tym bardziej, że na kijowskim Majdanie zaczęły się już pojawiać pikiety z „podziękowaniami” dla Arsenija i Stepana Kubiwa (obecnie prezes centralnego banku, a poprzednio jeden z komendantów Majdanu). Podobno próbę zduszenia siłą protestów w Sławiańsku podjęto na polecenie dyrektora CIA Johna Brennana, który pod cudzym nazwiskiem – jak złodziej – złożył w sobotę wizytę kijowskim uzurpatorom. To stara prawda, że Amerykanie są gotowi walczyć do ostatniego Ukraińca.
 • 2014-04-14 09:33 | baka

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  W przeciwieństwie do piszących poniżej wcale nie uważam, że te protesty to spontaniczna akcja świadomych obywateli, którzy przeciwstawiają się samozwańczym władzom w Kijowie. To sterowane przez agentów Putina niepokoje obliczone na destabilizację i rozpad państwa ukraińskiego. Przy okazji pokazują, że Ukraina kompletnie nie panuje nad tym kto i w jakim celu przekracza ukraińską granicę z Rosją.
 • 2014-04-14 10:42 | Caramba

  Nie rozumiem dlaczego.

  "Moskwa chce, by do Genewy pojechali także przedstawiciele ukraińskiego wschodu, kandydaci na prezydenta w nadchodzących wyborach, przedstawiciele separatystów. Kijów nie może na to przystać, co (!?!) oczywiste."
  Dlaczego, to takie oczywiste?

  Porównuję sobie ... aksamitną rosyjską wiosnę ... z misjami (!) ...stabilizacyjnymi w Iraku, Libii, Afganistanie ..... .
 • 2014-04-14 12:58 | Caramba

  Już był w ogródku, już witał się z gąską ...

  Jakąż wspaniałą bazę mogło mieć USarmy na Krymie. Zaopatrzenie bezpośrednio z portu, blisko granic Rosji a w szelfie Krymu podobno jest ropa.
  A tu Putin i Rosjanie mieszkający na Krymie pokazali figę "peacemakerom" z Iraku i Afganistanu.
  Obyło się bez ofiar.
 • 2014-04-14 17:50 | Jerzy z O.

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Żal mi pani Jagienki. Jako samotna fizylierka, została porzucona przez resztę redakcji "Polityki", która ze strachu przed czytelnikami ledwo wychyla głowę z okopów. A ci wredni internauci ciągle tylko żądają i żądają ....przestrzegania elementarnych norm i zasad przyzwoitości i bezstronności dziennikarskiej. No prawie ciągną za ruskim, a to swołocz !.
 • 2014-04-14 19:21 | mr.off

  'Cold War Again: Who’s Responsible?'

  In the name of ‘democracy,’ the West has unrelentingly moved its military, political and economic power ever closer to post-Soviet Russia.

  THE NATION
  Stephen F. Cohen
  April 1, 2014


  The East-West confrontation over Ukraine, which led to Moscow’s annexation of Crimea but long predated it, is potentially the worst international crisis in more than fifty years—and the most fateful. A negotiated resolution is possible, but time may be running out.
  A new Cold War divide is already descending in Europe—not in Berlin but on Russia’s borders. Worse may follow. If NATO forces move toward western Ukraine or even to its border with Poland, as is being called for by zealous cold warriors in Washington and Europe, Moscow is likely to send its forces into eastern Ukraine. The result would be a danger of war comparable to the Cuban missile crisis of 1962.

  Even if the outcome is the non-military “isolation of Russia,” today’s Western mantra, the consequences will be dire. Moscow will not bow but will turn, politically and economically, to the East, as it has done before, above all to fuller alliance with China. The United States will risk losing an essential partner in vital areas of its own national security, from Iran, Syria and Afghanistan to threats of a new arms race, nuclear proliferation and more terrorism. And—no small matter—prospects for a resumption of Russia’s democratization will be terminated for at least a generation.

  Why did this happen, nearly twenty-three years after the end of Soviet Communism, when both Washington and Moscow proclaimed a new era of “friendship and strategic partnership”?
  (...)
 • 2014-04-14 19:29 | ciekawy

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  mr.off
  czy jestesmy w Polsce na forum polskiego pisma?
 • 2014-04-14 19:51 | Saurom

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Jaki problem weź słownik albo google translate i przełożysz sobie.
 • 2014-04-14 20:30 | ciekawy

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Saurom

  dzieki za "dobra" rade!
  Przypominam ze jestesmy w Polsce i tutaj urzedowym jezykiem jest polski a nie angielski.
  Jak chce czytac po angielsku to siegam po angielsko-jezyczne pisma.
 • 2014-04-14 20:48 | Saurom

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Boże jak ci się nie podoba to idź na blog Bendyka lub Szostkiewicza tam nie będziesz miał przyjemności czytania ruskiej swołoczy.
 • 2014-04-14 21:44 | MartinBaruch

  Psychol Saakaszwili w schizofrenicznym obłędzie konsumuje ze smakiem własny krawat podczas udzielania wywiadu brytyjskiemu BBC

  Winni tej całej tragedii oraz destabilizacji sytuacji na ukrainie są bankruci z usa , którzy onegdaj w gruzji również destabilizowali sytuacje przy pomocy swojej ułomnej prostytutki męskiej z CIA ! http://www.youtube.com/watch?v=eAKWetSl7JU
 • 2014-04-14 21:46 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Do teatralnego spektaklu HANDEL WOJNĄ I POKOJEM na bieżąco jest dopisywany jest scenariusz.Będzie odsłona MILITARYZACJI dla podkreślenia znaczenia ZAKONÓW : SPEKULACJI bazującego na ekonomii politycznej globalizmu i SIŁY bazującego na ekonomii politycznej rosyjskiego militaryzmu.Katalizatorem reakcji pomiędzy STRONNICTWEM ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIM i RUSKIM będzie ZAKON NARODOWY,co wpłynie na zintensyfikowanie w obiegu pieniądza celowych funduszy również i u statysty jakim jest Polska.
 • 2014-04-14 22:09 | mr.off

  Re: 'Cold War Again: Who’s Responsible?'

  @Ciekawy

  Przyjmuje uwage/reprymende do wiadomosci, ale nie moge obiecac poprawy: nie mam czasu na tlumaczenie tekstu (tekstow).
  To co najwazniejsze w tekscie prof. Cohen'a zawieraja moje 3 posty poswiecone zderzeniu Zachod-Rosja w kiontekscie Ukrainy na blogu [www.tokfm.pl/blogi/loza-szydercy].

  Najkrocej:

  Amerykanie i Zachod 'zapomnieli' o istnieniu 'DOKTRYNY MONROE'A', udajac, ze nie rozumieja, ze Rosja W.Putina robi to samo, co robila Ameryka J.F.Kennedy’ego reagujac na rakiety Rosji N.Chruszczowa na Kubie, czy Ameryka R.Reagan'a na sandinistow w NIkaragui ('Iran-contras', col. O.North. itd) oraz 'Teologie Wyzwolenia' w Ameryce Lacinskiej (w co aktywnie wlaczyl sie Watykan K.Wojtyly wspierajac nie Lud Bozy Ameryki Lacinskiej, a jego oprawcow).

  A przeciez kazdy rozgarniety wie takze o akcji Wielkiej Brytanii M.Thatcher na Falklandach, tym co robia Chiny np. w Tybecie czy sporach terytorialnych z Japonia, albo Izrael (panstwo apartheidu) terroryzujacy juz ponad 40 lat caly Bliski Wschod (a ostatnio Iran) za pieniadze podatnikow USA i z jego polityczna i militarna pomoca (bomby zabijajace Palestynczykow sa made in USA) oraz blogoslawienstwem chrzescijanskiej UE.

  Zachod nie wykorzystal szansy jaka byla ‘pieriestrojka’ M.Gorbaczowa do zaproponowania Rosji naleznego jej miejsca wsrod panstw i narodow cywilizacji zachodniej. Dzisiejsze zderzenie Rosja-Zachod w kontekscie Ukrainy ma swoja praprzyczyne w braku wyobrazni politycznych liderow Zachodu (poczynajac od R.Reagana) gdy padal berlinski mur.
 • 2014-04-15 00:34 | ciekawy

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  mr.off

  dzieki za tlumaczenie, ktore w moim wypadku bylo zbedne.
  Chodzilo mi o to, ze jestesmy na forum polskiej prasy a tutaj chyba obowiazuje poslugiwanie sie polskim jezykiem.
 • 2014-04-15 05:10 | georges53

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  @Autorka
  ============
  .
  Stare pudło propagandowe.
  Co za upadek...
 • 2014-04-15 06:45 | camel

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Takie mamy czasy, że angielski jest nowym lingua-franca i powoli jego nieznajomość jest jak dziury w zębach - obie sprawy należy ukrywać jeśli się nie da wyleczyć. Osoba nie znająca angielskiego skazana jest na polskojęzyczne źródła wiedzy i informacji a są one, zapewniam cię, bardzo zacofane i stronnicze. Chcesz wiedzieć więcej o świecie, przysiądź fałdów i opanuj angielski!
 • 2014-04-15 06:51 | camel

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Ty, ale te wstawki o Izraelu są takie głupie. Po co to było? Jak tam paromilionowe państewko na powierzchni mniejszej niż województwo mazowieckie, może "terroryzować" "cały" bliski wschód? Chyba, że zgodnie ze wspólną z muzułmanami definicją, terroryzowaniem nazywasz fakt, że nie chcą dać się wybić do nogi i zniknąć wreszcie z tego świata. Uparte bydlaki. Podaj też te przyklady apartheidu, no dobra, może być jeden, byleby był prawdziwy, sprawdzalny.
 • 2014-04-15 07:52 | ciekawy

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  @ camel

  tak tez robie, o tym napisalem, dodatkowo dokladam niemiecka prase lub internet.
  pozdrawiam...
 • 2014-04-15 09:02 | vandermerwe

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  @ camel,

  "Chyba, że zgodnie ze wspólną z muzułmanami definicją, terroryzowaniem nazywasz fakt, że nie chcą dać się wybić do nogi i zniknąć wreszcie z tego świata"

  Rzeczywiscie problem Bliskiego Wschodu i Izraela nie jest tu duyskutowany. Jednak akurat posluguje sie Pan uproszczeniami, ktore maja niewiele z rzeczywistoscia - dokladniej wybiera Pan fragmenty rzeczywistosci.

  Pozdrawiam
 • 2014-04-15 14:02 | slima11

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Odczepcie się od Jagusi.Ona opisuje fakty i to wystarczy.Do ich oceny powinni być przygotowane tęgie głowy.A te głowy powinny mieć dar przewidywania.Swego czasu pisałem u Jagienki aby nie martwila się o Krym a tylko o rozpad Ukrainy.Bo dla mnie było wtedy jasne ,że do tego dojdzie.Ale to moja taka głupia specjalność.
 • 2014-04-15 14:18 | Byniek

  Bezsilność.

  Władze Ukrainy nie mają masowego społecznego poparcia; nie zostały bowiem wybrane. Ogłaszane przez nie ultimata i niespełnianie zapowiedzi, po prostu je kompromituje. Dlaczego są bezsilne ? Powód jest oczywisty. Nie mają społecznego poparcia, w tym wojska i milicji. Precedens Krymu, gdy siły te odwróciły się od swoich władz, są tego wymownym potwierdzeniem.
 • 2014-04-15 15:08 | Saurom

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  No i wyszło szydło worka co do tzw. rewolucji na majdanie w gruncie rzeczy puczu zorganizowanego w celu obalenia legalnie wybranego prezydenta, który ośmielił się powiedzieć nie Unii Europejskiej i USA. Jak widać puczyści nie cieszą się tak powszechnym poparciem jak to nam wmawiano. Gdyby to poparcie mieli to szybko powstanie na wschodniej Ukrainie szybko stłumionoby. Zresztą to dlatego banderowcy z majdanu mówią że na wschodniej Ukrainie są terroryści a tzw. Jaceniuk albo Turkanow wezwał ONZ do rozpoczęcia operacji antyterrorystycznej wspólnie z Ukrainą.

  http://www.nytimes.com/2014/04/15/world/europe/russia-east-ukraine.html?hpw&rref=world&_r=0
 • 2014-04-28 02:04 | Jurek1954

  Re:Wschód Ukrainy na krawędzi wojny

  Z zadowoleniem czytam komentarze. Poza jednym, wszystkie słusznie uważają tekst Pani Wilczak za marne wypociny propagandowe. Polecam Pani przeczytać (może jeszcze raz) "Widnokrąg" Myślwskiego z doskonałym opisem stalinowskiego stylu propagandowego, bo jest to podobne. Brak konkretów, gdybanie, przyjmowanie na wiarę, przypuszczanie itd. itp. wszystko dla z góry przyjętej tezy: wredni Rosjanie mącą na Ukrainie, tak jak imperialiści i ich agenci skłócić chcieli lud pracujący miast i wsi z partią i narodem. Trzeba im dać należyty odpór (tym obcym agentom) przez akcję antyterrorystyczną (oczywiście słuszną!).

  Boże, dlaczego na emeryturze nie mogę czytać obiektywnej Polityki? tylko jakąś propagandę Wiczak, Ostrowskiego i Szostkiewicza. Co się stało z moją gazetą?