Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

(24)
Ołeksandr Turczynow, pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy, potwierdził w parlamencie, że rozpoczęła się zapowiadana ofensywa antyterrorystyczna na wschodzie kraju. W akcji bierze udział wojsko – ma chronić bezpieczeństwa mieszkańców i powstrzymać secesjonistów od działań wymierzonych przeciwko ukraińskiemu państwu.
 • 2014-04-15 19:33 | Tanaka

  Bałagan w głowie, czy manipulacja

  Z jednej strony "oddziały antyterrorystyczne" - z drugiej "secesjoniści". Czy słowo "secesjoniści" jest tożsame z terminem "terroryści"? A może "antyterroryści" nie walczą z secesjonistami, ale kimś innym, prawdziwymi terrorystami? Bo jeśli z secesjonistami nie walczą, to oni mają spokój i własnie zajmują wschodnie tereny Ukrainy, przez nikogo nie niepokojone. Kto jest kim, może pani redaktor to rozwikła?
 • 2014-04-15 20:22 | Saurom

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  To przecież jest łatwo wyjaśnić w końcu lepiej przedstawić tych którzy przeciwstawiają się puczystom banderowcom jako terrorystów. Poza tym dzięki temu będzie mozna liczyć na zaangażowanie sił spoza Ukrainy. Skoro widać jasno, że puczyści nie są aż tacy popularni jak ich przedstawiano.
 • 2014-04-15 20:38 | Danka

  Re:Ukraińskie władze tymczasowe robią porządek ?

  Na Majdanie byli rewolucjoniści , na wschodzie harcują terroryści?
  Na Ukrainie dokonano rewolucji pojęć politycznych w słownictwie używanym przez globalistów.
  Tylko wasale globalistów czują się w tym bajzlu komfortowo.
 • 2014-04-15 20:44 | le_mon

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  "Widać coraz więcej umundurowanych i uzbrojonych mężczyzn, i nie jest to pospolite ruszenie, lecz najwyraźniej rosyjscy komandosi."
  A skąd Pani to wie? Na czołach mają napisane? :))
  A może to tacy jak ten: http://www.haaretz.com/news/world/1.577114 tylko akurat znaleźli się po drugiej stronie?
 • 2014-04-15 21:22 | chris

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Ciekawe, jak autorka będzie tłumaczyć zniknięcie 20 najemników amerykańskich w okolicach Słowiańska, kiedy pojawią sie materiały z ich przesłuchań?

  "При личном обыске выяснилось, что хотя не каждый из них (большая часть) обладает американским гражданством, каждый человек в форме украинской милиции, кроме двоих из передвигавшихся в этих грузовиках, имел при себе американское удостоверение личности. Многие из них не владеют хотя бы рудиментарным украинским или русским языком. Исключением оказались два украинца — водители грузовиков."
 • 2014-04-15 21:32 | Mak

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Pani redaktor pewnie nie rozwikła, bo chyba jest zajęta "śledzeniem sytuacji", tzn. oglądaniem kanału piątego, przepraszam, chciałem powiedzieć: TVP Info, co zresztą na jedno wychodzi. Ale przecież na własny użytek możemy sobie stworzyć krótki słowniczek. Secesjoniści to są tacy terroryści, którzy terroryzują mieszkańców wschodniej Ukrainy, karząc im, pod groźbą broni automatycznej, wychodzić na ulice w celu stworzenia żywej barykady przed okupowanymi nielegalnie urzędami. Są to zresztą terroryści międzynarodowi, gdyż w istocie są - co widać gołym okiem - rosyjskimi komandosami. Innymi słowy: terrorysta = ruski secesjonista, ale tylko jeśli jest komandosem, tzn. na Ukrainie, bo gdyby taki ruski secesjonista nie był komandosem, tylko miejscowym secesjonistą, tzn. secesjonowałby w Rosji, to wtedy byłby oczywiście pokojowym demonstrantem. Oddziały antyterrorystyczne z kolei to faceci, którzy dwa miesiące temu zajmowali budynki publiczne w zachodniej części Ukrainy i Kijowie (wtedy byli jeszcze pokojowymi demonstrantami), a teraz, jako członkowie gwardii narodowej odbijają budynki publiczne z rąk ruskich komandosów we wschodniej części Ukrainy. Chyba jakoś tak(?)

  Swoją drogą, gdyby nie było tych terrorystów-secesjonistów-komandosów, to należałoby ich wymyślić. Wiadomo przecież, że każda władza musi mieć wroga, bo nic tak nie podnosi patriotycznego uniesienia wśród ludu jak wróg u granic. Wtedy lud nie pyta, dlaczego ceny idą w górę, a wypłaty w dół, a i UE dorzuci miliard euro i będzie co chapnąć. A i dla pracowników na froncie ideologicznym, to jest, chciałem oczywiście powiedzieć: informacyjnym jest zajęcie. I to niezbyt wymagające - trzeba tylko odpowiednio eskalować napięcie. W przeciwnym razie trzeba byłoby zająć się innymi sprawami - np. stanem państwa, w którym uzbrojone grupy włóczą się po ulicach, kandydat na prezydenta jest lany po mordzie przez "nieznanych sprawców", a w parlamencie informacja o podpaleniu, okupowanej od paru miesięcy, siedzib jednej z partii (oczywiście tej niesłusznej, bo komunistycznej) jest witana wybuchem entuzjazmu parlamentarzystów z innej (tym razem słusznej i demokratycznej) partii. A może trzeba byłoby przeprowadzić "dziennikarskie śledztwo" w sprawie snajperów na Majdanie, albo cudownie "wyparowanego" z magazynów gazu. Ale to się przecież natrudzić trzeba, a i obraz spontanicznej rewolucji szczerych demokratów mógłby się nieco zamglić w umyśle odbiorcy. I po co to komu. A tak, mamy przekaz prosty jak konstrukcja cepa i można ze spokojnym sumieniem i czołem myślą nie zmąconym zainkasować wierszówkę.
 • 2014-04-15 21:50 | Eau de Cologne

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  "Z jednej strony "oddziały antyterrorystyczne" - z drugiej "secesjoniści". Czy słowo "secesjoniści" jest tożsame z terminem "terroryści"? A może "antyterroryści" nie walczą z secesjonistami, ale kimś innym, prawdziwymi terrorystami"

  To taka (propagandowa) sieczka w glowach redaktorow "Polityki", "Gazety Wyborczej" oraz kilku innych gazet!
 • 2014-04-15 22:32 | steve

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Pani Jagienko, na litość , pani też w tym potoku jednomyślnych i prawomyślnych?
  Czy to tak trudno zrozumieć że ludzie ze wschodu mają dość ukraińskiego eksperymentu i chcą choć trochę lepiej żyć?
  Czy do chęci lepszego życia jest potrzebna prowokacja?
  Majdan przyspieszył tylko ich rozsądną decyzje.
  Pozdrawiam i życzę lepszego używania własnego rozumu.

 • 2014-04-15 23:04 | thamb

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Niesamowite jak silna polskojezyczna propagande ma Rosja. Jesli na chlodno to przeanalizowac, sadzac tylko po liczbie wpisow na polskich portalach informacyjnych, to sadze ze jestesmy w naprawde wielkich opalach. Tak zmasowanej kampani propagandowej w ojczystym jezyku zadne panstwo na dluzsza chwile nie jest w stanie wytrzymac. A co dopiero slaba Ukraina. Wracajac do Polski.... Historia uczy ze przed rozbiorami tez byly silne stronnictwa prorosyjskie. i wiadomo jak dzieje sie potoczyly. Zarowno jawnie jak i skrycie, finansowo ale i tez poprzez szantaz....Tyle tylko ze to bylo cwierc tysiaclecia temu. Jak to sie dzieje ze w obliczu tak wznioslych idei, powszechnego dostepu do edukacji i mediow. wwarunkach wolnosci swiatopogladowej, religiej i geopolitycznej nadal tkwimy w odwiecznym stanie bezrozumu? A z drugiej strony... Ciekawym jak wyglada sterowanie taka masa ludzi.. i kto konkretnie za tym stoi....
 • 2014-04-15 23:24 | Saurom

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  No tak gdyby jak sugerujesz ci prorosyjscy byli opłacani rublami to już pewnie byliby bogaci. A może kwestia tkwi w tym, że w przeciwieństwie do rozmaitych banderobootów ci prorosyjscy dobrze pamiętają co się działo na Wołyniu w II wojnie światowej i nie chcą powtórki. Ale co tam w końcu dla rozmaitych banderobootów, którzy sprzedali się za skrwawione hrywny coś takiego jak masakra Polaków się nie liczy. W końcu przecież to byli w większości chłopi a nie jakieś tam szlachciury oficerki inteligencja nieprawdaż.
 • 2014-04-15 23:32 | Saurom

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  nie zapomnij jeszcze o silnym stronnictwie pruskim francuskim austriackim.
 • 2014-04-16 00:07 | Adalbbert

  Re:Ukraińskie władze robią zamieszanie na wschodzie kraju. Za późno?

  @thamb
  Ty się bracie kuruj z tej obsesji agenturalnej. Co ma wspólnego historia z obecną sytuacja na Ukrainie .
  Henry Ford kiedyś powiedział : History is bung, co się przekłada na język migowy, Historia to banialuki.
 • 2014-04-16 00:21 | mr.off

  W konflikcie Zachod-Rosja na Ukrainie nie idzie ani o Ukraincow, ani o Ukraine

  Na Ukrainie Zachod walczy z Rosja. O co nie wiem. Ale zapowiada sie wojna do ostatniego Ukrainca o to, czy Ukraincow okradnie jakis sprytniutki koles z Zachodu, Rosjii czy Ukrainy.

  To wszystko co widzimy w medisch to jakis bezmyslny chocholi taniec politykow Wschodu i Zachodu nie potrafiacych myslec w kategoriach interesow swoich panstw i narodow dluzszych niz kadencja, dwie.

  Dekade.

  Nie rozumiejacych, ze dzis wazne jest myslenie o przyszlosci panstw i narodow zachodniej cywilizacji. Czyli w perspektyweie 20 - 50 lat.

  W dzisiejszej demokracji to najwyrazniej niemozliwe....

  I dlatego W.Putin ma szanse ...

  Tyle, ze w Polsce (Europie) nikt nie ma pojecia w co on gra.

  A on wie.

  PS.

  O poszlakach pisze na moim blogu: [ www.tokfm.pl/blogi/loza-szydercy ]

 • 2014-04-16 01:47 | Eau de Cologne

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  "Niesamowite jak silna polskojezyczna propagande ma Rosja."

  Czy to wniosek z jakiejs ankiety, czy tez moze z badan naukowych?
  A moze ktos tu - po prostu - plecie co mu slina na jezyk przyniesie?

 • 2014-04-16 08:41 | Caramba

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Rządzili "oligarchowie", ówcześni mafiosi, tocząc wojenki między sobą o wpływy. Niewolnictwo było powszechne, nie było prawa, prawem byli magnaci. Tylko kk był scentralizowany i wykorzystywał podziały wśród lokalnych mafiosów kręcąc swoje lody, dlatego przed samymi rozbiorami ponad 60% majątku Polski należało do kościoła. Magnaci sprzymierzali się z obcymi przeciw swoim. Interesy, interesy.
  Po rozbiorach, powstania wybuchały w tych częściach, tylko w tych, gdzie interesy kk były zagrożone tj. w zaborze rosyjskim.
  Te interesy są widoczne i dzisiaj, choćby w komentarzach w których, rozbiory kojarzą się wyłącznie z zaborem rosyjskim i (za thambem) "silnymi stronnictwami prorosyjskimi".
 • 2014-04-16 10:04 | Wojciech

  Re:porządek

  Myślę, że wcześniej z Ukraińcami zrobią tam porządek. Kto siej wiatr, ten zbiera burzę. Pretensje do kartelu US/CIA.
 • 2014-04-16 10:44 | slima11

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Jagusiu miłości moja.Opisuj fakty ,bez ich interpretacji.Polityka to tylko i aż zdolność przewidywania.W tym przypadku nie jest trudno ocenić sytuację.Putin swich Rosjan nie wywiezie za Bajkał ,bo nie jest Gruzinem.Oni będą walczyć o swoje prawa w obliczu idiotyzmu tych z MaJDanu, nakazujących używać języka ojczystego.Skończy się na federalizacji, tak jak to było u Jankesów i będą żyli długo i szczęśliwie ,nie pozwalając na powtórzenie Wołynia.
 • 2014-04-16 11:14 | wołodia

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Jak Ukraińcy zajmowali budynki publiczne na zachodzie kraju, to walczyli o wolność, jak zajmują na wschodzie, to są terrorystami... ot taka medialna propagitka natowców ;)
 • 2014-04-16 11:23 | murator

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  "...życzę lepszego używania własnego rozumu."

  To late,to late - rozum był ale sie zmył (z farbą "Mrożony kasztan" !?). Honoru dziennikarza też już nie ma.... :-(
 • 2014-04-16 11:56 | slima11

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Jankesi mają Stany ,Ukraińcy mogą mieć Majdany.NP.Maj dany Lwowie.
 • 2014-04-16 15:18 | Tanaka

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  chyba jakoś z grubsza mniej więcej tak.
  Tylko, że to nie my piszemy artykuły i nie my bierzemy wierszówkę, a pani redaktor. Ona pisze i ogłasza, dlatego też na pytanie ona powinna dać odpowiedź kto tu,l czyli tam jest secesjonistą, powstańcem, demonstrantem (w jakiej sprawie?), kto terrorystą a kto (co?) oddziałem lojalnym (komu w oparciu o co?) i kto jest antyterrorystą. I czy walczy z terrorystami, z pokojowymi demonstrantami, opozycjonistami, secesjonistami, bojownikami, partyzantami, najemnikami itp - oraz o co właściwie walczy i na jakiej podstawie? rozkazu dowódcy - czyli kogo? Na podstawie konstytucji - która została złamana przez majdanowców, którzy wydają rozkazy by oddziały antyterrorystów - likwidowały.
  Halo, pani redaktor - proszę o rozświetlenie nieoświetlonej sytuacji.
 • 2014-04-16 18:13 | zet

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Pozaprawne przechwycenie władzy w Kijowie nie przekłada się na opanowanie całego kraju. Wydarzenie pokazują,że panowie p.o prezydenta Ukrainy i tymczasowy premier nie mają kontroli nad wschodnią częścią państwa. Administracja tamtych regionów,policja i inne służby siłowe wspierają tak zwanych secesjonistów. Nie funkcjonuje ochrona granic. Słowem,całe państwo popada w chaos. Za chwilę rozpocznie się plądrowanie majątku wspólnego.
  Do polskich proletariuszy trzeba ponownie skierować pytanie: panowie,po co Wam to było?
 • 2014-04-16 20:52 | Mak

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Faktycznie, to nie my bierzemy wierszówkę. Ale pani redaktor też jej nie dostaje za udział w dyskusji pod swoim artykułem. I dlatego zapewne niczego nam nie wyjaśni, tylko wykorzysta ten czas, aby napisać następny, równie odkrywczy tekst. Z czegoś trzeba żyć :-)
 • 2014-04-19 11:30 | Ja

  Re:Ukraińskie władze robią porządek na wschodzie kraju. Za późno?

  Skoro u władzy są "banderowcy", , to dlaczego nie spacyfikują krwawo jak to banderowcy wszelaki sprzeciw na Wschodzie, tylko cały czas próbują rozmawiać i przekonywać? dziwni są ci nowocześni banderowcy, i zamiast zamknąć się dla innych krajów i narodowości jak to naziści cały czas chcą do UE, gdzie trzeba wykazywać się tolerancją.... totalne zboczenie