Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

(36)
NATO wyśle dodatkowe jednostki na wschód, między innymi na wniosek Polski. Zaraz pewnie podniosą się głosy, że to niepotrzebne potrząsanie szabelką. Czyżby?
 • 2014-04-16 20:27 | Saurom

  samolot się pokazał

  Panie Rzeczkowski dlaczego pan nie napisze odnośnie tego samolotu co przeleciał w pobliżu granicy polskiej, że to było normalne działanie. W końcu w ramach porozumienia pomiędzy NATO a Rosją od czasu do czasu samoloty NATO także przelatują w pobliżu granic rosyjskich a oni z kolei mają prawo przelatywać w pobliżu granic polskich. Obie strony po prostu monitorują.
 • 2014-04-16 20:51 | Tom86

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Autorze, mała pomyłka w ocenie naszych militarnych zdolności - ze skrzydlatymi gośćmi ze wschodu nie bardzo mamy czym sobie poradzić wyjąwszy użycie samolotów myśliwskich. Co natomiast tyczy się próby zablokowania portów w Zatoce Gdańskiej to rosyjscy marynarze swój żywot mieliby nader krótki, choć pełen wrażeń - rakiety RBS z okrętów typu Orkan i NSM dywizjonu rakietowego Marynarki Wojennej, nie wspominając o torpedach z okrętów podwodnych i ataku przy użyciu F-16.
  Z ogólną tezą się zgadzam - ta informacja jest dla nas korzystna, ale musi zostać wprowadzona w życie. Przede wszystkim zaś - właśnie natowskie wzmocnienie naszej obrony przeciwlotniczej dałoby bardzo poważnie towarzyszom ze wschodu do myślenia.
 • 2014-04-16 21:19 | Jan-Janusz

  Re:Więcej wojsk NATO w w obronie majątków tych co się uwłaszczyli w czasie transformacji

  Histeria nowych elit polskich jest śmieszna . Czego oni się boją ? Kto weźmie sobie na głowę polskie długi, które są astronomiczne. Brak fabryk , brak własnych banków , brak ropy, brak gazu, młodzi Polacy na emigracji, więc skąd ten strach ?
 • 2014-04-16 22:28 | Eau de Cologne

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  I oto kolejny "dziennikarz" Polityki bije w wojenny beben...
 • 2014-04-16 22:31 | Blue1

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Co natomiast tyczy się próby zablokowania portów w Zatoce Gdańskiej to rosyjscy marynarze swój żywot mieliby nader krótki, choć pełen wrażeń - rakiety RBS z okrętów typu Orkan i NSM dywizjonu rakietowego Marynarki Wojennej

  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Podejrzewam, ze Rosjanie dysponuja jednak duza wieksza iloscia rakiet!
 • 2014-04-16 22:34 | Blue1

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  "W tym samym mniej więcej czasie rosyjski szturmowiec Su-24 przez półtorej godziny krążył na niskiej wysokości nad ćwiczącym na Morzu Czarnym amerykańskim niszczycielem"

  A czy Morze Czarne to jest gdzies blisko granicy amerykanskiej???
 • 2014-04-17 03:31 | mr.off

  Wiecej wojsk = mniejj myslenia politycznego. TO IDIOTYZM !!!

  W ramach wojny z idotyzmami wklejam (moj) NIEZBEDNIK INTELIGENTA - lzestaw tekstow pozwalajacych rozumiec o co idzie na Ukrainie:

  1)
  ‘Cold War Again: Who’s Responsible?’

  In the name of ‘democracy,’ the West has unrelentingly moved its military, political and economic power ever closer to post-Soviet Russia.

  THE NATION
  Stephen F. Cohen
  April 1, 2014

  2)
  ‘Getting Ukraine Wrong’

  NEW YORK TIMES
  By John J. Mearsheimer
  March13, 2014

  3)
  ‘THE FUTURE OF EUROPE’

  George Soros and Gregor Peter Schmitz
  The New York Review of Books
  April 24, 20014

  4)
  ‘O czym milczy Putin?’

  „NIE” (numer 15/2014, 11/04/2014) rozmawia z FIODOREM ŁUKJANOWEM, redaktorem naczelnym wpływowego pisma „Russia in Global Affairs”, o punkcie widzenia Moskwy na konflikt rosyjsko-ukraiński.

  5)
  ‘Whose Side Is God on Now?’

  RCP (CREATORS.COM)
  By Pat Buchanan
  April 4, 2014

  6)
  ‘Ukraine Learns the Problem With Revolutions’

  THE AMERICAN CONSERVATIVE
  By JAMES CARDEN
  April 11, 2014

  7)
  ‘Would You Die for That Country?’

  Why the United States needs to think twice before calling Ukraine an ally.

  FOREIGN POLICY
  BY STEPHEN M. WALT
  MARCH 24, 2014

  8)
  ‘Putin's Rejection of the West, in Writing’

  BLOOMBWERG VIEW
  By Leonid Bershidsky
  April 4, 2014

  9)
  ‘Putin's Brain’

  Alexander Dugin and the Philosophy Behind Putin's Invasion of Crimea

  FOREIGN AFFAIRS
  By Anton Barbashin and Hannah Thoburn
  MARCH 31, 2014

  10)
  ‘A Coup in Crimea—or in Russia?’

  THE AMERICAN CONSERVATYIVE
  By SCOTT MCCONNELL
  March 19, 2014


 • 2014-04-17 07:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Militaryzowanie handlu wojną i pokojem mia okreslony cel.Jest nim pobudzenie i zintensyfikowanie odpowiedniego strumienia w obiegu pieniądza.
 • 2014-04-17 07:53 | zza kałuży

  Tragiczny poziom tej pisaniny

  Autor-cyngiel. Ciężko zarobić na utrzymanie to i psze się takie podjudzające do wojny kawałki. Głupi, biedny smarkacz.
 • 2014-04-17 10:05 | Zofia

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Ile kosztowaly Ameryke nasze rzadowe marionetki? Niewiele. Oddali nasz kraj za darmo. Nowa okupacja. Spoleczenstwo nasze nie potrzebuje bomb lecz miejsc pracy, zakladow, zycia bez wojen. Po co ta propaganda? Rosja na nikogo nie napadla. To faszysci zaczeli zamet w Ukrainie. USA potrzebuje wojny aby handlowac bronia i miec wplyw rowniez na Rosje. Nie moga zniesc, ze ten kraj nie spelnia ich polecen tak jak Polska. Dlaczego nie interweniuja w Izraelu, ktory bombarduje palestynskie dzieci? W Iraku chodzilo o rope naftowa, teraz chca rowniez gaz.
 • 2014-04-17 12:53 | _sens_

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  I pomyśleć, ze jeszcze tak całkiem niedawno za czasów czerwonej kurtyny ci sami dziennikarze pisali o tym ,ze Rosja jest wspaniała a USA jest bleee... i tak było jest i będzie zawsze gdzie zawieje....
 • 2014-04-17 17:08 | jj

  tom86

  nasze f16 sa w Afghanistanie i Iraqu...dla huku tylko przegonia 3-4 nadl Laskiem
 • 2014-04-17 20:10 | wg

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski


  To nie potrząsanie szabelką, to kawałek ordynarnie klasycznie okłamanej propagandy wojennej i przekłamań galore.

  Dla czytelników powyższego:
  patrole lotnicze wzdłuż granic (morskich, lądowych) państwowych to stara i powszechnie stosowana metoda. Robią je wszyscy z różnych przyczyn, destabilizowanie psychiczne przeciwnika, rozpoznanie systemów obrony przeciwlotniczej, i dokumentacja fotograficzna regionów przygranicznych. Często dla tych celów przekraczają granicę mniej czy bardziej głęboko. (U2 w ogóle je ignorował).
  Podczas Zimnej Woiny Amerykanie latali nad granicami tak często że stracili 40 samolotów strącanych przez ZSRR, i 200 lotników.
  Rosjanie strat po swojej stronie nidgy nie podali, ale prawdopodobnie były minimalne bo nad granicami USA latali rzadko bo mało mieli czym.

  Jeśli wierzyć Rosji, te przeloty (prowokacje) nadgraniczne NATO, generalnie USA prowadzą do dzisiaj, kilkadziesiąt incydentów tygodniowo. Rosji nie stać prawdopodobnie na na więcej niż kilka miesięcznie. Robienie z tego takiego wrzasku propagandowego czy powodu by robić w portki lub militaryzować ten kąt Europy jak Rzeczkowski powyżej to grubo nieuczciwa manipulacja rzeczywistością.
 • 2014-04-17 20:21 | Blue1

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  "Dlaczego nie interweniuja w Izraelu, ktory bombarduje palestynskie dzieci? W Iraku chodzilo o rope naftowa, teraz chca rowniez gaz."

  ... i dlatego USA przyjazni sie nie tylko z Izraelem, ale i z tak wstretnym (i rzadzonym tak samo jak w sredniowieczu...)
  krajem jak Arabia Saudyjska!
 • 2014-04-17 21:49 | olga

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Odnoszę przykre wrażenie, że od dłuższego już czasu taka kategoria jak odpowiedzialne dziennikarskie pisarstwo przestała obowiązywać w "Polityce". Szkoda. Pozwalam więc sobie przypomnieć, że od prasy opiniotwórczej jej czytelnik nie oczekuje bezmyślnego podżegania do wojny, spodziewałby się raczej obiektywnej, czyli uwzględniajacej różne punkty widzenia, nie tylko te nam bliskie, informacji na temat istotnych wydarzeń politycznych. Doprawdy, aż wstyd pisać takie oczywistości.
 • 2014-04-18 07:27 | znafca

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  wiecej wojsk NATO w poblizu Polski to wieksze zagrozenie dla Polski!
 • 2014-04-18 11:04 | japsi

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Zofia weź ty lepiej kobieto stań w kuchni i zrób w ten sposób coś pożytecznego bo polityka to twoja słabsza strona
 • 2014-04-18 11:08 | japsi

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  idiotyczne stwierdzenie
 • 2014-04-18 11:40 | axiom1

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Bedzie za to rachunek. Amerykanski imperialista nie wysyla do Polski wojsk na swoj koszt. Szkoda ze Rzeckowski nie napisal ile ta paranoja bedzie kosztowala.
  Faktem jest ze polski partyjny motloch na zlecenie amerykanskiego awanturnika podzegal do anarchi na Ukrainie. Teraz sa tego konsekwencje.
  Natomiast sporwadzanie do Polski amerykanskiego okupanta pod pretekstem fantazji rzekomego zagrozenia za strony Rosji to scisle nie konstytucyjne zachowanie. Dyktator Donek nie ma do tego prawa.

  A najwiekszym zagrozeniem dla Polski jest osobiscie dyktator Donek Tusk. 7 lat nie-rzadow - 7 lat gigantycznych deficytow ktore obciaza polskie dzieci i pokolenia jeszcze nie urodzone. Oczywiscie dyktaotr Donek Tusk innaczej nie potrafi, bez kwalifikacji, bez doswiadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.
 • 2014-04-18 13:05 | znafca

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  @| japsi

  ciekaw jestes kiedy to zrozumiesz. Obawiam sie, ze bedzie wtedy za pozno!
 • 2014-04-18 21:15 | Eau de Cologne

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Oczywiscie dyktaotr Donek Tusk innaczej nie potrafi, bez kwalifikacji, bez doswiadczenia, nawet kioskiem Ruchu nie kierowal.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  A moze "axiom" nas poinformuje czym to, np. kierowal niejaki J. Kaczynski?
 • 2014-04-18 21:41 | pazyfista

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  w koncu ktos madry napisal prawde-amerykancycy chca bombardowac-w Syrii im sie nie udalo,bo Pan Putin powiedzial -NIET_no to zaczeli awanturnicy podpalac w Urainie.Kiedy w koncu ameryka poniesie konsekwencje za wojny ktore toczy w imie demokracji-jakiej-mordowania?Ludzie,obudzcie sie-gby nie bylo P ana Putina,to juz mamy wojne ktora wywolal duzy demokrata wojenny!!- zwany usa.....
 • 2014-04-18 22:14 | Jacek, NH

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  "Jak komunistyczne trepy wygoniły z armii fachowców. Polska armia uzbrojona jest w czołgi T-72, które pacyfikowały kopalnię Wujek, i niemieckie leopardy, które jednak przez lata stały nieremontowane w hangarach. Elita polskich żołnierzy po misjach w Iraku czy Afganistanie służy dziś jako najemnicy, bo z polskiej armii wypchnęły ich postkomunistyczne układy. Jesteśmy bezbronni. Czy gdyby rosyjscy turyści w mundurach pozbawionych dystynkcji przyjechali dziś zamiast na Krym do Lublina, Polska potrafiłaby się przed nimi obronić? Specjaliści uważają, że państwo polskie miałoby poważny problem z szybką reakcją. Możliwość mobilizacji polskiego wojska w ciągu kilku dni jest bardzo niska. Na mobilizację potrzebowalibyśmy paru tygodni. I końcowy efekt byłby mało imponujący. Wojska lądowe mamy źle uzbrojone i rozlokowane, o marynarce szkoda gadać. Lotnictwo jest w najlepszym stanie, ale nawet będące naszą wizytówką F16 są niedozbrojone. W stutysięcznej armii dominują wojskowi urzędnicy, a zdaniem ekspertów zaledwie ok. 20 proc. stanowi wojsko gotowe do walki w polu. Stan armii to skutek polityki Tuska i Komorowskiego. Dokumenty zwane doktryną obronną i programy działania w polityce zagranicznej opierały się na założeniu, że Rosja to kraj przyjacielski, obliczalny, z którym można utrzymywać normalne stosunki.."
 • 2014-04-20 02:32 | MartinBaruch

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Można sobie wyobrazić co dzieje się teraz w polskich sztabie generalnym - polskie generałki w obłędzie chodzą na czworakach i robią pod siebie co chwile zmieniając sobie pampersy ! Wiedzą doskonale jaki dramatyczny oraz straszliwy finał zbliża się wielkimi krokami i co to będzie oznaczało dla nich oraz dla ich rodzin … Ta mundurowa męska prostytutka bez honoru , ten śmieć bojący się własnego cienia , ten nieuk bez należytego wykształcenia , ten życiowy nieudacznik z nizin społecznych z patologicznej rodziny nie mający pojęcia o życiu i świecie będący na Naszym utrzymaniu , żyjący na Nasz koszt z Naszych podatków ułomek z GROMu malowany polski generałek Polko wie już co go czeka w nieodległej przyszłości ... Przecież polskie społeczeństwo nie ma tak wypranych mózgów jak w 1939 roku i w razie powszechnej mobilizacji nikt się do wojska nie zgłosi ! Zresztą kto normalny będzie chciał ginąć za klechów pedofilów , sędziów , prokuratorów , komorników , polityków i całą rzeszę mundurowych męskich prostytutek którzy po 15 latach nic nie robienia przechodzą na emeryturę w wieku 35 lat i są kula u nogi uczciwych , wartościowych obywateli ???? Może ruszy przelewać swoją krew za dziką , zacofaną , bankrutującą polskę te 3 miliony co wyjechało za chlebem za granice ??? Albo te 3 miliony bezrobotnych ??? Albo te liczne miliony pracujące za 1 200 złotych na umowy śmieciowe które zmusza się aby harowali do 67 roku życia tylko po to aby śmieć z policji mógł przejść na emeryturę w wieku 35 lat po 15 latach chlania i ćpania i nic nie robienia ??? W razie czego 90% obywateli polskich przywita Armię Federacji Rosyjskiej jako swoich wybawców oraz wyzwolicieli entuzjastycznie kwiatami !!! Dla normalnego obywatela będzie to oznaczało znaczne poprawienie sie stopy życiowej oraz świetlaną przyszłość a dla mundurowych męskich prostytutek wiadomo co ... ( śmiecie mundurowe będą uciekały jeszcze szybciej niż ich poprzednicy w 1939 roku tylko tym razem społeczeństwo nie da tym tchórzom uciec z całym skarbcem NBP dość już się nakradli oraz nażyli w luksusach na koszt reszty społeczeństwa !)
 • 2014-04-20 08:07 | Ekonom

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Nasze ostatnie potrząsanie szabelką skonczylo sie calkowicie niepotrzebna smiercia setek tysiecy Warszawiakow oraz calkowicie bezsensowna zaglada Stolicy. Teraz, skonczyc sie ono moze zaglada calej ludzkosci.
 • 2014-04-20 08:12 | Ekonom

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Masz 100% racji, MartinBaruch!
 • 2014-04-20 09:59 | Bibilijny

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Widać po artykule, że autor to młodzian, pisze na zamówienie, starszych harcowników co niebawem im pozwoli na zakup sprzętu za ciężkie miliardy , które i tak po kilku latach będą złomem. Ale chodzi o późniejszy 'wykłady ' na uniwersytetach USA. Na 'wykładach' ponoć obecność nie obowiązkowa prelegenta , tak jak i naszych europosłów lub też euro-osłów na posiedzeniach EU w Brukseli. Więc jaki wniosek się nasuwa , a no taki, że najważniejszy w tym interesie liczy się offset. Jest to prawidłowe zrozumienie demokracji gdzie wszystkie zainteresowane strony są kontentne oprócz podatnika.
 • 2014-04-20 10:24 | Bibilijny

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Smutna prawda !
  Zgadzam się z Panem całkowicie. Wszystko to u nas malowane i piękne do pierwszego deszczu a nie daj Boże wichury. Pieniactwo i zacietrzewienie , z którego nic nie wynika. Interesy niewielkiej grupki górują nad interesem państwa i narodu. Bezrobocie, exodus młodych ludzi zagranicę czyli masowa emigracja za chlebem , a tu nagle w prasie euforia sukcesu tudzież inne bzdury dla mydlenia oczu. Dopóki nie powstaną okręgi wyborcze jednomandatowe, dopóki nie ograniczy się ilości posłów do 250 i dopóki nie zlikwiduje się senatu to będzie dalej taki folwark i dożynki rozpusty. Drugi aspekt zniewolenia to posprzedawane banki przez naszego cudotwórcę biedy i bezrobocia nijakiego Balcerowicza i jego ekipy pod dyktando Jeffrey'a Sachsa sterowanego wiadomo jaki kapitał.
 • 2014-04-20 12:48 | Polalkholic

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Wystarczy abp Gwóźdź+Mop.
  To oczywiście żaden pasterz,a skrót:atomowa bomba polska.
  Nazwa nie przypadkowa,trudna do wymówienia przez różnej maści imperialistów,jej niepoprawna wymowa automatycznie wskazuje na zdrajcę i wichrzyciela.
  Tak,to również gwóźdź do trumny dla podżegaczy wojennych,chcących czerpać korzyści z niedoli i niewoli polaka w zaplanowanej zawierusze wojennej.
  Maryjny ogień piekielny skutecznie zmiecie napastników,czyhających na naszą ziemię i wiarę.
  Świątynia opatrzności bożej, to miejsce gdzie Głowica-Dziewica oczekiwać będzie na diabelskie zaloty kawalerzystów imperializmu,rażąc ogniem ich chucie.Amen
 • 2014-04-20 18:29 | Eau de Cologne

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Czy "japsi" ma cos wiecej do powiedzenia???
 • 2014-04-21 09:25 | rs_

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  @Blue1
  Ne podejrzewasz chyba osobnika wykształconego w systemie, w którym szóstka z religii podwyższa średnią (zakład, że miał szóstkę z religii ? ;) ) o zrozumienie tego pytania? Nie należy go oczywiście winić za to, że szkoła wdrukowała mu kalkę, że niemiecki czy amerykański niszczyciel w pobliżu bazy w Sewastopolu to wstęp do kolejnej misji pokojowej, tylko nas, że przegraliśmy walkę o wykształcenie naszych dzieci.
 • 2014-04-21 09:31 | rs_

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  @japsi
  Ty to musisz mieć jakiś wyższy, niedostrzegalny dla reszty cel, aby publicznie świadomie robić z siebie półgłówka.
 • 2014-04-21 09:34 | rs_

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  @olga
  > Doprawdy, aż wstyd pisać takie oczywistości.

  Ja się z Tobą zgadzam do tego momentu. To nie są, jak widać gołym okiem, oczywistości, a już na pewno nie jest wstydem o nich przypominać.
 • 2014-04-21 09:40 | rs_

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  @zza kałuży
  Nie wiem, czy biedny, w końcu gdzieś te wszystkie pieniądze "na demokrację" trafiają. I być może nie głupi, tylko samolubny i cyniczny.
  Problemem jest jednak nie sam autor, ale miejsce, w którym to potrząsanie szabelką się pojawiło.
 • 2014-04-21 11:00 | Adam 2222

  rs_ świetny komentarz, ośmiałem się jak norka, dzięki. Chociaż z drugiej strony to nie ładnie śmiać się z upośledzonych Prawdziwych Polskich Patriotów,

 • 2014-04-22 15:41 | abchaz

  Re:Więcej wojsk NATO w pobliżu Polski

  Powiedział bym "troszke więcej i chwilowo".Więcej nie będzie.NATO (USA) nie bedzie ryzykowac konfliktu zbrojnego .Zapowiedzieli to wyrażnie.NATO ma teraz problem zasadniczy.
  Zajecie Krymu z rozlokowaniem w Gwardjejskoje bombowców Backfire (Tu 22M2) z rakietami manewrujacymi o zasięgu ok 600 km wraz z dyslokscją w Kaliningradskoj obłasti pocisków Iskander ,pokrywa obszar całej Europy b.realnym zagrozeniem.
  W tym stanie rzecz również tzw Tarcza Antyrakietowa do dyslokacji w Polsce i Rumunii traci sens i szanse na przetrwanie w realnym konflikcie.
  Jakiś baran napisał w komentarzu,ze nasze Jastrzębie popisują się w Afganistanie.One się mogą popisywac tylko w Łasku i Krzesinach bowiem wymagają pasów startowych o sterylnej czystości.Nawet w Szawlach się popisac nie mogą .Stąd nasze archaiczne MIG 29 strzegą nieba ,okresowo,nad państwami bałtyckimi.
  Polecam portal "Raport" .Piszą fachowcy a nie propagandziści.Piszą jak mogą.