Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

(13)
Prezydent Rosji przeprowadza doroczną „rozmowę z narodem” – wielogodzinną konferencję z inscenizowanymi pytaniami rozmaitych środowisk i regionów. To przystępniejsza wersja orędzia, z jakim zwrócił się do Rady Federacji z okazji przyłączenia Krymu do Rosji. Tamto do elit – teraz dla ludu.
 • 2014-04-17 14:29 | Bibilijny

  Gra o władzę na Ukrainie

  Otwarcie trzeba przyznać,że Zachód i Polska zdali egzamin na dwa z plusem w sprawie Ukrainy. Teraz następuje zwykle skowyczenie jak obitego kijem psa. Rosja nie odpuści Ukrainy co jest jasnym od wielu lat. Poiltyka naszych politykierów to niczym gra jak w salonowca. Po pierwsze Rosja rozmawiąc z zachodnimi politykami w sprawie Ukrainy rozmawia o niczym, bo żaden nie jest poważnym partnerem ale przede wszystkim decydentem. Pilnuje swoje interesy czy Niemcy czy Francja . Jedynyn partnerem dla Rosji co udowodniono nie tylko teraz jest USA. Reszta na scenie politycznej to harcowniki lub działają wedle uzgodnionych wcześniej scenariuszy USA.
  Rozczarowało przede wszystkim postawa Ukraińców , którzy nie walczą o swój kraj jak przypuszczal i było zalozenie Zachodu. calę te ukraińska armie rozpedzila nieznaczna grupa prorosyjskich buntownikow. Wypowiedzi Krymu tez nie napawają optymizem jak twierdzą,że może i lepiej jak wschod Ukrainy będzie w łapach Rosji , to nie będziemy mieli tego balastu kopałń , przemysłu ciężkiego. To już poraża. Wydaję się,że majdan wykręcil bicz , ale na tyłki wygodnych nowobogackich oligarchów na Ukrainie, którzy chyba nie do końca wiedza co to jest własny kraj, własne państwo , natomiast wiedzą co to jest gubernia.
 • 2014-04-17 16:32 | zet

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Pan Putin jest prezydentem Rosji i nie interesuje go wrzask innych polityków spoza jego kraju. Oczekiwanie,że uczyni cokolwiek na szkodę własnego państwa to nie tylko naiwność lecz wyjątkowo ciężkie uszkodzenie mózgu.
  Prawdy tej nie przyjmują /ciągle/ do wiadomości /tak zwani/ politycy w Polsce. Robią wszystko, by polskie interesy wpędzić w poważne kłopoty a społeczeństwo w biedę.
  Parę tygodni temu wspominałem,że Ukraina nie jest gotowa do stowarzyszenia z UE, bo większość jej obywateli tego nie chce.
  Skąd nasi rządzący czerpią wiarygodne informacje o krajach sąsiedzkich,nie pojmuję.
  Sprawa z Krymem nie jest tak jednoznaczna,jak propaganda przedstawia.
  Na początku lat 50-tych pijany Chruszczow "podarował" rosyjski Krym Ukrainie,bo była ona w składzie państwa,zwanego ZSRR. Po rozpadzie molocha,ludność Krymu,zamiast być w Rosji,wbrew sobie stała się Ukraińcami.
  Prezydent Putin przyłączając ponownie Krym do Rosji uczynił coś,co powinni wykorzystać polscy dygnitarze. Stworzył precedens, na który można się powoływać teraz i w przyszłości.
  Kiedyś, inny przywódca ZSRR i to na trzeźwo/nazywał się Stalin/, w przypływie dobrego humoru,obdarował 3 radzieckie republiki,polskimi terytoriami. Może teraz pan Putin zechce nam zwrócić Królewiec i zaapelować do Białorusi i Ukrainy o podobny gest i zwrot dawnych ziem polskich,będących ciągle pod ich władaniem.
  Dobry polityk działa wyłącznie na korzyść własnego kraju. Niechby polscy brali przykład z Niemiec i USA.
 • 2014-04-17 16:50 | Jerzy z O.

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Boże, co za ulga. No to jest krótka, rzetelna analiza sytuacji, uwzględniająca optykę strony, której się nie ceni, nie lubi, czy nawet nie cierpi. Redaktor Ostrowski wraca do formy...i bardzo dobrze!.
 • 2014-04-17 18:20 | Saurom

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Ludzie nie róbcie sobie żadnych nadziei. Powodem że Ostrowski tak pisze jest to, że cała awanturka jak widać kończy się niepowodzeniem. A tak miało być pięknie nieprawdaż panie Ostrowski ten zły Janukowycz miał być obalony za to, że sprzeciwił się USA i UE- jedynie to udało się zrealizować. A cała Ukraina miała być obsadzona bazami US army nieprawdaż. A tu co jajco. Te jak to określał pan kolega dziennikarz w radiu tłoczenia łoszczerstw i kłamstw TOK fm homo sovieticusy z wschodniej Ukrainy jakoś nie zrealizowały roli jakiej im przypisano w scenariuszu czyli biernie podporządkować się banderowcom z majdanu. A równocześnie okazało się, że ci banderowcy z majdanu rzekomo cieszący się poparciem całej ludności nie tylko że stracili Krym ale jak widać także utracili wschodnią Ukrainę. I nie pomoze tu jazgotanie o jakiś terrorystach, zielonych ludzikach, żołnierzach rosyjskiej armii. Zapewne zdoła pan przekonująco wyjaśnić które to władze państwa ogłaszają cennik opłat że za przekazanie im budynku państwowego zostanie przekazana kwota 20 tysięcy dolarów. Jednym słowem mieszkańcy wschodniej Ukrainy pewnie się muszą śmiać w kułak.
 • 2014-04-17 19:47 | olga

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  A dlaczegóż to Rosja miałaby podzielać punkt widzenia Pana Prezydenta Kwaśniewskiego odnośnie do tego, co - z jakichś dziwnych i nigdy jasno nie wyłożonych powodów - uważa on za polski narodowy interes?
  I dlaczegóż to właściwie Rosji nie wolno oczekiwać ze strony porewolucyjnej Ukrainy neutralności oraz zapewnienia praw nabytych ukraińskiej rosyjskojęzycznej ludności? (O czym, mam wrażenie, z niesmakiem wspomina Autor artykułu)
  Nie przypominam sobie bowiem, aby polscy dziennikarze i politycy domagali się z podobną pasją altruizmu w polityce zewnętrznej od jakiegokolwiek innego państwa. Nie widzę też, na czym miałaby polegać niestosowność oczekiwania neutralności ze strony obecnych sił politycznych w Kijowie, które u władzy nie znalazły się na legalnej drodze...
 • 2014-04-17 20:08 | mopus11

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Polska w 39 była już gwarantem niepodległości pewnego mocarstwa i pewnego imperium - także mocarstwa, które w rewanżu dały nam również gwarancje, tyle tylko że na papierze. Jak to się skończyło wszyscy wiemy; "prosto do nieba czwórkami szli"
  Te kwartety nie były akurat z tej przytoczonej przez poetę placówki, ale z innych pól bitewnych, za to liczone w milionach.
 • 2014-04-18 19:24 | jer-11

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Festiwal propagandowego wrzasku (oraz poboznych zyczen) wiekszosci polskich "politykierow" oraz stowarzyszonych z nimi dziennikarzyn... trwa w najlepsze!
 • 2014-04-18 20:52 | jpkx1984

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Królewiec nigdy nie był polski, ani też zamieszkany przez Polaków. To miasto założone przez Krzyżaków na terenach wydartych Bałtom.
 • 2014-04-19 17:02 | zet

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  "Królewiec nigdy nie był polski, ani też zamieszkany przez Polaków. To miasto założone przez Krzyżaków na terenach wydartych Bałtom. "

  Trochę racji masz, trochę nie masz.
  Królewiec stał się kolebką kodyfikacji pierwszych zasad polskiej pisowni języka literackiego, który w połowie XVI w. znajdował się dopiero w początkowym stadium rozwoju.
  Od XVI do XX wieku miasto było ośrodkiem wydawniczym polskojęzycznej literatury religijnej. W 1545 w Królewcu wydano drukiem pierwszy polski katechizm.
  Mimo że formalnie związek tych ziem z Polską ustąpił już w końcu XVII wieku, to w praktyce element polski w Królewcu odgrywał znaczącą rolę przez kolejne stulecia, aż do wybuchu II wojny światowej.
  Pan Putin mógłby okazać porządny gest wobec Polski i przekazać Królewiec Polakom,jako dar narodu rosyjskiego. Na wzór wspaniałomyślności Stalina, który podarował nam Pałac Kultury i Nauki, jako dar narodu radzieckiego.
  Caryca Katarzyna wcieliła Królewiec do Rosji, bo miała z nim lądowe połączenie. Dzisiejszej Rosji takiego połączenia brakuje a Polska je posiada.
 • 2014-04-19 22:48 | postepowiec2

  najgorsze co zrobil Putin jest REFERENDUM !! DLA BYDLA PODATKOWEGO !

  KDYBY PUITIN POPSTAPIL TAK JAK OBAMA !!CZY INNI PODOBNI JEMU PRZYWODCY W KOLCHOZIE EUROPEJSKIM TO ...DOSTALBY Z PEWNOSCIA NAGRODE NOBLA !!:) JAK INNI :):) A ..ZE POZWOLIL NA GLOS LUDZI ..TO TERAZ JEST WSCIEKLE OCZERNIANY PRZEZ WSZYSTKIE "DEMOKRATYCZNE" REZIMY NA SWIECIE :)""
 • 2014-04-20 02:07 | MartinBaruch

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Można sobie wyobrazić co dzieje się teraz w polskich sztabie generalnym - polskie generałki w obłędzie chodzą na czworakach i robią pod siebie co chwile zmieniając sobie pampersy ! Wiedzą doskonale jaki dramatyczny oraz straszliwy finał zbliża się wielkimi krokami i co to będzie oznaczało dla nich oraz dla ich rodzin … Ta mundurowa męska prostytutka bez honoru , ten śmieć bojący się własnego cienia , ten nieuk bez należytego wykształcenia , ten życiowy nieudacznik z nizin społecznych z patologicznej rodziny nie mający pojęcia o życiu i świecie będący na Naszym utrzymaniu , żyjący na Nasz koszt z Naszych podatków ułomek z GROMu malowany polski generałek Polko wie już co go czeka w nieodległej przyszłości ... Przecież polskie społeczeństwo nie ma tak wypranych mózgów jak w 1939 roku i w razie powszechnej mobilizacji nikt się do wojska nie zgłosi ! Zresztą kto normalny będzie chciał ginąć za klechów pedofilów , sędziów , prokuratorów , komorników , polityków i całą rzeszę mundurowych męskich prostytutek którzy po 15 latach nic nie robienia przechodzą na emeryturę w wieku 35 lat i są kula u nogi uczciwych , wartościowych obywateli ???? Może ruszy przelewać swoją krew za dziką , zacofaną , bankrutującą polskę te 3 miliony co wyjechało za chlebem za granice ??? Albo te 3 miliony bezrobotnych ??? Albo te liczne miliony pracujące za 1 200 złotych na umowy śmieciowe które zmusza się aby harowali do 67 roku życia tylko po to aby śmieć z policji mógł przejść na emeryturę w wieku 35 lat po 15 latach chlania i ćpania i nic nie robienia ??? W razie czego 90% obywateli polskich przywita Armię Federacji Rosyjskiej jako swoich wybawców oraz wyzwolicieli entuzjastycznie kwiatami !!! Dla normalnego obywatela będzie to oznaczało znaczne poprawienie sie stopy życiowej oraz świetlaną przyszłość a dla mundurowych męskich prostytutek wiadomo co ... ( śmiecie mundurowe będą uciekały jeszcze szybciej niż ich poprzednicy w 1939 roku tylko tym razem społeczeństwo nie da tym tchórzom uciec z całym skarbcem NBP dość już się nakradli oraz nażyli w luksusach na koszt reszty społeczeństwa !)
 • 2014-04-20 22:49 | MAP

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Polscy politycy w wiekszosci postepuja : dolozyc Rosji I do domu. Dolozyc aby ja oslabic I tak az w granicy wykonczyc I swobodnie panowac na stepach Kalmykii I rafineriach ropy naftowej w Jakucji itd. Tak odbiera to zwykly riozsadny czlowiek. Ale rozsadny czlowiek ma poczucie rzeczywistosci wlasnej w danym przypadku naszych polskich spraw I wlasnej korzysci z politykow swojej ojczyzny. Czy nie stac nas na politykow o mozliwie najwiekszym wspolczynniku obiektywizmu trafnej oceny sytuacji a nie miotaniny emocji I potem chowania sie ze wstydu w milczenie. Z pewoscia stac tylko jak ich odszukac lub odzyskac. Ile juz bylo prob I prawie kazda na nic.Moze powolac specjalny komitet madrosci politycznej politykow polskich obecnych oczywiscie I nie pozwolic im wylizywania sie przed tymi ktorzy chwilowo panuja a zapanowac godnie I madrze I wypracowac pozycje Polski aby niosla ona korzysc I prawde jednoczesnie dla nas narodu polskiego, Polska stoi na fundamencie demokracji nieomal jak pierwszoklasista a Rosja stroi na innym fundamencie, ktory nie jest demokracja I nie moze byc rozumiany kategoriami polskimi. Fundament Rosji musi byc klarownie rozumiany w Polsce I dzialanie musi byc zdiagnozowane po osiagnieciu tej wiedzy. Czy tak jest nie jest. Sikorski zostal odrzucony Tusk zostal heraldem kiepskich informacji dla Rosji. Dlaczego nie mogli wyczuc podszczuwania przez UE wlasnie ich. Na tym stracilismy my. Dlaczego nikt nie zapyta Kosciol o zdanie jak postapic, przeciez kosciol ma metodologie rozwiazywania trudnych spraw. Gdzie jest tendencja rozmow spolecznych poprzez np. audycje tv z szerokim spektrum ekspertow, gdzie. Musimy sie godzic na pospiech na byc koniecznie przed szeregiem. Ukraina jest nauczka. Np. nacjonalizm ukrainski jest grozny dla europy bardziej niz oligarchizm rosyjski bo dotyka on Polski bardziej niz Rosje. Z Rosja trzeba handlowac robic wolne strefy zarabiac I bogacic sie I stawac sie mocniejszymi a nie awanturowac sie o jakies ogolnokowe zasady I tracic to co jest do uzyskania. Przykladoewiele itd itp. Niby oczywiste a jak trudne do wykonania. Na ko0niec w polskiej polityce musza pojawic se nie bohaterowie a zwykli rozsadni ludzie gdyz wlasnie tacy reprezentuja narod a nie inni.
 • 2014-04-28 01:17 | Jurek1954

  Re:Putin przemówił do narodu: wojsk nie wycofamy

  Panie Ostrowski daj Pan sobie spokój z dziennikarstwem, jedź na Ukrainę i na barykady. Walcz z separatystami (tfu z Rosjanami) ku chwale Prawego Sektora, NATO i całego "cywilizowanego świata". Zapewniam - będzie większy pożytek, a może nawet sława i miano "bohatyra".