Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Renta dla weteranów opozycji

(10)
Sejm zajął się senackim projektem ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.
 • 2014-04-19 08:05 | Jabberockky

  renty dla "opozycjonistów"

  To jest skandal. Nikt nikogo nie zmuszał by był " opozycjonista". Jak ktoświadomie decydował się na " walkę z reżimem" to był chyba świadom konsekwencji. Może obecnie dostać jakiś medal czy dyplom uznania, ale brac forsę. To tylko świadczy o zdemoralizowaniu tych ludzi. No ale my w Polsce mamy długą tradycję ,że " bohaterowie" każą sobie płącić- renty dla Kombatantó, partyzantó i innego dziadostwa wypłącane są od 80 lat. Odszkodowania należą się tylko tym co bez własnej winy oberwali w tyłek od państwa, np robotnikom z Gdańska których w 1970 rozstrzelano gdy śli do pracy
 • 2014-04-19 12:45 | wladimirz

  1.Dostanie głównie III brygada:-( 2.O take Polske walczyli to mają ... ;-)

 • 2014-04-19 18:53 | Gama

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Oni walczyli, a myśmy pracowali. W epoce strajków pracowałem cały czas. Na ksywkę łamistrajk reagowałem dalszą pracą. Wiedziałem do czego solidarność zmierza. Zmiana przy korycie nastąpiła błyskawicznie. Teraz kolesie, kolesi rządzą. Rodzice i ich dzieci, mężowie i ich żony w kancelariach prezydenta, premiera, w spółkach skarbu państwa. I niech mi Kaczyński nie kwacze, że jak dorwie się do koryta będzie lepiej. Lepiej to już było bardzo, bardzo dawno temu
 • 2014-04-21 13:38 | camelot

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Parszywcy zajmują się uchwalaniem przywilejów dla siebie samych. Czy ktoś ma wyjaśnienie skąd w Polsce te afrykanskie standardy demokracji i władzy? Z okresu sarmackiego?
 • 2014-04-21 20:00 | Eau de Cologne

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Niestety, kiedys Solidarnosc walczyla o "socjalizm z ludzka twarza", a
  faktycznie wywalczyla cwierc-wasalna i zdemoralizowana republike bananowa!
 • 2014-04-22 08:44 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Dokumentowana była tak prawidłowość,że im dalej od wojny to przybywa weteranów.
 • 2014-04-23 10:42 | #-#

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Mieczsilverku, BRAWO!!! wrescie cos z sensem!!!
 • 2014-04-24 08:15 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Dziękuję za uznanie.Lepiej późno niż wcale.
 • 2014-05-13 18:36 | Ted

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  odkąd pierwsze wyroki przyznały pieniądze za "koszty opozycji" nazywam tych ludzi najemnikami. wszyscy,którzy wzięli pieniądze za "opozycyjność" jako najemnicy (walka za pieniądze) nie mogą być finansowani z moich podatków.
 • 2014-05-13 23:13 | opozycjonista

  Re:Renta dla weteranów opozycji

  Twój komentarz świadczy o tym, że niczego nie rozumiesz i że w opozycji antyPRL-owskiej udziału nie brałeś.

  Opozycja antyPRL-owska to dość duża grupa ludzi, którzy z bardzo różnych powodów tą aktywną opozycją byli. Ale te różne powody podjęcia aktywności nie zmieniają wspólnego dla nich mianownika – że zrobili coś dobrego dla Polski. Może tak do końca komuny nie obalili, obecnie mamy takie poPRL-owskie popłuczyny, ale jednak nastąpiła zasadnicza zmiana. Wielu z tych ludzi dobrze się odnalazła w III RP, niektórzy bardzo dobrze się urządzili, ale wielu z nich znalazło się w trudnej życiowo sytuacji – i to właśnie dlatego, że zajmowali się opozycją. Nie skończyli często szkół – wywalano ich ze studiów, zawodu nie zdobyli – potrafią drukować na powielaczach, ale komu to dziś potrzebne, rodziny im się rozpadły bo nie wytrzymały ciśnienia zagrożenia, nie dorobili się majątków. I nagle po 1990 r. obudzili się w rzeczywistości, w której sobie nie poradzili, dziś zestarzeli się, żyją w nędzy i coraz poważniej chorują na stare lata (jak napisałem wyżej – część z nich, nie wszyscy). No to skoro zrobili coś dobrego dla tego kraju i zapłacili za to wysoką cenę – to chyba mają prawo oczekiwać od tego kraju jakiejś pomocy ? Tym bardziej, że ten kraj skrzętnie płaci wysokie emerytury komuchom. To trochę jak z żołnierzem, który na wojnie, walcząc za ojczyznę, stracił nogi – ma teraz zdychać z głodu czy ojczyzna powinna się nim zająć ? Nie stracił tych nóg w wypadku drogowym po pijaku …

  A MOŻLIWOŚĆ skorzystania z pomocy to nie to samo co OBOWIĄZEK skorzystania z pomocy. Każdy w swoim sumieniu powinien rozstrzygnąć, czy musi po tę pomoc sięgnąć i czy znalazł się w kłopotach na skutek 'knucia przeciw komunie” czy z własnej winy, bo tylko jeśli na skutek „knucia ...”, to ma moralne prawo sięgnąć po pomoc.

  I z tego co wiem – po pomoc sięgnęli bardzo nieliczni, słyszałem o kilku takich osobach a opozycję oceniano na ponad 5.000 aktywnie „knujących”. No ale media postarały się, by skutecznie opluć i zohydzić samą możliwość ubiegania się o pomoc, wszak mediami kierują dziś ci, co się po 1990 roku świetnie ustawili, dawnych kolegów a dziś nędzarzy mają „gdzieś”.

  I na koniec – nie znam nikogo z dawnej opozycji, który w czasach PRL knuł i liczył już wtedy na wsparcie „wolnej Polski”a tym bardziej na kasę za knucie. Większość nie wierzyła w ogóle, że wolnej Polski dożyje. Więc jednak knuli dla idei a nie dla kasy, teraz, gdy przyszła starość i nędza – kto ma im pomóc jak nie „wdzięczna Ojczyzna”.

  Ostatni cudzysłów jest celowo – bo okazuje się, że ta wdzięczna Ojczyzna to właśnie tacy jak Ty. Więc ci starzy dziś ludzie będą zdychać opuszczeni i w nędzy, oczywiście tych ostatnich 5-ciu dostanie Order Orła Białego, jak będą mieli już po 100 lat. Tak było z Powstańcami Styczniowymi, Śląskimi, Warszawskimi i wszystkimi podobnymi grupami.

  Murzyn zrobił swoje ...