Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

czy uchwała kanonizacyjna nie narusza konstytucyjnej zasady świeckości państwa.

(3)
2014-04-24 11:08 | Andrzej72
Panie Szostkiewicz - gdzie w Polskiej Konstytucji jest zapis o świeckości państwa, proszę podać artykuł lub paragraf""
 • 2014-04-24 19:00 | Ekonom

  Re:czy uchwała kanonizacyjna nie narusza konstytucyjnej zasady świeckości państwa.

  Oczywiscie, ze narusza, a z powodu jej nielegalnego przyjecia nalezy rozwiazac Sejm i przeprowadzic do niego nowe wybory.
 • 2014-04-30 16:21 | o_Onufry

  Re:czy uchwała kanonizacyjna nie narusza konstytucyjnej zasady świeckości państwa.

  Nie mam zamiaru napiętnować wiary, bo wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka, chroniona konstytucją! Wprawdzie nie mam szacunku do żadnych urojonych wierzeń ale toleruję i uznaję prawo do każdej wiary i każdego światopoglądu. Natomiast to co się działo/dzieje wokół Karola Wojtyły zwanego JP 2, oraz stopień w jakim polski aparat publiczny angażuje się w ten spektakl sci-fi, to jest kompletny skandal! Polski parlament oraz prezydent zajmują się średniowiecznymi gusłami w godzinach pracy na koszt podatnika! To jest kompromitacja i pośmiewisko na arenie międzynarodowej!

  Karol Wojtyła – zwany Wielkim Herosem Cnót Wszelakich to był lek na polskie kompleksy niższości. Polacy w latach 80-90 nie mieli czego da garnka włożyć, puste półki sklepowe, głodni, brudni i zacofani, ale rozpierała ich duma.. bo papież - Polak. Kilkadziesiąt lat religijnego ogłupiania, prania mózgu zrobiło swoje i dzisiaj chociaż mamy 2014 rok, dostęp do informacji, edukacji, internet.. i co? Dorośli ludzie, w sile wieku i dobrze ubrani stoją na rynku miasta, gapia się w telebim i zalewają łzami bo Karol został ogłoszony świętym. Dzwonią do TVP Info i opowiadają jakich to cudów doznali.
  Co to w ogóle jest ten "święty" i kto ma niby prawo o tym decydować? Jakie to niby ma znaczenie dla przeciętnego obywatela który idzie do pracy by zarobić na życie, ma rachunki do zapłacenia, kredyt do spłacenia, dzieci do wychowania, itd. W jaki sposób świat z świętym JP2 jest lepszy od tego bez? Przecież to jest totalna groteska i kabaret!
  Ciągle w kółko powtarza się że papież "dał przykład, jak żyć". Cóż rozumiem, że aby żyć zgodnie z tym "przykładem" należy założyć złote ciuchy, zamieszkać w pałacu otoczony służbą, bez dzieci, a wszystkie bieżące wydatki opłaca wam Bank Watykański. Brawo! Piękne słowa? Przy tym stać się usakralnionym turystą i latać po świecie. Cóż fajnie się gada o miłości i tolerancji ze złotą ketą na szyi i miliardami w skarbcu, do tłumu biedaków co wzięli chwilówkę żeby opłacić podróż autokarem na pielgrzymkowe spotkanie z papieżem. Zwłaszcza że samemu do tych słów nie trzeba się stosować.. w końcu jest się papieżem.