Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

(56)
Decyzja posłów to niby-zwycięstwo, bo lewicowa opozycja nie dała rady przekonać większości ani do swych zastrzeżeń konstytucyjnych, ani do eseldowskiej wersji dokumentu.
 • 2014-04-24 16:39 | Wojtek-1942

  Uchwała a rzeczywistość.

  Nie zawsze podoba mi się to co mówi pan Palikot lecz tym razem ma sto procent słuszności a argumenty zwolenników tej uchwały są obok rzeczywistości o czym świadczy fakt, że nie przyjęto wersji SLD. Pamiętajcie, że Papież został kanonizowany nie z powodu tego co zrobił dla świata i dla Polski a dlatego, że kogoś uzdrowił. Co ma od takiego uzdrowienia polski sejm? To przyjęcie przez głosowanie uchwały jest żenujące. Niestety świadczy o intelektualnym poziomie albo o zwwyczajnym i chamskim cyniźmie obywateli posłów.
  Z poważaniem W.
 • 2014-04-24 17:10 | vertigo13

  cegla

  .
  bedziemy pamietac
  panie miler !

  W prl'u pierwsi sekretarze
  na prowincji zawsze szli
  lapa w lape z proboszczami,

  proboszcze mieli z tego
  deputat na cegle ....

  :-)
 • 2014-04-24 17:16 | vertigo13

  fart

  .
  fart made in Poland
  .
  Premiera cytat o JP2:

  „Polacy mieli wielkiego FARTA,
  że w tak trudnym czasie dostaliśmy
  taki dar od niebios...”

  pelna zgoda, JP2 to wielki
  wspanialy eternal fart...,
  polski wklad do humanity

  Jego portret bedzie wisial
  w sejmie obok krzyza,
  zalozymy sie ?

  polscy katolicy,
  ci to maja fart

  Palikota szlak trafi
  .
 • 2014-04-24 17:22 | remm

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Ale co to za uchwała? Po co? Dla kogo? Co ma Sejm do kanonizacji? Gdyby np. uroczystości przypadały w dzień powszedni i posłowie chcieli uchwalić, że będzie to dzień wolny od pracy, to wówczas miałoby to jakiś sens, bo ustalanie dni ustawowo wolnych od pracy leży w gestii Sejmu.

  Jeśli natomiast Sejm traci opłacany przez podatnika czas, aby głosować nad uchwałą "wyrażającą radość z okazji kanonizacji", to można odczytywać to wyłącznie jako kolejny akt poddaństwa tego żałosnego pseudoparlamentu wobec feudalnego władcy i faktycznego właściciela państwa polskiego, jakim jest Episkopat. Akt mający na celu przypodchlebienie się "panu", który to "pan" może pomóc w dopchaniu się do koryta zwanego Parlamentem Europejskim.
 • 2014-04-24 18:00 | vertigo13

  sejm

  .
  kazde dziecko wie ze:

  polski sejm jest miejscem
  z ktorego nasi wspaniali
  wybrancy narodu rzadza
  krajem

  od fart’u do fart’u

  wielki polak jp2
  bedzie u siebie,

  Hallelujah

  :-)
 • 2014-04-24 18:31 | zet

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  W przeszłości już jeden sejm w przyjętej uchwale obciążył budżet państwa datkami na potrzeby Kościoła,wynajdując wazeliniarski pretekst. Podobnie,jak nasz dzisiejszy parlament.
  Angello Giuseppe Roncalli, znany jako papież Jan XXIII, z pochodzenia Włoch, po ogłoszeniu jego świętości,żadnej uchwały włoskiego parlamentu nie spowoduje. Chociaż,być może jako święty,zechce błysnąć jakimś cudem u swych rodaków.
  PSL uchwałę przygotowało,PiS ustami prezesa wspierało,PO dość krzykliwie popierała,pora na kolejną partyjkę,która zaproponuje ogłoszenie świętego papieża Jana Pawła II patronem państwa i narodu,ciągle wybranego.
  Papież z Polski ma poważną zasługę we Włoszech, od 1984 roku,religia katolicka przestała tam mieć status religii państwowej.Może kiedyś, jakiś papież z Włoch zechce się nam odwdzięczyć.....
 • 2014-04-24 18:53 | Ekonom

  Skandal, ze Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża!

  Rzeczpospolita Polska nie ma przeciez religii panstwowej!
 • 2014-04-24 19:28 | Gama

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Nasi posłowie powinni być poważnymi ludźmi. Powinni. Żądanie od posłow aklamacj bez sens. Wojtyła był porządnym człowiekiem i to jest ważniejsze niż kanonizacja. Jakimi kryteriami przy takim obrządku Watykan się kieruje nie wiem.. To nie moja sprawa. Wzbudzał wielki szacunek nim został papieżem i to jest ważniejsze od kanonizacji. Wielkich ludzi tego świata znamy wszyscy prawie, a świętych ? Ja przynajmniej nie mam o nich zielonego pojęcia. Ze względu na ilość nastąpiła dewluacja w tej materii. ""
 • 2014-04-24 20:03 | zet

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  "Rzeczpospolita Polska nie ma przeciez religii panstwowej! "

  He,he tylko Ci się tak wydaje.
 • 2014-04-24 20:21 | krebs06

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Żenujące i niesmaczne , ale przecież jakże typowe dla tego kraju. Wszyscy mają się radować - nawet prostentanci dla których to bluźnierstwo. Robi się ankiety, 98 % zachwyconych kanonizacją, choć w sieci opinie na dowrót. Może miktoś pomoże, gdzie znajdę intelektualną spuściznę JP2, to taki wycierany dzisiaj frazes
 • 2014-04-24 20:25 | m

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Święci uchwał nie potrzebują, ale przecież nie o świętych tu chodzi, tylko o wybory :) Kraj mamy jednak w warstwie deklaratoryjnej katolicki, więc dobrze pokazać, że jest się "z narodem", a może przy okazji i jaką dzidę biskupią się stępi taką uchwałą?

  Nasze nieszczęście polega na tym, że JPII był Polakiem, a jesteśmy narodem zakompleksionym i z manią wielkości jednocześnie, więc fakt, że Polak był papieżem, podnieca nas tak, że aż oślepia. Tu nigdy nie będzie poważnej dyskusji o tej postaci. Kanonizacja świetnie się wpisuje w tą odpustową "religijność".
 • 2014-04-24 20:33 | m

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Nie tak dawno temu pewien polski teolog z zachodu naigrawał się w Wyborczej, że wszystkie prace teologiczne w PL reprezentują model "co JPII powiedział". Ale nie wiem, czy to się da czytać, zważywszy polszczyznę, jaką kler mówi do wiernych.
 • 2014-04-24 20:55 | andrzej

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  to żenujące że mieniący się "lewicą" posłowie głosują za lub wstrzymują się od głosu
 • 2014-04-24 21:09 | Polalkholic

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Papa debile
 • 2014-04-24 22:23 | vertigo13

  cytopyga

  .

  jezeli ktokolwiek ma jeszcze
  watpliwosci ze ateistyczna
  postepowa lewica ma
  jaja czy kregoslup by walczyc
  o secular wartosci w
  budowie polski swieckiej,
  to to glosowanie wspaniale
  watpliwosci te zarzyna

  jestem ciekaw ile Euro-srebrnikow
  trza by Hartmany/Palikoty czy
  inni PL pluszowi-vegan
  ateisci loda konkordatem -2
  shamanom zrobily

  polscy politycy,
  ta intelektualna
  cytopyga euroazji

  :-)
 • 2014-04-24 22:37 | egon

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Palikot przedobrzył. Spełnił marzenie o przywództwie i został niesmak. Żal.pl
  Miller na wszelki wypadek też strzelił sobie w stopę.
 • 2014-04-24 23:07 | Slawomirski

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  jaki narod tacy politycy

  p.s.
  tylko szkoda tych normalnych
 • 2014-04-24 23:51 | Wojciech K.Borkowski

  Re: "Grillowanie ducha wolności" - trwa również w polskim Sejmie

  Grillowanie ducha wolności

  W tym roku sezon długich weekendów zaczął się w Polsce od Świąt Wielkanocnych. Święto 3 Maja wypada w tym roku, co prawda, w sobotę, ale zgodnie z art. 130 § 2 „Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.” Zmiany te są, oczywiście, korzystne dla pracowników. Przykładowo, jeżeli pracownik pracuje 40 godzin tygodniowo od poniedziałku do piątku, to w przypadku gdy święto wolne od pracy wypadnie w sobotę, będzie przysługiwał mu dodatkowy dzień wolny od pracy.
  Jeżeli połączymy 3 Maja z 1 Majem, to mamy w Polsce prawdziwe święta ludzi pracy i 20 procent bezrobotnych.
  W czerwcu to prawdziwy raj na polskiej ziemi, Zielone Świątki i Boże Ciało, ilość wolnych dni będzie imponująca.
  Kultura grillowania w czasie długich weekendów tak „wspaniale” rozwijająca się po transformacji ustrojowej, przeniosła się do polskich mediów. Wiadomości ze świata, podawane na stronach internetowych, przechowywane są w marynatach nadzorców tych stron internetowych, gdzie nabierają rumieńców propagandowych ozdabianych wpisami czytelników. Czytelnicy, wpisując własne uwagi, zarzucają sobie nawzajem agenturalność tych wpisów. Walka ta, toczy się na epitety i wydarzenia zaczerpnięte z historii wieków średnich i historii najnowszej. Epitety te, do złudzenia przypominają „bogactwo” argumentacji zapożyczone z dyskusji polityków na sali sejmowej i w telewizji. One są w internecie dodatkowo okraszane przekleństwami podawanymi w sposób „elegancki”, czyli w postaci słów z wykropkowaną zawartością.
  Po przeczytaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu wpisów pod tekstem zamieszczanym w internecie, mamy wrażenie, jakby były one pisane na zamówienie redaktora naczelnego tej strony, którą właśnie przeglądamy. Dyskutanci polityczni wpisują się gremialnie pod tekstami zamieszczanymi na stronach internetowych jaśnie nam panujących globalistów. Po wyczerpaniu limitu epitetów tam zamieszczanych, doznają oni łaski oczyszczenia, spełniając swój obywatelski obowiązek uczestnictwa w życiu publicznym.
  To zwalnia ich z obowiązku brania udzialu w wyborach, które zostawiają w „prezencie” kilkunastu procentom twardego elektoratu.
  Takim to sposobem, przedstawiciele ludu, nasi posłowie, wybierani są przez skromne grono wyborców, a wyniki wyborów zależą od miejsca na liście i są nagrodą za wierność wobec „zabetonowanych” elit politycznych.
  Przypadki, niepotwierdzone tą regułą, zdarzają się niezwykle rzadko, ale nieraz tworzyły one historię. Konstytucja 3 Maja również została przyjęta dzięki zbiegowi korzystnych okoliczności. O przyjęciu konstytucji bez czytania, przesądził przypadek. Poseł inflancki Michał Zabiełło wezwał do przyjęcia konstytucji, a króla do jej zaprzysiężenia. Władca podniósł rękę na znak, że chce przemówić, co zwolennicy konstytucji poczytali za gotowość Stanisława Augusta do złożenia przysięgi. Król złożył przysięgę na ręce biskupa krakowskiego Feliksa Turskiego, następnie wezwał zebranych do przejścia do kolegiaty św. Jana na nabożeństwo dziękczynne. Konstytucja została przyjęta tego samego dnia przytłaczającą większością głosów, co zostało owacyjnie przyjęte przez tłum zgromadzony przed zamkiem.W dniu 7 maja marszałkowie sejmowi wydali uniwersał, ogłaszający uchwalenie konstytucji. Głosił on m.in.: Ojczyzna nasza już jest ocalona. Swobody nasze zabezpieczone. Jesteśmy odtąd narodem wolnym i niepodległym. Opadły pęta niewoli i nierządu. Taki to “mechanizm” przyjęcia konstytucji 3 Maja podaje Wikipedia. Wracajmy jednak do rzeczywistości. Parada trzeciomajowa, którą co roku oglądamy w Chicago, powinna być transmitowana satelitarnie do Polski, aby ożywić ducha wolności, którego Polacy “grillują” w czasie tego długiego weekendu. Konstytucja 3 Maja, nie ocaliła naszej Ojczyzny, nie zabezpieczyła swobód obywatelskich, nie uczyniła norodu wolnym i niepodległym, ponieważ elity ziemiańskie, tych globalistów z końca osiemnastego wieku, porozumiały się ponad naszymi głowami i wcieliły Polskę w struktury własnych krajów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, tylko przez 20 lat byliśmy narodem niepodległym.
  Od września 1939 roku zostajemy przekazywani pod “opiekę” kolejnym strukturom globalnym. Ważne decyzje dotyczące Polski, podejmowane są poza granicami Polski.
  Czy powinniśmy się z tym pogodzić? Czy marzenia twórców konstytucji 3 Maja o Polsce suwerennej, nigdy nie staną się rzeczywistością polityczną i ekonomiczną naszej ojczyzny?
  To jest temat do rozmyslań w czasie długiego weekendu, który w XXI wieku połączył w Polsce święto 1 Maja
  ze świętem 3 Maja.


 • 2014-04-25 00:51 | Blue1

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Podobno premier Tusk osobiscie doswiadczal cudow "czynionych" przez papieza Jana Pawla II-go...

  P.S. To przykre - ta przemiana jakiej w ciagu okresu swojej wladzy
  doznal premier Tusk.
 • 2014-04-25 01:02 | Jer11

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Jeśli natomiast Sejm traci opłacany przez podatnika czas, aby głosować nad uchwałą "wyrażającą radość z okazji kanonizacji", to można odczytywać to wyłącznie jako kolejny akt poddaństwa tego żałosnego pseudoparlamentu wobec feudalnego władcy i faktycznego właściciela państwa polskiego, jakim jest Episkopat. Akt mający na celu przypodchlebienie się "panu", który to "pan" może pomóc w dopchaniu się do koryta zwanego Parlamentem Europejskim.
  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Coraz wyrazniej widac kto (faktycznie) teraz rzadzi w Polsce!
 • 2014-04-25 05:59 | vertigo13

  baton w czekoladzie

  .
  Second take on:

  premiera tuska
  cytat o JP2:

  „Polacy mieli wielkiego FARTA,
  że w tak trudnym czasie dostaliśmy
  taki dar od niebios...”

  Jay Leno w The Tonight Shaw
  mial segment w ktorym prezentowal
  kuriozalne produkty z roznych
  krajow

  jednym z nich byl baton w czekoladzie,
  zblizenie kamery pokazuje
  jego nazwe -- "FART"
  i mniejsza czcionka - "z orzechami"
  sala wyje ze smiechu.....

  Jestem dumny z bycia
  obywatelem kraju ktorego
  premier ma wyrafinowane
  poczucie humoru i zna
  sie na batonach w czekoladzie

  jestem pewiem ze czesi
  nam zazazdroszcza...

  :-)
 • 2014-04-25 07:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Od marksistów jeszcze bardziej postępowi są ci,co jeszcze bardziej radykalizują wczesne mysli swojego mesjasza Karola Marksa:
  https://www.youtube.com/watch?v=YTc8D_MbHgw
 • 2014-04-25 08:15 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Ale jej korzeniami jest CYWILIZACJA ŁACIŃSKA,która przeszła swoją ewolucyjną drogę :
  https://www.youtube.com/watch?v=9-OhGgcV40A
 • 2014-04-25 08:28 | vertigo13

  Hitch

  .
  Chris Hitchins:
  (god is not great, missionary position,
  the portable atheist)
  nazwal kiedys Richard’a Dawkins’a
  (god delusion)

  “a vegan atheist” :-), yes sir !
  sam slyszalem…

  hmm, jak by tu nazwac
  dzisiejszych polskich atheistow ?
  czy epitety;

  tchorzliwy i bezzebny oddaja
  wystarczajaco istote problemu?

  :-)

  .
 • 2014-04-25 08:33 | Caramba

  ŚWIECKIE PAŃSTWO

  Czekam na ponowną modlitwę o deszcz w sejmie, uchwałę w rocznicę (hehe) obrony Częstochowy i ułaskawienie siostry boromeużki przez prezydenta, no i więcej, jeszcze więcej szmalu dla kuriewnych.
 • 2014-04-25 08:38 | zet

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  """Konstytucja 3 Maja, nie ocaliła naszej Ojczyzny, nie zabezpieczyła swobód obywatelskich, nie uczyniła norodu wolnym i niepodległym, ponieważ elity ziemiańskie, tych globalistów z końca osiemnastego wieku, porozumiały się ponad naszymi głowami i wcieliły Polskę w struktury własnych krajów. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, tylko przez 20 lat byliśmy narodem niepodległym.

  Konstytucja nie jest od "ocalania" lecz od pokazania ludowi pracującemu jego praw i obowiązków. Nie mieliśmy nigdy i nadal nie mamy elit,które zapisy zawarte w Konstytucji RP zechciały by przestrzegać. I żadna za bezprawie nie odpowiadała.


  Od września 1939 roku zostajemy przekazywani pod “opiekę” kolejnym strukturom globalnym. Ważne decyzje dotyczące Polski, podejmowane są poza granicami Polski. "

  To nieprawdziwe stwierdzenie. Sami z własnej woli pakujemy się do struktur,w których przynależność uważamy za wskazane dla bezpieczeństwa/szeroko pojętego/ kraju.""
  Od 25 lat wszelkie decyzje dotyczące Polski podejmuje się w Warszawie,nigdzie indziej. Jak dalece są one dobre czy szkodliwe, zależy wyłącznie od wyborców. Frekwencja w głosowaniach o czymś świadczy.
 • 2014-04-25 10:42 | Tanaka

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Właśnie w tym rzecz: ponieważ żywi nie biorą przykładu ze świętego JPDrugiego, konieczne jest podjęcie uchwały sejmowej. treści nie ma, ale jest opakowanie ze styropianu, co zaśmieca środowisko. To jest Polska właśnie.
 • 2014-04-25 11:40 | camel

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Jako jeden z (tak sądzę) nielicznych, którzy zadali sobie trud czytania obszernych fragmentów encyklik i pism Wojtyły, w poszukiwaniu owego mitycznego "wielkiego intelektu" i "wkładu", mogę ci tylko napisać, że jego prace są intelektualnie puste. Teologiczne międlenie niedookreślonych pojęć, ekwilibrystyka słowna, po obraniu z ozdobników i pustych znaczeń, po odessaniu głębot, nie pozostaje nic. Ale jednocześnie jest to na tyle niejasne, naszpikowane wieloznacznościami i niezdefiniowanymi pojęciami, że zawsze można się kłócić o to, że czytający nie zrozumiał, nie pojął... Powoływanie się na słowa Wojtyły jest znakomitym wyznacznikiem poziomu intelektualnego - podobnie jak wyznanie, że ktoś jest "wierzący" - znaczy tylko tyle, że albo nie używa rozumu albo jest nieuczciwym manipulatorem, usiłującym żerować na ludzkiej głupocie. Trzecia opcja nie istnieje.
 • 2014-04-25 12:33 | Caramba

  EPISKOPATOLOGIA JEST ZARAŹLIWA

  JPII przez ponad 60 lat kapłaństwa nic nie słyszał o pedofilii w kk.
  Boromeuszki nic nie wiedzą o przestępstwach Bernadetty.
 • 2014-04-25 12:56 | stern

  Słuszna, potrzebna uchwała.

  Z tego wszystkiego, co wiem, dla przeważającej większości Polek i Polaków kanonizacja Jana Pawła II jest ważnym, poruszającym wydarzeniem - nie tylko ściśle religijnym, ale również odnoszącym się do naszej wspólnoty narodowej. Tak, NARODOWEJ, chociaż wiem, że niektórzy na dźwięk tego słowa dostają białej gorączki.

  Agresywna mniejszość próbowała w stylu liberum veto blokować, na szczęście bez skutku. Rezultatem jest dobra, pięknie brzmiąca uchwała. Nie jest to żadne niby-zwycięstwo, jak napisał p. Szostkiewicz w manierze lichej złośliwości, tylko odzwierciedlenie czegoś wyjątkowo pozytywnego i wielkiego.
 • 2014-04-25 12:57 | Saurom

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Ludzie ale daliście się poprowadzić jak barany odrzucono o wiele ważniejszy projekt ustawy o wprowadzeniu edukacji seksualnej do szkół. A o tym jak widzę nikt nie napisał czyżby dlatego, że głosowało w większości PO. Warto się zastanowić czy przypadkiem posłowie PIS i PO oraz innych partii nie dostali łapówek od przedstawicieli podziemia aborcyjnego lub klinik spoza Polski. W końcu gdyby edukacja seksualna była w szkole jako przedmiot obowiązkowy być może ci szacowni handlarze śmierci straciliby zyski. A tak wszyscy są zadowoleni posłowie bo ksiądz proboszcz poprze i lekarze z tych klinik w końcu pacjentek nie ubędzie.
 • 2014-04-25 13:00 | stern

  lewacka cenzura spełzła na niczym - i dobrze!

  Chamstwem była próba p. Palikota i jemu podobnych odebrania prawa głosu przeważającej większości. To i tylko to. Ale to nie te czasy!
 • 2014-04-25 13:10 | JP-23

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Moim zdaniem ta "uchwała", podobnie jak inne "uchwały" historyczne (typu rzeź wołyńska itp.) to tylko niby-praca niby-sejmu i niby-posłów, którzy w swej masie są kompletnymi dyletantami w każdej, a osobliwie prawnej tematyce w szczególności. Dlatego ten sejm (a i następne zapewne również) nie stworzą niczego społecznie użytecznego, z racji braku podstawowej wiedzy na jakikolwiek użyteczny temat. I właściwie tu można by zakończyć. Jednak jeszcze jedno - Drodzy Rodacy - wiecie po co są wybory? Całe to bractwo (rządzące i opozycyjne) wymaga tęgiego kopa w zadek, żeby wylecieć skutecznie i na zawsze z polityki...
 • 2014-04-25 14:02 | Wojtek-1942

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Słyszałem tę wypowiedź premiera. Chyba jej nie zrozumiałeś.
  Z poważaniem W.i
 • 2014-04-25 14:42 | Caramba

  I NIBY RZĄDY, NIBY NEUTRALNE ŚWIATOPOGLĄDOWO PAŃSTWO

  Wstyd !!!
  Tylko posłowie Twojego Ruchu rozumieją zapisy konstytucji?
 • 2014-04-25 14:55 | le_mon

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  "Frekwencja w głosowaniach o czymś świadczy." Świetny dowcip ;)
  Świadczyłaby gdybym miał jakiś SENSOWNY wybór. Bo jak na razie to każą mi wybierać między dżumą, malarią, cholerą albo Ebolą :))
  No to na co mi taki wybór? A może ja po prostu chcę być zdrowy? Tylko że w tym kraju nie ma takiej opcji :/
 • 2014-04-25 15:49 | Copernicus

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Nie odkrywam Ameryki - to nie ma nic wspólnego z wiarą ani z religią. TO JEST NICZYM NIE PRZYSŁANIANA WALKA O WŁADZĘ. Żeby nie powiedzieć - o żłób. Panie Redaktorze! Gdzieś na początku lat 70-tych ks. prof Piwowarski z KUL opublikował dostępne dla bardzo nielicznych wyniki badań nad polskim katolicyzmem. Do wiary rzymsko-katolickiej przyznawało się - wtedy - ok 80 Polaków. Wybrał badacz z tej grupy tych, którzy uznają, że są bardzo głęboko wierzący. Wyszło ok. 12-15%. Pogłębiająco ks. profesor pytał dalej. O wiedzę o wierze. Okazało się, że TAK NAPRAWDĘ wie, w co wierzy raptem 2-3 % . Nadmiernie mnie to nie dziwi. Państwo jest klerykalne do imentu. Przedszkola, szkoły, instytucje... Cichutko i skromnie zapytam: dlaczego....... proszę wpisać cokolwiek. Kler ma ostatnią szansę. Wiadomo nie od dziś, że największym wrogiem świętej księgi jest książeczka czekowa. Wiadomo również(też nie od dziś), że Kościół Rzymsko-Katolicki jest niczym Imperium Rosyjskie. Raz zabranego nie odda nigdy. Trzeba bardzo prędko, prędziutko stworzyć fakty dokonane. Rzymsko-katoliccy zeloci w Sejmie mogliby zaproponować na przykład uchwalenie przez aklamację likwidację tego artykułu Konstytucji, który (TFU,TFU,TFU!!!) mówi o rozdziale Kościoła od Państwa. I tak dalej, i tak dalej... Potem już pójdzie łatwo.
 • 2014-04-25 17:32 | Eau de Cologne

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Czy pan "stern" zapomnial, ze (przyjnajmniej pod wzgledem formalnym) Polska
  jest wciaz panstwem swieckim? Moze "stern" chce zamknac usta niektorym
  (jak to robi sie w Iranie, czy w Arabii Saudyjskiej)... Czy tak???
 • 2014-04-25 17:35 | Eau de Cologne

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  "może miktoś pomoże, gdzie znajdę intelektualną spuściznę JP2, to taki wycierany dzisiaj frazes"

  Zadnej wybitnie "intelektualnej" zawartosci w tekstach Jana Pawla II nie ma. Moze byl teologiem,
  ale filozofem raczej kiepskim. Pozostaly jakies ogolniki, frazesy i belkot o "cywilizacji smierci"...

 • 2014-04-25 17:41 | Blue1

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Agresywna mniejszość próbowała w stylu liberum veto blokować, na szczęście bez skutku
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Czy "stern" to jakis propagandzista, rodem, np. z kurii biskupiej?
  A jezyk "sterna" jako zywo przypomina najgorsze okresy
  propagandy z czasow "gomulkowskiego" PRL-u!!!
 • 2014-04-25 19:00 | stern

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Wyjaśniam równie spokojnie co jednoznacznie: żadne idiotyczne inwektywy nie robią na mnie wrażenia.
 • 2014-04-25 19:17 | vertigo13

  obywatel cichociemny

  .
  tak jak nietykalnosc krzyza
  w sejmie, konkordat, jp2 sejmu
  uchwala, odrzucenie ustawy
  o wychowaniu sexualnym
  w szkolach, tak nietykalnosc
  kiboli co to tecze podpalaja,

  jest poklosiem „cieplej wody
  w kranie”

  sztandarowego elementu polityki
  administrowania ludem ciemnym,
  a nie wspolrzadzenia z obywatelem,
  swiadomym swych praw i obowiazkow,


  ano takie geny....

  tych o innym ich zestawie
  z potencjalem bycia obywatelem
  w kraju juz dawno niema,
  szkoda czasu, szkoda zycia...

  ze sparafrazuje Walt’a Sobchaka
  z Big Lebowski

  ,,Fcuk it Dude, Let's go bowling,,

  .
 • 2014-04-25 19:28 | Blue1

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  A do tego:

  "Premier Tusk leci na kanonizację. Zwlekał z podaniem tej informacji "ze względów bezpieczeństwa""

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,15855434,Premier_Tusk_leci_na_kanonizacje__Zwlekal_z_podaniem.html#ixzz2zv3D9CNg

  P.S. Czy wybiera sie do Watykanu, tez aby zlozyc sprawozdanie swoim szefom?
 • 2014-04-25 20:14 | zet

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  "Świadczyłaby gdybym miał jakiś SENSOWNY wybór. "

  Nie masz....to go stwórz. Wybrałeś pozycję kibica,zamiast uczestnika procesu budowy społeczeństwa demokratycznego,zaangażowanego czynnie w życie publiczne. Skoro uważasz,że nie masz na kogo głosować,skreślaj wszystkich kandydatów,ale idź do lokalu.
  I co najważniejsze,próbuj założyć ugrupowanie,które spełni Twoje oczekiwania. Nie czekaj,aż "oni" załatwią problemy za Ciebie.
  Mało wiarygodni są ludzie,którzy nie głosują a swą aktywność ograniczają do krytykanctwa tych,którym się chce działać.
 • 2014-04-25 21:46 | vertigo13

  milczaca wiekszosc ?

  .


  P.S. czy jest mozliwe
  ze „dual mode” polak-obywatel jest
  bytem realnym, ale gdzies gleboko
  undercover taki „obywatel cichociemny”
  jak ta mityczna milczaca wiekszosc
  ktorej prezydent Nixon poszukiwal
  u siebie w US?

  Nixon mial pod gore z wojna
  w wietnamie, watergate i pismakami
  co mu sie do doopy dobieraly,
  „obywatela cichociemnego”
  ktory by mu sprzyjal nie znalazl,
  resigned w ‘74

  .
 • 2014-04-26 01:24 | Jan Bohynski

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  @vertigo13 - Fart czyli " pierdniecie ", ze sie tak wyraze. Racja " fart " byl. Zapach pozostal. JB.
 • 2014-04-26 01:30 | Jan Bohynski

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  @ Woda Kolonska. Zgoda w temacie, tyle, ze nie wnikajac w interpretacje JP2, zyjemy w cywilizacji smierci chcac nie chcac. Wszystko ma poczatek, srodek i koniec. Smierc jest tylko ostatnim aktem zycia i czeka nas wszystkich. To nawet napawa otucha. JB.
 • 2014-04-26 08:31 | Adam 2222

  polscy katolicy, niewolnicy Watykanu, nigdy nie szanowali Polski i dlatego dwukrotnie UE w 1410 i 1939 chciała Polakami użyźnić glebę Ale oni zawsze pouczają inne kraje jak należy żyć

 • 2014-04-26 09:53 | Caramba

  Po przemyśleniu gratuluję JPII

  Będzie se teraz siedział w niebie. Będzie sie można modlić do niego a on będzie roztrząsał nasze sprawy i monitował u najwyższego.
  A jak kto sie nie pomodli, to do piekła.
 • 2014-04-26 10:16 | zza Odry

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Chciałbym publicznie podziękować Panu gen.Jaruzelskiemu za przepustkę z psychiatryka.
 • 2014-04-26 10:25 | topewnieja

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Miarą demokracji jest dbanie o dobro wszystkich.. W tym wypadku jest to dyktatura większości. ""
 • 2014-04-26 10:55 | zet

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  "Podobno premier Tusk osobiscie doswiadczal cudow "czynionych" przez papieza Jana Pawla II-go... "

  Ma prawo pan premier tak mówić. Tylko cudem daje się wytłumaczyć jego kariera w polskim państwie.
  Wielu zapewne pamięta,że po prawie 20 latach życia w "grzesznym" małżeństwie,uprosił arcy Gocłowskiego o kościelne potwierdzenie ślubu. Parę dni temu,dość trafnie ocenił postawę pana Tuska arcybiskup Hoser.
  Ludzie dali sobie wmówić,iż pan premier jest gwarantem skutecznego utrzymywania PiS-u z dala od tronu, co nie jest tak do końca prawdziwe.
 • 2014-04-26 16:46 | Wojtek-1942

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Chyba masz kłopoty z rozumieniem rzeczywistości. Coś nie zupełnie tak z tym odbieraniem głosu komukolwiek no i czy zawsze większość może robić co chce?
  Z poważaniem W.
 • 2014-04-26 18:07 | vertigo13

  Plausible deniability ?

  .

  Pan Premier nie glosowal....

  Well, ida wybory, ale jest
  w Rzymie na pielgrzymce...

  Hmm, czy od experta od
  batonow w czekoladzie
  mozna wymagac consistency ?

  :-)
 • 2014-04-27 00:27 | T1000

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Przedmiotowa uchwała Sejmu jest oczywiście niezgodna z Konstytucją, bo ta wyraźnie separuje państwo od kwestii wyznaniowych. Każdy niezaczadzony klerykalnie wie, że od dawna Konstytucja jest w tym państwie notorycznie łamana ze względu na treść odpowiednich przepisów ustawy zasadniczej. Niestety organy państwa w Polsce nie rozumieją Konstytucji albo raczej nie chcą jej rozumieć.
 • 2014-04-28 12:28 | o_Onufry

  Re:Sejm przyjął uchwałę w związku z kanonizacją papieża

  Ksiądz Marcial Maciel, meksykański założyciel zgromadzenia religijnego Legion Chrystusa, molestował przynajmniej 30 dzieci.
  Podczas procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II Kard. William Levada podkreślił, że nie ma dowodów, by papież z Polski wiedział o postępowaniach wobec Maciela. Zdaniem włoskiego dziennika Il Giornale słowa Levady "oczyszczają polskiego papieża ze stawianych mu zarzutów tuszowania skandalu pedofilii w Kościele."
  ++++
  - Twierdzenie, że Ojciec Święty wiedział o takich historiach (pedofilia) i nie reagował, to zupełny absurd. Żaden z poważnych biografów papieża nigdy mu tego nie zarzucał - mówił w "Poranku TOK FM" Marek Jurek.


  Umiłowani Siostry i Bracia!
  Jak to możliwe aby natchniony za życia duchem świętym namiestnik Jezusa zwanego Chrystusem na ziemi, cudotwórca, jasnowidz i prorok nie wiedział co się dzieje w tej jego zabagnionej od wieków stajni Augiasza zwanej Kościołem rzymsko katolickim?
  To taki z niego święty? A instrukcji Jana XXIII pt. „Crimen Sollicitationis" (1962) nie czytał? To na jakiej podstawie zatwierdził obowiązującą od czwartku 15 lipca 2010 roku zmianę norm postępowania wobec duchownych pedofilów? Czy gdyby nie było problemu to Watykan wydawałby jakieś instrukcje?
  Kongregacja Nauki Wiary, której kiedyś przewodniczył Joseph Ratzinger, wystosowała list do wszystkich hierarchów kościelnych dotyczący zmian, jakie wprowadził Watykan w dokumencie „Sacramentorum sanctitatis tutela".
  O tym też nie wiedział?
  Po licznych aferach pedofilskich Watykan obiecał zaostrzyć prawo wobec zboczeńców w sutannach. Niestety dokument „Crimen Sollicitationis" (zakaz upubliczniania afer pedofilskich w Kościele) z 1962 roku jest nadal w mocy.
  Na pewno każdy zauważył, że obiecane zmiany w postępowaniu wobec kościelnych przestępców Watykan skwitował krótko:
  „Pocałujcie nas w świętobliwą d...ę".