Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy twój sześciolatek jest gotowy do szkoły?

(8)
Wydaje się, że pokojowe posłanie polskich sześciolatków do szkół jest niewykonalne. Niedawno rodzice hurmem ruszyli do poradni psychologiczno-pedagogicznych po zaświadczenia, że ich dzieci nie są do nauki gotowe. Teraz wielu odwołuje się od tych orzeczeń.
  • 2014-05-01 00:07 | barbatus

Moje dziecko zaczelo szkole w wieku 5 lat

Mieszkamy za granica. Moje dziecko zaczelo szkole wieku 5 lat. W tym momencie ma 6 lat I juz plynnie czyta, pisze, rozwiazuje zadania z matematyki na poziomie dugiej klasy szkoly podstawowej w Polsce itd. Spedza w szkole czas od 9.00 do 15.00. Po szkole odrabia zadanie domowe (okolo 15-20 minut codziennie) I potem ma do wieczora czas na blogie dziecinstwo. Nie rozumiem o co tyle krzyku. Szesciolatki sa jak najbardziej gotowe do szkoly. W wielu krajach dzieci rozpoczynaja szkole nawet jako 4-latki. I, o dziwo, przezywaja.
  • 2014-05-01 08:04 | kaesjot

Re:Czy twój sześciolatek jest gotowy do szkoły?

Znam szkołę w Polsce gdzie rozpoczynają już w wieku 3 lat. Jest to po prostu Zespół Szkół mieszczący w jednym kompleksie , pod jedną dyrekcją i zespołem dydaktycznym przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Może to jest rozwiązanie zamiast oddzielnych przedszkoli, podstawówek i gimnazjów. Teraz ledwo grupa zdąży się zintegrować już jest rozbijana.
    Nie to, kiedy mają zaczynać edukację lecz w jakich warunkach, jakie treści będą dzieciakom przekazywane i czy te warunki szkoły posiadają. Moim zdanie większość ich nie posiada.
  • 2014-05-01 17:49 | wnukmarek

Dzieci 6 letnie są gotowe do edukacji szkolnej. Tylko czy szkoły są gotowe do edukacji sześciolatków? I tego chyba boją się rodzice.
  • 2014-05-28 11:35 | Abakan

Szkoły są gotowe. Ta zmian trwała przez kilka lat - teraz nikt nie pamięta że zajęło to sporo czasu.
    A rodzice bojąsię na zapas - taka prawda. Nie ufająw swoje możłiwości, nie ufają w możłiwości swoich dzieci....
  • 2014-05-28 12:11 | wladimirz

Jedne szkoły są gotowe, a inne - nie! Jedne dzieci są gotowe, a inne - nie!!!

Dlatego o wieku pójścia dziecka do szkoły w widełkach np.5-8 lat powinni decydować rodzice!!! To wszystko! ;-)
  • 2014-05-28 13:56 | 56- latka

Nie rozumiem o co ta cała awantura! Poszłam do szkoly w wieku 6 lat 50 lat temu,klasa liczyła 35 uczniow i do tego na drugą zmianę ( 13 ,14 godzinę).Nie odstawałam od reszty uczniów wręcz odwrotnie byłam w czołówce klasy!! A warunki w szkole były nieporównywalne z dzisiejszymi.
  • 2014-05-30 13:14 | Kuka

Nie, bo mój 18-latek musi być gotów do emigracji...

...a to nieco bezpieczniej i prościej odbędzie się rok później niż rok wcześniej.
    Mój "sześciolatek" miałby wszak, podobnie jak 1/5 małych Polaków, iść do 1 klasy jako 5-latek (dziecko z grudnia). Liceum skończyłby wtedy oraz szedł na studia jako niepełnoletni 17-latek.
    Niekomfortowa to rzecz dla naszej rodziny.
    1) Rozmyłoby to kwestię odpowiedzialności za wybór kierunku studiów (chcemy uniknąć, gdyby przypadkiem został śmieciówkowym bezrobotnym, pretensji: "Trzeba było za mnie nie podpisywać umowy z Wydziałem Filozofii Tomistycznej! To wy byliście dorośli, ja byłem dzieckiem i mogłem się mylić!")
    2)Ległoby to nam kłodą w priorytetowym zamiarze, czyli w wyeksportowaniu potomka na studia zagraniczne (nijako ekspediować z domu niepełnoletnie dziecko - a niech tam jeszcze pobędzie rok pod opieką rodziców, zmądrzeje, stanie się formalnie dorosłe, dostanie dowód, paszport - i dopiero jedzie!).
    3) Szedłby do szkoły w skumulowanym roczniku. Posłuszeństwem obywatelskim zafundowalibyśmy mu zatem o 1/3 więcej konkurencji na każdym szczeblu edukacji. Nie ma głupich! :)
    Mogłabym jeszcze ciągnąć, ale dodam tylko, że podobne nieposłuszeństwo obywatelskie planują wszyscy moi krewni i znajomi mający dzieci z rocznika 2009. Są to właśnie ci zdemoralizowani wielkomiejscy inteligenci z dyplomami dobrych uczelni.
  • 2015-02-06 22:10 | eufrat

O tym czy posłać dziecko 6 letnie do szkoły powinni decydować rodzice a nie Państwo. Takie jest moje zdanie. Matka i ojciec w domu mogą sami przygotować dziecko do nauki w podstawówce. Często także zajęcia w przedszkolu przygotowują dziecko do późniejszej edukacji w szkole podstawowej. Chociażby funkcje takie spełnia przedszkole językowe, muzyczne czy matematyczne(metoda dziecięcej matematyki). Oczywiście takie żłobki tematyczne funkcjonują raczej tylko w dużych miastach jak Warszawa czy Kraków. Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie kiedy powinno zacząć edukację szkolną.