Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Rosja, nasza twierdza"

(2)
2014-05-01 15:09 | laptokowiec
Autorka w artykule wspomniała, iż Rosja ma swojegd smartfona, parę wyszukiwarek, portali oraz anty-wirusa Kaspersky'ego.
"To oczywiście za mało, żeby uznać Rosję za matecznik nowych technologii ...".
Połowa mojego zawodowego życia związana jest (nadal) ze środowiskiem datarecovery (odzyskiwanie danych).
Przygniatająca większość rozwiązań sprzętowych przydatnych dla branży, powstaje właśnie w Rosji (dwie podobno najlepsze firmy z branży są rosyjskie: ACElaboratory oraz Atola) . Korzystają z nich Amerykanie, mieszkańcy "starej" Europy, a nawet Polacy (jakiś czas temu zakupiło je np polskie CBA - było ogłoszenie o przetargu publicznym), chociaż są to bardzo drogie urządzenia - kosztują od kilkunastu do kilkudzisięciu tys. zł plus coroczna opłata za wsparcie (kilka tys zł od sztuki).

  • 2014-05-03 16:34 | camel

    Re:

    Wiesz, histeria antyrosyjska jest potężna i kłamać trzeba, żeby tylko obraz był wystarczająco czarno-biały. Ile się pisze o tym, że Rosja to prymitywne państwo mające tylko surowce, bez przemysłu, zapite, upadłe - nie to co Polska, Chytrus Narodów! A potem czytasz artykuł o tym, że Amerykanie chcą opracować własną technologię silników rakietowych na paliwo ciekłe, bo obecnie są uzależnieni od importu ...z Rosji. Polski pan redachtór staje na rzęsach, żeby rzecz przedstawić jako porażkę Rosjan i z nieba mu spada informacja o wydanym przez sąd postanowieniu o zakazie importu tychże silników. Hosanna! Rosjanom na pohybel! Prymitywni Kałmucy bez przemysłu i technologii nie będą mogli sprzedawać Amerykanom. Niech żyje wolny świat! I tak to idzie przez kolejne tematy i tylko święta, watykańska, bezgraniczna ignorancja naszych współobywateli zapewnia temu trwanie.