Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Charles Aznavour – polski symbol znad Sekwany

(2)
7 maja w Łodzi wystąpił Charles Aznavour. 90-letni artysta to symbol piosenki francuskiej, która w Polsce miewała odbiór wyjątkowy, także polityczny.
 • 2014-05-03 10:29 | mopus11

  Aznavour

  Znakomity tekst. W syntetycznej formie oddaje ówczesną politykę polskiego radia w zakresie i na odcinku rozrywkowej piosenki.
  Zastanawia mnie jednak co innego. Kim była owa występująca przed zagranicznym artystą "jakaś Czeszka"? O której wspomina z dezynwolturą nasz znakomity i wielce ceniony przeze mnie reżyser Gruza. Zdaję sobie sprawę, że przy naszym bohaterze jesteśmy wszyscy - prawie, by nikogo nie urazić - "jacyś tam" , ale Pan Redaktor, mógłby w zakończeniu tekstu poszperać w archiwaliach i podać nazwisko piosenkarki zza miedzy. Co złagodziłoby nieco niesmak - mój - spowodowany nonszalancką wypowiedzią Pana Jerzego.
  Pozdrawiam
 • 2014-05-06 06:26 | rubyguby

  Re:Charles Aznavour – polski symbol znad Sekwany

  Przypisy nie są potrzebne, bo to oczywiste, że chodzi o Vondrackovą. Jakąś Czeszką była tylko dla Aznavoura.