Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

(13)
Musimy pokazywać Putinowi, że prężenie mięśni nie robi na nas zbyt dużego wrażenia, bo wiemy, że jest skazany na współpracę z nami. A jeśli posunie się zbyt daleko, będziemy twardzi – mówi Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
 • 2014-05-05 14:09 | Hamcio

  Różnica w postrzeganiu rzeczywistości politycznej

  Wyraźnie widać jak wiele brakuje polskim politykom do ich europejskich kolegów w zakresie formułowania wizji rozwoju i możliwości jej realizacji. Wydaje się nawet, że rozmowa z socjalistami czy chadekami z Zachodu jest z góry skazana na niepowodzenie, gdyż posługują się po prostu innym warsztatem pojęciowym i inaczej definiuje cel oraz środki...
 • 2014-05-05 14:11 | Adalbbert

  To ten zbrodniczy globalizm jest odpowiedzilny za krew bratobójczą na Ukrainie

  Inteligentni ludzie , a udaja , że nie rozumieją mechanizmu nowej zbrodni , jaką światu szykują globaliści .
  Produkcja wirtualnych pieniędzy rodzi potrzebę ich zamieniania na rzeczywiste dobra , na ziemię na banki , na fabryki.
  Ukraina ma być kolejnym poligonem globalizmu. Za suwerenność tego kraju i za uznanie przywłaszczonych majątków przez oligarchów , ci sami oligarchowie chcą sprzedać własny kraj globalizmowi. Globalizm , to jest "komunizm" bankierów i korporacji finansowych. Ten system jest tak pazerny , ze rujnuje nawet własne kraje dla zysku .
  Niech panowie dziennikarze przeczytają " The Trouble with Billionaires. How the Super-Rich Hijacked the World".
 • 2014-05-05 14:16 | Byniek

  Klasa.

  Kiedy Polska doczeka się polityka, który, jak Martin Schultz, w sposób tak wyważony i kulturalny odpowiedziałby na dwa pierwsze pytania ?
 • 2014-05-05 14:19 | axiom1

  Orgia rusofobi i europejskiej glupoty.

  Jezeli US-Unia, tworcy kijowskiego zamachu stanu beda niszczyc rosyjska ekonomie po przez sankcje (co za przyklad od zwolnnikow wolnego rynku) Rosja ma prawo i obowiazek niszczyc interesy i gospodarki US i Uni. W kazdy mozliwy sposob. Np po przez bombardowanie miedzykontynetalnymi rakietami z glowiocami nuklearnymi.

  Sankcje to wypowiedzenie wojny. W kazdym ze scenariuszy takiej wojny Polska znika z mapy juz w pierwszych godzinach i nawet nie bedzie wazne co Nato zrobi.

  Jest wiecej niz zadziwiaqjace ze zaden z blaznow prowokatorow i agitatorow sankcji nawet nie rozwazy w jaki sposob Rosja na to odpowie.
 • 2014-05-05 14:26 | Wojciech K.Borkowski

  Re:kiedy Żakowski zapyta o uścisk globalizmu?

  Etos na wynos [Polskie Termopile] w XXI wieku

  Ci co to niby tacy śmiali
  Monte Casino zdobywali
  wielkie Powstania przegrywali
  z powodu waśni wśród mądrali
  siedzą leniwie jak te dudki
  oko wlepiają w telewizor
  gdy podkradają nam ojczyznę
  udając ważnych
  jak rewizor
  łapówkarz ściga łapówkarza
  obrady sejmu w głupiej sprawie
  niektórzy giną z własnej ręki
  nikt nie zna przyczyn
  jak w zabawie
  gwiazdorzy w dobroczynnych balach
  związkowcy w bankietowych salach
  biedota robi za statystów
  dla gadających wrednych pysków
  gubernią trzęsą przebierańcy
  podrzutki elit Europy
  tam teraz mają nowy pomysł
  na kolonializm dla hołoty
  byli związkowcy
  renegaci
  partyjni gracze
  i półgłówki
  to koalicja do posady
  w radach nadzorczych
  dla parady
  dla synekury
  dla rodziny
  dla szwagra
  zięcia
  konkubiny
  medale sobie przypinają
  sprzedają banki i fabryki
  majestat prawa obrażają
  i ludzką godność
  skurczybyki
  ...nasze nadzieje już rozwiano
  z etosu
  mają własne wiano
  bo w ich kieszenie nabijano
  podłą łapówkę
  co pobrano
  od tych co weszli tu na chwilę
  ...by ich raz jeszcze przepraszano
  idea ta jest obłąkana
  i sztuczka chytra
  wręcz szatańska
  nie masz własnego kapitału
  to oddaj wszystko
  ot tak
  z pańska
  a oni cenę ci ustalą
  za twoją krew i twoją ziemię
  bo twoja ziemia to są śmieci
  a oni kupią twoje śmieci
  i będziesz miał swój telewizor
  w nim pana Janka piosnka leci
  o tym że Polska będzie Polską
  lecz jest warunek
  sprzedasz ziemię
  własną
  niechcianą
  ziemię polską.

 • 2014-05-05 14:46 | Vera

  Martin Schultz

  Mimo wszystko Martin Schultz nie reprezentuje stanowiska Niemiec tylko Brukselskie. Wyraźnie widać wpływ wschodnioeuropejskich jastrzębi, którzy siedząc pod ciepłą osłoną NATO i EU wymachują korkowcami i przymierzają się do jakiejś wojny, zgodnie ze swoimi partykularnymi interesami. A raczej zgodnie ze swoim wyobrażeniem, że ich interesy mają polegać na sianiu nienawiści i strachu do sąsiadów w Europie. Jakoś Panu Żakowskiemu nie przyszło go głowy, że może właśnie o nim myślał, kiedy mówił o tych, którzy w ten sposób doprowadzili do I wojny.
  P.S. 87% Niemców ma inne zdanie niż ulegli i uzależnieni od USA politycy.
  P.S.2 W Polsce rozpowszechniło się rzekome przysłowie Rzymian o tym, że chcąc pokoju trzeba przygotowywać się do wojny. To bzdura bo bardziej zbliżone do rzeczywistości i popularniejsze w Europie przysłowie mówi:
  Kto mówi o wojnie ten bierze w niej udział. I przygotowuje dla niej grunt.
 • 2014-05-05 14:47 | Marek z Marek

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  Przeczytałem dwa pierwsze pytania i dwie pierwsze odpowiedzi i wystarczy. Obraz polskiego dziennikarza i niemieckiego polityka różni się diametralnie.
  To tak, jakby dziennikarski analfabeta próbował nieudolnie przepytywać (nie rozmawiać), a może przesłuchiwać zawodowego polityka.
 • 2014-05-05 15:00 | liczar

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Dla każdego coś miłego. Trzeba bronić wartości ( jak?). Trzeba wytłumaczyć (kto komu?). Trzeba nie obniżać standardów (już chyba za późno?). Jeśli chcą mieć dostęp do naszego rynku, muszą przestrzegać naszych wartości (unieważnić prawo popytu i podaży?). USA to uprzywilejowany przyjaciel (Waszyngton locuta, causa finta?). Sankcje i proszenie społeczeństw o zgodę na czekające ich wyrzeczenia oraz nieuchronny wzrost cen (dlaczego ciągle mówi się o wzroście cen, a nie o ich spadku?). Putin potrzebuje pieniędzy (Obama i Merkel pewno ich nie potrzebują?). Obywatele Unii są zaniepokojeni cenami żywności, prawami konsumentów, ochroną prywatności, kryzysem podsłuchowym (czyżby Ukrainę mieli w głębokim poważaniu?). Prężenie mięśni przez Putina nie robi na nas większego wrażenia ( dodatkowe samoloty i marines, to tylko gadżety?). Będziemy twardzi (czyżby bardziej niż do tej pory?) A ja naiwnie myślałem, że ten facet ma jakąś wizję - przecież to socjalista – a w swoim ble, ble ble … pominął najważniejsze kwestie, które rozsadzają UE; bezrobocie, ogromne nierówności społeczne, degradacja niektórych państw, uprzywilejowanie banksterów i rynków finansowych itp.itd.
 • 2014-05-05 16:04 | abchaz

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  W momentach trudnych,gdy narasta zagrożenie,najważniejszym jest wskazanie winnych tej sytuacji.By ciemny lud wiedział,że jak przyjdzie mu gotowac własne jaja na własnym gazie ,kto go tak urzadził.Ponieważ ,niepodważalnie,jest już ustalona wina Schoredera i Putina,to M.Schultz jakoś się wywija spod przemyślnych pytań J.Żakowskiego.Do czasu.PRAWDA jest z nami i nie zawahamy się i będziemy twardzi ,nawet gdy okaże się konieczne pokazanie knowań ,w tej sprawie,Merkel i Franciszka...
 • 2014-05-05 16:44 | zet

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  "Jest wiecej niz zadziwiaqjace ze zaden z blaznow prowokatorow i agitatorow sankcji nawet nie rozwazy w jaki sposob Rosja na to odpowie. "

  Rosja zmięknie niebawem i zmieni ton wystąpień jej dygnitarzy. Osiągnęli co chcieli /Krym/ i nic więcej nie zyskają. Natomiast Ukraina popadnie w potężne kłopoty wewnętrzne.Nadchodzące wybory niczego nie poprawią.
 • 2014-05-05 19:34 | keltoi

  Zasady naszego rynku. Także, po co Putinowi r

  Herr Schultz, a propos rynku broniącego europejskich standardów - czy powie Pan konsumentom w Europie żeby kupowali droższe towary, bo pracownicy fabryki mieli wystarczającą liczbę urlopu?! Po pierwsze jest to mrzonka, bo sami właściciele kanałów dystrybucji się na to nie zgodzą. To przecież oni jako elita mają największy wpływ na władzę. Po drugie świat konsumpcji nie kończy się na Europie. Już dziś mamy wiele przykładów europejskich przedsiębiorstw, które hołdując dawnym zasadom umilania życia pracownikom nie wytrzymują azjatyckiej konkurencji. Wystarczy tylko bardziej przykręcić śrubę i od razu bilans na rachunkach zmienia trend.
  A propos poziomu życia zwyczajnych obywateli Federacji Rosyjskiej, to śmiem wątpić, aby byłby to priorytet polityki Putina. Wystarczy że poziom życia sponsorowanych dziennikarzy pozwala im na kawior i igristoje, a poparcie społeczne będzie jak dziś w okolicach 80%. Aha - wybory! Jakie wybory?
 • 2014-05-05 22:41 | stefan57

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  Gospodarzu, to nie polski polityk, po pierwszych pytaniach pewno to do Pana dotarło.
  M. Schultz chyba tylko z litości nie powiedział że 99% Niemców jest głęboko wdzięczna Schorederowi że dzięki jego rurze mogą gazem grzać się spokojnie. Nieprzewidywalnych sąsiadów omija się dużym łukiem. Majdan i zachowanie Polski wobec wydarzeń ukraińskich, pragmatycznym narodom ostatecznie to uświadomił.
  Austriacy, już teraz nie będą mieć wątpliwości i z inwestycją pojadą szybko.
  O, właśnie słucham Sikorskiego u Lisa i co? I nic, gość dalej swoje. Jest bardzo zadowolony. A przecież, przed godziną zaliczyli kolejnego kopniaka od gościa z Węgier.
  Co za tępota polityczna. Kompletne zaczadzenie.
  Ludzie, kto nami rządzi ?


 • 2014-05-06 14:02 | baka

  Re:Żakowski pyta o uścisk Schroedera, o sankcje, które zabolą, i o unię energetyczną

  Nie kupuję tego. Miło się rozmawia z tym Niemcem, ale cała rozmowa sprowadza się w zasadzie do jednego: nic nie mogę, bo to, bo tamto. Albo będziemy jednym europejskim organizmem, mówiącym jednym głosem, albo będziemy igraszką w rękach Rosji, Chin, USA... Jeśli rządzący i społeczeństwa tego nie zrozumieją to stoczymy się znowu do poziomu załatwiania chwilowych, lokalnych interesików - Austria, Słowacja, Węgry i parę innych państw nie rozumieją, że w pojedynkę są tylko pyłkiem w żarnach obracanych przez globalne potęgi.