Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na co wojsko wydaje miliony?

(6)
Na stworzenie polskiego rejestratora skażeń wydano z budżetu państwa prawie 6 mln zł. Na kilka miesięcy przed ukończeniem prac armia postanowiła kupić francuskie odpowiedniki.
 • 2014-05-19 21:50 | Saurom

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  Gdyby redaktor Ćwieluch był rzecywiście takim niezłomnym dziennikarzem to poszedłby dalej i wskazał winnego. Nie zdziwiłbym się gdyby winnym był ktoś z PO, kto wziął łapówkę lub też francuzi przekazali jakąś sumkę na fundusz wyborczy PO. W końcu widać, że skoro brali od Niemców mogą brać takze od Francuzów. Szczerze mówiąc drogie zegarki Nowaka kosztowały i nawet zaskórniaki od mamusi ministra nie wystarczyłyby na ich zakup.
 • 2014-05-24 16:02 | outlook

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  Jest rzeczą oczywistą, że wszystko to wina PO. Bo to albo wyprzedali majątek narodowy i zrobili z nas neokolonialnych wyrobników albo zadłużyli bardziej niż Gierek albo................ , co ślina na język przyniesie. Gdyby wszystkie afery były wywołane przez ludzi Tuska spokojnie miałby 75% miejsc w Sejmie. Wszak prawda to polski bigos. Dużo bezmyślności, sporo korupcji przyprawione wszystko resztką socjalizmu - to niczyje, podatnik wszystko zniesie. Faktem jest, że zupełnie na miejscu byłaby kompleksowa kontrola NIK , ze stosownymi wnioskami personalnymi lub/i do prokuratury, a może i jakieś kary finansowe. "Stawiam" zakład dolary przeciwko orzechom, że na papierach jest tyle paraf akceptujących i "przyjęto do wiadomości" , że trudno będzie nawet z dużym przybliżeniem określić kto s******** imprezy. A może zacząć od tego kto podpisał wniosek nagrodowy za nadzór nad realizacją, to by się dopiero nawyprawiało. Jakoś jeszcze nie słyszałem , żeby ktoś spadł z wysokiego stołka za "brak nadzoru".
 • 2014-05-24 16:26 | bling.bling

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  18 milionów złotych to drobiazg w porównaniu do tego ile kosztuje wkład w rozwój projektu takiego jak ten. Wóz Bradley M2 to koszt samego R&D to ponad 5 MILAIRDÓW dolarów. przy koszcie zakupu jednostki ponad 3mln USD.
  Lepiej skasować 18mln niż brnąć w nieudany program.
 • 2014-05-24 20:43 | kaesjot

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  Bo to było tak.
  Po 1989 rozpędzono tych, co to się znali na tym co robią , bo słuzyli niewłasciwemu panu. Przyszli ci, którzy służyli temu własciwemu panu ale oni nie znali się na tym, czym mieli kierować. Powiem więcej - nie wiedzieli nawet tego , czego nie wiedzą a co wiedzieć powinno się.
  Jest to tak, jak obecnie w HCP - mogliby jeszcze produkować silniki okrętowe lecz już nie mają tych ludzi, co się na tym znali i potrafili to zrobić.
 • 2014-05-25 03:22 | nik

  nie ma to jak

  nie ma to jak cos sp...lic, tak po polsku
 • 2014-05-25 22:42 | widok

  Re:Na co wojsko wydaje miliony?

  Tiaaa
  A ty obywatelu pomyl sie w rozliczeniu o 27 gr...