Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego stawiam na Janusza Korwin-Mikkego?

(31)
2014-05-26 17:23 | bling.bling
– Poznałem tego człowieka osobiście i jestem przekonany o jego uczciwości. Od lat kilkudziesięciu głosi niezmiennie te same poglądy, a nie czyniłby tego, gdyby angażował się w politykę dla pieniędzy i próżnego rozgłosu. Przynajmniej mam gwarancję, że nie będzie kradł – mówi Paweł, lat 25.
Jak ma się ta deklaracja Pawła do wypowiedzi JKM, w której mówił że będzie brał uposażenie EU-posła by robić sobie jaja z tej instytucji. Przecież to jawna deklaracja, że będzie kradł te pieniądze swoim wyborcom, również Pawłowi?
  • 2014-05-26 18:20 | ryzyk-fizyk

Re:Dlaczego stawiam na Janusza Korwin-Mikkego?

Mnie dwadzieścia kilka lat temu, gdy bylem młody, tez zdarzyło się zagłosować na Korwina. Urzekły mnie jego proste recepty. Dziś wiem, ze świat prosty nie jest i proste recepty które niezmiennie proponuje JKM to ułuda. One w żadnej mierze nie przystają do rzeczywistości pomysł jasnej prostej ideologii jako leku bolączki na niedostatki naszego świata jest ułudą.
  • 2014-05-26 19:40 | Deja vu

Jakbym czytał głosy młodych z NSDAP i Komsomołu. Przypominam, że czerwoni i brunatni też byli/są niezmienni w poglądach.Ale ponieważ to "d...kracja", której JKM tak nienawidzi, a tylko dzięki której jest tam, gdzie jest - szanuję te głosy. Młodzieży, to wasz wybór.
  • 2014-05-26 20:02 | o_Onufry

Tak już ten ich Stwórca ten swiat urządził że na 100 urodzonych przypada kilku genetycznych idiotów. Właśnie ten odsetek zebrał się w tych wyborach.
    No i mamy tego skutek. Idioci zawsze wybierają idiotów.
  • 2014-05-26 20:56 | amon

7% wyborców, jak widać młodych idiotów (edukacja gimnazjalna się kłania), chce pracować na umowach śmieciowych (nawet w Auschwitz woleliby umowy śmieciowe), przez tyle godzin i za taką stawkę, jaka spodoba się pracodawcy, nie mieć ubezpieczeń społecznych, bhp i podobnego lewactwa, czyli standardy rodem z Bangladeszu. Do tego chcą wprowadzenia monarchii (Korwin I?), odebrania praw wyborczych kobietom (skoro lubią być gwałcone) i zamknięcia niepełnosprawnych w domach (w telewizji tylko mądrzy i ładni jak Korwin). Czasami myślę, że korwinowcom faktycznie trzeba by zezwolić na jazdę samochodem bez pasów. Selekcja naturalna szybciej wyeliminowałaby ze społeczeństwa idiotów.
  • 2014-05-26 21:09 | Tomek

Warto było się zająć tematem i zadać pytania, ale czy zwracanie się do dorosłych, bądź co bądź, ludzi nie jest przypadkiem jakąś niedopuszczalną formą upupiania? Owszem, z perspektywy wielu czytelników Polityki to ludzie bardzo młodzi, ale jednak nie tak młodzi, żeby nie wypadało zachować pewnych form.
  • 2014-05-26 22:58 | camelot

"Po drugie, jako jedyny na polskiej scenie politycznej postuluje wprowadzenie w Polsce sprawdzonych rozwiązań gospodarczych, m.in. likwidację obecnych podatków i wprowadzenie nowych (prostych i wynoszących miesięcznie jedynie ok. 300 zł od osoby), tysiąckrotną redukcję liczby urzędników, uproszczenie przepisów, zniesienie przymusu ubezpieczania się oraz płacenia składek na rzekomo przyszłe emerytury."

Haha, a gdzie te rozwiązania zostały sprawdzonie, jeśli wolno wiedzieć? Nie żeby można było podejrzewać wyznawców JKM o jakiekolwiek rozeznanie w faktach...
  • 2014-05-27 06:18 | Adam 2222

czytam wpisy samych Geniuszy Narodu Polskiego. Ze tez jeszcze nie dostaliście Nobla, to dziwne. Każdy z was przeżera przyszłość tych młodych ludzi a oni wasza głupoty i nadwagę tłuszczu będą musieli spłacać. Niczym nie różnicie się od Tuska, Kaczora,

tych z Wiejskiej i od hrabiego, tylko ze dla was są tylko ochłapy.

Proszę sobie buzie wytrzeć po żarciu na ich rachunek
  • 2014-05-27 08:32 | MMK

NSDAP proponowało liberalizm i wolność gospodarczą, czy obiecywało miejsca pracy w państwowej machnie wojennej?
    Starszyzno, które partie obiecują państwowe inwestycje aby były miejsca pracy? ;)
  • 2014-05-27 08:36 | MMK

"Haha, a gdzie te rozwiązania zostały sprawdzonie, jeśli wolno wiedzieć?"

USA w XIXw. Rozwój od kolonii do mocarstwa wygrywającego dwi wojny swiatowe.
    Deflacja, piedziądz oparty na złocie i dzień wolności podatkowej w styczniu. Brak obowiązkowego socjalu i biurokracji.
    A mimo to ciągła imigracja.
  • 2014-05-27 08:40 | MMK

To byłoby na prawdę miłe gdyby owe 7% wyborców to faktycznie byli młodzi polscy liberałowie gospodarczy.
    Boję sie jednak, że spory odsetek to antysemickie i homofobiczne odpady po LPR, którym wpadły w ucho jakieś medialnie nośne cytaty z Korwina o Hilterze czy Putinie...
    Obym się mylił.
  • 2014-05-27 08:48 | MMK

"7% wyborców (...) chce pracować na umowach śmieciowych (...), przez tyle godzin i za taką stawkę, jaka spodoba się pracodawcy"

Oto jak "nieidioci" z wysokim zapewne wykształceniem argumentują jak to socjalizm (skomplikowane prawo pracy) ma niby walczyć z efektami kosztów socjalizmu (horendalnie _procentowe_ opodatkowanie pracy redukujące podaż i popyt pracy).

W liberalizmie Korwina podatki są niskie, pensje wyższe o podatki, pieniądz krąży, gospodarka się rozwija. Pracownik może zawierać jakie chce umowy bo opłaca się zatrudniać i pracować.
    W czasie boomu kredytowego w budownictwie w 2007r byle kucharz czy kelner, przekwalifikowywał się na budowlańca, śpiewał 5000PLN na ręke za miesiąc pracy i jak sie panu inwestorowi nie podobało to szedł na sąsiednią budowę.
    Bez prawa pracy, urlopów, ispektorów, PUPu, PIPu, ZUSu itp zdobyczy socjalizmu.
    Tak po prostu liberalnie ;)
  • 2014-05-27 09:12 | znafca

@MMK
    znalezione w necie, cos na temat USA;
    Dług publiczny USA to 17.400.000.000.000 dolarów, a dług totalny to 61.000.000.000.000 dolarów. Dług wzrasta z prędkością 150 mln. dol. co godzinę.

Dług rządu amerykańskiego na głowę obywatela jest większy niż w Grecji, Portugalii, Italii, Irlandii lub Hiszpanii.

Dług publiczny wzrósł w ciągu PIERWSZEGO DNIA 2013 roku więcej, niż w latach 1776-1941.

Od 2007 roku PKB wzrosło o 4,26%, a dług zwiększył się o 61%.

Gdyby rząd federacyjny zaczął spłacać dług z szybkością 1 dolara na sekundę, zajęłoby to 440.000 lat.

43% Amerykanów co roku wydaje więcej niż zarabia.

Średni dług na kartach kredytowych to 16.000 dolarów, co w sumie daje 798.000.000.000.000 dolarów. Gdyby Amerykanie spłacali CODZIENNIE milion dolarów od urodzenia Chrystusa, to do dzisiaj ten dług nie byłby spłacony.

W 1983 roku przeciętny Amerykanin miał 62 centy długu na każdego dolara który zarabiał, w 2007 roku to 1,48 dolarów. To znaczy, że siła nabywcza pieniądza jest coraz niższa i ludzie muszą się zadłużać.

W okresie ostatnich 30 lat wydatki socjalne, biorąc pod uwagę inflacje, wzrosły o 378 procent.

Rząd wydaje 60 PROCENT PKB na programy socjalne.

Tylko 5% Amerykanów pracuje w przemyśle wytwórczym. W roku 2000 było to 20%.

73% zatrudnionych to zatrudnieni w sektorze publicznym. Średnia pensja w sektorze publicznym jest o 60% wyższa niż w sektorze prywatnym.

W 49% rodzin amerykańskich żyje przynajmniej jedna osoba, która otrzymuje jakieś świadczenie socjalne (w roku 1983 było to 30%).

41% Amerykanów w wieku produkcyjnym nie pracuje.

USA traci 500.000 stanowisk pracy do Chin co roku (50.000 co miesiąc).

Udział PKB USA w PKB światowym spadł w ciągu dziesięciu lat (od 2001 do 2011) z 32% do 22%, czyli o jedna trzecia.

Co czwarty Amerykanin (25%) zarabia 10 dolarów za godzinne lub mniej.

36% nie odkłada pieniędzy na emeryturę.
    43% ma tylko 10.000 dolarów oszczędności emerytalnych.
    28% nie ma żadnych oszczędności w banku.
    40% ma oszczędności w wysokości 500 dolarów lub mniej.

W 1950 roku 85% mężczyzn w wieku produkcyjnym miało prace, dzisiaj tylko 65%.
    Oficjalnie bezrobocie to tylko 6%, ale 8 milionów osób w wieku produkcyjnym zniknęło ze statystyk dla bezrobotnych. Rzeczywiste bezrobocie to ok. 25%.

88 milionów osób w wieku produkcyjnym nie ma pracy i nie szuka pracy.

100 milionów Amerykanów uważanych jest za biednych lub bliskich ubóstwa.

1 procent najbogatszych Amerykanów posiada tyle dóbr materialnych, co pozostałe 99 procent społeczeństwa.

85% absolwentów szkół wyższych zamierza zamieszkać z rodzicami po ukończeniu studiów.

Tylko 51% Amerykanów powyżej 18 lat żyje w związkach małżeńskich.

10 milionów Amerykanów nie ma konta bankowego.

Ok. 40 milionów Amerykanów otrzymuje food stamps (bony żywnościowe), za które w sklepie można kupić produkty spożywcze.

niech zyje !!!
  • 2014-05-27 10:10 | klaus58

Mam jedno pytanie do pana Pawła ? czy wie z czego ten człowiek od kilkudziesięciu lat żyje !? A później niech wypowiada się o złodziejach !
    Ps.- złodziei znajdziesz wszędzie nawet w najlepszej rodzinie !
  • 2014-05-27 10:42 | janek

@znafca: Ale kolega @MMK pisał o XIXw, a nie obecnej sytuacji Stanów Zjednoczonych. Warto więc przypomnieć czym skończyła się ta złota epoka: Wielkim Kryzysem.
  • 2014-05-27 15:59 | antys

Słuchajcie.. a pomyślał któryś z Was, o tym że wyborcy JKM chcą wreszcie wolnego rynku? To co mamy obecnie to z kapitalizmem nie ma wiele wspólnego. Na kogo mam głosować? Na PO która obiecywala obniżkę podatków.. a podniosła. Nawetw wychwalanej skandynawii jest wolności gospodarczej więcej. Oczywiście tam jest bonus duże zasiłki, ale w rankingach wolności są wyżej. Byc moze to jest rozwiazanie na Polskę, taki mix, ale teraz dusimy się w przepisach, ograniczeniach, biurokracji, a do tego marzymy o zasiłkach. Poza tym PIS i PO to nie prawica! Prawica to konserwatyzm plus liberalizm gospodarczy. Tak, więc ktoś kto chce takiej partii ma do wyboru Nową Prawicę, Polskę Razem i Nieistniejący UPR. Głosowanie na Nową Prawicę było więc koniecznością. Może będą ich stymulować do tego o czym zapomnieli.. p.s. mam 34 lata. Gimnazjum nawet nie było jak byłem młody. Pamiętam za to jak w latach 90 tych wziąłem zabawki i sprzedałm na targu.. traz pewni dostałbym mandat. Wtedy też było 150 tyś urzędników.. teraz mamy prawie pół miliona. To efekt tych poukładanych partii..
  • 2014-05-27 16:48 | MMK

"czym skończyła się ta złota epoka: Wielkim Kryzysem"
    A USA na koniec upadły od Wielkiego Kryzysu czy wygrały dwie wojny światowe?
    Emigracja ustała do USA ;) ?
    W Europie/Polsce nie było Wilkiego Krzysu? ;)
  • 2014-05-27 17:18 | MMK

"w której mówił że będzie brał uposażenie EU-posła by robić sobie jaja z tej instytucji. Przecież to jawna deklaracja, że będzie kradł te pieniądze swoim wyborcom,"

Uposażenie się należy tak samo wszystkim posłom. Skoro głosowano na JKM, to głosowano na to aby dostawał uposażenie. Gdzie tu kradzież?
  • 2014-05-27 17:44 | Eau de Cologne

A juz najsmieszniej wygladaja mlode kobiety glosujace na JKM ! Moze kiedys JKM (ktory osobiscie zawsze pogardzal kobietami) zdazy pozbawic je PRAWA DO GLOSOWANIA?
  • 2014-05-27 17:47 | blue

Szanowny (a) "MMK"... USA w XIX wieku to nie jest zaden przyklad dla obecnej Polski. W USA tez praktycznie wszystko wyglada dzis inaczej niz wtedy!!!
  • 2014-05-27 18:26 | kropka4

Poki co, mlodzi przyjaciele - JKM proponuje Wam recepty wg XIX w. wzorcow ! Odpowiedzcie mi- dlaczego zupelnie inne rozwiazania stosuje u siebie Szwajcaria- najbogatszy kraj w Europie !? Tylko blagam, nie wyjezdzajcie z podobienstwami- Szwajcarzy maja JKM za " politycznego troglodyte " a nie naleza do UE, bo ta powstala poznie, j niz Szwajcarzy zbudowali potege swojego kraju !
  • 2014-05-27 18:29 | kropka4

mozesz sobie pomarzyc, ale przedtem przyjrzyj sie np. Szwajcarii, ktora stosuje metody absolutnie odmienne od korwinowskich !
  • 2014-05-27 19:20 | M

Przykro czytać tych 20-latków. Kompletna ignorancja, szczególnie dotycząca makroekonomii, plus ślepy pęd do jakichkolwiek zmian. Mniejsza o to jakich, liczy się nastrój rebelii. Czarno widzę przyszłość Polski z takim "kapitałem ludzkim"...
  • 2014-05-27 19:29 | M

A teraz rozwiń tę światłą myśl i choć w skrócie przedstaw plan wywołania permanentnego "boomu kredytowego w budownictwie" oraz zatrudnienia wszystkich obywateli w budownictwie.
  • 2014-05-27 20:12 | Gama

Dzieciaki trochę niedorozwinięte stawiają na dziwność, durność, głupotę. Jeżeli Mikke to ich idol, to n ie ma o czym mówić. Są młodzi, gdzie ich ideały ? Co z nimi się zrobi jak już będą starymi prykami. Dla mnie Mikke to takie wielkie bezhołowie. Język szybciej pracuje niż mózg.
  • 2014-05-27 21:02 | Pójdź dziecię, ja cię uczyć każę

Ja oceniam mentalność, nie program gospodarczy.
  • 2014-05-27 21:05 | Ja osobiście nie powierzyłbym kelnerom i kucharzom

stawiania nawet psiej budy. Ale ja nie dorosłem do liberalnego geniuszu.
  • 2014-05-28 00:24 | Leszex

Wybory wygrała opcja proukraińska. Liczę, że JKM zrównoważy ten trend rusofobii chociaż od przyjaźni do Rosji stanowczo się odżegnuje. Wystarczy jednak zdrowy rozsądek by przywrócić polityce zagranicznej właściwe proporcje. Tak więc panie Januszu do dzieła, a jak pozostanie pan rozsądny nasze głosy są z panem.
  • 2014-05-28 00:27 | b-sweet

proponuję Ci najpierw zapoznać się z programem JKM zanim nastepnym razem coś napiszesz. To co widzisz w tv to stek zbdur wyssanych z palca, wycinki wyrwane z kontekstu wypowiedzi itp. Tylko starzy idioci mogli zaglosowac na PO widzac co ta partia zrobila z naszym krajem.
  • 2014-05-29 14:12 | dziejek19421

Ja głosowałem na niego bo chcę zobaczyć tych wszystkich złodziei rządowych w kamieniołomach. I wierzę, że on do tego doprowadzi. Wiem, że nie jest to proces z dnia, na dzień. Ale ktoś musi się w końcu wziąć za tę Polskę. WIERZĘ MU...
  • 2014-05-31 09:29 | black jack

kobiety glosujące na JKM powinno się skierować do psychologa, może nawet do psychiatry - moim zadniem cierpią na SYNDROM OFIARY