Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

(38)
Sprawy współpracy gospodarczej i naukowej rządów Polski i USA zeszły dziś na drugi plan. Musiały ustąpić problematyce bezpieczeństwa.
 • 2014-06-03 13:42 | Hamcio

  Błąd strategiczny w myśleniu o polityce zagranicznej

  Czy ktokolwiek mógłby przedstawić pozytywne aspekty wizyty prezydenta USA w Polsce? Dla Amerykanów sprawa jest oczywista - zawarcie kontraktów na sprzedaż uzbrojenia oraz potwierdzenie patronatu nad środkowoeuropejskim wasalem, lecz co z tego będzie miała Polska?
 • 2014-06-03 13:47 | tuciu

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Będzie miała właśnie to co napisałeś: potwierdzenie gwarancji bezpieczeństwa od USA i dostęp do nowoczesnego uzbrojenia. Jak jest każdy widzi, można się tylko sprzeczać, czy szklanka jest w połowie pełna czy też w połowie pusta, ale o gustach wolałbym nie dyskutować.
 • 2014-06-03 13:59 | Andrzej

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Polacy mozolnie uczą się (na błędach) jak postępować i jak targować się z Amerykanami. Inne kraje, jak np. Turcja, posiadły te umiejętności do perfekcji. Wyboru nie ma, tak jak i powrotu pod skrzydła Rosji.
 • 2014-06-03 14:50 | Hamcio

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Przepraszam najmocniej, ale to jest jawna propaganda Departamentu Stanu. Gwarancje bezpieczeństwa ze strony USA są niewiele warte, czego przykładem jest zarówno casus Ukrainy, jak też Iraku. Ponadto zakup uzbrojenia u naszego "sojusznika" jest obarczony złymi doświadczeniami z przeszłości, o których powinniśmy w trakcie wizyty wspominać zdecydowanie... Dalsze tematy do agendy:
  - współpraca sił wywiadowczych via Stare Kiejkuty;
  - uprzywilejowana pozycja Chevronu w poszukiwaniach gazu łupkowego via Żurawlów;
  i wiele innych, w których Polska stawia się w roli poddanego...
 • 2014-06-03 14:51 | Adalberto

  Re: "Oligarchowie wszystkich krajów łączcie się"

  Co ma "król czekolady" oligarcha ukraiński do 25 lecia uwolnienia się Polski z dyktatury komunizmu ?
  Kiedy "król czekolady" zawłaszczał ukraińskie dobra , to naród ukrainski pogrążał się korupcji .
  "oligarchowie wszystkich krajów łączcie się" - to hasło globalizmu ?
 • 2014-06-03 15:31 | szary

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Ja nie angażując się emocjonalnie postanowiłem dać sobie trochę radości. Biorę zdjęcia z wizyty i dopisuje kreatywnie dialogi. I tak stoją prezydencji w hangarze, z tyłu "(F)oki". Nasz Prezydent do ich Prezydenta: "Barak, to z tyłu to już złom jest wiesz?" na co tamten: "A tylko Wy jeszcze na tym potraficie latać" :D
 • 2014-06-03 15:36 | Bibilijny

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Polska będzie miała tyle ,że będzie kupione dodatkowe tony uzbrojenia po niższej ceny w związku z tym do remontu i napraw wyłącznie przez koncerny USA, ale przede wszystkim Polscy decydenci będą mieli wykłady w USA na uniwersytetach. Ilość wykładów zaleźna od wysokości zakupów, ocena i jakość wykładów nie jest istotna , z doświadczeń Bolka czy Aleksandra Trunkowego , mało kto to ich słuchał. A współpraca gospodarcza , czy gaz z łupów, gdzie połowa firm się wycofała, można podsumować, że gaz łupków tylko dla głupków.
 • 2014-06-03 16:20 | cichy380

  Tajne więzienia

  Tematem będą pewnie tajne więzienia gdzie będzie można torturować kolejnych pojmanych w wojnach o ropę.
 • 2014-06-03 17:08 | z daleka

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Boicie sie (Ruskich w domysle) jak wyrazil sie minister obrony USA, kupcie nasze rakierty, od razu poczujecie sie pewniej!. Na tym wlasnie polega geniusz Jankesow, zrobia z nas, i dzieki naszym geniuszom od polityki zagranicznej wiecznych klijentow przemyslu zbrojeniowego USA. Mamy przeciez ogromny budzet a szkolnictwo,nauka czy sluzba zdrowia sa niczym wobec tego ze za wschodnia granica czyha na nas wrog. generalnie taka pranoiczna polityka zagraniczna bedzie powodowala to ze staniemy sie janczarem i harcownikiem USA gotowym oddac zycie w boju z Ruskimi za wolna Ukraine a jednoczesnie pokornie stojacym po rozpatrzenie wniosku wizowego przed konsulatem USA, za jedyne 100 dolcow do tego Raju na ziemi.Zamiast amerykanskich rakiet i innych bajerow zmienmy polityke zagraniczna i uluzmy sie z naszym wschodnim sasiadem, ktory nie odplynie ani nie zapadnie sie pod ziemie a wowczas nie bedzie o co srac w gacie.Z tego kraju zrobiono juz sciek dla lewych jankeskich interesow montujac tu lewe wiezienia cia za jedyne pare kartonow dolcow a obywateli tego kraju sa otaczani pogarda i traktowani jak pariasi przez amerykanskich urzednikow.
 • 2014-06-03 17:26 | Andrzej

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  ,,Polska wciąż nie spełnia kryteriów niezbędnych do objęcia jej programem ruchu bezwizowego, stąd na razie nie ma szans na zniesienie wiz do USA - powiedział w sejmie wiceszef MSZ Bogusław Winid. Polska czeka też na uchwalenie przez Kongres USA nowej ustawy ws. wiz...,,
  Barack poczaruje, popowiada ,,o przyjażni, sojuszach i partnerstwie,, sprzeda trochę świecidełek dla Dobra Polak :) i poleci, mając dokładnie w głębokiej d... to całe towarzystwo wymachujące sznurami...
 • 2014-06-03 17:40 | gruby33

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Dzięki wizycie możemy zobaczyć (w głównych programach inf.) jak ląduje samolot i kolumnę samochodów na pustej drodze :)
 • 2014-06-03 17:47 | tuciu

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Fakty nie są propagandą, tylko faktami. Nie wszystkim sprzedaje się każdy typ broni, ale nikomu nie daje się jej za darmo. Jeśli boimy się Rosji, to musimy się zastanowić czy boimy się jej na tyle by szukać wsparcia USA: cała nasza klasa polityczna a zapewne też większość społeczeństwa odpowie, że tak.
  Napisz jakież to gwarancje bezpieczeństwa dały USA Irakowi bądź Ukrainie. Obawiam się że żaden z tych krajów nie jest ani nie był członkiem NATO, tzn. nie posiadał gwarancji danych m.in. przez Kongres USA, no ale może żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, albo bierzesz szumne deklaracje za coś więcej niż autopromocję wygłaszających je polityków.

  To że nasi politycy przesadzają z serwilizmem i nieudolnie negocjują, to prawda. Czy to dobry powód by olać agresywną politykę Rosji i siedzieć z założonymi rękoma? Nie sądzę.

  Jeśli nie chcemy powtórki z Kiejkutów, należy doprowadzić do postawienia odpowiedzialnych za to polityków przed trybunałem stanu lub prokuraturą wojskową. Jestem za, ale większość społeczeństwa zdaje się mieć diametralnie inne priorytety. Może Twoja dzielna postawa przekona wyborców głównych partii do zmiany poglądów i wywarcia presji na naszych ukochanych przywódców? Sądzę, że nie zanosi się na to w najbliższej dekadzie.

  Co do Chevronu, skoro ich nie lubisz, zawsze jest jeszcze Rosneft, nieprawdaż? A może uważasz, że BP byłoby lepsze? Dlaczego?
 • 2014-06-03 18:43 | axiom1

  Przylecial Pan z Ameryki

  Poklepal po plecach polskiego wasala. Rzeczywiscie to najwierniejszy soljusznik. Na wlasny koszt zabijal dla Pana z Ameryki w Iraku, w Afganistanie. Za to dzieki sie nalezaly.

  Pan z Ameryki postraszyl oczywiscie ruskiem. I sprzedal uzbrojenie i pobyt wojska na terenie Polski. Polski wasal jest wniebowziety ze bedzie mogl za to placic.

  Zdaje sobie sprawe jakie to ciezkie czasy przezywal polski wasal w PRL. Nie mogl sluzyc amerykanskiemu Panu. Coz to byly za meki. Dlatego zrozumiale, terz z wolnosci nalezy sie cieszyc.
 • 2014-06-03 19:42 | janadam48

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  My,, maluczcy,, z tej wizyty nie będziemy mieli nic. Rząd będzie czuł się bezpieczny. I o to chodzi a jak by co to przez Zaleszczyki i po kłopocie.
 • 2014-06-03 20:30 | jvelzkeyek

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Ćwierć wieku polskiej wolności.
  Za sprawą robotniczej "Solidarności"
  Do Warszawy prezydent USA przyleciał.
  We wstępnej mowie miliard dolarów obiecał.
  Zapewniał, że Ameryka nowe demokracje wspiera.
  Po plecach poklepał prezydenta i premiera.
  Świętujemy polski jubileusz pod hasłem "Ukraina"
  A wszystko to robimy, aby uderzyć w Putina.
 • 2014-06-03 21:00 | znafca

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Obama juz "podarowal" 1 miliard dolcow. Mozna sie wywrocic ze smiechu na wysokosc tej sumy.
 • 2014-06-03 23:19 | Copernicus

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Wielki Bwana Kubwa przyjechał do dzikusów. Niezobowiązująco obiecał trochę koralików i innych świecidełek. Ponieważ trzeba dbać o amerykańskie firmy (za to w końcu Amerykanie Prezydentowi płacą!) dzikusy już się opodatkowują wyżej, by na złość Putinowi poprawić finanse USA. Bo przecież gros zakupów sprzętu, doradztwo, pomoc infrastrukturalna etc. wzbogaci Amerykanów. którzy i tak dogadają się z Rosją naszym kosztem. Przy błogosławieństwie Niemców, Francuzów i Anglików. Napisał Wieszcz: "Pawiem narodów byłaś i papugą..." Teraz już tylko pośmiewiskiem. Ileż razy można grać w taką sama grę?
 • 2014-06-04 01:59 | Herstoryk

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Ani pawiem, ani papugą. Osłem Trojańskim USA w Europie, hałaśliwie wyskakującym przed orkiestrę w kwestii ukraińskiej. Pionkowym wasalem, któremu marzy się odgrywanie roli ważniejszej figury na szachownicy rozgrywki schyłkowego imperium z rosnącymi w potęgę i bogactwo konkurentami do roli mocarstw światowych.
 • 2014-06-04 04:04 | jer111

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Obama juz "podarowal" 1 miliard dolcow. Mozna sie wywrocic ze smiechu na wysokosc tej sumy.
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Izrael co roku otrzymuje kilkanascie razy wiecej?
 • 2014-06-04 07:30 | Hamcio

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Po pierwsze, lęki przed Rosją są w Polsce eskalowane przez partie głównego nurtu politycznego, mimo że Rosja w najbliższych latach będzie najważniejszym partnerem gospodarczym Unii Europejskiej. Działamy tym samym na własną niekorzyść, gdyż nie będziemy w stanie przekonać nie tylko państw Europy Zachodniej, ale również naszych najbliższych sąsiadów na bycie "koniem trojańskim Stanów Zjednoczonych". Raz już to zrobiliśmy na przełomie 2002 i 2003 roku i wtenczas rzeczywiście "straciliśmy szansę na bycie cicho".

  W XXI wieku mamy do czynienia z poliferacją czynników mocarstwowych, wśród których siła militarna nie będzie odgrywać najistotniejszej roli. W związku z tym należy prowadzić przemyślaną politykę zagraniczną, uwzględniającą wszystkie możliwości. Na chwilę obecną pełnienie roli wasala Stanów Zjednoczonych w Europie skończy się dla nas tragicznie:

  1. Na szczycie państw NATO w Walii będziemy pełnić rolę kwiatka do kożucha i niebezpiecznych awanturników;
  2. Wśród najbliższych sąsiadów wyrastamy na państwo wrogie (Czechy - brak naszej zgody na korytarz infrastrukturalny. Litwa - brak zgody na wybudowanie 10 km linii przesyłowych i granie Możejkami, Białoruś - brak współpracy fitosanitarnej);
  3. Z kolei płatnicy netto w Unii Europejskiej zaczynają traktować Polskę jako balast, co za cztery lata, kiedy będziemy negocjować kolejną perspektywę finansową okaże się tragiczne w skutkach.
 • 2014-06-04 08:22 | Andrzej Falicz

  25 lat wolnosci... szkoda, ze tak krotko.

  W ramach obchodow 25 lat wolnosci nasi przedstawiciele beda prosic o bazy wojskowe obcego mocarstwa.
  Czy tak mialo wygladac swieto - zebranina o rakiety?

  To tragiczne, ze w efekcie fatalnie prowadzonej polityki wschodniej Polska staje sie krajem frontowym i probuje rznac gieroja w stosunku do naszego najwiekszego sasiada.

  Dla przypomnienia i przywrocenia rownowagi;
  z Czechami mamy 1.5 razy wieksza wymiane handlowa niz z supermocarstwem.
 • 2014-06-04 13:05 | ecres

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Wizyta ma niewyobrażalne skutki.Prawdziwi Polacy ,patrioci i katolicy módlcie się o zdrowie psychofizyczne swego wodza.Przeleciał otóż z za wielkiej wody ,niesłusznej karnacji facet -,wg posła pisiaczego- ,i chwali sukces Polski i jej przywódców.Hańba i poruta ,nawet zaprawiony w boju pod pierzyna nie może tego wytrzymać.Depresja jak znalazł.
 • 2014-06-04 13:41 | tuciu

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Lęk przed Rosją jest może eskalowany politycznie, ale po zajęciu Krymu i wspieranej przez Rosję akcji na wschodzie Ukrainy nie jest bezpodstawny. Rosja będzie partnerem UE jeśli uda jej się jakoś wycofać z polityki agresji przy zachowaniu przez Putina twarzy na użytek wewnętrzny - do tego namawiają go usilnie dyplomaci niemieccy i francuscy. Pozostaje pytanie czy rozbuchany, ponownie rozniecony przez niego imperialny partiotyzm Rosjan pozwoli mu na taki manewr. Trzymam kciuki, ale wątpię.
  Napisz koniecznie do Putina o tych XXI-wiecznych "czynnikach mocarstwowych". On najwyraźniej jeszcze o nich nie słyszał i dlatego prowadzi bardzo popularną w Rosji politykę brutalnej siły militarnej, podobnie jak G.W. Bush w Iraku w 2002/3 roku. Bush i USA źle na tym wyszły i trzeba dokładać starań aby Putin i Rosja też zniechęciły się do tego rodzaju działań.

  W NATO i wśród sąsiadów uchodzimy za tak niebezpiecznych awanturników, że sekretarz NATO powtarza słowo w słowo argumenty naszej dyplomacji. Nasi sąsiedzi tak się nas boją, że otwarli przed nami swoje granice i znieśli cła na nasze towary, a my odwzajemniliśmy się tym samym. Witamy w Unii Europejskiej.

  Za cztery lata nasza rosnąca w niespotykanym w EU tempie gospodarka będzie zaś straszliwym obciążeniem przy negocjacjach kolejnej perspektywy budżetowej: stajemy się tak bogaci, że wkrótce przestaniemy się ciągnąć w ogonie UE i nie załapiemy się na tyle dotacji z programów solidarnościowych jak ostatnim razem.

  Jeśli nie chcesz być obywatelem kraju-wasala, to obawiam się, że musisz zmienić obywatelstwo na amerykańskie, chińskie albo rosyjskie. Tylko w tych krajach będziesz mógł się poczuć prawdziwym podmiotem polityki międzynarodowej narzucającym innym krajom swoje jedynie słuszne wizje. Reszty krajów świata nie stać na taką megalomanię i mało kto do niej tęskni.
 • 2014-06-04 15:09 | abchaz

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Jestem świeżo po obejrzeniu transmisji TV z uroczystosci na Placu Zamkowym.Przez tą świerzośc czuje się autentycznie wzruszony i spieszę,by przed jej utratą,dac wyraz.Tak się zlozyło,ze tez,dosyc świezo ,mam w pamięci,dyskurs we wczorajszej audycji Passenta na TOK.FM ,w którym S.Sierakowski,dosyc obcesowo,oświadczył,ze są przynajmniej dwie Polski.
  Czujac się ,jak zaznaczyłem wyzej,świezo dzisiaj wzruszonym,muszę oddac słusznośc spostrzeżeniu Sierakowskiego.
  Wzruszona była jedna Polska.A ja jestem wdzięczny,że nie należąc,też poczułem wzruszenie.Świeżośc przeminie ale wspomnienie pozostanie.I to jest piękne.
 • 2014-06-04 17:21 | blue1

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Obama wizytuje swoich podwladnych w Polsce... a tymaczasem:

  "Słowacja przyłączyła się dziś do stanowiska Czech, praktycznie wykluczając goszczenie na swym terytorium oddziałów NATO. Premier Robert Fico oświadczył, że nie wyobraża sobie obecności zagranicznych żołnierzy na Słowacji "w formie jakichś baz"." (wedlug Gazety Wyborczej)
 • 2014-06-04 23:56 | Andrzej

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Jak to bywa z Amerykanami, brak większych konkretów i targowanie się o każdy grosz. Płomienne wystąpienie Obamy miało na celu zmiękczenie Putina przed nadchodzącymi obchodami dnia D we Francji.
 • 2014-06-05 00:52 | Ada

  Re:Premier Robert Fico oświadczył, że nie wyobraża sobie obecności zagranicznych żołnierzy na Słowacji

  Czy obecność obcych wojsk to był " 22 postulat stoczniowców gdańskich" ?
  Polska sprzedana razem ze starcami co zostali w Polsce.
  Młodzi wyjechali, a majątków oligarchów będą pilnowali w Polsce obcy żołnierze?
 • 2014-06-05 03:18 | Jan-Janusz

  Re: Jaka jest stawka tej wizyty?

  Dla amerykańskiego telewidza ogladającego lokalne /stanowe /programy telewizyjne to wizyta ta przeszła bez echa.
  Infromacja była tak krótka , że można było ją przeoczyć w czasie ziewnięcia. Ogladając polską telewizję satelitarną
  można odnieść wrażenie , że prezydent wymówił wojnę polskiemu sąsiadowi obligowany naciskami polskich polityków
  strzegących wolności Ukrainy i majątków tamtejszych oligarchów.
  Oglądacze polskiej telewizji satelitarnej nie mogli się połapać o co chodzi na tej imprezie. Kto zrobił biznes i jakiego biznesu
  pilnują polscy politycy.
  Prezydent Obama ma osobisty urok politycznego uwodziciela i on zdeklasował całą resztę wdziękiem i talentem oratorskim.
 • 2014-06-05 11:13 | Caramba

  Przyczyny i skutki

  Obecność wojsk USA i ich infrastruktury w Polsce zmusi Rosję do wycelowania więcej rakiet w nasz kraj.
  Będzie pole dla nowego "Kuklińskiego", który w Moskwie będzie mógł "ratować" nasz kraj przed zagładą nuklearną.

  Amerykanie zacierają ręce. Jedyny kraj, w którym nie rządzą amerykańskie koncerny otaczają bazami wojskowymi i nieprzyjaznymi sąsiadami. Połowa Ukrainy to już wrogowie Rosji. USA sprzeda z zyskiem trochę wojskowego złomu i ma bufory, kraje frontowe.

  A my się boimy (ojojoj), bo Rosja myśli tylko o tym jak zaatakować Polskę. I narobić sobie kłopotu.


 • 2014-06-05 11:16 | Caramba

  A 40 lat temu?

  Było podobnie. Mieliśmy gwarancje bezpieczeństwa i nowoczesne uzbrojenie od ZSRR.
  A zachód czychał na polską niepodległość.
 • 2014-06-05 14:56 | zet

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  "Płomienne wystąpienie Obamy miało na celu zmiękczenie Putina przed nadchodzącymi obchodami dnia D we Francji. "

  Pana Putina nie trzeba zmiękczać, natomiast pora najwyższa pokazać Rosji jej miejsce w świecie. Od wielu lat rosną tam nakłady na zbrojenia,chociaż nikt im nie zagraża. Amerykanie owszem, pakują się w wiele konfliktów lecz z żadnego nie uzyskali korzyści terytorialnych.Rosja ograbiła Gruzję,wprowadziła wojska okupacyjne do Mołdawii,odebrała Krym Ukrainie.
  Należy wyraźnie powiedzieć panu Putinowi,dość. Jeśli ostrzeżenia/sankcje/ nie poskutkują,cywilizowany świat nie ma wyboru.
 • 2014-06-05 17:27 | Eau de Cologne

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Fakty nie są propagandą, tylko faktami. Nie wszystkim sprzedaje się każdy typ broni, ale nikomu nie daje się jej za darmo.
  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  I dlatego Amerykanie zamierzaja sprzedac kilkadziesiat samolotow bojowych F-16 do Iraku, kraju
  ktory zaatakowali ponad dziesiec lat temu?

  P.S. Dodam, ze dzieki temu linia produkujaca samoloty F-16 bedzie mogla dzialac do
  (przynajmniej) roku 2017. A to w koncu kilka tysiecy miejsc pracy...
 • 2014-06-05 17:32 | Eau de Cologne

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Polska wciąż nie spełnia kryteriów niezbędnych do objęcia jej programem ruchu bezwizowego, stąd na razie nie ma szans na zniesienie wiz do USA - powiedział w sejmie wiceszef MSZ Bogusław Winid
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Jezeli w konsulatach USA beda postepowac zgodnie z odpowiednimi "wytycznymi" z gory,
  to zawsze odpowiednia ilosc podan bedzie odrzucana i Polska NIGDY nie zakwalifikuje
  sie do programu ruchu bezwizowego. To jest typowo polityczny "przekret"
  ze strony USA!
 • 2014-06-05 17:36 | Eau de Cologne

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  "Pana Putina nie trzeba zmiękczać, natomiast pora najwyższa pokazać Rosji jej miejsce w świecie. Od wielu lat rosną tam nakłady na zbrojenia,chociaż nikt im nie zagraża. Amerykanie owszem, pakują się w wiele konfliktów lecz z żadnego nie uzyskali korzyści terytorialnych."

  ... bowiem Amerykanom bardziej chodzi o korzysci materialne?

  P.S. Kto najwiecje zarobil na wojnie i okupacji Iraku???
 • 2014-06-05 19:57 | blue1

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Zdecydowana wiekszosc postulatow "stoczniowcow" N I G D Y faktycznie nie zostala zrealizowana. Przemiany poszly w zupelnie inna strone!
 • 2014-06-05 20:22 | abchaz

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Sfrustrowany dyskusją o Wizycie przełączyłem na TOK.FM.Z wdzięczną audycją "Dlaczego w Polsce rośnie liczba samobojstw"
  Okazuje się,że powodem jest "zmiana na gorsze" szczególnie nagła.Chwała Bogu,ze zmiana nagła z Wizyty wynikajaca jest ewidentnie zmianą "na lepsze".Zwłaszcza dla właścicieli III RP.Nie grozi tutaj wzrost zjawiska analizowanego na TOK.FM
 • 2014-06-06 18:26 | znafca

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  dla przypomnienia;

  1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczących wolności związków zawodowych.

  2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

  3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

  4. Przywrócić do poprzednich praw.
  a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r., studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
  b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jan Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
  c. znieść represję za przekonania.

  5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

  6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

  7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).

  8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2 tys. zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

  9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

  10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

  11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

  12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży itp.

  13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

  14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, dla mężczyzn do 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn bez względu na wiek.

  15. Zrównać renty i emerytur starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

  16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełna opiekę medyczną osobom pracującym.

  17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

  18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres 3 lat na wychowanie dziecka.

  19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

  20. Podnieść diety z 40 do 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

  21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
 • 2014-06-06 21:38 | stefan57

  Re:Barack Obama w Polsce. Jaka jest stawka tej wizyty?

  Prezydent Obama ma urok osobisty, to fakt, no ale żeby aż taki? Momentami miałem wrażenie że nasi korespondenci telewizyjni przechodzą właśnie szczytowanie. Wszystko się udało, wielki brat nas dopieścił i utulił w żalu.
  Rosja jest zła a reszta Europy sprzedajna i jedynie najbliższy sąsiad z za oceanu nas rozumie. Wizyta da nam nowych sił do szczypania niedźwiedzia w dupsko. Oczywiście niedźwiedź znowu machnie łapskiem.
  Maluczcy za gaz i benzynę wkrótce będą płacić więcej.
  Tak wygląda polska polityka zagraniczna ,strategiczna i energetyczna.
  Śmiać się czy płakać?