Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

(6)
Na kogo byście głosowali, gdybyście mieli 19 lat? I dlaczego na Nową Prawicę?
 • 2014-06-03 19:18 | widok

  panie Jacku

  Pkt 11 wystarczy za resztę. Szkoda że pan nie kandyduje
 • 2014-06-03 23:29 | krzysztof57

  Re:Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

  Dotychczas mieliśmy głównie do czynienia z odmienianiem przez przypadki zjawiska JKM i wyeksploatowaniem wszelkich epitetów na jego temat (na które co prawda zasługuje). Jednak raczej nie zetknąłem się z poważniejszym tekstem analitycznym, który próbowałby wyjaśnić przyczynę sukcesu jego partii.
  Brak mi było bardzo takiego tekstu. Doczekałem się wreszcie. Dzięki, Panie Jacku.
  Jak zwykle na Panu można polegać!
 • 2014-06-04 11:30 | znafca

  Re:Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

  niestety, sa sprawni intelektualnie inaczej...
 • 2014-06-05 20:03 | Eau de Cologne

  Re:Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

  Czy dlatego, ze poziom szkol i ksztalcenia w Polsce spada coraz nizej???
 • 2014-06-07 08:16 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

  Raczej doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
 • 2014-06-07 22:46 | Jurek1954

  Re:Dlaczego młodzi wybierają Nową Prawicę?

  Bardzo dobry tekst.
  Ja dodałbym kolejny punkt: bo Polak nie czuje się dobrze w Polsce. Traktowany jest przedmiotowo a nie podmiotowo. Instytucje państwa służą rządzącym a nie obywatelom. Przykład. W majestacie prawa komornik okrada emerytów, bo jakoby zaszła pomyłka adresu i identycznego nazwiska. I co ? Komornik umywa ręce, zamiast w zębach oddać natychmiast kasę i to z zadośćuczynieniem i ubolewaniem. Nie, to okradziony ma latami dochodzić przed sądami swoich praw (przed rozstrzygnięciem okradziony emeryt zmarł). Komornik ma się dobrze, nawet gdy wie, że obywatela niewinnego okradł. Inny przykład. Przez e-sąd firmy windykacyjne przy pomocy komorników egzekwują przeterminowane, źle udokumentowane a nawet nieistniejące długi. Dla ostatniego przypadku nie ma wzmianki w ustawie o e-sądach natychmiastowej porządnej sankcji za oszukańczy pozew (z utratą licencji, kilkudziesięciotysięczne kilkuset tysięczne lub wyższe kary i porządne odszkodowania dla pokrzywdzonych), bo ustawa ma być batem na dłużników, a że przy okazji batem dla bogu ducha winnych obywateli to drobiazg). Nie ma na temat takiej działalności państwa sporów w Sejmie, przechodzi się nad tym do porządku dziennego. Może po latach drobna nowelizacja, aby nie zapychać e-sądy przeterminowanymi sprawami, ale z vacatio legis aby nowi złodzieje zdążyli się jeszcze obłowić. O arogancji urzędników różnych szczebli nie wspominam, bo powszechna zasada w Polsce, to nie urzędnik dla obywatela, ale dokładnie odwrotnie. Cieszymy się 25 lat wolnością, ale pokrzywdzonym, okradzionym przez państwo - nie do szczęścia i śmiechu. JKM może tego nie zmieni, ale obiecuje "to całą hołotę wysłać tam, gdzie jest ich miejsce".