Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

(49)
Nagranie z szaleńczego rajdu po stolicy pojawiło się 8 czerwca i wzbudziło nową burzliwą debatę o karaniu złych kierowców. Tymczasem warto podyskutować przy tej okazji o innym problemie – skuteczności policji, czy raczej jej braku.
 • 2014-06-10 13:39 | Tichy62

  A kto mu d... kryje?

  No właśnie, od tego by trzeba zacząć. Jest prawie pewne, że synalek ma dobrze ustawionego tatusia, wujka, lub mamusię o podwójnym nazwisku. Usadowionych na dobrze płatnych synekurach. Dziwicie się synalkowi? Ja nie. To w końcu "jego" Polska. III RP w pełnej krasie - państwo bezwzględne wobec słabych, a tchórzliwe wobec mocnych.

  PS. Pamiętacie podpalacza samochodów z Warszawy. GW zamieściła "wzruszający" artykuł o nim i jego rodzince. Warto go sobie przypomnieć, aby zrozumieć dlaczego ludzie głosują na Korwina, czy PIS.
 • 2014-06-10 13:49 | ted

  To trochę zbyt histeryczne .

  Ja rozumiem ale histeria pań (pani Kolenda-Zal.) z TVN-u wydaje się zbyt duża i niepotrzebna. Mówimy tu o potencjalnym zagrożeniu . Potencjalne zagrożenie stwarza też każde drzewo , gałąź może się odłamać i zabić przechodnia ale nikt rozsądny nie postuluje wycinki wszystkich drzew .Jechał szybko łamiąc przepisy , wykazał się refleksem , brawurą i mimo wszystko dużym opanowaniem . To widać na filmie , nie twórzmy sobie w wyobraźni tego czego tam nie ma .
 • 2014-06-10 14:00 | adamo33

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Zasadniczo nic dodać, nic ująć.
  Tyle, że praktycznie to samo można napisać o np. administracji podatkowej, która woli łapać tych, co się pomylą o 5 zł. w PIT, a nie tych co ukrywają "lewe" dochody. W pełni się zgadzam z tym co napisał przedmówca o naszym kraju.
 • 2014-06-10 14:27 | PAK4

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Dużo większe zagrożenie niż drzewo. Inni kierowcy nie muszą się spodziewać takiego łamania przepisów -- nawet więc jeśli jego refleks jest w porządku, to nadal stanowi poważne zagrożenie na publicznej drodze.
 • 2014-06-10 14:31 | rob

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Zbyt histeryczne? Ciekawe co byś powiedział, gdyby taki "miszcz" zabił kogoś z twojej rodziny?
  Do wykazywania się "refleksem, brawurą" itd. służą odpowiednie tory, nie ulica. Tam może sobie zasuwać ile fabryka dała, jak się taki kretyn rozwali nikt po nim płakać nie będzie.
  A drzewa nie zasuwają 180 km/h :D Pewnie nie wykazują się "refleksem, brawurą", za to niewątpliwie maja więcej rozumu od tego półgłówka :D
 • 2014-06-10 14:35 | le_mon

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Nie to żebym był złośliwy... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16105627,Sienkiewicz__Odbieramy_prawa_jazdy_balwanom__Korzystamy.html
  Chętnie dzisiaj usłyszałbym co pan minister ma do powiedzenia :D
 • 2014-06-10 14:43 | lukald

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  @ted wykazał się nie lada pokrętną logiką. Jak rozumiem mogę sobie postrzelać z kałacha obok twojego domu, tedzie, i jeśli tylko nikogo nie postrzelę to uznasz, że wszystko jest w porządku. Jak rozumiem dodatkowo pochwalisz mnie za refleks i dobre oko ? W końcu stwarzam tylko potencjalne niebezpieczeństwo....Mamy już w Polsce kilkadziesiąt tysięcy drogowych morderców i tyleż samo ich ofiar....Z każdym rokiem przybywa ich kilka tysięcy i kilkadziesiąt tysięcy ciężko rannych. W zeszłym roku na samych przejściach dla pieszych zostało zamordowanych 220 osób. No tak.....ale to ofiary tylko kilku mln potencjalnych drogowych zabójców, łamiących notorycznie przepisy, z których tylko kilka tysięcy staje się faktycznymi mordercami.
 • 2014-06-10 14:51 | Diabeł pirat drogowy

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Ale do modlenia to są pierwsi
 • 2014-06-10 15:09 | janadam48

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Myślę, że tym znikającym punktem może być przedstawiciel naziemnego personelu pana B. No bo dlaczego policja tak się opie.....rdala ze złapaniem gostka?! Słyszę właśnie info, że pan premier wypowiada się na temat tego gostka! Qurwa to premier już nie ma co robić??? Po jaką cholerę mamy policję, polska to dziki kraj jak mawiał klasyk. Czy do qurwy nędzy premier ma nas za idiotów? Zmieniać będzie prawo bo nie umie złapać jednego gnoja! Mam w d..upie takie państwo!
 • 2014-06-10 15:36 | divak2

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  No i nasz pirat pokazał, ile jest warte karanie odbieraniem prawa jazdy. Nie wiem czy nasz bohater ma jeszcze kartonik, ale jak widać, nie bardzo są chętni żeby sprawdzić, nawet w momencie kiedy on śmiga pod nosem policjantów. Akurat jestem z "tych normalnych", ale ciężko powiedzieć żebym był świętoszkiem drogowym. I papiery miałem sprawdzane raz, przy okazji uczestniczenia w kolizji, tak wyrywkowo nigdy. A myślałby kto że ci z odebranym prawem jazdy to szaleńcy i powinni bać się jeździć. Tymczasem widać jak jest.
 • 2014-06-10 15:49 | Mag

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  ciekawe, czy Autor przemyslal uzycie slow "rajd" i "sportowa jazda", czy tez wali na oslep dla efektu
 • 2014-06-10 15:55 | Wojtek

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Niestety, to podejście charakteryzuje wszystkich urzadników.
  Tak działa nie tylko drogówka ale cała policja, sądy, prokuratura,US,ZUS...
  Nie ruszają naprawdę grubych spraw a statystykę "skuteczności działania" podbijają sobie właśnie tępieniem "drobnicy".
  Nie będę dywagował, czy są przekupni czy się boją. Stwierdzan tylko prosty fakt.
  To państwo jest niestety coraz bardziej chore.
 • 2014-06-10 16:01 | The Central Scrutinizer

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Tedzie, ........ wstaw zamiast kropek dowolnie długi rządek najgorszych wyzwisk, jakie pod twoim adresem potrafisz sobie wymyślić.
  Potencjalne zagrożenie???
  Potencjalnym zagrożeniem to jest taki samochód stojący w garażu, albo spluwa w szafie.

  Znam osobiście rodziców dziewczynki, która przechodząc na pasach przez Puławską zginęła przez takiego opanowanego, brawurowego kierowcę z refleksem w porządku.
  Oblicz, jeśli potrafisz, jaką odległość przebywa jadący 180 na godzinę samochód w pół sekundy - tyle, ile zajmuje odwrócenie głowy w lewo, żeby sprawdzić czy coś nie nadjeżdża z lewej strony.
  Nawet nie proszę cię, żebyś się zastanawiał, co napisałeś, bo wiem, że to nie ma sensu.
 • 2014-06-10 16:18 | xyzzz

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Mamusia o podwójnym nazwisku prowadziła sprawę przeciwko byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu.
  Także ten tego.. wiadomo o co chodzi ;)
 • 2014-06-10 17:24 | Copernicus

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Spoglądam na tę sprawę uogólniając. Ale chyba nie nadmiernie. Jeżeli politycy (za przeproszeniem) PiS kwestionują- prawdę powiedziawszy-legalność TEJ władzy, to można robić, co się chce! Prezes Kaczyński i jego akolici uprawdopodabniają tezę: to nie jest NASZA władza. Tę władzę trzeba natychmiast zniszczyć. Zniszczyć to nasze Państwo, bo ono nie jest NASZE. Później, gdy już PiS będzie rządził, wszystko wróci do normalności. A trupy po drodze... Trudno, koszty własne...
 • 2014-06-10 17:43 | ciecie prawa !

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Policja , powinna skupić się na PRZEGLĄDZIE własnych kadr .
  Niestety to co się NAGROMADZIŁO ( klasyczne plecaki ) to nic innego jak obciach i pospolita parodia stróżów prawa !
 • 2014-06-10 18:12 | icowynato

  Przyczyna jest prosta....

  .... policja łapie przekraczających prędkość o 10-20km/h na suszarkę bo to jest łatwe. Żadne PiS, PO czy cokolwiek innego tego nie zmieni. Wszelkiego rodzaju instytucje państwowe kierują się statystykami i działają nie dla celów, dla których zostały powołane, ale po to aby wypełnić założone plany. Każda instytucja ma swoją specyfikę - policja też. Po co policjant miał informować o świrze? Aby jego kolega miał w statystyce przypadek niewykryty? A jak geniusze z ministerstw będą premie przyznawać jeżeli statystyki się zlikwiduje? Choć najlepiej byłoby zlikwidować ich.

  Toż łatwiej jest wklepać 50 mandatów po 100-200 zł niż złapać świra. W statystykach będzie 50 spraw - nie jedna. Wpływy będą wynosić 5000-10000 zł a nie 1000-2000(?). To po co się wysilać.

  Zlikwidujmy durne plany, statystyki itp. pierdoły.
 • 2014-06-10 19:06 | taki jeden

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Żyjemy w gownie, a nie państwie prawa!!!! A jak widzę tych prężących muskuły policjantów i prokuratorów, którzy potem odkładają sprawy na wysoki regał, albo umarzają je i pokazuje mi to telewizor, to mi ciśnienie skacze i tętno rośnie.
  A dziennikarze? Zajmują się sprawą tylko raz, jak jakieś medium jakies zdarzenie opisze. Później sprawy się rozmywają i nikt o nich nie pamięta.
 • 2014-06-10 19:21 | ruski agent

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Ten "znakomity" kierowca pokazął swoją znakomitość w brawurowej jeździe i opanowaniu samochodu.
  Ale zawsze nadchodzi chwila i ta "znakomitość" już nią przestaje być, a staje się zbrodnią.
 • 2014-06-10 19:52 | Eau de Cologne

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Z mediow wynika, ze ow drogowy pirat (niedoszly zbojca) posiada swojego adwokata.
  Portfel wiec ma zasobny - on albo jego rodzina...
 • 2014-06-10 19:54 | blue1

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Czy "ted' zawsze i wszedzie broni wariatow (potencjalnych zabojcow) za kierownica???
 • 2014-06-10 21:38 | emalia

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Masz rację , ludzie psioczą na fotoradary na policję że stoi w krzakach i łupi z kasy . Za chwilę chcą zlinczować gościa który pojechał szybciej niż oni jeżdzą na co dzień do roboty. Niech się zdecydują czego chcą .
 • 2014-06-10 23:50 | camel

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Martwią mnie komentarze pod wpisem "teda". Są bardzo emocjonalne, demagogiczne i niestety - bez sensu. Rozumiem oburzenie na opisanego wyżej kierowcę, ale nie chcę przy tej okazji zaakceptować takiego nagromadzenia nielogiczności, jakie prezentują "słusznie oburzeni". Nie zrozumieli oni, że ted nie broni pirata, zwraca tylko uwagę na olbrzymią sprzeczność logiczną, która pozwala obecnie karać ludzi za samo stworzenie możliwości zajścia jakiegoś zdarzenia. Nie karzemy za popełnienie czynu tylko za zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia niechcianego zdarzenia! Tego by Stalin z Orwellem nie wymyślili!

  Argumenty typu "gdyby taki "miszcz" zabił kogoś z twojej rodziny?" są tak beznadziejnie pozbawione sensu, tylekroć obśmiane (choćby w komendii Barei "a gdyby tu szła matka twoja?") i nadal komuś przychodzą one do głowy? O tempora! Gdzie szkoła? Gdzie edukacja z podstaw logiki?

  "Mamy już w Polsce kilkadziesiąt tysięcy drogowych morderców i tyleż samo ich ofiar" - inny cytat, zawierający tandetną "myśl", że kierowca będący sprawcą wypadku wsiadł za kierownicę z zamiarem zabicia jakiegoś przechodnia czy rowerzysty. Wiem, że autor posta tak nie myśli, nie ma pojęcia, co to znaczy "morderca", nie ma o niczym pojęcia. On tylko słusznie czuje się zagrożony i usiłuje z głębin swego prostego jestestwa wypowiedzieć swój strach i niezgodę na wypadki.

  Inny wpis: "Znam osobiście rodziców dziewczynki, która przechodząc na pasach (...)" - no, był wypadek. Kierowcę zatrzymano? Ukarano? Autor postu "myśli", że ukaranie tego kierowcy przed wypadkiem byłoby możliwe i zapobiegło by wypadkowi...na końcu jeszcze wspomina coś o "zastanawianiu się". Właśnie wymyślił grzech pierworodny! Zaserwujmy karę profilaktyczną wszystkim otrzymującym prawo jazdy a wypadki znikną całkowicie!

  Błagam rząd o poświęcenie choćby paru godzin z setek przeznaczonych na katechezę i zakażanie umysłów magią, na naukę logiki, bo jest naprawdę tragicznie.
 • 2014-06-11 00:11 | kotkameleon

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  To plotka zdementowana przez prokuraturę.
  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/461556,krystyna-nogal-zaluska-nie-jest-matka-roberta-n-ps-frog-z-bmw-m3.html
  p.s. Mam nadzieję, że nie popełniam zbrodni wklejając link? Bo różne zwyczaje panują...
 • 2014-06-11 03:15 | wladimirz

  1.Drzewa nie jeżdżą 200 na godzinę i nie mają wbudowanego baku na 100 i więcej litrów benzyny! Więc dużo łatwiej uniknąć zderzenia z drzewem!!!

  2.Nosiciel "pasa szachida" też staje się niebezpieczny realnie, a nie potencjalnie gdy go zdetonuje ... ;-) Podobnie jak każdy zamachowiec!!!
 • 2014-06-11 07:04 | Adam 2222

  Ziętarski za jazdę ponad 200km/h w W-wie zabicie pasażera nie siedzi, to po co strzępić język po próżnicy ?

 • 2014-06-11 08:21 | Saurom

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Ja się nie dziwię, że nie zatrzymano tego idiotę w końcu to pewnie jest jakiś synalek kolegi Tuska z boiska. Z drugiej strony takich gnoi bo inaczej tego nie można określić powinno się wsadzić do więzienia na co najmniej 25 lat. Ale niestety tak się nie stanie bo przecież nasi "nieustraszeni stróże prawa" takich nie łapią zwykle padają ich ofiarą niedzielni kierowcy szczególnie wtedy gdy zbliża się koniec miesiąca i trzeba wykazać się w statystykach ilością zatrzymań.
 • 2014-06-11 09:56 | The Central Scrutinizer

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  @camel:
  Wczoraj wieczorem doszedłem do wniosku, że wszyscy odpowiadający na wpis teda, w tym ja, po prostu nakarmili trolla, czego troszkę się wstydzę.
 • 2014-06-11 10:21 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  a co byś powiedział gdyby.....gdyby baba miała wąsy to by była dziadkiem..tyle w temacie gdybań.
 • 2014-06-11 10:25 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Po czym wnosisz, ze był to "taki opanowany, brawurowy kierowca z refleksem w porządku"???....skoro potracił był to jakis zwykły niedojda..moze niedzielny kierowca....a nie profesjonalny rajdowiec...tyle w temacie
 • 2014-06-11 10:26 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  ty tez jestes potencjalnym zabójca i jakos nikt krzyku nie robi
 • 2014-06-11 10:28 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  hipokryzja pełna gębą...ludzie zachowuja sie jak psy ogrodnika ...
 • 2014-06-11 10:31 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  to zostań policjantem lub dziennikarzem i pokaz innym jak powinno się wykonywać swoja pracę...tyle w temacie.
 • 2014-06-11 11:32 | maksymilian

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Ach jakże uwielbiamy się podniecać takimi spektakularnymi wydarzeniami jak tragedia w Kamieniu czy ostatnie popisy pirata z internetu.
  A nie widzimy tego co się dzieje na co dzień wokół nas na drogach.
  Kult brawurowej, chamskiej i niebezpiecznej jazdy jest u nas powszechny - i nie spotyka się bynajmniej ani z żadnym społecznym czy politycznym potępieniem ani konsekwentną i systematyczną pracą policji, zaś polityków interesują wyłącznie PR wskie popisy dla zdobycia punktów.
  W Niemczech czy Anglii kierowca wyczyniający na drodze sportowe popisy spotyka się z ogólną dezaprobatą.
  Mieszkam przy granicy z Niemcami i wystarczy przejechać na drugą stronę, by zaznać błogiego spokoju jazdy po drodze pomiędzy normalnymi ludźmi, którzy traktują auto jako narzędzie przemieszczania się z miejsca na miejsce a nie przyrząd do wyżywania się.
  Zenujące są dla mnie populistyczne popisy polityków, którzy na wyścigi urządzają populistyczne nagonki pod wpływem tego czy innego spektakularnego wydarzenia a nie chcą widzieć tego, co na co dzień jest normą na polskich drogach.
  I żadnych systematycznych, planowych i konsekwentnych długofalowych działań aby wreszcie jakoś wychować polskich kierowców na cywilizowanych ludzi.
  Jedynie doraźne zrywy i pokrzykiwania - coś tam zaostrzyć, dowalić, dopieprzyć ku uciesze gawiedzi.
  Jak już sobie tak w tej telewizji powiecujemy, pozaostrzamy i podowalamy - to spokojnie usiądziemy za kółkiem i dalej hajda na przecinaka, na trzeciego, na wariata - po tak naprawdę porządku i kultury jazdy na co dzień nikt na polskich drogach nie pilnuje.
  Dla uspokojenia sumienia podniecimy się znowu trochę problemem nietrzeźwych kierowców - jest to rzeczywiście problem, ale nie największy, bo 90% wypadków powodują kierowcy TRZEZWI.
  Czekam tylko, kiedy w populistyczno-PR wskiem zapędzie premierowi Tuskowi tak się już wszystko pomiesza, że każe tych nietrzeźwych kierowców kastrować.
 • 2014-06-11 11:33 | lukald

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  @carmel - widocznie nie czytasz ze zrozumieniem, a wycinasz tylko to z treści innych co akurat Tobie odpowiada.
  Więc jeszcze raz :
  "@ted" i @carmel " wykazał się nie lada pokrętną logiką. Jak rozumiem mogę sobie postrzelać z kałacha obok twojego domu, tedzie i carmelu , i jeśli tylko nikogo nie postrzelę to uznasz, że wszystko jest w porządku. Jak rozumiem dodatkowo pochwalisz mnie za refleks i dobre oko ? W końcu stwarzam tylko potencjalne niebezpieczeństwo....".
  Uważacie więc, że każdy może używać broni do woli i jeśli tylko nikogo nie trafią powinno być to dozwolone ?
  Jeżeli nie lubicie broni palnej to może tak porzucać sobie oszczepem w centrum miasta ? :) Jest to dozwolone, ale tylko pod warunkiem, że mamy na koszulce napis "Nie chcę nikogo zabić". A jeśli kogoś trafimy no to trudno, zdarza się. Sprawca trafi do więzienia, a rodzina zaliczy przyjemną wizytę na cmentarzu....
  Litości ! I @carmel pisze jeszcze o edukacji i logice, którą ponoć miał w przedszkolu.
  Prawo tworzone jest nie po to, aby wyłącznie karać, ale aby ZAPOBIEGAĆ groźnym sytuacją, zaś kara ma służyć jako jeden z elementów odstraszających przestępców przed popełnieniem wykroczenia, zbrodni itd.
 • 2014-06-11 11:50 | lukald

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  W pełni popieram przedmówcę @maksymiliana. Ileż to razy na różnych forach wyrażałem podobne opinie i zazwyczaj spotykam się z nast. argumentami przeciw przepisowej jeździe : a) znaki są źle postawione, b) mamy złe drogi więc muszę jeździć szybko, c) itp. różne brednie.
  Od kilku miesięcy jeżdżę przepisowo i .....np. na ulicy Legnickiej we Wrocławiu zdarza mi się przez kilka dni nikogo nie wyprzedzić. I to mimo, że jadę z maks. dozwoloną prędkością. Rok temu na tej ulicy doszło do niewielkiej kolizji dwóch pojazdów. Jeden z nich w wyniku tego zjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił człowieka. Zapewne gdyby jechali przepisowo nikt by nie zginął. Co roku 220 osób jest mordowanych na przejściach dla pieszych. W większości wypadków przyczyną jest nadmierna prędkość....ale policja i tak na starcie zazwyczaj winą obarcza pieszego. Legendarna jest już historia potrąconego chłopca, który w wersji policji i prokuratora miał "wtargnąć" na pasy. Pobieżne wyliczenia, które może zrobić przedszkolak pokazały, że dzieciak wg. wersji policji mógł być rekordzistą świata, ponieważ aby znaleźć się w danym miejscu jezdni powinien biec z prędkością 60 km/h. Faktycznie mam wrażanie, że policja i politycy do zgraja niekompetentnych nierobów, którzy reagują tylko na dziennikarskie newsu, zaś nie mają za krzty wiedzy jak rozwiązać faktyczny problem, lub co pewniejsze, na rozwiązaniu im zwyczajnie nie zależy.
 • 2014-06-11 12:02 | divak2

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Ale kaman, jazda 170km/h po mieście to jest ograniczenie marginesu ryzyka do zera. Jakikolwiek błąd lub tylko niewzięcie poprawki przez zwykłego kierowcę na to że ktoś może popylać po mieście prawie dwie paczki doprowadza do wypadku.

  Niedawno inny wesołek w mercu amg leciał sobie po Wawce "tylko" 130km/h, prawym pasem wyprzedzając inne auta i wpadł na skrzyżowanie, waląc w bok pojazdu który z niego zjeżdżał po skręcie w lewo. Zginęło kilka osób w tym przechodnie, a sąd całą winę przypisał wojownikowi z merca, uzasadniając że kierowca uderzonego auta mógł nie spodziewać się że ktoś tak szybko jeździ po mieście i że mógł szybkiego i wściekłego nie widzieć, bowiem ten wyprzedzał po prawej stronie.
 • 2014-06-11 12:49 | Mir

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Mylisz się, tu o "gdybanie" właśnie chodzi. Wszystkie przepisy są stanowione dla tego " gdyby". Na wypadek gdyby, ktoś jeździł pod prąd, na wypadek gdyby, przekraczał prędkość. Robiąc to zwiększa zagrożenie dla innych, dlatego mimo refleksu robić tego nie powinien.
 • 2014-06-11 16:23 | Dante Wihajster

  Polska policja ... harcerze czy opieszale i powolna.

  Obejrzalem ten clip w netcie i jest w nim tyle indykatorow, ze sierzant z Wolki Malej by sprawce/cow dawno zidentyfikowal.Jest nagrana modulacje glosu i jest rozmowa tel. via handy!!!. Moj kolega - kierowca testowy znanej niemieckiej marki - jest innego zdania niz Pan Panie red.. Kierwca prowdzi pojazd niepewnie i ma czasami problemy z koordynacja . Jedynie to , ze inni kierwcy -spychani z drogi - jechali pasywnie nie skonczylo sie wypadkie. Tak jezdzi sie czolgiem po lesie a nie sportowym samochodem na street racing. To so frajerzy, ktorzy tylko dlatego nie wyladowali w rowie bo inny frajer w tym czasie byl u fryzjera.
 • 2014-06-11 16:42 | Andrzej

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Co to za policja, którą trzeba ciągle poganiać do roboty?
 • 2014-06-11 16:57 | Mati

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Też popieram.

  W tym tekście są kompletne brednie, że kierowca przekraczający prędkość o 10 km/h jest bezbłędnie wychwytywany przez cokolwiek lub kogokolwiek - zwykle jeżdżę +10 (a dawniej jeździłem pewnie nieco szybciej, ale mi przeszło) i nie dostałem nigdy żadnego mandatu za przekroczenie prędkości. Zresztą nawet gdybym dostał (z czym się liczę i na co jestem gotowy), to te 50 zł mnie nie zabije, podobnie zresztą jak 100 zł za +20.

  Pamiętam, że jak kiedyś słuchałem tych historii znajomych zbierających punkty, zagrożonych utratą prawka itd., to myślałem, że mam po prostu fart (szczególnie, że jeżdżę bez cb i innych "pomocy"). Ale mieć taki totalny fart przez 10 lat jeżdżenia po mieście i na trasach, podczas gdy inni są ciągle "łupieni", to trochę mało prawdopodobne.
 • 2014-06-11 23:30 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  widzę, że kolegi regulamin rzecz święta....BHPowiec?...juz mamy takich od gdybań na wiejskiej....tyle w temacie gdybań
 • 2014-06-11 23:31 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  "zlikwidujmy..." to zlikwidujcie
 • 2014-06-11 23:34 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Panie Andrzeju rób Pan swoje, a nie na cudze się patrzysz...rzucasz kamieniem, chodź zapewne sam nie jesteś Pan bez grzechu....tyle w temacie.
 • 2014-06-11 23:44 | Gadfly

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  "tyle w temacie gdybań" Język polski Cię nie boli?
 • 2014-06-12 14:03 | zet

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  "Co to za policja, którą trzeba ciągle poganiać do roboty? "

  Znowu akcja,czyli huzia na Józia. Policja jest utworzona do EGZEKWOWANIA przepisów istniejących. Ona nie tworzy własnych i powinna unikać naginania do doraźnych /propagandowych/ potrzeb tych obowiązujących.
  Każda rządząca ekipa,przed 1989 i po nim,prawo drogowe zmienia,poprawia,psuje po kilka razy.
  Facet z pokazywanego filmu,owszem narusza przepisy ale nikt spośród innych użytkowników drogi nie odniósł żadnej szkody. Pirat nie został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia,więc o co chodzi?
  W razie popełnienia wykroczenia formalnego/bezskutkowego/ sądy niechętnie stosują kary, szczególnie wówczas kiedy trudno wskazać poszkodowanych działaniem sprawcy.
 • 2014-06-12 17:04 | _sens_

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  nie
 • 2014-06-13 19:12 | Zbigg

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  "System bezpieczeństwa ruchu drogowego jest nastawiony na wyłapywanie i surowe karanie sprawców drobnych zagrożeń."

  Czy tzw. "nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych" to wykroczenie drobne? W powszechnej opinii chyba tak, bo właściwie wszyscy jeżdżąc zmuszają pieszych na zebrach do uskakiwania. W Warszawie jest to przyczyna numer jeden śmierci na ulicach. Lenie z warszawskiej drogówki łapią za to średnio... 15 kierowców dziennie. Monitoring - jednego miesięcznie (!!!) To żałosne, kompromitujące dane od samej policji.
  10 punktów należne za to to totalna fikcja!

  To ukazuje skalę totalnej indolencji (by nie rzec - impotencji) tej chorej formacji. Tu trzeba kogoś w stylu połączenia Brudnego Harry'ego z burmistrzem Giulianim...

  Piszcie o tym dużo i często, może jakiś prawodawca wreszcie się tym zajmie, tym bardziej że poprawa sytuacji nie wymaga wielkich nakładów. Gdyby policyjny leń złapał 20 kierowców za rajdy na zebrach pieszym po butach, dałoby to 10.000 zł czystego zysku! A można to zrobić w godzinę na jednym skrzyżowaniu! Naprawdę!
 • 2014-07-16 15:55 | Janek

  Re:Polska policja nie nadąża za piratami. Woli łapać „drobnicę”

  Zgadzam się ze stwierdzeniem,że polska policja nie nadąża z zatrzymywaniem piratów drogowych,ale czy to ich wina,ze tak wielu piratów jezdzi po polskich drogach?Teraz jest pytanie czy to jest kwestia tego,że owi piraci od samego początku otrzymania prawa jazdy stają się agresywni na drodze czy może chwilę pózniej jak juz troche nabiora wprawy?Moim zdaniem błąd jest w szkoleniu młodych kierowców,już na początku nauki jazdy przyszli kierowcy powinni mieć wpajane do głowy na czym polega bezpieczeństwo w ruchu drogowym i powinni przechodzic odpowienie szkolenia jak zachowac sie na drodze w danej sytuacji,powinny być przeprowadzane symulacje.Ja osobiscie mam prawo jazdy od 3 lat,ale moim zdanie jestem super przygotowany do radzenia sobie na drodze w roznych sytuacjach,a to dzieki super zorganizowanej szkole we Wrocławiu,która naprawdę ma niesamowite podejsćie do kazdego z osobna,szkoła godna polecenia: http://www.oskjazda.pl