Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wiara w służbie partii

(6)
Sprawy lekarskiej klauzuli sumienia, „Deklaracji wiary” czy przypadek prof. Chazana wykraczają daleko poza medycynę i spór o aborcję. Są symptomem znacznie głębszego zjawiska: wygląda to na stary konflikt polityczny, ale tym razem z udziałem Pana Boga.
 • 2014-06-16 11:05 | stara_baba

  O wyższości świętości nad świętym spokojem

  Dopóki ludzie będą wierzyć w Kościół nic się nie zmieni. Z rozrzewnieniem wspominam czasy komunizmu kiedy Kościół był Kościołem a Państwo Państwem. A co mamy teraz? Ni pies ni wydra. Ale każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje.
 • 2014-06-16 16:23 | ziemek52

  Re:Wiara w służbie partii

  "Dopóki ludzie będą wierzyć w Kościół nic się nie zmieni" .Dobre słowa. Lepiej bowiem wierzyć w Boga niż Kościół. Wiara w Boga pozwala myśleć , wręcz wymusza myślenie. Wiara w Kościół powoduje ,ze stajemy się bezwolnymi słuchaczami tego, co nam powiedzą biskupi. I dlatego można nam narzucić wszelkie klauzule sumienia i twierdzić, że ciało ludzkie jest święte, ale tylko jeśli chodzi o prokreację. To samo ciało ludzkie jeśli chodzi o transplantacje i przetaczanie krwi już święte nie jest. Tak jakbyśmy bali się myśleć w Kościele i pozwalali na myślenie za nas. Mamy więc to co mamy. Ni pies ni wydra. I taki rząd na jaki zasługujemy. Rząd , który nie potrafi bronić Konstytucji i pozwala w szpitalu narzucić klauzulę sumienia katolika ateiście. Sami żeśmy wybrali...
 • 2014-06-16 17:14 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wiara w służbie partii

  Wiarę w Kościół wymyślił mesjasz Karol Marks.Stąd w słowniku Bertranda Russella dla komunizmu jest
  Kościół=Dom partii,a w dostosowaniu do globalizmu : BANKI i GIEŁDA..
 • 2014-06-17 11:49 | dewes

  Re:Wiara w służbie partii

  Partia rządząca tak zajęła się zarabianiem, że umknęło jej, że nie rządzi Tusk ale ministranci ulokowani w resorcie prześmiewczo nazwanym ministerstwem sprawiedliwości, ministrant obsadzony w ministerstwie kultury katolickiej i dziewictwa narodowego zajmuje się finansowaniem budowy kościołów a ministerstwo edukacji katolickiej zajmuje się propagandą wiary katolickiej (powinni zmienić nazwę na tradycyjną Congregatio Propagandae Fidei). Postępujące przejmowanie państwa jest powszechnie tolerowane, bo obywatele nie są obywatelami a nad wszystkim czuwa nieskalany duch watykańskiego patrona. Duszna atmosfera coraz bardziej utrudnia oddychanie. Niedługo czas będzie albo przewietrzyć albo wyjechać tam, gdzie powietrze świeższe i nikt krzyżem po łbie nie wali...
 • 2014-06-20 15:39 | JanKalema

  Re:Wiara w służbie partii

  Polacy mają taki rząd jaki sami w wolnych wyborach wybrali. Ostatnio 7% Polaków głosowało na pajaca co zobowiązał się zrobić z siedziby Unii burdel. Na kościelny PIS głosowało 30%. O co pretensje?
  eS
 • 2014-06-24 19:09 | Mintaka

  Polski Taliban

  I tak doczekalismy sie Polskich Talibow. Bedziemy mieli niedlugo demokracje rzymsko-katolicka i prawo boga ponad prawem czlowieka. Nie-katolicy nie beda mieli zadnych praw. Beda nas wywozic do obozow pracy, systematycznie niszczyc albo moze zmuszac do opuszczenia Polski, jak za czasow PRL-u. Po prawdziwy POLAK to tylko katolik.