Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

(21)
– Klasa polityczna 1989, 1990 roku była na nieporównywalnie wyższym poziomie politycznym niż wszystkie następne grupy. Mam nadzieję, że sięgnęliśmy już dna i od tego punktu będziemy się odbijać – mówił były szef MSZ Adam w Poranku Radia TOK FM w kontekście podsłuchanych rozmów polityków.
 • 2014-06-27 14:26 | adalbert

  były komunista usprawiedliwia kolegę który przeszedł przez wszystkie partię polityczne w III RP

  Zamiast pokrętnych wypowiedzi usprawiedliwiajacych kolegę po fachu, trzeba uzyskać odpowiedź na proste pytanie :
  Czy zapłacenie kartą kredytową MSZ za obiad z kumplem jest przestępstwem ? Czy to była rozmowa prywatna , czy służbowa? Czy poszukiwanie cygar przez słuzby dyplomatyczne to obowiązek tych służb w krajach UE ?
  Te nielegalne podsłuchy odsłoniły przed opinią publiczną nielegalne praktyki urzędników państwowych.
 • 2014-06-27 17:29 | mtwapa

  obiad z "kumplem"

  A ten "kumpel" to byl jakis Jozek z ktorym 40 lat temu minister do budy chodzil i ktory teraz krawaty ze szczeki na placu sprzedaje czy moze inny czlonek wladz? I gadali o dupie Maryni/uprawie ogrodkow czy moze jednak o czyms co mialo zwiazek z pelnionymi funkcjami?

  re cygara:
  przyklad serwilizmu albo tego ze ludzie pracujacy razem od 7miu lat nie maja jedynie stosunkow szef-podwladny ale po ludzku moga byc kumplami. Doprawdy nic nadzwyczajnego, bo od poszukiwania pudelka cygar nasza dyplomacja na Kubie nie padnie. Nigdy nie jezdziles za granice i zaden kumpel z roboty nie prosil cie 'jak bedziesz w X i bedziesz mial czas to przywiez mi Y"?

 • 2014-06-27 19:53 | paweł karpiński

  Czy król jest nagi czy w gaciach?

  Pan Rotfeld dołączył do poszukiwaczy wroga klasowego, sabotażystów, szpiegów i wrogów nowej wolnej Polski. Dla mnie Obywatela Kraju który może być zmieciony z tej pięknej planet w ciągu kliku minut interesuje zupełnie coś innego; mianowicie czy Polska powtarza historię sprzed 1939 r. (solidni zwarci gotowi, nie oddamy ani guzika od sukienki, za dwa tygodnie będziemy w Berlinie itp) i nasze sojusze i gwarancje bezpieczeństwa są takie jakimi wyłaniają się z oficjalnych komunikatów czy, zgodnie ze słowami Pana Ministra Sikorskiego, dają one fałszywe poczucie bezpieczeństwa i są szkodliwe. Dla mnie jest to kwestia zasadnicza i dziwię się, że tak wytrawny ekspert jakim jest Pan Profesor Rotfeld w zasadzie przechodzi nad tym faktem do porządku dziennego. Dodatkowo niepokoi mnie brak ze strony Rządu, Prezydenta czy nawet samego Ministra Sikorskiego jakiegokolwiek dementi, sprostowania czy interpretacji ocen które padły w rozmowie Wicepremiera Rządu RP z Ministrem Spraw Zagranicznych. Traktowanie tych ocen za niebyłe bo rozmowa jest zakwalifikowana jako prywatna jest dla mnie rzeczą niepojętą i trudno ją nawet komentować. Oficjalnie jesteśmy bezpieczni ale prywatnie to nie bardzo; może czas zacząć inwestować w prywatne schrony atomowe lub zmienić miejsce zamieszkania (może do Skandynawii). I na koniec, jest rzeczą zawstydzająca, że o fundamentalnych sprawach egzystencji Narodu i Państwa rozmawia się nie w Sejmie a w knajpie (język pomijam bo to jest znak firmowy nowych elit, taka differentia specifica); ciarki przechodzą po plecach. Do tej pory poważnie traktowałem oficjalne opinie i oceny dotyczące bezpieczeństwa mojej Ojczyzny i nie ukrywam, że po zapoznaniu się z prywatnymi opiniami Pana Sikorskiego jestem w kłopocie, a po wypowiedziach Pana Rotfelda coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem.... Po takich słowach w szanującym się kraju europejskim rozpętałaby się burzliwa dyskusja na temat rzeczywistego stanu bezpieczeństwa i jakości zawartych sojuszy, a u nas w wolnej Polsce kompletna cisza, wolne media informują o postępach ściganiu sprzedawcy węgla....Trzeba się poważnie zastanowić Panie Profesorze Rotfeld w jakim punkcie historii jest Polska a nie opowiadać bajek o uwiarygodnieniu się Ministra Sikorskiego, co w tej kwestii nie ma już żadnego znaczenia....
 • 2014-06-27 20:18 | abchaz

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Z tym uwiarygodnieniem to nie koniecznie.

  The Economist "Skorski in hot water"

  http://www.economist.com/blogs/easternapproaches/2014/06/polish-politics-0?zid=307&ah=5e80419d1bc9821ebe173f4f0f060a07
 • 2014-06-27 21:31 | andrzej

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  w mojej ocenie sprawa sojuszu z nowym wielkim bratem jest zgodna z podsłuchaną ale mam pytanie co zostało zrobione żebysmy nie dawali sie tak wykołować
 • 2014-06-28 01:26 | wnukmarek

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Sikorski powiedział, że nikomu nie jest tak przykro jak jemu po opublikowaniu nagrań. I tu zachował się jak chłoptaś w krótkich portkach i w dodatku jak złodziejaszek. Bo złodziej jak kradnie to nie żałuje, ale jak rozpacza, prosi o wybaczenie i jest mu przykro, kiedy go złapią. A złodziejaszkiem Sikorski jest, bo rozmowy niby prywatne opłacano z publicznych pieniędzy, a rachunek został opisany jako spotkanie z Rostowskim w sprawie jego kandydatury na stanowisko ambasadora we Francji, a czegoś takiego w nagraniu nie było. A więc mały złodziejaszek i krętacz.
 • 2014-06-28 07:15 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  U ministra Sikorskiego mogła przyjść refleksja kiedy przypomniał sobie wywiad jaki przeprowadził z James'am Golsmith'am,autorem książki PUŁAPKA.Został zamieszczony w polskiej wersji językowej wydanej w roku 1995.Później była sekwencja zdarzeń na które wpłynęło braterstwo broni zawarte przez spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
  Tym samym rząd polski uczestniczył w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.To kontynuacja procesu handlowania wojną i pokojem opisanego przez Song Hongbinga w WOJNA O PIENIĄDZ.
  Aktualnie ten proces zmilitarozował się do walki,które symbolizują dwa RASIZMY : ŻYDOWSKI i ROSYJSKI.Opłacanie żydowskiego na Wschodniej Europy kołem się toczy jak nie spełniło się marzenie prezydenta Roosevelta aby podzielić się wpływami na politykę globalna z Rosją bolszewicką (wg Mariana Zdziechowskiego kontynuatorki rosyjskiego rasizmu).
 • 2014-06-28 08:47 | #-#

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  u Mieczsilvera to jak w dopciwie o zolnierzu, wszystko mu sie kojarzy tylko z jednym ...Zydzi...
 • 2014-06-28 09:10 | wnukmarek

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Znamienne jest to, że Rotfeld mówi dokładnie to samo co prezydent Komorowski i pytani członkowie PO. To zupełnie podobnie jak, a pisałem to wcześniej, w minionej epoce sekretarze PZPR wszystkich szczebli mówili to samo, bo mieli wytyczne w biuletynie KC PZPR. Druga sprawa to "zmiana pokoleniowa", młodzi bluzgają, nawet dziewczęta, zatem Radek to młodzieniec zatrzymany w rozwoju 50 letni . A kto tej młodzieży daje przykład, kto od 25 lat kreuje oświatę i kulturę? Pewnie krasnoludki? Zawsze byli ludzie kulturalni i menele. Tylko, że zawsze władzę sprawowali raczej ci kulturalni, dzisiaj raczej menele.
 • 2014-06-28 10:55 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Dziękuję za uzupełnienie treści komentarza o kulturę języka,która znamionuje wybieranych polityków.
  O kulturze świadczy również sposób dyskutowania na forum,aby za wolnością wpisu szła odwaga firmowania ich imieniem i nazwiskiem,a nie znakami,które nie mieszczą się w polskim alfabecie.Ma też i tą zaletę,że drogą mailową otrzymuje się informację o komentowaniu wpisu.
 • 2014-06-28 14:39 | Anna Poll

  Panie Andrzeju, rozumując, jak Adam Rotfeld, można powiedzieć, że nie będzie żadnej sprawy, bo sie nie będzie o niej mówić.

  Według członka Rady Mędrców przy NATO, Adama Rotwelda, istnieją tylko te problemy w Euroatlantyku, o których się mówi w Euroatlantyku.
  „Mam wrażenie, że to sprawa incydentalna i nie będzie ona trwała dłużej niż sensacja wywołana wypowiedzią pani Victorii Nuland na temat Unii Europejskiej: „Fuck the EU”. Wówczas sądzono, że to popsuje stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Tymczasem dziś już nikt tego nie pamięta i prawdopodobnie wielu słuchaczy zapyta: „o co w ogóle chodziło i co ona powiedziała?”.

  Były i inne sprawy, które wydawało się, że wręcz pogrążą euromajdan.
  Z wielu relacji i filmów umieszczanych na you tube wynikało, że niektórzy snajperzy, którzy strzelali do demonstrantów i policji w Kijowie, zostali wynajęci przez przywódców Majdanu. Te przypuszczenia potwierdziła podsłuchana rozmowa telefoniczna między Aston a ministrem spraw zagranicznych Estonii Paetem. Ashton wznosiła okrzyki: „o rany!” po czym oboje uznali, że sprawę trzeba wyjaśnić.
  Paet potwierdził treść rozmowy.
  I co? I nic, bo w Euroatlantyku się o tym nie mówi, czyli sprawy nie ma.

  Albo trzech bandziorów, deputowanych z faszystowsko-neobanderowskiej Swobody napadło , pobiło i uprowadziło szefa publicznej telewizji ukraińskiej. Zrobił się szumek. Oburzony głos dał nawet przewodniczący europejskiej unii telewizji publicznych. A sam, wielki reformator suwerennej Ukrainy, Jaceniuk, powiedział, że sprawa zostanie zbadana. Po kilku tygodniach widziałam w TV, jak Ci sami bandyccy ustawodawcy prawa w suwerennej Ukrainie bili się z innymi deputowanymi obwiesiami w parlamencie ukraińskim. I co? I nic, bo w Euroatlantyku o tym się nie mówi, czyli sprawy nie ma.

  Większość spraw i sprawek euromajdańskich miała i ma drugie dno. Ale o tym się nie mówi. Wolność słowa ewidentnie została zastąpiona wolnością milczenia.

  Panie Redaktorze Żakowski, jeśli uważa Pan, że Adam Rotweld może Pana słuchaczom objaśniać świat, to proszę nie pozwalać mu na taką bezkarną i nieetyczną pleciugę.
 • 2014-06-28 15:23 | atalia

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Ło, ło, łooooooo, i to jak uwiarygodni! Biedny minister: przez siedem latek z rozmysłem szkodził Polskiej Ojczyźnie swojej Matuli, ale trąbił, że służy jej bezpieczeństwu. Biedaczek, no, niech se dalej szkodzi, skoro go to wzmacnia wiarygodnie.
 • 2014-06-28 16:49 | #-#

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  dla informacji, jestem zalogowany na tym forum /jak rowniez na Facebooku i Twitterze/ , ale przez osobnika zwanego rowniez jako Mieczsilver pisze pod innym nickiem! Mieczsilver pisze o kulturze jezyka niemniej sam nie stroni od wyzwisk, czym popisywal sie jeszcze niedawno na forum "Tygodnika Powszzechnego".
  no ale jak sie jest w centrum "czegos" to sie nie dziwie....
  Nie potrzebuje informacji o komentowaniu, gdyz doskonale wiem co "osobnik" napisze. Zreszta potrafie sobie sprawdzic czy cos nie zostalo zamieszczone.
 • 2014-06-28 23:25 | murator

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Plemienna solidarnosc Psora (dwojga imion) Rotfelda jest kolejnym obrazkiem degrengolady polskich "elyt". Hrabia Przezdziecki* w grobie sie przewraca !!! A moze to nowe standardy których sie polska dyplomacja bedzie trzymac i które stana sie jej kanonem !?

  *http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Prze%C5%BAdziecki
 • 2014-06-29 10:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  #-# nie ma takiego Imienia i Nazwiska na Profilu jako użytkownika.
  Natomiast dodam od siebie,że wszystko wskazuje,że jest wyznawcą KULTU HOLOCAUSTU jak to wynika z oceny żydowskiej ewolucyjnej strategii grupowej opisanej w KULTURA KRYTYKI przez Kevin'a MacDonalda.
  Punkty widzenia zależą od cywilizacyjnego miejsca siedzenia.
 • 2014-06-29 10:43 | #-#

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Mieczsilver
  polska jezyk, trudna jezyk...
  czyta a nie rozumie ....ale przez osobnika zwanego rowniez jako Mieczsilver pisze pod innym nickiem!...
  ...Punkty widzenia zależą od cywilizacyjnego miejsca siedzenia. ...
  Mieczsilver jak widac zna tylko jedna opcje i takie sa jego wypowiedzi na temat Zydow....
 • 2014-06-29 13:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Bardzo trudny,choćby w kulturze przedstawienia się na Forum POLITYKI,ale nie tylko.
 • 2014-06-29 20:54 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Blisko siebie w sprawowaniu władzy szantaż finansowy,na Forum POLITYKI nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZMU.
 • 2014-06-29 21:28 | #-#

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  Mieczsilver

  obawiam sie ze to Mieczsilver szantazuje czytelnikow forum Polityki /i nie tylko/ swoimi wpisami o Zydach...
 • 2014-06-30 07:45 | olo

  Re:Rotfeld u Żakowskiego: Wypowiedź Sikorskiego tylko go uwiarygodni

  glos zdrowego rozsadku nareszcie..
 • 2014-06-30 12:25 | ara

  Rotleld u Żakowskiego: ciekaw jestem jak by Sikorski "uwiarygodnił' Rotlefda, gdyby ten podczas wręczania Karskiemu

  Orderu Wolności przez Obamę zwrócił temu ostatniemu uwagę, że "mylił" się mówiąc o 'POLSKICH OBOZACH KONCETRACYJNYCH". Gdyby to Rotfeld zrobił - chyba by go Sikorski "wyłał" na zbity pysk.A tak na marginesie: MSZ stanowi byt sam w sobie i każdorazowy minister spraw zagranicznych jest udzielnym panem z całą gamą "możliwości" (począwszy od zatrudnienia córki p. Rostkowskiego skończywszy na ambasadorstwach, przedstawicielstwach wszelkiego rodzaju a co za tym idzie POSADY za kasę podatnika. WYpowiedzi p. Rotfelda nie można uznać za obiektywne bo dzisiaj JEST BYTEM ZALEŻNYM od Sikorskiego (a w razie zmiany ministra, od kolejnego ministra SZ). Dzisiaj Rotfeld "żyje" z fuch: Rada Rosja-RP "do spraw trudnych" (!!!), "doradztwo" przy NATO. Jeżeli wg Rotfelda Sikorski się "uwiarygodnia" to ciekawe WOBEC kogo? Swoich kontrpartnerów (ministrów spraw zagranicznch, swojego premiera czy wobec "ustawodawcy") czy wobec "ciemnego ludu"? Niech sobie każdy sam odpowie. Ale jest "drugie" dno: POLITYKA i - niestety p. Żakowski - dołącza się do wzorców "dziennikarstwa sponsorowanego". Pytanie jest proste: co i jak powinno się definiować DZIENNIKARSTWO aby nie być agencją "public relations" a wg starszych standardów: PROPAGANDZISTÓW a POLITYKA jest KORPORACJĄ pracującą w "mediach" i jako taka jej INTERESEM (bo trzeba jakoś zarobić kilka groszy" JEST ZARABIANIE PIENIĘDZY a nie uprawianie rzetelnego dziennikarstwa. A to, że niektórzy "dziennikarze" chcieliby "skopiować" kariery dyplamatyczne pp. Passenta, Mroziewicza, Bosackiego (z GW do MSZ przy pomocy właśnie Sikorskiego) i "przeberają nóżkami" aby swoje plany zrealizować wykazując się serwilizmem (a więc cechą sprzeczną z definicji z RZETELNYM dziennikarstwem). Dzisiaj wzorem "dziennikarstwa" jest "murdoch" i ten model "kopiują" Michnik w Agorze (via Wybiórcza), Baczyński w Polityce Sp. jakaśtam (ze względów podatkowych) via Polityka.pl czy żałosny Sierakowski (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego) via Krytyka Polityczna, etc, etc. A WPROST tylko "kopiuje" ten model. Tyle i aż tyle. BTW, case "Krytyka Polityczna" łączy się z jawną korupcją polityczną ala George Soros i jego Open Society (a u nas Fundacja Batorego). W USA Demokraci walczą z braćmi Koch (bo kochają Republikanów) i w USA już wiedzą, co to są "NGO". A w RPjakiśtamnumer? Cicho sza i nawet nikt nie słucha tego co mówi Robert Reich: czego u was nie ma co jest w USA to będzie to wkrótce.
  PS. Skupianie się na znalezieniu "kelnerów", skargi Sikorskiego, Belki do prokuratury, etc są ŻAŁOSNE wg standardów DEMOKRACJI (a uzasadnione hasłem "państwo prawa" bez zwrócenia uwagi, że tym samym kompromituje się i prawo i samo hasło). Jakoś nie spotkałem się z opinią DZIENNKARSKĄ, że gdyby w RPjakiśtamnumer zachowane zostały warunki transparentności - wzorem np. Szwecji, Niemiec. etc - to nie byłoby sprawy a idiotów (Sikorski, etc ALE NIE LATKOWSKI cz WPROST) by się nie "wpuszczało na salony", tkwiliby w swoich faszystowskich salonach.