Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

(43)
Krajowy Konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa, prof. Stanisław Radowicki, uznał, że w szpitalu kierowanym przez prof. Chazana doszło do złamania prawa. Kara – 70 tys. złotych.
 • 2014-07-03 21:30 | awi01

  Profesor się myli

  Pani Prezydent szybko nie zechce zdymisjonować ze stanowiska prof. Chazana- nie pozwolą jej na to własne przekonania i sympatie. Ale z drugiej strony, chcąc kandydować ponownie na stanowisko prezydent miasta, zmuszona będzie wziąć pod uwagę liberalnych wyborców. Ach te dylematy...
 • 2014-07-03 22:18 | Katarzyna

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Ciekawa jestem czy wszyscy są świadomi, że nałożona kara na szpital to tak naprawdę będzie finansowana przez podatników? Dobrze, że nałożyli ale to my niestety za to zapłacimy ostatecznie
 • 2014-07-03 22:25 | Alice

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Dopóki ten człowiek będzie na stanowisku i nadal będzie otwarcie kpił z państwa prawa i z obywateli, ta sprawa będzie skandalem. Stwierdzenie winy "szpitala" to jakaś idiotyczna próba mydlenia oczu, czysta hipokryzja - szpital to przecież LUDZIE.
  A zwłaszcza jego szef.
 • 2014-07-03 22:55 | vertigo13

  "siedzenie profesora"

  .

  bylbym caly za, by
  fanatyk i buc prof
  poszedl siedziec i zaplacil
  wysokie odszkodowanie
  pacjentce z wlasnej nie
  publicznej kieszeni.

  Mam nadzieje ze bedzie
  pozew o odszkodowanie
  z powodztwa cywilnego,
  i potencjalny pozew
  w Strasburgu

  However, w kondominium
  watykanskim zwanym
  III RP jest to wyjatkowo
  malo prawdopodobne.

  MS, MEN, prokuratura
  pus inne sa twardo przez
  premiera tuska obsadzane
  ludzmi PISS’u i opus dei

  po co komu taki premier
  po co komu taka polska

  .
 • 2014-07-03 22:55 | atalia

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  To jest właśnie chore państwo. Karać szpital, czyli swoje budżetowe pieniądze sobie samemu płacić do swojego budżetu.

  A poza tym, to nie lekarz ma mówić, kto wyskrobuje, a minister. Niech Arłukowicz sporządzi listę wyskrobujących, proszę bardzo, ale tego nie uczyni, bo jest chory, jak i całe teoretycznie istniejące państwo.
 • 2014-07-03 23:16 | Czarek

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  A ja popieram prof. Chazana. Uważam, że każdy wrażliwy i myślący człowiek ma moralny obowiązek łamać prawo niemoralne. Smutne jest też to, że nikt tu nie mówi o tym dziecku jako o pacjencie. Żadna matka nie jest właścicielką dziecka. Kraj, w którym pozwala się na zabijanie dzieci, jest głęboko chory.
 • 2014-07-03 23:19 | nogeitsg

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Ukarano szpital? Czyli ukarano pacjentów. Dlaczego kary nie płaci winowajca? Przecież taki religijny, weźmie i się pomodli, worek z kasą sam mu spadnie. Chyba nie wątpi w to, że taki drobiazg dla jego boga jest łatwy do realizacji.
 • 2014-07-03 23:22 | anna

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Gdyby Chazan zaplacil z wlasnej kieszeni, jego sumienie z pewnoscia przeszloby process szybkiego przewartosciowania, a tak to kogo tak naprawde ukarano- szpital? Za decyzje Chazana? To tak samo jak panstwo-podatnicy zaplaci mi odszkodowanie, bo urzedas w skarbowce tak sie tylko pomylil I zrujnowal mi dorobek mego zycia.
 • 2014-07-04 01:12 | Adam 2222

  dlaczego media czepiają się Chazana? Przecież on robi to na co mu pozwalają ministrowie Tuska. Nie tak dawno, MZ, Arłukowicz napędził kasę katolickim ginekologom ustawą zabraniającą cesarki. Założę się, ze Seremet nie pozwoli by któryś z prok, zażądał w

  sądzie by Chazan zapłacił kilka mln zł na zapewnienie temu kalekiemu dziecku godnego życia

  W III RP rządzi, nieklękający przed księżmi premier Tusk i ma do pomocy hrabiego, który uwielbia całowanie rąk, głową obcego państwa Watykan i wystawianiem jubli z tej okazji na 600 osób w Watykanie
 • 2014-07-04 01:19 | Stanisław Błaszczyna

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Marek król: Pprezes NBP Marek Belka też powinien ponieść konsekwencje niepoinformowania Polaków o zagrożeniach jakie niósł Amber Gold. Tysiące ludzi straciło swoje oszczędności, a Belka z Tuskiem gawędzili sobie o piramidzie finansowej. Dla nich państwo to jest jakaś republika kolesiów i żadne procedury ich nie obowiązują. Tymczasem każdy obywatel, a urzędnik państwowy w szczególności, jest zobowiązany do poinformowania stosownych organów o przestępstwie. Marek Belka powinien niezwłocznie zwrócić się do prokuratury, ABW oraz Komisji Nadzoru Bankowego i donieść o praktykach Amber Gold. Tak samo powinien postąpić premier po otrzymaniu informacji od prezesa NBP.

  Jeśli tego nie uczynili, to popełnili przestępstwo zatajenia przed obywatelami przestępczych praktyk piramidy finansowej. Takie standardy obowiązują w cywilizowanych państwach. Za niepoinformowanie pacjentki konsekwencje ma ponieść prof. B.Chazan wraz z karą finansową w wysokości 70 tys. zł. Media rządowe zrobiły z tej sprawy wielogodzinny spektakl. Jakie konsekwencje powinni zatem ponieść Belka i Tusk za niepoinformowanie obywateli w sprawie Amber Gold? Jaką karę finansową należałoby im wymierzyć za to, że na skutek ich nieodpowiedzialności klienci Amber Gold stracili 700 mln zł?

  Co w tej sprawie zrobił prokurator generalny Seremet? Dlaczego media rządowe oszczędziły Tuskowi i Belce spektaklu, który zafundowały profesorowi Chazanowi, choć sprawa jest mniejszej wagi? Pytania są retoryczne, bowiem w Polsce rządzonej przez sitwę kraść można miliony złotych. Natomiast godna postawa prof. Chazana podlega napiętnowaniu przez zdeprawowaną sitwę i zdeprawowane media."
 • 2014-07-04 03:58 | prussp2003

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Przykro to pisać, ale Twoja wypowiedż wskazuje na totalnie wyskrobany mózg. Zerknij w przepisy. Minister nie może ukarać lekarza, ale poprzez NFZ może ukarać szpital który nie wywiązał się z podpisanego kontraktu. Lekarza może ukarać sąd na wniosek prokuratury. I tyle.
 • 2014-07-04 03:58 | prussp2003

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Przykro to pisać, ale Twoja wypowiedż wskazuje na totalnie wyskrobany mózg. Zerknij w przepisy. Minister nie może ukarać lekarza, ale poprzez NFZ może ukarać szpital który nie wywiązał się z podpisanego kontraktu. Lekarza może ukarać sąd na wniosek prokuratury. I tyle.
 • 2014-07-04 06:01 | kawaevgen

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  szpital.... odpowiedział... za dyrektora .... z tegoto już nawet śmiać się nie można
 • 2014-07-04 06:22 | imaman

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Profesor od skrobanek w PRL,dyktator w RP.
  Szpital powinien zatrudniać pracowników socjalnych do pomocy pacjentow,bo z administracja NIKT nie wygra.
  Profesor powinien przez 5 lat ogladac porod TEJ PANI przed snem na W I E L K I M ekranie.
 • 2014-07-04 08:13 | atalia

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Przyjemnie mi to napisać, ale Twoja wypowiedź na temat mojej wypowiedzi wskazuje na totalnie wyskrobany umysł. Zerknij, pokornie proszę, na mój wpis z 2014-07-03 22:55, dotyczy on chorego państwa i tego, że Arłukowicz powinien opublikować listę szpitali, gdzie można usunąć dziecko. Odnosisz się więc, nie do tego, o czym pisałem. I tyle.
 • 2014-07-04 08:20 | atalia

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Stosujesz pisowską metodę wypominania komuś tego, co robił w przeszłości, ale na pewno nie jesteś pisowcem, więc...

  A poza tym opisana przez ciebie kara jest arcyciekawa. Może byś ją zaproponował Tuskowi (by ją poddał pod obrady Sejmu) albo Kim Dzong Unowi, ten drugi by się ucieszył...
 • 2014-07-04 08:28 | Artur

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Pani prezydent Warszawy śpiewa w chórze parafialnym i jako katoliczka - hipokrytka także posiada podwójną moralność. Kryształowe katolickie sumienie i zakorzenioną skłonność do podłości wobec bliźnich. Przestępstwa dokonał prof. Chazan, karę zapłaci Szpital, czyli budżet państwa, czyli my wszyscy. A ukarany powinien być winny, a nie my wszyscy. Kryształowe sumienie prof. Chazana pozostanie nieskaklane i niewzruszone. I gotowe do następnych podłości. Ten "człowiek" nie powinien być ani lekarzem, ani profesorem.
 • 2014-07-04 09:08 | Caramba

  Niestety podlizywacze krk są nietykalni.

  Od dłuższego czasu apeluję o podpisywanie deklaracji sumienia w wojsku.
  Nie zabijaj. Na to przykazanie powołuje się Chazan.
  Nasz jest kraj otoczony chrześcijanami, a to prawosławnymi a to protestanckimi a to katolickimi. Żołnierzy uczy się zabijania braci !?
  Towarzysze kapelani twórzcie oddolne inicjatywy w naszej armii. Zamieńmy te pogańskie hordy cywilizacji śmierci na Chrystusowe hufce dbające o własne sumienie.
  Więcej !
  Niech bankowcy nie naliczają procentów od kredytów, bo to lichwa, ciężki grzech.
  Więcej ?
  Duchowni wszystkich stanów, nie mordujcie skrycie dzieci niepoczętych.
  Poczynajcie !
  Albo wykastrujcie się. Wtedy i celibat będzie niezagrożony.
 • 2014-07-04 09:28 | heythet

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Gdyby ten człowiek miał honor i wierzył w boga, to sam by zapłacił, bo byłby przekonany, że bóg mu pomoże!
 • 2014-07-04 09:38 | atalia

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  To kolejny przypadek ukazujący, jak zdegenerowane i chore jest państwo.

  W gruncie rzeczy każe się pacjentów, którzy niczego nie są winni. Pacjenci poza tym nie wiedzą, kto może im wyskrobać dziecko, a kto nie. Państwo - tu: minister rządu Tuska - zachowuje się Piłat, umywa ręce i odwraca się, a wy radźcie sobie sami.

  Tak, ministrowie rządu Tuska z PO wiedzą, co mówią, że państwo istnieje teoretycznie... Co za dziadostwo, wszędzie.
 • 2014-07-04 12:25 | goslawa44

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Ależ w tym kraju nikt nie pozwala na zabijanie dzieci. Pozwala natomiast w trzech sytuacjach na aborcję, czyli usunięcie PŁODU.
 • 2014-07-04 13:34 | goyo1975

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Pani Prezydent powinna zdymisjonować prof. Chazana. Dlaczego Pan prof. ma nie stosować się do obowiązującego prawa ?
  Nie ma obowiązku świadczenia pracy w publicznym szpitalu.
 • 2014-07-04 14:57 | Byniek

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Zagaduje się sprawę prof. Chazana na wszelkie możliwe sposoby, a przecież, nawet dla nie prawnika jest oczywiste, że złamał on prawo; wbrew niemu nie wskazał kto mógłby wykonać dozwolony przez prawo zabieg. Przez swoje zaniechanie naraził pacjentkę na niewyobrażalne cierpienia, być może spowodował nieodwracalne skutki w jej psychice.
  To zachowanie wskazuje, ze jako funkcjonariusz państwowy ( dyrektor szpitala ) nadużył swoich uprawnień i nie dopełniając obowiązków działał na szkodę tej nieszczęsnej kobiety.
  Powinno być wszczęte postępowanie karne i dyscyplinarne przez korporację lekarzy, celem dogłębnego wyjaśnienia sprawy.
 • 2014-07-04 15:33 | Tannoy

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Prof. Chazan, jako dyrektor szpitala, podpisuje umowę ze zleceniodawcą (NFZ) zobowiązując sie do wykonywania pewnych zabiegów medycznych, w tym aborcji. Sumienie mu na to pozwala. Z racji podpisanej umowy prof. Chazan co miesiąc bierze określone pieniądze - sumienie mu na to pozwala. Kiedy trzeba wywiązać się z podpisanej umowy, profesor Chazan oświadcza, że sumienie mu na to nie pozwala.
  Pytania do prawników:
  1. Czy przy podpisaniu umowy nie dopuszczono się oszustwa (wiedząc, że nie będzie w pełni wykonywana)?
  2. Czy pobieranie nienależnych pieniędzy (bo nie wywiązuję się z umowy) nie jest kradzieżą?
 • 2014-07-04 15:53 | atalia

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  A niech go wsadzą za kratki i o chlebie oraz zgniłej wodzie, proszę bardzo. Jednak to nie zmienia tego, że państwo jest chore i zdegenerowane. Lekarz nie powinien informować pacjentki, w którym szpitalu może wyeliminować swe dziecko. Ten obowiązek musi należeć do urzędnika Arłukowicza.
 • 2014-07-04 20:54 | Just me

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Mojego głosu nigdy nie dostanie (już za samo wahanie i powoływanie jakiś kuriozalnych dodatkowych kontroli).
  Niech głosują na nią pacjenci-płody.
  Bo rozmodlone babcie i wielodzietni z neokatechumenatu też raczej nie zagłosują - nie lubią jej za podwyżki cen biletów.
 • 2014-07-04 21:02 | Just me

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Raczej niech adoptuje i zajmuje się 24/7! Ale pewnie nawet zobaczyć nie pojedzie, tchórz śmierdzący.

  Albo święta pani Kaja Godek - ona ma lekko upośledzone dziecko z zespołem Downa i jakoś nie może zrozumieć, że nie wszystkim kobietom zajmowanie się upośledzonym dzieckiem sprawia tyle frajdy co jej.

  Pani Kaju, nie chce się pani zmierzyć na co dzień z konsekwencjami niedoszłej aborcji eugenicznej? No pewnie, że nie! Ma pani przecież swoje problemy. Niech się tamta kobieta mierzy. Przecież wiadomo, że Bóg nigdy nie daje cięższego krzyża niż możemy unieść!
 • 2014-07-04 21:53 | M

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  A płód jest właścicielem ciała matki? Interesujące.
 • 2014-07-04 21:53 | Taka Prawda

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  "Decyzja prezydent Warszawy będzie ostatecznym testem, czy państwo jest w stanie obronić kobiety przed skutkami religijnego fundamentalizmu.",

  że niby co? Decyzja nawiedzonej w duchu świętym nie ma tu nic do rzeczy. Od 1993 roku wiadomo, że to państwo nie ma zamiaru chronić kobiet przed religijnym fundamentalizmem, przecież to właśnie to państwo, na wniosek watykańczyków" wprowadziło zakaz aborcji. Te -trzy- przypadki w ustawie niby pozwalające na aborcję, to i tak tragiczny żart z kobiet, Aborcji po gwałcie nie przeprowadzi żaden szpital-odmawiają od lat 90-tych, dwa pozostałe przypadki i tak wiadomo.
 • 2014-07-04 22:39 | Małe uzupełnienie: Pełne przedstawienie autora cytaty -

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Towarzysz Marek Król, b. red. nacz. "Wprost", b. członek Wydziału Propagandy KC PZPR. O jego mniej rycerskiej przeszłości zmilczę.
 • 2014-07-05 00:05 | hehe

  Re:

  Może się nie orientujesz, że seniorzy płacą za przejazdy symbolicznie, a od pewnego momentu - wcale, natomiast wielodzietni z neokatechumenatu posiadają auta osobowe. To miało być zabawne, błyskotliwe czy jakie właściwie?... Pfff.
 • 2014-07-05 08:52 | black jack

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  nie odsunięcie "świętego szaleńca" od kierowania szpitalem będzie dowodem na to, że jesteśmy państwem kościelnym - powinniśmy rozwiązać sejm i senat, oraz inne niepotrzebne instytucje, zawiesić konstytucje skoro i tak prawo boskie i to co się ubrda biskupowi jest ważniejsze od prawa państwowego - zostańmy protektoratem, albo kolonią Watykanu - poco się mamy oszukiwać. Kara ~700tys dla szpitala jest z kategorii - "kowal zawinił, a Cygana powiesili" - Cyganem jesteśmy my wszyscy - podatnicy. Wkurzające coraz bardziej jest to, że pole kapitulacji państwa wobec prawicowo narodowego kato-fanatyzmu jest coraz szersze - patrz Golgota Picnic, czy też deklaracja wiary wdrożona bezprawnie w innym mateczniku debilizmu czyli w Szpitalu w Wołominie. MYŚLĄCY LUDZIE CAŁEJ POLSKI NIE ODDAWAJCIE POLSKI WE WŁADANIE KATOTALIBAŃSKICH OSZOŁOMÓW
 • 2014-07-05 09:12 | Adam 2222

  czy w KK są wyjątki dla Belki lub Tuska? Kim był Król nie ma znaczeni, Belka i Tusk złamali prawo III RP, nie informując prokuratury o przekręcie. Tylko Tusk ma tyle władzy by skutecznie bronił przez lata szefa swojego syna, przed prokuratura i US.


  Dlaczego młody Tusk wstydzi się swojego imienia i nazwiska i podpisywał się Józef Bąk
 • 2014-07-05 09:16 | Adam 2222

  przecież lekarz na kontrakcie NFZ jest urzędnikiem premiera Tuska, Arłukowicz to pionek i nie ma nic do gadania Poza tym jako inteligenci powinni znać swoje obowiazki

 • 2014-07-05 09:28 | Caramba

  Bezduszność.

  Zwróćcie państwo uwagę.
  W tej dyskusji o sumieniu, Chazan (za Przeproszeniem) profesor mówi o swoim dobrostanie, sumieniu i ideologii.
  A gdzie jest ta kobieta i jej dramat, jej cierpienie. Gdzie jest cierpienie uszkodzonego, najpierw płodu później umierającego dziecka.
  Podobnie obrońcy Chazana wypchali usta ideologią.
  Inny profesor, przyjmujący poród (nie pamiętam nazwiska) odsunął ideologię na dalszy plan. Mówi o cierpieniu kobiety, ryzyku dla jej zdrowia. O bezsensie podtrzymywania życia zależnego, bez mózgu, skazanego na śmierć prawdopodobnie w męczarniach.

  Wybieram lekarza, który troszczy się o pacjenta.
  Gardzę takim, który na pierwszym miejscu ma karierę i ideologię.
 • 2014-07-05 10:34 | Just me

  @ hehe

  To miało pokazać, że pani prezydent już jest przegrana na wszystkich frontach - w skrócie, więc może nie dla wszystkich jasno.

  Większość Warszawiaków jej nie lubi za te podwyżki (także ostro lewicujących), ale tej większości nie kupi przecież wspieraniem psychola, który wbrew prawu zmusił kobietę do rodzenia.

  Z kolei gromadka składająca się ze starych dewotek i młodszych talibów, która urządziła Chazanowi wiec poparcia z kwiatami i transparentami pod szpitalem, także nie zagłosuje na Hankę min. za to, że życie w Warszawie jest drogie (dlatego min. różnorakie związki dużych rodzin, bardzo często blisko związane z kościołem, wypowiadają się w mediach, że są dyskryminowani i domagają się np. kart dużej rodziny i rożnych zniżek).

  Z kolei ci, którzy wybierali ją do tej pory uważając, że pod jej rządami miasto dobrze się rozwija, a podwyżki są uzasadnione, będą prawdopodobnie w większości zniesmaczeni jej kombinacjami, by przypodobać się biskupom i chronić przestępcę na ważnym stanowisku.
 • 2014-07-05 19:05 | q

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany - i co?

  Ależ z niemal wszystkich Was obłudnicy! Kto z Was nie leci chrzcić dzieci, śluby brać w kościółku itd? No kto? Bo ja tylko matce ostatnią drogę w kościółku odprawiłem, gdyż i ona ojcu memu taki pogrzeb zrobiła, więc wnioskowałem, że sama by takowy chciała mieć. Co do mnie, to nie ochrzciłem syna i moja rodzina nie ma absolutnie nic wspólnego z KK? Ilu z Was się odważy powiedzieć "nie"?
  Dlatego jest, jak jest.
 • 2014-07-05 21:46 | Agulka

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Pieknie powiedziane :)
 • 2014-07-05 21:47 | Agulka

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  "" Piekne.
 • 2014-07-06 11:16 | zocha

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Proponuję karę dodatkową- obowiązkową lekturę "Szkiców sceptycznych" Bertranda Russella, roz 9 pt."Szkodliwość cnotliwych ludzi". Pewnie swego czasu, Bodzio opuścił wykład z filozofii na ten temat..
 • 2014-07-06 11:48 | Sceptyczny

  Cudze sumienie, cudze cierpienie, sumienie i pieniądze

  W sprawie Chazana obrzydliwe jest nie tylko skazanie matki i śmiertelnie chorego płodu na niepotrzebne cierpienia - wiadomo, cierpienie uszlachetnia, a kiedy jest to cudze cierpienie - tym łatwiej być niezłomnym moralizatorem.
  Chazan jak wiadomo w PRL wykonywał aborcje. W tamtych czasach skrobanki były źródłem bardzo wysokich dochodów dla pozbawionych skrupułów ginekologów - byli co najmniej równie bogaci jak taksówkarze, cinkciarze i badylarze. Chazan korzystał z tego najwyraźniej bez żadnych skrupułów. A przecież byli też wtedy ginekolodzy, którzy nie wykonywali aborcji. Nie było klauzuli sumienia, po prostu było wiadomo że doktor X tego nie robi, a zapytany przez pacjentkę kierował do kolegi Y. Na ogół nie było z tego problemów (poza wyraźnie mniejszymi dochodami tych lekarzy), wystarczało usprawiedliwienie w stylu "nie mam wprawy/talentu do takich zabiegów, kolega Y zrobi to o wiele lepiej". Ale - utrudniało albo uniemożliwiało to karierę, tacy lekarze raczej nie zostawali ordynatorami. Prof. Fijałkowski, znany przeciwnik aborcji "na życzenie" został nawet usunięty z uczelni.
  Krótko biorąc - ginekolodzy, którym sumienie na to nie pozwalało, nie wykonywali aborcji. Inni, jak Chazan, widzieli przede wszystkim pieniądze, swoje sumienie odkładali do portfela i zakrywali banknotami.
  Po 1993 skrobanki przestały być źródłem dochodu dla ginekologów (chyba, że któryś decyduje się na działalność przestępczą). I wtedy dopiero Chazan przypomniał sobie że ma sumienie. Zabrakło banknotów, które wkładane do portfela zakrywałyby je. Wiadomo, że przestrzeganie nakazów sumienia bywa nieprzyjemne - wymaga czasem poświęceń, trudnych decyzji, cierpienia. Ale Chazan nie ma tego problemu. to nie on cierpi, to nie on poświęca się. On ma tylko czyste sumienie. Podobno.
 • 2014-07-06 14:07 | ecres

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  No i przyszło nam żyć w ciekawych czasach.Tylko jak te czasy nazwać cholera wie?Nastąpiło zbiorowe szaleństwo rozchwiania ,paranoi ,głupoty ,nawrotów ciemnoty i zabobonu ,parcia na nietolerancję i neofaszyzm.Kto na tej sytuacji zyskuje.? Na pewno nie biedak i uczciwy.Pedofil i złodziej.to i owszem.A bogaty jeszcze bardziej.No i debile ,którym po strasznych zbrodniach skrobanek ,nawrócili się i dale robią krzywdę kobieto ,bo to wg Katolików gorszy sort.
 • 2014-07-06 15:34 | yhjstrxhts

  Re:Szpital zarządzany przez prof. Chazana ukarany

  Ciekawe czy chazan to uratowane "dziecko" odwiedza, pomaga w pielęgnacji, to przecież taki święty człowiek jest.