Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Twórca „Blowin’ in the Wind” zagra w Polsce

(4)
W lipcu przyjedzie do Polski Bob Dylan. 20 lat od pierwszego stadionowego koncertu w Krakowie wystąpi w Dolinie Charlotty pod Słupskiem. Jak się zmieniało nasze podejście do legendarnego barda?
  • 2014-07-05 08:52 | horseshoe

Minęło 20 lat...

Gratuluję dobrego tekstu o recepcji Dylana w Polsce.
    Byłem na jego koncercie w Krakowie latem, 1994r. - i chciałbym sprostować parę błędów Autora.
    Po pierwsze, być może koncert trwał aż 53 minuty, ale Kasia Kowalska grała ok. pół godziny. Potem Dylan, który zdążył zaledwie ze 3-4 piosenki grać.
    Po drugie - tak, straszna ulewa. Wszyscy stali pod plenerem. Zmokliśmy do suchej nitki, jednak nie widać było, że ludzie uciekają!
    Zatem tym dziwniej było, gdy Dylan znikł ze sceny BEZ SŁOWA. Nie - on nie przepraszał, i wcale nie mówił „najlepszy show dla najlepszej publiczności”.
    Gdzie ja i koleżanka staliśmy wszyscy się zdziwili - i słychać było "chamstwo!".
  • 2014-07-05 12:30 | TRad

Re:Twórca „Blowin’ in the Wind” zagra w Polsce

Sorry, Winetu. Dylan w Krakowie zagrał dzieiwęć utworów. kolejno:
    Jokerman
    Just Like A Woman
    All Along The Watchtower
    I Don't Believe You (przy tym utworze deszcz przeszedł w burzę...)
    Tangled Up In Blue
    Shelter From The Storm (...i dlatego zagrał ten utwór)
    Love Minus Zero
    Masters Of War
    The Times They-Are-A-Changin

Ostatnie trzy utwory były w wersji akustycznej. W sumie koncert trwał kolo godziny - nie licząc wcześniejszego występu Kowalskiej.

Zaś o "najlepszym show dla najlepszej publiczności" Dylan miał wspomnieć po koncercie polskiemu promotorowi. Z estrady, faktycznie, nic nie padło.

Mam z tego koncertu pamiątkę. Wziąłem ze sobą w plecaku książkę Cata Mackiewicza. Po poworocie do domu mogłem ją przez wyżymaczkę przepuścić. Nie miałem na sobie jednego suchego miejsca. Niezapomniany koncert.
  • 2014-07-05 23:39 | Janusz

Re:Twórca „Masters of War” zagra w Polsce

Kochany, powinieneś napisać "Twórca >>Masters of War<<", bo to jest jego najważniejszy utwór, który zresztą kompletnie pominąłeś, a przecież dziś jest nawet bardziej aktualny, niż wtedy, no i wciąż ci sami szubrawcy stoją za wszystkimi wojnami, łżący w żywe oczy j zwodzący ludzkość jak "Judas of old".
  • 2014-07-06 02:36 | Slawomirski

Re:Twórca „Blowin’ in the Wind” zagra w Polsce

Gdy pisze sie o Dylanie to zawsze wypada wspomniec o The Band. Malo kto juz pamieta wspanialych muzykow towarzyszacych Dylanowi ktorzy stali sie symbolem perfekcji w muzyce. Wiekszosc z nich juz nie zyje ale ich film The Last Waltz nie pozwala na ich zapomnienie. Nie chce sie wierzyc ze Dylan ma 74 lata. Nie chce sie wierzyc ze kiedys pod koniec lat 60-tych Polanie transplantowali amerykanska myzyke na ziemie zozbrzmiewajaca czastuszkami do ktorych tancowali wybrancu polskiego proletariatu. Nie chce sie wierzyc ze wybrancy polskiego proletariatu stali sie celebrytami w wolnej Polsce.
    Polanie (the best of)
    https://www.youtube.com/watch?v=braayVEjUJc