Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk górą w sejmowym pojedynku z Kaczyńskim

(15)
Prezes PiS – powtarzający od lat tę samą mantrę o Polsce rządzonej przez ekipę, która zaprowadziła kraj na skraj przepaści – w starciu z premierem Tuskiem zdecydowanie przegrywa.
  • 2014-07-09 20:03 | don_Pedro

''Prezes PiS – powtarzający od lat tę samą mantrę...''

Fajnie jest przez 7 lat płynąć w głównym medialnym nurcie. Woda cieplutka i nieprawda, że już mocno się zaśmierdła - to tylko źli ludzie tak twierdzą; wszystko kwitnie dookoła.

Pani redaktor ''powtarzająca od lat tę samą mantrę'' - dobry Premier i niedobra opozycja.
    Może kilku naiwnych złapie się jeszcze na te laurki wystawiane rządowi 1000-lecia, ale tych zbuntowanych, którzy w końcu przejrzeli na oczy, nieustannie przybywa. Czasami tylko ktoś odważnie krzyknie: ''Ten nasz Król jest całkowicie nagi!''...
  • 2014-07-09 20:36 | Krzysztof

Re:Tusk górą w sejmowym pojedynku z Kaczyńskim

Obawiam się że przedmówca ma rację. Prawda, że przydała by nam się poważna opozycja nie nadużywająca przymiotników i histerycznych zwrotów. Ale szkoda też, że brak dziennikarstwa z prawdziwego zdarzenia. Po takim artykule ma się wrażenie, szczególnie jeśli widziało się inne teksty autorki na wielu portalach, że nie mamy do czynienia z jakąkolwiek formą dziennikarstwa. Raczej ze słabo zawoalowanym działaniem pr-owskim.
    Mimo wszystko udaje się Pani znaleźć pozytywy w obrazie obecnego rządu. Rząd wygląda przecież dobrze, ponieważ mamy kiepską opozycję, prawda?
  • 2014-07-09 20:58 | JG

Zgadzam się z don_Pedro. Kaczyński to dno i łatwo po nim jeździć jak po łysej kobyle. Ja bym się trochę rozejrzał po świecie na miejscu Pani Paradowskiej bo sklerotyczne trzymanie się tezy, że idziemy w dobrym kierunku może sprawić, że będzie Pani zaskoczona.
  • 2014-07-09 21:11 | zet

Pan prezes Kaczyński nie ma nic do zaoferowania wyborcom,prócz pieniactwa wobec lepszego od siebie polityka, jakim jest niewątpliwie pan Tusk. Partia Prawo i Sprawiedliwość nie posiada kompetentnych kadr do obsadzenia ważnych stanowisk. W przeszłości, by utrzymać władzę,wicepremierem i szefem resortu edukacji uczyniono ministranta a drugim wicepremierem i ministrem rolnictwa,oborowego bez średniego nawet wykształcenia. To było dopiero psucie państwa.
    Dzisiejsza dyskusja w sejmie wykazała po raz kolejny,że można być bardzo zręcznym politykiem, co nie jest gwarancją na kompetentnego administratora/ministra/,czy premiera. Ekipa rządząca i jej szef są wyczerpani.Dlatego,dla dobra kraju, w ramach tej koalicji powinno dojść do zmiany rządu. Trwanie do wyborów,ludzi politycznie zużytych,pogłębi negatywne zjawiska,niekorzystne dla państwa ,jego struktur i dla zwykłych ludzi. Problemy trzeba skutecznie rozwiązywać a nie o nich mówić. Gdy się nie ma pomysłów,należy ustąpić miejsca nowym kadrom.
  • 2014-07-09 21:37 | Caramba

Technika jak za króla Ćwieczka i taki kandydat.

" Kandydat techniczny okazał się nad wyraz polityczny, idealnie dopasowany zresztą do retoryki PiS. Można powiedzieć – krew z krwi."
    Słyszałem, rzeczywiście - krew z krwi.
    Boże chroń przed sterowanymi technicznymi i przed sterującymi, nawet radiem.
  • 2014-07-09 21:51 | Wojciech

Przemówienie Kaczora większości podobało się. Tylko Pani Paradowskiej jak zwykle w roli cyngla i wybrzydza. Zobaczymy w wyborach.. Kaczor mówił do ludzi, a nie do bankierów.
  • 2014-07-10 00:37 | susann

Wiecznie pisowcy mowia o rozrzutnosci,a dzis poszlo na takie wariackie ich wystepy 138 000zl, to tyle kosztowala dieta 460 poslow po 300 zl na glowe..Wypowiedzi p. Glinskiego , go osmieszaja i udawadniaja jego ciezkie schorzenie , kt. jest jednostka chorobowa SYNDROM PIS.
  • 2014-07-10 13:17 | Hanna

Nie zgadzam się z Panią, nie powinni bez sensu tracić czasu na idiotyczne próby tak naprawdę nie wiem czego. Dlatego nie wiem bo usłyszałam tylko wyświechtane frazesy, chamstwo, prostactwo. Nic konstruktywnego, nic czego bym wcześniej nie słyszała. A jest do zrobienia wiele i wcale nie wymagam od Sejmu taśmowej produkcji ustaw bo mamy ich niezliczone ilości, wykluczające się wzajemnie czy zawierające mnóstwo błędów. Jest co robić tylko, że ja szary obywatel nie jestem w stanie im tego uświadomić. Media, które głośno krzyczą, że występują w obronie i na rzecz obywateli są takie same jak posłowie w Sejmie. Zajmują się głupotami i tymi samymi sprawami na okrągło bo mało kto wie co to jest prawdziwe dziennikarstwo. Więcej, nawet nie potrafią odczytać tego co dostali na nośniku lub manipulują tekstem i czytelnikami. W ten sposób zajmujemy się jakimś Glińskim, co plącze się po mediach i Sejmie chociaż w tym czasie powinien być w pracy. No niech tam, ma nienormowany czas pracy to nich sobie leży na wycieraczce u prezesa pod warunkiem, że pracuje naukowo. A z jego dorobku wynika, że jakoś aktualnie z jego pracą naukową cieniutko, ostatnie jakieś publikacje to powstały dawno.
  • 2014-07-10 13:19 | Hanna

Komu się podobało to podobało wielu osobom nie a inne po prostu posłużyły się pilotem. Bo ile razy można słuchać tego samego tekstu. A hitem była stołówka.
  • 2014-07-10 13:43 | J-k

To od większości sejmowej i rządu zależy jakość debaty publicznej. To nie jest tak, że opozycja nie przedstawia interesujących projektów ale wszystkie lądują w zamrażarce sejmowej lub odrzucane są w pierwszym czytaniu bez jakiejkolwiek dyskusji. Jeżeli się mylę to proszę Panią redaktor o sprostowanie.
    Ostatnia debata sejmowa pomiędzy Kaczyńskim a Tuskiem była żałosna. Takie dyskusje mogą z dużo lepszym skutkiem toczyć się na łamach brukowców a nie w Sejmie! Nie wiem kto wygrał, wiem kto przegrał - powaga parlamentu.
  • 2014-07-10 14:26 | czosnek

Poczytajcie sobie więcej artykułów J. Paradowskiej, jej bloga i posłuchajcie jej wypowiedzi w radiu. Krytyka rządu Tuska płynie z jej ust nieustannie. Problem polega na tym, że jest to krytyka zachowań i decyzji, a nie samych osób. Ja pod taką krytyką się podpisuję, ale niestety jest to krytyka merytoryczna. Czyli niezrozumiała dla większości.

Ten konkretny artykuł dotyczy ostatniej debaty. Skoro więc tak, napiszcie co w tym wpisie jest nie tak? Czyżby Kaczyński nie bełkotał? Czyżby Tusk go nie rozjechał? Moim zdaniem było tak jak napisano.

Pisanie o tym, że JP krytykuje tylko Kaczyńskiego, a Tuska nie, jest uproszczeniem i nadużyciem. Ona Tuska krytykuje niemal na każdym kroku. Tyle że krytykuje go za niekonsekwencję, za niedotrzymywanie obietnic, za konkretne rozwiązania w konkretnych sprawach, które się nie sprawdzają. Niestety w dzisiejszych czasach, aby krytyka była przez gawiedź uznana za krytykę, należy kogoś zwyzywać od bandyty, złodzieja i zdrajcy narodu. Inaczej nie da rady.
  • 2014-07-10 16:16 | "nowości" tuska

Prezes PiS – powtarzający od lat tę samą mantrę o Polsce rządzonej przez ekipę, która zaprowadziła kraj na skraj przepaści – w starciu z premierem Tuskiem zdecydowanie przegrywa.- a cóż takiego nowego i ciekawego powiedział Tusk ? Raczej dokładnie powtórzył swoje wcześniejsze "rewelacje" czyli ...gdy kiedyś Tuskowi zabraknie Kaczyńskiego to se sepuku zrobi !
    Jeden wart drugiego , tak jak pewni "dziennikarze" !
  • 2014-07-10 18:50 | Henryk

Podsłuchane rozmowy, zastąpiły zużytą już amunicję, badania katastrofy smoleńskiej w kontynuowaniu ataku na rząd .Oczywiście wszystkie chwyty dozwolone. Najbardziej poraża, że gadane w knajpie staje powodem wniosku do odwołania
    rządu. W minionym okresie propaganda była nieodłącznym elementem rządzenia. A wydziały propagandy były na każdym szczeblu politycznej władzy. Mówiono nie liczy się kształt danego zjawiska tylko opinia ludzka na jego temat. Dzisiaj ideologia została wyrzucona na śmietnik, została tylko pogoń za kasą w słynnym już t, k, m.
  • 2014-07-11 12:13 | q--ku

a jak może wyglądać dialog kogoś bez prawa jazdy z kimś kto jeździ?

wróciłem w nocy "z Polski". Jechałem dwiema autostradami i bodajże 3 drogami ekspresowymi...
    rano czarnoroboczy, który akurat miesza u mnie na posesji beton stwierdził: "jakie drogi"? Co ja w ogóle mu opowiadam..

Z litości i dla spokoju świętego przytaknąłem chłopu: "no taak, w zasadzie drogi dziurawe mamy..."

I tak się skończył nasz dialog konia z wozem
  • 2014-07-13 23:38 | Andrzej

Prawda jest oczywista - PiS z Kaczyńskim na czele nie ma szans na rządzenie Polską. Z kolei bez Kaczyńskiego PiS się rozpadnie, a więc kwadratura koła. Na razie nie ma alternatywy dla rządu Tuska, przynajmniej w kilku najbliższych latach.