Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

(66)
Wypowiedź warszawskiego metropolity to ważny sygnał, że Kościół zrobi ze sprawy Chazana kolejną kampanię nacisków na państwo, tym razem w kwestii klauzuli sumienia.
 • 2014-07-10 08:06 | Tanaka

  Nycz nie ma sumienia

  Abepe Nycz "w pełni poparł prof. Chazana". Kobieta, która musiała urodzić bezmózgie dziecko nie istnieje. Bezmózgie dziecko także nie istnieje. W ogóle nie istnieją w licznych przemowach i zawziętych żądaniach biskupów ani przeniknięte koszmarem kobiety, ani cierpiące, umierające, bądź żyjące nieżyciem dzieci. To się kwituje co najwyżej cynicznym sloganem: "niech takie urodzi a potem odda się do adopcji". To jest obrzydliwe, niemoralne co robią i mówią biskupi, oraz czego nie robią. To poniżanie kobiet, dzieci i robienie z nich PRZEDMIOTÓW,które poddaje się manipulacji. Chazan to katolicki ubermensch a kobieta i dziecko to untermensch.
 • 2014-07-10 08:48 | abc

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Najwyzsza pora aby "panowie" w czerni zaczeli sami zarabiac na siebie a nie korzystac z kasy budzetowej, roznego rodzaju dotacji, obnizek itp ktore sa niedostepne dla zwyklego smiertelnika.
 • 2014-07-10 08:51 | Caramba

  KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE

  "tak jakby nawet ten umiarkowany zwykle duchowny godził się na to, co słusznie nazwano pełzającą konfesjonalizacją państwa."

  Państwo już od dawna jest skonfesjonalizowane.
  Nie było żadnego pełzania, był skok. Skok na rzeczywistą władzę i kasę.
 • 2014-07-10 09:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Dla poparcia stanowiska kapłana film Bernarda Nathansona NIEMY KRZYK :
  https://www.youtube.com/watch?v=lvdYoGKYXGY
 • 2014-07-10 10:07 | jukka2003

  Pewne rzeczy się klarują

  Jest pewne światełko. Cociaż dyskusja coraz bardziej się radykalizuje i konflikt między władzami kościelnymi a państwowymi staje się oczywisty, uważam że to jest dobre - ponieważ nie można już udawać, że można po prostu ignorować to, że kierowane "boskimi prawami" instytucje wpływają na świeckie prawodawstwo. Jeśii ma tak być to KK powinien po prostu stworzyć własną partię w której będą duchowni, zamiast nieoficjalnie kierować i naciskać z tylnego fotela jak dotychczas się to działo. Wtedy gra będzie uczciwa.
  A tematy finansowania KK itp - to już bez komentarza.
 • 2014-07-10 10:21 | scrambler

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  do 2014-07-10 09:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

  NO COMMENT

  Mozna odnieść wrażenie, że do roztrząsania dylematów moralnych, czy jakiejkolwiek w tej materii dyskusji, próbuje Pan koziego rogu zamiast mózgu. W jakim zakresie to, co znajduje sie pod wskazanym linkiem jest tu użyteczne? Mamy dyskutować na poważnie czy gramy w skojarzenia? Pana egzaltacja jest nie na temat.
 • 2014-07-10 10:27 | janadam48

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Problemu już nie ma. Dziecko umarło. Wyrazy współczucia dla rodziców. Ciekawe czy tego nieszczęśnika kościół pochowa za darmo. Wątpię!
 • 2014-07-10 10:32 | psr18gh

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Podoba mi się akcja redaktora Terlikowskiego i pani Godek na fronda.pl, aby nie głosować w najbliższych wyborach samorządowych na panią Gronkiewicz-Walc. Jeżeli obecna pani prezydent Warszawy pomimo wszystko ponownie zostanie wybrana, to mam nadzieję że jej oponenci ostudzą trochę swoje głowy.
  Czy wtedy katolikom głosującym na panią Gronkiewicz-Walc także grozi ekskomunika ?, bo grzech ciężki mają oni "jak w banku", bo to zapowiedział im główny, krajowy znawca pisma świętego pan Terlikowski.
  Jeżeli pani Gronkiewicz-Walc ponownie zostanie wybrana prezydentem Warszawy, to. wg Terlikowskiego ilość katolików w Warszawie będzie znacznie poniżej 90 %. A może wg definicji Terlikowskiego katolików w Polsce jest mniej niż 50 % ?
 • 2014-07-10 10:32 | vertigo13

  prof. pogarda ma klopoty

  .

  pogarda dla matki,
  dla prymitywnego katola
  to tylko macica – inkubator,

  pogarda dla dziecka
  niezdolnego do samodzielnego
  zycia z elementarna ludzka
  godnoscia

  znachor ma nie tylko
  w doopie matke i jej
  ciezko uposledzony plod,
  ma rowniez w doopie
  prawo kraju w ktorym
  zyje i pracuje

  jest zdumiewajace ze
  wszyscy zajmuja sie
  znachorem a nie skopana
  przez fanatyka i PL prawo,
  matka i jej dzieckiem

  szamani zbieraja pieniadze
  na znachora, i jak on sam
  kobiety z ciezko uszkodzonym
  plodem nie dostrzegli,
  ona sie nie liczy

  fenomenalne ze w ,,panstwie
  prawa,, wszystkie kolejne
  rzady od ’89 sa na kazde
  skinienie prymitywnych
  sredniowiecznych shamanow
  nieukow

  przy kompletnym braku
  zainteresowania, samych kobiet
  - polskie sufrazystki nie
  istnieja, lewicy – bakajacej
  cos pod nosem, obywateli -
  ,,cichociemnych,, na grylu

  w codziennym zyciu
  wbrew laurkom w The Economist
  administracja premiera tuska,
  i te 38 mil ktorymi rzadzi
  to wyjatkowo dysfunctional
  przypadkowa zbieranina ludzi

  na tym tle tylko szamani
  sa spojni, they want all,
  is all lost?

  .
 • 2014-07-10 10:45 | maxymus

  Nycz? Nie chiałem wierzyć

  Dopóki nie przeczytałem. Dotychczas miałem Go za rozsądnego, który w tej czarnej masie wyróżniał się. Niestety zasada Kopernika ciągle aktualna
 • 2014-07-10 10:58 | kay

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  To może rzeczywiście Walz straciła stołek. Ludzie broniący życia kobiet też się wkurzyli, że popiera ona rzeźnika Chazana. Wygląda na to, że nikt już nie będzie na nią głosował. I dobrze. Do ludzi bez sumienia przemawiaja tylko pieniadze.
 • 2014-07-10 10:59 | Reni

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Brawo pani Gronkiewicz, właśnie takie odważne decyzje należy podejmować, nie bać się kleru, który będzie teraz szczuł prostych wiernych. Medal za odwagę""
 • 2014-07-10 11:01 | kay

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Dobrze, że umarło, przede wszystkim dla niego samego. W każdym razie ten przykład udowadnia, że aborcja powinna być na życzenie, bo nie można mieć zaufania do lekarzy. Nie chcę, żeby jakiś oszołom zmuszał kobiety do niepotrzebnego, śmiertelnie niebezpiecznego cesarskiego cięcia. Nie chce również, żeby cierpiały dzieci. Trzeba zakończyć ich życie jak najszybciej, najlepiej w łonie matki.

  Swoją drogą, matka powinna była wyjechać za granicę w celu usunięcia ciąży. Za miedzą by ją potraktowali jak człowieka. w Anglii aborcja jest do 24 tygodnia, na życzenie (aczkolwiek 2 lekarzy musi zaakceptować i też zdarza się, że przeciągają).
 • 2014-07-10 11:03 | Goska

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Sprawa mogłaby być prosta, gdyby Kościół pasł wyłącznie swoje baranki, a nie zajmował się poziomem etycznym, światopoglądem i stylem życia ludzi, którym odbiera się prawo do własnej woli i podejmowania osobistych decyzji w kluczowych dla życia sprawach. Wiara i sposób na życie każdego Polaka powinny być jego intymną sprawą, nie do ruszenia przez jakąkolwiek instytucje jeśli trzyma się litery prawa.
 • 2014-07-10 11:03 | Pan Wojtek

  Po pierwsze i po drugie

  Po pierwsze primo podobno Nycz powiedział, że zwolnienie prof. Chazana stwarza niebezpieczny precedens. Otóż nie! To Nycz stworzył niebezpieczny precedens! De facto poparł złamanie przez Chazana prawa. Do tej pory kościelni hierarchowie owszem nawoływali do ZMIANY prawa, ale do jego ŁAMANIA - raczej nie nawoływali. Wygląda na to, że ten niegdysiejszy uczeń Tischnera niestety niewiele się od niego nauczył :(
  Po drugie primo nieskromnie zacytuję samego siebie z komentarza pod blogiem red. Makowskiego: "Kościół rzymski wrogo odnosił się do używania widelców, uznając je nawet za narzędzie szatana (co zresztą przetrwało w naszym nazewnictwie: widelec=widły). Posuwano się czasami do obłożenia ekskomuniką tych bezwstydników, którzy sięgali po piekielny wynalazek” (cytat za: http://sigridstorrada.blogspot.com/2012/10/widelec-znany-czy-nieznany.html ). I tu proste pytanie: skoro Kościół zmienił stanowisko w sprawie “szatańskości” widelca, to jaką mamy gwarancję, że kiedyś nie zmieni stanowiska w sprawie człowieczeństwa kilkudniowego zarodka? Wcale nie wykluczam, że dożyję dnia, jak papież Franciszek II przeprosi w imieniu Kościoła za grzechy rozmaitych profesorów Chazanów, grzechy, przez które rzesze matek i niemowląt przeżyło niczemu nie służące katusze fizyczne i psychiczne…
 • 2014-07-10 11:07 | kay

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  To panu 'wydaje się', że polska to taliban? Ile jeszcze kobiet musi umrzeć, żeby pan to zauważył? Przypominam sprawę kobiety, która nie była leczona w ciąży, bo 'mogło to zaszkodzić płodowi', kobieta zmarła. Teraz kobieta została zmuszona do niepotrzebnej operacji cesarskiego cięcia, która może spowodować śmierć pacjenta. Zostało narażone jej zdrowie i życie przez lekarza, który kłamał bezczelnie przed kamerami, że dziecko ma dobre rokowania. Matce mówił, że może oddać do adopcji.

  Aborcja powinna być na życzenie, bo ratuje zdrowie i życie kobiet! Ile jeszcze kobiet musi umrzeć, żeby Polacy to zauważyli? Skąd ten nagły fanatyzm u ludzi, zdawałoby się, normalnych? Czy nie myślą oni, że na taki horror może być narażona ich córka?
 • 2014-07-10 11:10 | kay

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Niestety to dziecko miało mózg, tyle że nie miało czaszki i mózg nie był w żaden sposób chroniony przed infekcją - co zresztą pogarsza sprawę, bo mózg oznacza, że coś czuło i rozumiało w jakimś stopniu, że coś jest nie tak.

  Dziecko zżarły bakterie zapewne. Spleśniało i zgniło jak chleb w kuchni. Tyle że to żywe stworzenie. Nikt by nie zostawił w takim stanie psa, a ludzi się na to skazuje bez możliwości obrony.
 • 2014-07-10 11:18 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Może bardziej przekonująca będzie połowa mózgu jak ktoś nie pojmuje refleksji aborcjonisty :
  http://wpolityce.pl/polityka/204167-atak-na-prof-chazana-ma-zamaskowac-bledy-in-vitro-uszkodzony-plod-bez-polowy-glowy-to-efekt-sztucznego-zaplodnienia-czy-zabijanie-nieudanych-egzemplarzy-to-standard
 • 2014-07-10 11:29 | susann

  Poczekajcie jeszcze troszke, jesli PIS, SP I GOWINOWCY wygraja, to

  zmienia nazwe PR, na PRK= POLSKA RZECZPOSPOLITA KATOLICKA.Widac, ze dla KOSCIOLA PRAWO, jest nic nie warte.
 • 2014-07-10 11:37 | susann

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Masz racje, tez tak myslalam. Teraz zaczyna sie wojna z panstwem prawa a kosciolem.Szkoda, ze ci hierarchowie przemilczaja spraw nielegalnych aborcji wykonywanych przez przez teraz znane osobistosci.Na starosc robia sie swietoszkami. A przeciez ta pani miala pelne prawo do tej aborcji, to nielegalnie z nia postapili ''wielcy patrioci katoliccy''.
 • 2014-07-10 11:44 | fckugjk,g

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Już prawdziwi katolicy opluwają matkę na forach. Zrobiła to specjalnie, aby wyłudzić odszkodowanie. Zrobiła to specjalnie, bo lubi być w ciąży. Dziecko wyprodukowała wadliwe...
  Tak więc nie rozumiem, dlaczego tak walczono najpierw o to "wadliwie wyprodukowane" dziecko "bestii". Dlaczego nie mogło dojść do terminacji, skoro ona jest im, kochającym bliźniego, obca, a dziecko to produkt z usterkami. I nikt z hierarchów tego nie wycisza.
  Jedyne co przedstawiciele kochającego boga, który "produkuje" te dzieci i in vitro, i naturalnie, powinni robić, to modlić się za tę rodzinę. Tymczasem ta rodzina jest wdeptywana w bagno. Oni są straszni, nieludzcy, potworni... A to wszystko w imię miłości do bliźniego. Ja nie wierzę w zmiany. Nie wierzę w bezpieczeństwo. Wierzę w to, że moje dziecko będzie się uczyć czeskiego i mam nadzieję, że tam wyjedzie.
 • 2014-07-10 11:45 | wnukmarek

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Winę za istnienie wojujących fanatyków ponosi rząd. Przecież w tym państwie to tylko powiązania, sitwy i partyjniackie kolesiostwo. Każda sprawa nie będzie załatwiona, bo w chaosie i wiecznych przepychankach jak w mętnej wodzie łatwiej łowi się ryby. A słabe i uwikłane państwo pozwala i nawet ułatwia panoszenie się fundamentalizmu katolickiego.
 • 2014-07-10 11:49 | iudt7

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Dla podparcia tego, że cierpienie trzeba przerywać, a nie napawać się nim.
  W youtube wpisujemy:
  Bebe deforme (anencefalia)
  Ten twór przypomina dziecko chazana.
  Film tak drastyczny, że tylko dla zalogowanych użytkowników.
  Hura, zaśpiewajmy jezusowi, że oto w bólach urodziło się boga podobieństwo. I koniecznie z tej radości zatańczmy.
  PS- obecnie przeprowadza się farmakologiczne wywołanie poronienie. Czyli to co robi bóg z większością chorych zarodków. Czasami przyśpi i niektóre się ostają. Wtedy pozostaje rozwiązanie farmakologiczne. Hasła o wyrywanych rączkach nóżkach powtarzaj chazanowi, bo tak to on postępował.
 • 2014-07-10 12:01 | XYZ

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Panie redaktorze, pisze pan, że większość z tych ludzi, którzy odrzucają stanowisko Kościoła to katolicy. W tym właśnie tkwi problem, że to są pseudokatolicy. Nie znają swojej wiary, nie znają nawet podstaw, a co mówić już o takiej dla nich abstrakcji jak klauzula sumienia itp. Dlatego Kościół w Polsce i ludzie pokroju o. Rydzyka co chwilę powołują się, że w Polsce jest 98% katolików. Kompletna bzdura, ci ludzie zostali członkami Kościoła przez chrzest, kiedy nie mieli kompletnie możliwości sprzeciwu. Tak to się działo od dawna z pokolenia na pokolenie. Bo co ludzie powiedzą, bo nie wypada itd. itp. Dlatego dziś, kiedy są już nawet ludźmi dorosłymi nie potrafią sprzeciwić się księdzu głoszącemu bzdury z ambony. Co więcej, oni tych bzdur nawet nie słuchają, to przez nich przepływa jak przez durszlak. Najgorsze jest to, że klepią te same bzdury nie starając się nad tym zastanowić. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Proponuję, żeby ludzie ochrzczeni, którzy jeszcze mają siłę uczestniczyć w mszach i działalności swojego Kościoła, niech zaczną słuchać co za bzdury wygaduje ich proboszcz, biskup itp. Niech przede wszystkim zaczną czytać Pismo Św., wtedy może zaczną myśleć i nie będzie dochodziło do takich przypadków jak nagłe nawrócenie dra Chazana. Może rozum w końcu kiedyś zwycięży u większości ludzkości. Trzeba mieć nadzieję.
 • 2014-07-10 14:14 | rjm

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Po prostu kardynał Nycz i jego kumple nie przyjmują do wiadomości, że KOBIETA TEŻ JEST CZŁOWIEKIEM.
 • 2014-07-10 14:25 | 0statni Prorok

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Religie niszcza pokoj spoleczny- zawsze + wszedzie ! !
 • 2014-07-10 14:43 | rjm

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Skoro kilkutygodniowy zarodek to już dziecko, a Pan Bóg będąc panem naszego życia i śmierci, "zabija" to dziecko przerywając ciążę metodą naturalnego poronienia, to jak takie działanie można nazwać, biorąc pod uwagę ogromną skalę naturalnych poronień?...
 • 2014-07-10 14:48 | waldi

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Kard. Kazimierz Nycz nie jest politykiem (na całe szczęście!!) i nie musi patrzyć na słupki poparcia. Pokazał, że jest biskupem, który musi głosić prawo Boże "w porę i nie w porę". Powiedział jasno, że prawo stanowione w dyskutowanym przypadku jest złe i że trzeba je zmienić. Zła tego prawa nie usuwa fakt, że zostało ono demokratycznie uchwalone. Katolik świecki a tym bardziej biskup ma prawo przeciwko złym ustawom (prawnym bublom, uchwalanym przez naszych arcyuczciwych i superinteligentnych polityków) protestować. W PRL też byli ludzi, którzy nie bali się głośno mówić (niektórzy nawet siedzieli za to w więzieniu) że komunistyczne prawo jest złe. Tutaj istotny jest fakt, że samo prawo jest złe, niezależnie od tego w jakim trybie ono zostało uchwalone.
 • 2014-07-10 15:03 | Kosmyk

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Oczywiste jest, ze jeden lekarz moze wykonywac lepiej dane zabiegi, a drugi inne, albo nie chce przeprowadzac aborcji ze wzgledu na swoje przekonania. Dlaczego lekarze nie uzgodnia miedzy soba kto robi co i zarejestruja to w systemie computerowym szpitala i przychodni. Dlaczego jest tyle balaganu w tak prostych sprawach organizacyjnych w czasach kiedy sa komputery i telefony? Zmuszenie kobiety do rodzenia z takimi deformacjami jak w przypadku bylej pacjentki Chazana, nie zdarza sie na zachod od Odry, a tam tez sa lekarze, ktorzy nie przeprowadzaja aborcji ze wzgledu na swoje przekonania. Deklaracja wiary i klauzula sumienia, to jeszcze jeden wskaznik, jak chora jest polska sluzba zdrowia.

 • 2014-07-10 15:29 | Hanys

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Pan Nycz nie ma prawa oceniać świeckich aktów prawnych obowiązujących w Polsce.Jest obywatelem Watykanu i niech ocenia sobie prawo tego kraju.
 • 2014-07-10 16:14 | Marek

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Mam nadzieję, że zachowanie KK i jego pożal się Boże oficjeli nie spowodują większego podziału polskiego społeczeństwa a w przyszłości wojny religijnej w naszym kraju... obojętnie czy miałaby postać zimnej czy też prawdziwej
 • 2014-07-10 16:17 | ryba2222

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Niestety, ale w pełni nie zgadzam się z Gospodarzem, w kwestii tzw. klauzuli sumienia. Otóż moim zdaniem, twierdzenie iż "Sama klauzula jest poza dyskusją." jest dla mnie czymś absurdalnym. Jeśli idę do lekarza to idę do lekarza, aby zgodnie z obecną wiedzą MEDYCZNĄ zajął się moim zdrowiem. Jeśli idę do szamana to sam decyduję po co i za ile. W zasadzie już dzisiaj mogę sobie wyobrazić w katolandzie, że pójdę do sędziego a on korzystając ze swojej klauzuli sumienia skaże mnie na na dożywocie. Podobnie jak pan Tym w swoim felietonie napisał, skoro korzysta z usług tramwajarza, to ma nadzieję, że dowiezie go tam, gdzie zgodnie z rozkładem jazdy dowieźć powinien a nie tam, gdzie jemu się wydaje, że będzie lepiej dla mnie. Przykładów można mnożyć i byłoby to śmieszne, gdyby nie było prawdziwe . Zdecydowanie protestuję przeciwko uszczęśliwianiu mnie na siłę przez kogokolwiek. Jeśli będę potrzebował porady w tej kwestii udam się do kogokolwiek kogo uważam za odpowiedniego do zaistniałej dla mnie sytuacji. Jednakże jeśli ktoś, dysponując monopolem na swoje usługi ma zdecydować za mnie co jest dla mnie lepsze to stanowczo sobie tego nie życzę. Jeśli ktokolwiek uważa, że dla swojego sumienia ma prawo ingerować w życie innego człowieka to coś w tym kraju jest nie tak. Były czasy, że skazywano ludzi za niepoprawne poglądy i w tym kraju wygląda na to, że historia zatacza krąg i wracamy do tych czasów. Proszę mi powiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy panem Chazanem a panami i paniami protestującymi przeciwko jakiejś sztuce teatralnej. Dla mnie żadna i ten i ci są tak samo nawiedzeni i nie powinni mieć żadnego prawa wtrącać się w życie innych ludzi jeśli inni nie wtrącają się do ich życia. Niestety, ale jak wielu na tym blogu już zdiagnozowało ten kraj obecnie znajduje się pod kolejną okupacją, a co gorsza niewiele jesteśmy w stanie na to poradzić.
 • 2014-07-10 19:03 | bever

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  O możliwości zgodnego z ustawą (...) przeprowadzenia aborcji pacjentka została w Szpitalu św. Rodziny poinformowana przez lekarza prowadzącego już 27 marca 2014 r., a zatem przed skierowaniem jej na badania w IMiDz, które wg Krajowego Konsultanta miały być zbędne i rzekomo nadmiernie wydłużyć postępowanie diagnostyczne. W świetle dostępnych danych, pacjentka wówczas nie wyrażała woli poddania się aborcji – głosi oświadczenie. Jak dodano, po hospitalizacji w IMiDz pacjentka miała oświadczyć lekarzowi prowadzącemu, że "będzie dopiero rozważać tę ewentualność wspólnie z mężem, po wypisaniu jej ze szpitala, co nastąpiło w dniu 3 kwietnia".

  http://telewizjarepublika.pl/stoleczny-ratusz-zdecydowal-prof-chazan-nie-moze-odwolac-sie-od-decyzji-o-zwolnieniu,9092.html#.U767XLHo0Qw
 • 2014-07-10 19:47 | Ted

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  jeżeli lekarz studiując, sięgnął do kieszeni obywatela, to dotyczy go status aktora wg.Dejmka
 • 2014-07-10 20:01 | ona

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  z twojej z pewnoscią nie korzystają..
 • 2014-07-10 20:04 | gsj

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Zgadzam się z Pana poglądami.
  Mam równocześnie nadzieją, że ta tragedia matki I przymusowo urodzonego dziecka, spowoduje otrzeżwienie u części ortodoksów.
 • 2014-07-10 20:47 | TWa

  IRe:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  I tak krok po kroku Kościół Katolicki wdziera się w nowe tematy. A jak się temu przyjrzeć to chodzi zawsze o to samo - o mamonę. A państwo polskie ulega, cofa się, mając nadzieję(płonną) na to że apetyt KK będzie w końcu zaspokojony. Ale nic z tego, to tak jak rak pożera stopniowo i nieodwołalnie zdrowy kiedyś organizm.
 • 2014-07-10 21:14 | Teodora

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  "Bogu, co boskie, Cesarzowi, co cesarskie"
  Czyżby pan Nycz to kwestionował?
 • 2014-07-10 21:49 | Mintaka

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  A co z wolnoscia nie-katolikow: agnostykow, nihilistow, ateistow? Ci oni w ogole maja jakis prawo w tym panstwie. Chyba wszyscy powinni opuscic Polske, czym predzej. Niedlugo beda paleni na stosie.
  @ wnukmarek. Masz racje, winic trzeba za to rzad, i nie tylko ten. Od 1989 pozwolono kosciolowi sie rozprzestrzenic - i skutek jest taki, ze czarna zaraza szaleje. Nie ma to nic wspolnego z wiara - to jest polityka, sila i pieniadz. Wszystkie rzady "wolnej Polski" nie potrafily sie przeciwstawic kosciolowi - reus est papiez Jan Pawel II - wielki przyjaciel Pinocheta.
  Uwazam, ze wiara to jest prywatna sprawa czlowieka, i powinna byc w jego sercu, jesli tak postanowi. Wiara w tym kraju stala sie wielkim cyrkiem i medialna komedia.
 • 2014-07-10 22:18 | Mintaka

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Calkowicie sie zgadzam
 • 2014-07-10 22:19 | Mintaka

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  calkowicie sie zgadzam z @ryba2222 - zapomnialam dodac
 • 2014-07-10 22:50 | To propagandowe filmidło autorstwa

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  takiego amerykańskiego Chazana, czyli "nawróconego" skrobacza, wsadź sobie w ucho - wyleci drugim bez oporu. A co do linku, to racz łaskawie obejrzeć, cieciu kruchtowy, w podręcznikach niektóre zdjęcia potworków, jakie przychodziły na świat spłodzone po bożemu. Hadko oglądać.
 • 2014-07-10 22:51 | Ano właśnie

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Czy nie czas ekskomunikować katolskiego Pambuka za miliardy abortów?
 • 2014-07-10 22:53 | waldi

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  W twoim poście wszystko jest nieprawdą, oprócz twojej złośliwości.
 • 2014-07-11 00:00 | Marti

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Brawo Kardynale!!!!!!!! tak trzeba
 • 2014-07-11 00:53 | Andrzej Piotr Lipiec - internista-reumatolog

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  W 2007 napisałem protest przeciwko powaleniu krzyża przez psychiatrę (Kaszuby; sołectwo Gołub 83-316 ul. Sambora II 40). Zamiast słów współczucia ze strony Naczelnej Rady Lekarskiej ówczesny prezes Konstanty Radziwiłł (dalej jest funkcjonariuszem publicznym naszego samorządu) zaocznie stwierdził, że jestem chory psychicznie i nasłała na mnie kolegów psychiatry-bluźniercy! Ktoś, kto to czyta na pewno nie wierzy, bo zawieszono mi pwzl 2069345 i sprawa trwa!

  Złamano ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ z dnia 11 maja 1999 r. (Dz. U. z dnia 27 maja 1999 r.).
  Powołano pięć komisji lekarskich niezgodnych z w/w rozporządzeniem, a komisja lekarska z dnia 16 czerwcu 2008 roku była bez przewodniczącego lekarza Medarda Lecha! Sprawa trwa, bo chodzi o to, abym popełnił samobójstwo. Nie zrobiłem żadnego błędu lekarskiego. Do końca otrzymywałem premie i nagrody.

  Proszę o interwencję ludzi dobrej woli...w Min. Zdrowia odpowiada za to Cezary Rzemek, a w samorządzie lekarskim Maciej Hamankiewicz NIL tel. 22 559 13 24 lub (35)
  Dokonano na mnie zabójstwa duchowego (psychuszka) łamiąc w/w rozporządzenie ministra zdrowia. Może jestem chory, ale na pewno nie jest to spowodowane moją wiarą w Boga i obroną krzyża Pana Jezusa.

  Na odtwarzanej stronie www.wola-boga-ojca.pl pod datą 29.06.2014 r. są opisane w/w bezeceństwa.
 • 2014-07-11 09:26 | wnukmarek

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  W PRL-u była aborcja na życzenie, darmowe środki antykoncepcyjne i kościół nie prowadził krucjat, nie szalał i nie namawiał do wojen religijno- światopoglądowych. Ludzi w świątyniach było więcej niż dzisiaj i więcej ludzi deklarowało się wierzącymi. Bo Kościół nie miał szans na rządzenie. Dzisiaj taką szansę widzi, bo indoktrynuje już od przedszkola, nikt nie trzyma go za twarz, jak pakuje się do polityki.., ale to się nawet wiernym przestaje podobać, poza fanatykami. Katolików u nas dużo, ale ilu prawdziwych chrześcijan? Takimi działaniami, taką nachalnością, pazernością i propagowaniem religii na wzór Średniowiecza Kościół katolicki przegra i powoli skaże sam siebie na zmarginalizowanie. I dobrze.
 • 2014-07-11 10:24 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Cywilizacja śmierci ma swoją historię,w którą wpisuje się autor komentarza od filmowej propagandy.
  Otwarty jest problem czy "potworki" były płodzone po bożemu?!
 • 2014-07-11 10:35 | Artur

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Polski Kościół katolicki jest po prostu obrzydliwy. Nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Ohyda!
 • 2014-07-11 10:42 | Artur

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Kościół katolicki w Polsce? Obrzydliwe, wulgarne, niemoralne robactwo. Po prostu ohyda.
 • 2014-07-11 10:45 | Artur

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Z mojej kasy też nie skorzystają. Od dawna nie korzystają i nie będą korzystać. To niemoralne, obrzydliwe glizdy.
 • 2014-07-11 10:49 | Artur

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Potworki chciałyby po bożemu, ale ciągle próbują z ministrantami. I nic z tego nie wychodzi.
 • 2014-07-11 11:07 | divak2

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Problem jest taki, że takie zmuszanie do heroizmu nic nie kosztuje takich panów jak Chazan czy Nycz. Kosztuje tylko dziecko i jego rodziców. I to jest bardzo nie fair. Nie dość, że przeżywają oni traumę, bo urodziło im się tak straszliwie zdeformowane dziecko, to jeszcze dostają po twarzy od pana profesora, który traktuje ich jak ciemniaków i używa jako trampoliny do pokazania jaki to on nie jest katolik (czy aby na pewno?). A ksiądz biskup go popiera.

  Łatwo zmuszać ludzi do bohaterstwa z dyrektorskiego fotela czy biskupiego tronu, tylko trzeba pamiętać, że za takie bohaterstwo płaci się własnym zdrowiem psychicznym i fizycznym i często własnymi pieniędzmi. A jaki jest zysk z takiego bohaterstwa? Kolejni ludzie, którzy wiedzą czym są wobec oficjalnie ideologii kościelnej?
 • 2014-07-11 14:40 | Alla

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Jak to nie? Środki, jakie doją z budżetu pochodzą z naszych podatków.
 • 2014-07-11 20:22 | scby

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Nie wiem, czy tylko mnie, ale Chazan w swoich wypowiedziach, pysze i przekonaniu o nieomylności w stanowieniu prawa moralnego i stawiania się w roli wszechmocnego sędziego życia i śmierci przypomina dr. Mengele zacierającego rączki nad swoimi eksperymentami. Obrzydlistwo.
 • 2014-07-12 05:35 | observer

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Racja.
 • 2014-07-12 09:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  To wyjątkowa siła argumentu.
  Kieruje on na NOWĄ LEWICĘ,która rządzi się swoimi prawami radykalizując wczesne myśli swojego mesjasza Karola Marksa.
 • 2014-07-12 11:37 | moherowa zośka

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Panie Nycz, proszę zająć się kolegami po fachu, jak to u was jest z klauzulą sumienia w pełnej rozciągłości tego słowa, nie tylko obroną spermy i jajeczka.
 • 2014-07-12 18:46 | gramin

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Jesteś takim samym "znawcą" prawa bożego, jak Nycz.
  Pokaż mi gdzie w Biblii zarodek jest traktowany na równi z człowiekiem.
  Tak się składa, że wg twojego boga:
  Ks Wj 21
  22 Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców.
  21:23 Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie,
 • 2014-07-12 20:04 | Henryk

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Sumienie nie jest własnością religii , kościoła czy państwa. Wolny człowiek musi mieć prawo wyboru pomiędzy dobrem i złem.
  Osobiście wyżej stawiam dobro kobiety, matki od dobra kilkodniowej zygoty często skazanej na samoistne unicestwienie.
  Co wcale nie oznacza, że jestem przeciwnikiem życia i propagatorem mordowania dzieci nienarodzonych. Oczywiście interwencja
  chirurgiczna nie może być traktowana jako środek antykoncepcyjny, tak samo jak abstynencja płciowa .Mamy restrykcyjne
  prawo aborcyjne i tolerowanie jego łamania jest przestępstwem ,budzącym większe obrzydzenie od praktyk prywatnie leczonych pacjentów w uspołecznionych lecznicach.
 • 2014-07-12 21:38 | Waldemar Walas

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Biskup nie jest politykiem, tylko apostołem, który ma głosić Naukę Chrystusa, a ten nauczał: oddajcie cesarzowi co cesarzowe a Bogu co Boskie. Jeżeli Władza sięga po to co Boże, to chrześcijanin musi powiedzieć NIE! W przeszłości Chrześcijanie z tego powodu masowo łamali prawo cesarskie nakazujące oddawanie pokłonu Cesarzowi jako Bogu i ponosili za to śmierć. Jeśli dziś ceną za odmowę oddania tego co boskie ma być jedynie nagonka lewackich mediów to tym bardziej biskup, ani żaden chrześcijanin nie może się wahać przyjąć ten stosunkowo lekki rodzaj męczeństwa. Katolikom otwartym na aborcję życzę żeby otworzyli się na słowa Chrystusa, bo kto przynależy do kościoła w sposób tylko formalny, a nie przyjmuje słów Chrystusa ten i tak nie będzie zbawiony. Radzę więc przejść na jogę, buddyzm, medytację transcendentalną, New Agę i nie zawracać sobie głowy Chrześcijaństwem. Baw się w chrześcijanina a zostaniesz ukrzyżowany. To bardzo niezdrowe i nieprzyjemne.
 • 2014-07-13 02:27 | vertigo13

  klinika z filmu Polanskiego

  .

  Warszawska klinika
  poloznicza do niedawna
  kierowana przez znachora
  chazana wlasnie zmienila
  patrona,

  Z

  "Swietej Rodziny"

  na

  "Rosemary's Baby".....

  Polska katolicka
  ten intelektualny
  o.... euroazji

  .
 • 2014-07-13 11:24 | janadam48

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Smutne jest to,że po zakończeniu tej szopki kościelno medialnej nic się nie zmieni. Takich nawiedzonych lekarzy, ministrów i nyczów nie ubędzie. Nikt nie ma odwagi zmienić prawa. Po wygłoszeniu kilku frazesów wszyscy zapominają o sprawie. Posłowie ze strachu przed klerem są w stanie uchwalić każdą brednie zalecaną przez kler. Minister i z Premierem udają, że problemu nie ma. Jak kościół katolicki którego przedstawiciele gwałcą dzieci ma czelność głosić jak mamy żyć? Jak można tak się skurwić i udawać, że kościół jest cacy? Jak długo jeszcze ze spuszczoną głową przyjmować będziemy każdą durnotę kleru jako prawdę objawioną? No ale kogo to obchodzi i który z posłów ruszy dupą aby rozpocząć pracę nad zmianą prawa. No i najważniejsza jest obrona życia nienarodzonych a jak się już urodzą to mamy ich w doopie, hipokryzja rządzących i kleru jest powalająca. Czy was styropianowcy nie rusza taka grengolada?
 • 2014-07-13 13:20 | Sceptyczny

  Chazan jako wzorzec moralności. Jakiej?

  Do 1993 Chazan wykonywał aborcje. Według informacji uczestników różnych forów jako jeden z pierwszych w Polsce posiadał tzw. "odkurzacz" - urządzenie do aborcji minimalizujące niebezpieczeństwo uszkodzenia macicy, które czasami prowadzi do bezpłodności i innych powikłań a przy okazji bardzo skracające czas zabiegu - zwiększające wydajność mierzoną w ilości aborcji na gabinet lekarski i dzień.

  Tak było, dopóki za aborcję ginekolog zarabiał mniej więcej tyle, ile przyzwoita miesięczna pensja w Polsce. Nic dziwnego, że w PRL ginekolodzy wykonujący aborcje byli bogaczami - bardziej nawet niż cinkciarze czy taksówkarze. W tamtych czasach (i zawsze) byli też ginekolodzy z zasady odmawiający aborcji. Wszyscy o tym wiedzieli - pacjentki i przełożeni - na ogół nie miało to wielkich skutków - poza utratą dużych zarobków i zamknięciem drogi do kariery. Np. profesor Fijałkowski z Łodzi - był nawet usunięty z Akademii Medycznej.

  Ale wtedy Chazan nie miał skrupułów, skrobał na lewo i na prawo, a kasa dźwięczała.

  Po 1993r. ginekolodzy - jeżeli nie działają nielegalnie narażając się na więzienie - nie mogą już na skrobankach nic zarobić. Legalnych jest tak niewiele i obłożone takimi ograniczeniami, że to zanikająca wielkość.

  Kasa przestała dźwięczeć, Chazan stał się sztandarowym przeciwnikiem aborcji.

  Rzygać się chce.
 • 2014-07-17 00:11 | cichociemny

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Może w końcu czarni zajmą się wiarą a lekarze leczeniem zgodnym z prawem. Niech pan Chazan założy sobie prywatny szpital i tam wyczynia co chce wśród swoich nawiedzonych sympatyków
 • 2014-07-19 08:21 | Jerzy

  Re:Kardynał Nycz staje w obronie prof. Chazana

  Niemcy też mieli prawo, więc dlaczego wieszano ich za to w Norymberdze, prawda?