Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Teatr polityczy w rocznicę Wielkiej Wojny

(2)
2014-07-16 23:24 | zorano
Wiadomo było że Pan Krzemiński słabo zna się na historii francuskiej ale serbska historia i rzeczywistość też mu bliska nie jest. Višegrad nie zmienił nazwę na Andrićgrad ale tam został zbudowany centrum kulturalno-historyczne pod nazwą Andrićgrad.
http://de.wikipedia.org/wiki/Vi%C5%A1egrad
http://en.wikipedia.org/wiki/Andri%C4%87grad
Nie pisze sie Kim a KiM i to je nieco inne niż Kosowo, ale to Pan Krzemiński musi sam sobie rozjaśnić a może potem chciał by to też wytłumaczyć i czytelnikom. Podpowiedz: Metohija. Niestety Pan Krzemiński słabo zna się też na historii 1. Wojny światowej bo nie uczestniczył by w kiepskich próbach Pana Klarka w nowej interpretacji historii 1. Wojnie światowej i promocji jego książki. Serbscy historycy nie muszą walczyć. Całkiem wystarczają niemieccy historycy którzy w większości nie próbują na nowo interpretować historyczne fakty bazujące na bogatej dokumentacji, jednoznacznie dokumentując prymarną winne Niemiec i Habsburgów za wybuch wojny. Tutaj jest bardzo ciekawa dyskusja na ten temat w której powołując się tylko na prymarne źródła historyczne Prof. Wette położył na plecy Prof.Klarka i Neitzela.
http://www.phoenix.de/content/765675
Wstyd jest że Gawre Princip, walczący za uwolnieniem od habsburskiego jarzma nie tylko południowych Słowian a wszystkich Słowian (Polaków też) w Polsce od niedawna zostaje określany mianem terrorysty. Szkoda że bohater Gawre, drugi serbski Obilić, nie dożył roku 1939 bo miał ważne zadanie w Niemczech które by też bez wahania spełnił. Wiedział to jego niedoszli cel i bardzo ucieszył się na prezent który przynieśli mu z Sarajewa jego wierni żołnierze jako prezent urodzinowy w kwietniu 1941.
http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimages.derstandard.at%2F2013%2F11%2F29%2F1385198157537-hitler-princip.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fderstandard.at%2F1385169347506%2FDes-Fuehrers-epochale-Rache&h=222&w=419&tbnid=OH7R92xykFQUrM%3A&zoom=1&docid=aO66c2HQDia8aM&ei=XuPGU420K6v64QTQuoD4BA&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=390&page=1&start=0&ndsp=31&ved=0CCUQrQMwAQ
A propos, Pan Krzemiński komentuje film ZDF który nie oglądał, bo wiedział by że Leo Pfeffer nie podpisuje protokółu nie z miłości do serbskiej arystokratki ale dlatego bo nie ma dowodów na tezę o winie Serbii. Polecam Panu Krzemińskiemu ten film jak również niemiecki film Himmel unter Steinen węgierskiego reżysera Petera Patzaka. Wszystko po niemiecku i zero serbskiej propagandy.