Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

UKRAINA

(31)
2014-07-20 13:38 | dziejek19421
I co znów wyszliśmy na durni. I tak jest we wszystkim. W każdej dziedzinie. Wszędzie wtykamy swoje trzy grosze, a potem uważają nas za rozrabiaków. I tak właśnie jest. Państwo, które nie potrafi poukładać sobie nic we własnym kraju. chce wszystkich naokoło uczyć. Czy to już naprawdę staje się naszą cechą narodową? Nas przecież i Ukraińcy nienawidzą, o czym mówią oficjalnie, a my się wszędzie wcinamy. Ale widać takimi trzeba być. Bo jak słyszę o kandydaturze Tuska na wysokie stanowisko w UE. to mi ręce opadają. Chyba ktoś robi krecią robotę, bo chce żeby ten twór jak najszybciej padł...
  • 2014-07-20 17:59 | Janek_Izdebski

Re:UKRAINA

Niestety impotencja zachodnich mocarstw nie przestaje zadziwiać. Dopiero gdyby Niemcy, Włosi, Francuzi, Austriacy stracili w katatrofie dziesiątki osób to może ich elity przestałyby się zachowywać jak dzieci we mgle.

Co budujące, Rutte i Cameron zaczynają już budzić się z letargu i po imieniu wskazują na Moskwę jako głównego winowajcę całej tragedii. To dobry prognostyk. Teraz czas na działanie. Miejmy nadzieję, że ze stolic Zachdu do Kijowa popłynie szerokim strumieniem broń i inne niezbędne materiały dla armii ukraińskiej. Ekipa Poroszenki/Jaceniuka nigdy nie była bliżej, aby stłumić rebelię na wschodzie Ukrainy. Trzeba jednak pamiętać, że zegar tyka i mają oni nie więcej niż 10 dni na stłumienie rebelii, odbicie miejsca katastrofy i zamknięcie w kotle ostatnich resztek oporu "separatystów." W ciągu tych 10 dni rebelianci oraz Rosja nie odważą się użyć ciężkiej broni, co działa na korzyść Poroszenki/Jaceniuka. Oby dobrze wykorzystali ten czas. A później mogą już ze spokojem przystać na zwieszenie broni wg konceptu Frau Merkel. Będzie już pozamiatane na korzyść Kijowa. :)
  • 2014-07-20 18:28 | dziejek19421

Mimo pełnego szacunku dla Pańskiej wypowiedzi. Jakoś nie wierzę w pomoc zachodu. Fakt stał się faktem, a polityka gospodarcza jest ważniejsza jak -póki co- niewiadome strącenie samolotu. Choć jest to wielka tragedia, to pozostaną tylko puste słowa. Mamy wiele przykładów strąceń cywilnych samolotów. I spraw nigdy nie wyjaśniono. Rosja to zbyt wielka potęga, żeby się bać odgrażań europejskich państewek. Sumując nic się nie stanie. Chciałbym się mylić. Ameryka też się tylko nieśmiało odgraża strasząc jakimiś sankcjami. Pozdrawiam...
  • 2014-07-20 20:45 | Janek_Izdebski

Ja również szanuję Pańską wypowiedź. Dlatego też uważm, iż trzeba pilnie śledzić postępy na froncie ekipy Poroszenki/Jaceniuka przez najbliższy tydzień, może 10 dni. Jeśli moje założenia się sprawdzą, to "separatyści", a tym bardziej Rosjanie, nie użyją ciężkiego sprzętu i artylerii przeciwlotniczej. Sparaliżuje ich lęk przed gniewem oraz sankcjami Zachodu. To automatycznie daje na poziomie taktyczno-operacyjnym dużą przewagę wojskom rządowym. Ale jak wspomniałem poprzednio, najważniejszy jest czas. Ja daję ekipie Pooszenki/Jaceniuka i wojskom rządowym wspomniane maksymalnie 10 dni. Nie więcej. Po tym czasie Rosja może przyjąć nową strategię, przegrupować siły, a nawet otwarcie wkoroczyć na Ukrainę, a w ostateczności odpalić jakiś taktyczny pocisk jądrowy na wojska z Kijowa. Choć to otatnie akurat jest dosyć mało prawdopodobne. Pamiętajmy jednak, zarzynane zwierzę do końca wierzga nogami i w związku z tym jest nieprzewidywalne. W takiej właśnie sytuacji jest teraz Putin. Co zrobi, nie wiadomo.

Mimo wszystko obstaję przy swoim, przez najbliższe 10 dni inicjatywa na froncie będzie należeć do Kijowa. Oby ząd ukraiński ją do końca wykorzystał przy aktywnym wspaciu Amerykanów, Brytyjczyków, Holendrów, a przede wszystkim Polaków... Tego sobie i Ukraińcom z całego serca życzę. :)
  • 2014-07-20 21:13 | dziejek19421

Z całego serca życzę, żeby miał Pan rację. Teraz jednak trzeba tylko czekać, bo my w tym konflikcie mamy najmniej do powiedzenia. My tylko szczekamy jak małe kundelki... Pozdrawiam.
  • 2014-07-20 21:21 | Janek_Izdebski

Myślę, że aż takimi kundelkami nie jeteśmy. Przy wszystkich różnicach między taką UK a Polską, Cameron jednak konsultuje się z Tuskiem/Sikorskim. W sprawie Ukrainy i bezp. energetyczngo (w tym łupków) gramy do jednej bramki.

Ja również pozdrawiam.
  • 2014-07-20 23:25 | dziejek19421

Kundelkami, w sensie, że się wszędzie wtrącamy. A my nie mamy co fikać, bo nawet armii nie mamy. To co mamy jest rozrzucone po świecie. Nawet Amerykanie powiedzieli, że naszych granic to my powinniśmy bronić . Oni nie będą wysyłać swoich osiemnastoletnich chłopaków na obronę Polski, która już z wszystkimi zadarła i wiecznie chce żeby ją ktoś bronił. Ameryka nie będzie się mieszała w konflikt z Rosją, bo Polska nie może sobie dać rady, a wiecznie szuka konfliktów. Pozdrawiam i czekam na to jak to się w końcu zakończy...
  • 2014-07-21 00:23 | Janek_Izdebski

Nie uważam, że Polska ciągle i wszędzie mąci lub podjudza. Jak na czterdziestomilionowe państwo w środku Europy ma po prostu swoje interesy. A interesów się broni realizując politykę zgodną z dobrze pojętą racją stanu. Taka Austria też dba o sowje interesy, a to że są one sprzeczne z polskimi? Mówi się trudno.

Jeśli już coś zarzucić Polsce, to tylko to, że czasem boksuje powyżej kategorii wagowej, do której pasuje. Ale jak na razie nie skończyło się to fiaskiem i oby nigdy niego nie doszło. Natomiast po czwartkowej tragedii możemy odnieść tę korzyść, iż inne państwa zachodnie przyjmą polską optykę na temat Rosji i Ukrainy. Śledząc poczynania Holdenrów, Brytyjczyków czy Australijczyków, tak właśnie się dzieje. Lepiej późno niż wcale... :)
  • 2014-07-21 10:42 | iw

Gdzie są ludzie, którzy chcą stworzyć jedno z najsilniejszych Państw na świecie? Gdzie są inteligentni ludzie, którzy poprowadzą owe Państwu ku zwycięstwu, których głównym celem będzie udoskonalenie wojska i siły militarnej . Czy tylko ja widzę w tym jedyną drogę? Pokoju na świecie nigdy nie będzie . Polska jest zbyt mądrym krajem, nawet Hitler nas kiedyś tak nazwał. Wykorzystajmy to.
  • 2014-07-21 11:51 | dziejek19421

Panie Janku! Okazuje się, że już 38mln. państwo. A co ciekawe wcale nie dba o swoje interesy, tylko wiecznie o interesy innych. A w środku Europy to my jesteśmy po prostu kopciuszkiem, z którego się wszyscy śmieją. Wyglądamy jak liliput w cyrku, którego wszyscy kopią w d...ę, ku uciesze gawiedzi. Ja to już opisałem na swoim blogu. ernestandrzej4.blog.onet.pl Jeśli by pana zainteresowało moje zdanie na temat naszych pseudo przyjaciół z USA. To proszę wyrazić swoją opinię. Ja jeszcze raz twierdzę, że w sprawach militarnych nie mamy żadnych przyjaciół. chyba, że interesy się zbiegną. Pozdrawiam...
  • 2014-07-21 12:05 | dziejek19421

Obawiam się, że tacy ludzie już się wypalili. Jak sam, na pewno, zauważyłeś teraz jest tylko pogoń za kasą. pisząc o pokoju masz rację. Wiecznie się gdzieś biją. Tylko, że na Ukrainie to już jest zbrodnia. O Izraelu i innych państwach gdzie giną setki tysięcy ludzi, są tylko małe wzmianki. A w/g mnie, to Polska była mądrym krajem. Teraz gdy Polskę opuściło ok. 2 mln mądrych i młodych ludzi staliśmy się zaściankiem Europy. I tu jest tragedia, bo nie ma takiej siły, która by ich ściągnęła do Polski. W Polsce zostali: emeryci i rodziny oraz kolesie rządzących na dobrze płatnych stanowiskach państwowych. I oni właśnie podtrzymują dość wysokie notowania. A jest ich kilkaset tys. Dlatego ta cała ekipa (mafia) rządząca nic sobie z nas nie robi. A Napoleon nazwał nas kiedyś najbitniejszym narodem. I co??? Pozdrawiam...
  • 2014-07-21 12:17 | iw

'Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem, że giną w niej ludzie. Nie uronię za nich jednej łzy, bo nie zasłużyli na nic lepszego.' Ukraincy juz przegrali swoja wojne.
    ps. dziejek19421, "zauwazyłaś' , nie "zauwazyłeś' . Pozdro
  • 2014-07-21 13:12 | Janek_Izdebski

Piłsudski też kiedyś dosyć ostro wypowiadał się o Polakach, daruję sobie już cytowanie. Mam znajomych, którzy pracują w polskiej administracji/dyplomacji. Z prywatnych, nieoficjalnych rozmów wiem, że nie jest aż tak źle. I tak na arenie europejskiej/światowej boksujemy powyżej naszej wagi. Natomiast, żebyśmy stali się taką potęgą jak np. Korea Pd. czy Singapur to trochę wody w Wiśle musi jednak upłynąć... ;)

Pozdrawiam.
  • 2014-07-21 15:41 | dziejek19421

Przepraszam za "ZAUWAŻYŁEŚ". Teraz będę wiedział... Ja też nie jestem takim płaczkiem. Bardziej obchodzą mnie śmietniki, które już nie wystarczają z wyżywieniem Polaków... Też chyba to ZAUWAŻYŁAŚ...; Pozdrawiam.
  • 2014-07-21 15:50 | dziejek19421

Ja natomiast wiem z oficjalnych rozmów polskiej, niepracującej biedoty, że jest tragedia. To tak jak w tym przysłowie: Najedzony głodnego nie zrozumie. Można tu wstawić: bogaty, szczęśliwy itd... I zgodzę się z Tobą, że nie jest aż tak źle. Bo jest, niestety, tragicznie. I między innymi dlatego Tusk tak chce spieprzać do Brukseli. Tam póki co nic mu nie będzie groziło. Potem _Polacy zapomną i będzie wszystko cacy. Bo my mamy krótką pamięć... Pozdrawiam.
  • 2014-07-21 16:04 | Janek_Izdebski

Obstaję przy swoim, tragicznie w Polsce nie jest. Ale oczywiście zawsze mogłoby być o niebo lepiej.

Jak na razie Tusk nigdzie nie uciekł i przy tym pozostańmy. :)

A tak w ogóle popieram apel Zemkego, trzeba rozpocząć dostawy broni rządowi w Kijowie. Dlaczego Tusk się z tym wstrzymuje, chciałbym wiedzieć.
    Pozdrawiam.
  • 2014-07-21 16:10 | iw

Zauważyłam. Nie narzekam na to co dzieje się w naszym kraju, ponieważ myślę, że sami jesteśmy sobie winni. Każdy radzi sobie jak potrafi, wystarczy mieć coś w głowie. Nasi politycy są nudni i nie mają pomysłu, nie mogę patrzeć na naszego prezydenta, który wygląda i zachowuje się jakby nie miał o niczym pojęcia, ogólnie bardzo sympatyczny człowiek, ale nie porywa tłumów :) Polska jest krajem, którego nikt nie bierze pod uwagę, co świadczy o naszej sile, albo raczej o jej braku. Czekam aż ktoś stworzy socjalistyczną partie i chętnie będę szefem propagadny :D
  • 2014-07-21 16:17 | iw

Szkoda, że my nie możemy wspomóc Ukrainy, bo nie mamy jak :) dość smutne, jedyny ratunek dla Polski to sojusz z mocarstwem jakim jest Rosja, UE kopnie nas w d*pe, bo jak widać jest w stanie zrobić laskę Putinowi tylko po to aby zyskać jego przychylność . Nie ma niestety drugiego takiego mocnego polityka jak on, na pewno nie jest nim czarny prezydent Stanów, Stany są silne same w sobie, a Obama to tylko taki mały, głupi dodatek, że niby równość ras ... Ajjj szkoda się produkować, tym bardziej osoby z takimi poglądami jak ja nie mają racji bytu, a gdyby było nas więcej :D
  • 2014-07-21 16:29 | dziejek19421

Szanuję twoje zdanie i pogląd. Ważne jest to, że się nie obrażamy, a jedynie wyrażamy swoje poglądy. I to jest to czego zaczyna w Polsce brakować... Podejrzewam, że Tusk jak zwykle nie ma własnego zdania i czeka na jakieś wytyczne. Pozdrawiam
  • 2014-07-21 16:32 | Janek_Izdebski

Poyżyjemy, zobaczymy. Pozostaję umiarkowanym optymistą.
    Również pozdrawiam.
  • 2014-07-21 17:58 | Eau de Cologne

"Miejmy nadzieję, że ze stolic Zachdu do Kijowa popłynie szerokim strumieniem broń i inne niezbędne materiały dla armii ukraińskiej."

Czy to kolejny "psychol" na forum? Broni Ukraincom nie brakuje. Problem w tym, ze separatysci
    maja na wschodzie Ukrainy duze i rzeczywiste poparcie. A Kijow nigdy nie zaproponowal zadnego
    politycznego rozwiazania tego konfliktu. Czy sugerujesz, ze rzad z Kijowa powinien teraz te ziemie
    spacyfikowac i utopic we krwi ???
  • 2014-07-21 18:01 | jer11

Nie uważam, że Polska ciągle i wszędzie mąci lub podjudza. Jak na czterdziestomilionowe państwo w środku Europy ma po prostu swoje interesy

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Moze szanowny pan "Janek" napisze jakie to, np. interesy Polska miala w Iraku oraz w Afganistanie?
  • 2014-07-22 13:15 | Janek_Izdebski

Tam nie mieliśmy żadnych interesów. To był błąd Millera, Belki, Macinkiecza, Kaczyńskiego i Tuska. Ich myślenie było następujące: im bardziej wykażemy się na frontach Afganistanu i Iraku, tym bardziej Amerykanie będą nam skorzy pomóc w sytuacji zagrożenia Poski. Co się stało z tarczą antyrakietową nie muszę chyba przypminać.

Podonie do podejścia premierów, których wymieniłem uważał gen. Sikorski w latach 40-tych, tyko że w stosunku do Brtyjczyków. Ale wtedy nastąpiła kaastrofa gibraltarska, Techeran, akcja "Burza", Jałta i wszyscy wiemy jak to się skończyło dla Polski...
  • 2014-07-22 13:18 | Janek_Izdebski

Brakuje, brakuje.Ukraińska armia jest w fatalnym stanie, a i tak podejmuje działania ofensywne. Chapeau bas!

A to niby masowe poparcie Rosji w Obwodach: Ługańskim i Donieckim to kłamstwo propagandy Kremla oraz mit założycielski Ługańskiej oraz Donieckiej Republiki Ludowej.
  • 2014-07-22 13:22 | Janek_Izdebski

Pamiętaj też, że na polskich forach sporo jest rusofilów, a nawet otwartej agentury wpływu. W przeciieństwie do Rosji, nie płacąim jednak za wychwalanie pod niebiosa polityki Kremla.

http://www.theatlantic.com/international/archive/2013/10/russias-online-comment-propaganda-army/280432/
  • 2014-07-25 13:29 | dziejek19421

Jedynym moim komentarzem może być... W 100% się zgadzam. Okazuje się, że kobiety mają więcej oleju w głowie niż większość - pożal się Boże - komentatorów. Bardzo serdecznie Panią pozdrawiam Miło jest czytać Pani wywody...
  • 2014-07-25 13:31 | dziejek19421

Moje gratulacje... Ja jestem całym sercem z Panią. A faktycznie jest nas GARSTKA...
  • 2014-07-25 13:34 | iw

Będzie nas więcej gdy tylko znajdę się w sejmie haha :D Pozdrawiam serdecznie
  • 2014-07-26 14:50 | wladimirz

A po co nam był Irak - bo broni masowego rażenia, na której posiadanie przez Irak USA miały mieć niepodważalne dowody, po ponad 10 latach i min.800 tys. trupów, do dziś nie znaleziono ... ;-)

""
  • 2014-07-26 15:08 | Janek_Izdebski

Ale przecież przyznałem rację, że udział Polski w "wyprawie irackiej" był bezcelowy. Czego jeszcze Pan oczekuje?

*W poprzednim moim komentarzu wkradł się oczywisty byk - chodziło oczywiście o Teheran.
  • 2014-07-26 17:26 | Myszewski

Jeśli celem naszej polityki była zmiana punktu widzenia zachodu na te sprawy, to powoli się to udaje. A jeśli "boksujemy powyżej kategorii" to świadczy też o drzemiącym w Polsce potencjale.

---
    studiomakami.com