Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

190 lat dinozaurów

(3)
Natura stworzyła te potwory 245 mln lat temu. I sama je unicestwiła 180 mln lat później. Mija właśnie 190 lat, kiedy świat dowiedział się o istnieniu dinozaurów. W Polsce jednak znane były od stuleci – nie nosiły tylko naukowej nazwy.
 • 2014-07-22 11:54 | Sheli

  Wszystko pięknie,

  ale to nieprawda. Oto Maciej Giertych, absolwent Oxfordu, doktor na uniwersytecie w Toronto, profesor zwyczajny w Polsce (1989), polityk, poseł na Sejm, deputowany do parlamentu europejskiego twierdzi, iż "badania pokazują, że dinozaury były współczesne ludziom. Ze wszystkich kultur docierają informacje, że je pamiętamy. Szkoci – potwora z Loch Ness, my – smoka wawelskiego, a Marco Polo pisał, że smok był zaprzężony do karety cesarskiej w Chinach". Niech zatem dziennikarze Polityki dokształcą się nieco w Oxfordzie i Toronto aby móc przynajmniej pod względem autorytetu naukowego dorównać Pierwszemu Dendrologowi RP. I wtedy dopiero niech piszą o prehistorycznych dinozaurach. Wiadomo przecież, że Ziemia ma zaledwie około 6 tys lat.
 • 2014-07-25 18:33 | Joanna p.

  Re:190 lat dinozaurów

  To dość ważna rocznica. Zwłaszcza z uwagi na oświecanie ciemnogrodu.
  Rocznica ta była dość brzemienna w skutkach - wystarczy spojrzeć na rozwój nauk o ziemi, rozbudowanie historii ziemi o wiele znamiennych w skutkach wydarzeń. Znajomość historii pozwala też spojrzeć w przyszłość.
  Rocznica ta przyczyniła się też do rozwoju literatury fantastycznej. Doceńmy te wydarzenia.
  ---
  uzywanejaknowe.pl
 • 2014-07-27 20:57 | Farooq

  Re:190 lat dinozaurów

  Kto wie być może jakieś formy prehistoryczne przetrwały na dnie oceanów :)
  ...
  http://baltickorona.pl/