Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

(42)
Oko za oko, wet za wet. Rosja znów ogłosiła embargo na polskie owoce i warzywa. Za sankcje wobec Rosji, jakie właśnie wprowadziła Unia, jako pierwsi słono zapłacą polscy sadownicy i warzywnicy.
 • 2014-07-30 17:21 | Saurom

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  No nie zapominajmy jeszcze o embargu nałożonym na Mołdawię na wina i śliwki kraje Unii Europejskiej podobno zobowiązały się że przyjmą część śliwek ciekawe na jaką to kwotę zobowiązał się Tusk w końcu dla tego pana polskie interesy się nie liczą jeżeli są w sprzeczności z interesami wielkiego brata.
 • 2014-07-30 17:35 | Wojciech

  Re:Macie goowno

  Jedyne co było polskie w Polsce to jabłka. Rolnicy wytną sady, zaorują rolę i pójdą szczęśliwi do urn głosować na PiS. A to wszystko szlag trafi. Taka jest rola sługusa i wazeliniarza.
 • 2014-07-30 17:45 | Jan-Janusz

  Re:embargo na polskie jabłka - wasal jest w tyłek bity,ale rząd się sam wyżywi

  Sankcje są nałożone na Polskę przez graczy globalnych i to nie dociera do łepetyny Rycha Czarneckiego i jego guru Macierewicza.
  Całkowita żenada . Oligarchowie ukraińscy doszli do władzy w wyniku zamachu stanu w stylu Kairskim, ale to nie przeszkadza "demokratom" z Unii Europejskiej ?
  "Król czekolady" przywódcą rewolucji ludowej na Ukrainie? To nie jest kabaret, to szekspirowska tragikomedia, tylko Szekspira brak aby to zamienił na uniwersalny dramat o głupocie.
 • 2014-07-30 17:56 | Realista

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Wystarczy, że statystyczny polak zje 1,5 (!!!) jabłka tygodniowo więcej, i problem nadwyżek sam się rozwiąże :) Im szybciej uniezależnimy się od handlu z tym kartofliskiem na wschodzie, tym lepiej dla naszej przyszłości :)
 • 2014-07-30 18:15 | smakosz

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Calvados!!
 • 2014-07-30 18:40 | camel

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Już ci wyjaśnie dlaczego Polacy chętnie robią sobie krzywdę na złość Rosji - to jest odwieczna taktyka niewolników używana w takich sytuacjach. Stosują ją Polacy a także np. palestyńczycy. Polega ona na tym, żeby zrobić sobie samemu jak największą krzywdę a potem płakać panu rzewnie licząc na to, że pan się zlituje i coś da, pomoże, ukarze przeciwnika. Właśnie zbliża się doroczne święto fetujące największy przykład tej taktyki: powstanie warszawskie.
 • 2014-07-30 20:17 | janadam48

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Po dupie oczywiście dostaniemy my, zwykłe robale. Rząd się sam wyżywi. Swoją drogą to jest jakaś paranoja.Ukraińcy pod legalnym rządem leją się w najlepsze a sankcje są dla Rosji. Czy te cymbały ukraińskie myślą,że są pępkiem świata?! Czy nikt nie nałoży embarga na Ukrainę?! Dlaczego nikt nie rozmawia z tym porąbanym prezydentem i premierem Ukrainy. Czy Polacy mają ginąć za głupotę naszych sąsiadów. Już widzę jak Macierewicz z Tuskiem i Prezydezydentem z kosami na sztorc biją moskali. Pierwsi będą uciekać aż będzie się kurzyło.To wcale nie jest śmieszne, psychoza wojny wywoływana przez naszych politykierów doprowadzi do tragedii. No ale my z Amerykanami przewrócimy świat, oczywiście za laskę którą nam pozwolą łaskawie zrobić.
 • 2014-07-30 20:28 | ur1952

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Według niektórych Polaków Putin powinien podziękować za odebrane łaski i prosić o dalsze.Putin i tak wykazuje się dużą cierpliwością.
 • 2014-07-30 20:58 | camel

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Judyto, proszę Cię zwróć uwagę, że to tylko oni ci powiedzieli, że ktoś "anektował" i "finansuje rebelię", prawda? Jedyną potwierdzoną informacją jak na razie jest 5 mld dolarów wydanych przez USA w celu spowodowania przewrotu na Ukrainie.
 • 2014-07-30 21:26 | gramin

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  "Taktykę niewolnika" to dostrzegam wyłącznie w twoich (i tobie podobnych) postach. Panicznie boicie się sprzeciwić w czymkolwiek Rosji, bo przecież nie można tak postępować wobec Pana. Pan i władca może się przecież na was obrazić lub ukarać. To nieważne, że Pan jest chamem, prostakiem i zwykłym zbójem. Nieważne, że napada na swoich sąsiadów. Jest przecież Panem, więc mu wolno. Wy jesteście wyłącznie nic nie znaczącymi niewolnikami, więc nawet przez głowę wam nie przemknie myśl, że można w jakikolwiek sposób zaprotestować przeciwko barbarzyństwu Pana. Co więcej, dla was wszystko, co Pan robi jest cudowne i usprawiedliwione.

  Po drugie, to nie "Polacy chętnie robią sobie krzywdę na złość Rosji", lecz cała Unia "robi sobie krzywdę". Nakłada - niechętnie - sankcje bynajmniej nie dlatego, że chce sobie zrobić krzywdę, tylko dlatego, że chyba powoli zaczyna do unijnych decydentów docierać smutna prawda, że Rosja nie jest normalnym ani wiarygodnym partnerem, z którym cokolwiek można załatwić na drodze dyplomatycznej. "Partner" który na przemian kłamie i zastrasza nie zna innego języka, jak "język siły". Z dresiarzem, który na ciebie napada na ulicy nie dyskutuje się, bo to do niczego nie prowadzi. Dresiarza od razu trzeba na odlew prać po pysku, bo tylko ten sposób "konwersacji" rozumie.
 • 2014-07-30 21:46 | Eau de Cologne

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Tak, czy inaczej, to wciaz (pewnego rodzaju) bitwa pomiedzy USA i Rosja.
  A Polska to tylko (niezbyt rozgarniety) pionek w grze!
 • 2014-07-30 22:13 | janadam48

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Do tego 1,5 jabłka zjemy jeszcze jedną główkę kapusty, 10dag wieprzowiny i popijemy winem z Mołdawskich śliwek i mlekim a potem odręcimy kurki z ruskim gazem i zakończymy ten pieprzony żywot. Bo wg klasyka rząd sam się wyżywi. A durni politycy zamiast rozmawiać i załatwić sprawę pokojowo idą na wojnę z Putinem. Za wszelką cenę chcemy Ukraińcom zrobić dobrze wbrew samym zainteresowanym. Czy do jasnej cholery świat zapomniał gdzie w tym wszystkim jest Ukraina. Tu naprawdę żarty się skończyły. Słowa b.ambasadora p.Cioska na temat możliwego konfliktu zbrojnego, powinny uzmysłowić politykierom w co się bawią.
 • 2014-07-30 22:54 | abchaz

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Własnie czytam zachwyty nad polskim cidrem.Podobno piwo wypiera.Z calvadosem to jest tak,że długie pedzenie i długie leżakowanie jest niezbędne.Obydwa procesy w konspiracji albowiem ,przynajmnie pierwszy ,jest tak samo nielegalny jak pedzenie z byle czego.A drugi wymaga odpowiednich beczek w odpowiednich piwnicacach ...itp.też po cichu by zaprzyjazniony sasiąd nie doniósł do organów.Za miedzą Czesi chołubili małe gorzelnie .Do czasu gdy metanolem struło się smiertelnie ok 50 osób.Gorzelnie były zupełnie niewinne lecz poszły pod nóż licencji ,kaucji itp.Zupełnie po polsku ..kowal zawinił a Cygana powiesili.I nie mam już dokąd jabłek wozic by przepędzili do postaci spirtu ,z którego już można ,powoli i z namaszczeniem calvados uzyskac.
  Nie odniosłem się do Putina...jakiś obłęd..
 • 2014-07-30 23:32 | Jerzy

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Rosja ogłosiła embargo na import owoców i warzyw z Polski, jednego z jej najważniejszych dostawców świeżych produktów spożywczych.
  Teraz MY POLACY powinniśmy tych świeżych produktów spożyć jak najwięcej i jak najtaniej. Ceny tych WITAMIN na naszym rynku są bardzo wyśrubowane,że nie stać często,lub dostatnio na ich kupno dzieci,uczniów,studentów,ludzi pracy,rencistów,emerytów,bezdomnych,biednych,chorych,itd.Niech rolnicy i sadownicy nie załamują rąk,że nie ma zbytu do Rosji.Niech pośrednicy nie szukają sposobów,żeby się tylko nachapać. Układ pomiędzy pośrednikami,producentami,bankami jest taki,że lepiej wyrzucić do rowu,zakopać,nie zbierać by zgniło na polu,niż sprzedać taniej na naszym POLSKIM rynku. Po to mamy PARLAMENT,by podjął właściwe uchwały w tym kierunku. Mocno obniżyć ceny na rynku i nie będzie marnotrawstwa,będzie zbyt i ludzie będą zdrowsi !
 • 2014-07-31 00:29 | Aldo

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Powinniśmy być dumni z naszych polityków, którzy tak stanowczo poparli walkę oligarchów ukraińskich o ich majątki , zawłaszczone w okresie ukraińskiej transformacji ustrojowej. Przeżylismy nie takie głupoty polskich politykow, więc przyjmijmy z godnością ich wasalną postawę wobec globalnych banksterów. Nawet wielomiliardowe straty nie powinny nam pozwolić na wyrażenie wątpliwości, gdy miliardy pani Julii i "króla czekolady" są zagrożone .
  Solidaryzujmy się z postawą Adama Michnika, który pisze genialne listy w obronie rewolucji ukraińskiej przeprowadzonej w stylu egipskiego zamachu stanu. On również , tak jak polskie elity i polscy oligarchowie, odejmą sobie od ust ostatnią łyżkę strawy, by poprzeć sojusz nacjonalistów ukraińskich z rozkochanymi w nich oligarchami. Takiej miłości nie zna historia współczesna , ani zbiór bajek dla dzieci dorosłych, jaką są podręczniki historii studiowanej przez polskie elity.
  Wielki jest geniusz ponadnarodowych korporacji . Oni zredukują skutki sankcji jakie poniesie Polska, podnosząc limity polskiego zadłużenia.
  Część i chwała oligarchom i banksterom . Na wieki wieków.
 • 2014-07-31 05:49 | Adam 2222

  gramin, ciesze się, z ulżyło Ci. Co nie zmienia faktu, ze Tobie, Camelowi nie przeszkadza obrażanie nas, Polaków, porównaniem do niewolników. To demokraci z KOR, S w ciągu 25 lat zmienili się w faszystów. I dlatego popierają banderowców


  którzy używają snajperów, artylerii, lotnictwa, rakiet balistycznych, palenia żywcem swoich współobywateli. Wiec dla nich zestrzelenie MH 17 to pikuś.

  Dla ukojenia duszy
  Tom Lehrer - We Will All Go Together When We Go
  https://www.youtube.com/watch?v=frAEmhqdLFs#t=70

 • 2014-07-31 08:59 | flam

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Jesteś poważny nedogadyvaetes′ dlaczego nałożonych sankcji przeciwko Polsce? Kiedy pudel sąsiada na Ciebie stale, gavkaet on prędzej czy później dostaniesz kopa
 • 2014-07-31 09:15 | Zdenek

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  "Dlatego PSL od początku był unijnym sankcjom przeciwny. Rolnicy mogą pamiętać, która partia bardziej reprezentuje ich interesy."

  Wyjątkową naiwnością jest wiara, że rolnicy będą pamiętali kto domagał się najsurowszych sankcji wobec Rosji, a co za tym idzie, miałby ponosić odpowiedzialność za straty sadowników. U władzy drugą kadencję jest PO i PSL i to te partie zostaną obwinione, nawet jeśli MRiRW weźmie na siebie część rekompensat "na już" i zorganizuje pomoc z Brukseli za jakiś czas. Przecież PiS powie, że oni załatwiliby szybciej, lepiej i więcej, bo obiecywać i kłamać Kaczyński może do woli, a i tak wyborcy mu uwierzą, ponieważ mają dosyć obecnej władzy.
 • 2014-07-31 09:56 | rysiekrolnik

  ukarać naszych polityków

  Proponuję ukarać naszych polityków i rząd obniżeniem wynagrodzenia. Oni rozrabiają, wychodzą przed unię,nie myślą o skutkach.W firmie , czy w prywatnej działalności płaci cię za takie postępowanie obniżeniem wynagrodzenia. Winnym (całej administracji i politykom) potrącić 10% przychodów. Będzie na pokrycie strat dla rolników. 9-hektarowe gospodarstwo przynosi straty.Z czego dokładać? Może opodatkować pilnie gospodarstwa rolne- firmy zatrudniające pracowników, albo wszystkich? Nie będę miał dochodu, nie będę płacił podatku.
  Polityka mnie nie interesuje.Ale w końcu trzeba rozliczyć tych na górze. Zarabiają krocie , nie wiedzą co dzieje się na dole. Przestańcie wierzyć w PSL, ONI walczą tylko o stołki. Inni :historycy, filozofowie, socjolodzy nie mają pojęcia o ekonomii.
  Odbierający wypłatę 1200 zł ma gorzej niż bezrobotny. Nic mu się nie należy.
 • 2014-07-31 13:05 | Борис

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  O, Polacy, Polacy ... Historia nie nauczy niczego! Wielokrotnie ciężko krok na tej samej prowizji, i szczerze zdziwiony: "Och, to boli! Za co?" Nie jesteś znudzony zadziwić świat z jego głupoty i jego niewolniczy chęci dokonania Stanach Zjednoczonych bardzo rzeczą, całkiem niedawno, w prywatnej rozmowie z goryczą przyznał minister Sikorski? Cholera, to są potomkowie dzielnych szlachciców!Stal ispolnitelmi usługi oralny! Nie wstyd ci? Czy uważasz, że może być długa i bezkarność kora w Rosji, za ukrywanie zvedno paski z powrotem? Sankcje te - jeszcze tylko początek. Gratulacje: po raz kolejny stanął na prowizji. I ze wszystkich sił. Teraz Rosja wściekła na Zachodzie za prawdziwe. I pierwszy główny ciężar konsekwencji wykonywania psy czują USA - Polski i Litwy. Obwiniać za z powodu głupoty, prędzej czy później trzeba zapłacić.
 • 2014-07-31 13:26 | mihas

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Przepraszam za mój polski przez tłumacza Google. Po prostu kryzys w stosunkach z Ukrainą nie rozpoczęły się wiosną tego roku, a przynajmniej rok temu. Gdy po podpisaniu umowy z Unią europejską, prezydent Ukrainy i Moskwa dosłownie błagali o jego rozpatrzeniu w formacie trójstronnym. Odpowiedzieli " nie wasza to rzecz. Teraz co prawda postanowił kontynuować te rozmowy. Okazuje się, ze strony patrząc, że to wszystko było tylko po to aby zmienić władzę? Cóż się zmieniło , tylko chrzan rzodkiewka nie jest słodsza. Po prostu jedna mafia zmieniła się na inną. Twój rząd był w pierwszych szeregach zamachu stanu w obcym państwie. Czy wiesz, że moi znajomi sprzedawcy na pytanie, którego owoce teraz nigdy nie mówią, że jest z Polski i Mołdawii. Inaczej nie kupią.
 • 2014-07-31 14:08 | Andrey

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Jak tak, to i to?
 • 2014-07-31 14:10 | Andrey

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Jak tak, to i to?
 • 2014-07-31 15:06 | Viktor Kazicsky

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Pod tym tekstem jestem gotów napisać tylko jedno - "Całkowicie zadowolony". Niech ponieważ idioci u władzy w Warszawie, Polacy jedzą owoce się. W tym samym czasie, a problemy z gazu decyduje ;). Slava Ukraine! Peremoga!!!
 • 2014-07-31 15:36 | Krzysztof

  Co wy tu pieprzycie o jabłkach

  Co wy tu pieprzycie o jabłkach. Na Ukrainie trwa ludobójstwo !

  https://www.youtube.com/watch?v=vJxamRLFd8M&feature=youtu.be

  W Kijowie tworzą się kolejne oddziały banderowców .Jadą na wschód mordować. Polska w tym uczestniczy.
 • 2014-07-31 16:08 | Tuwim

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  A jabluszka to tylko poczateczek tego co nadejdzie. Ale nie ma co sie martwic z jablek zrobi sie jabole i w zime nie bedzie zimno. A nowych polskich bezrobotnych wysle sie do krajow EU Nr.1 aby wspomogli swoimi podatkami nic nie robiacych emigrantow z pod znaku polksiezyca. Golo ale wesolo a jak juz pisalem RECE DWIE W NOCNIKU ALE Z HONOREM I JUZ
  Pozdrawiam i informuje ze chtnie kupie polskie jablka ale tylko BIO
 • 2014-07-31 17:56 | Andriej

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Brawo Panu!""
 • 2014-07-31 20:08 | camel

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Wiesz, Polaków to nie obchodzi. Zupełnie. Racją stanu państwa polskiego jest bezwarunkowe posłuszeństwo Amerykanom, tak doradził Brzeziński. To taka palestyńska mentalność: im więcej tamtych zginie, tym bardziej świat będzie zły na Rosjan, bo tak temu światu Obama powiedział. Rzecz się zaczęła, kiedy Rosjanie popsuli system niewolnictwa polskiej szlachcie katolickiej. Przez wieki można było sobie spokojnie sejmikować podczas gdy chłopstwo pracowało i umierało z głodu bez głosu i praw a tu nagle masz, takie świństwo im car wykręcił! Nie ma przebaczenia! Zauważ, że IIIRP odrestaurowała tamten szlachecko-folwarczny system społeczny i stare zadry odżyły.
 • 2014-07-31 20:37 | mhutu

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Nic dodać, nic ująć!

  A na marginesie, moi ukraińscy sąsiedzi (mieszkamy w bloku), robią co im się żywnie podoba, mając się właśnie za "pępek świata". Muzyka na cały regulator prawie non stop(poza nocą bo ukróciły to mandaty), śmieci, stare meble, jakieś odpady po remontach, wszystko to ląduje z balkonu na wspólne podwórko. Dodam, że rzecz ma miejsce w Szczecinie, niemalże w centrum, nie na ukraińskiej prowincji. Policja i pozostali mieszkańcy od 3 lat (bo wtedy się wprowadzili) bezradni.
  Swój syf przenoszą na nasze podwórka.Zgroza!
 • 2014-07-31 20:52 | jer-11

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  A politycy w USA ciesza sie i zacieraja rece - moze uda sie osiagnac oslabienie Rosji oraz Unii Europejskiej za jednym zamachem !
 • 2014-07-31 21:20 | Byniek

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Przeciwko nim - blokada dostępu do najnowszych technologii, uzbrojenia, zakaz operacji bankowych, A nam - wystarczy zakaz importu jabłek.?
 • 2014-07-31 21:42 | Jurek1954

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Nic nowego. Zasada praktyczna, którą zawsze stosowałem i która nauczałem: "Jeżeli jesteś dla kogoś niemiły, możesz oczekiwać tego samego, a jeżeli kogoś szanujesz, masz prawo oczekiwać i wymagać tego samego". Oczywiście z głupią maksymą chrześcijan nie ma to nic wspólnego (tą o drugim policzku). Utyskiwanie na postawę Rosjan jest w tym wypadku głupie i nielogiczne. Dobrze myślący mieli pełną świadomość, że tak to będzie wyglądać.
  Najciekawsze będzie zimą - chodzi o gaz dla Ukrainy. Jak Unia uzasadni zamknięcie kurka, gdy Ukraińcy nie będą płacić - przecież płacenie za towar jest naczelną zasadą gospodarki rynkowej. Konfliktu na wschodzie Ukrainy już nie będzie (będą obozy koncentracyjne dla Ukraińców pochodzenia rosyjskiego) więc zamiast konfrontacji militarnej będzie ekonomiczna. USA jak zwykle narozrabiało i uderza w Rosję (oni mają polityczną i ekonomiczną korzyść), a nam wspaniałomyślnie pozwolą płacić swoje i cudze rachunki (vide Kiejkuty)
 • 2014-08-01 09:42 | emilll

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  A czego spodziewali sie nasi niedouczeni politycy , jakie zaskoczenie , chyba nie liczyli na to , ze unia stanie za nami i kupi odnas jablka ,j chyba nie mysleli , ze rosja przestraszy sie nas bo my w nato jestesmy i w uni
 • 2014-08-01 11:36 | Beata

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  autorowi tego artykułu gratuluję tendencyjności politycznej.. nagle PiS nie będzie miało poparcia.. to jest jedyna partia, która najwięcej zabiega o sprawy wsi.. a "jabłkowy" problem? no cóż.. można było się z tym liczyć. Putin to dyktator, nie tylko w Rosji, również w całej Europie. Czy to znaczy, że z obawy przed jego sankcjami Polska ma być krajem bez twarzy? Mamy zamykać oczy na śmierć niewinnych ludzi, bo Putin chce wszystkim zamknąć usta? Podobnie jak ze Smoleńskiem.. Już za wiele błędów popełniliśmy. Od wieków Polacy są głupio naiwni i nie potrafią chronić swoich interesów jako kraj. Chcesz pomóc krajowi? Zależy Ci na tym, by pomóc biednym rolnikom? To kup w tym roku dużą ilość jabłek i zrób dżem na szarlotkę. Tak się przysłużysz krajowi.. Bądź człowiekiem o wyrazistych poglądach i nie bój się ponosić konsekwencji, nawet jeśli będą chcieli Cię zniszczyć..
 • 2014-08-01 14:23 | ecres

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  W dzikim kraju i tak można robić idiotów z swego ludu -który ma jeść jabłka.na pohybel Putinowi.Otóż nie będzie.Bo tańsze są banany ,cytrusy itd.Jabłka po 5 zł za kg nie będą jadły głodujące dzieci i miliony biednych Polaków.
 • 2014-08-01 15:57 | Kacper

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  NIkt chyba nie miał złudzeń w co uderzą Rosjanie, kiedy będą chcieli nas pogrążyć gospodarczo. Choć Sawickie jeszcze niedawno mówił co innego. A teraz szybka akcja-mobilizacja. http://www.ptsp.pl/felieton-embargo-atena-jada-polskie-jablka/
 • 2014-08-02 12:38 | Fenrir

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Takich sąsiadów ma sporo z nas. Uwaga! Większość z nich to Polacy.
  Nie generalizuj.
 • 2014-08-02 12:40 | Fenrir

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Jesuuu. po jakiemu to? Po guglowemu? A nie można po naszemu? Ewentualnie po rosyjsku, niektórzy pewno czytają w tym języku.
 • 2014-08-02 17:04 | Adalbert

  Re: Ile jabłek zjada min.Sikorski ? , a ile zamierza zjeść w ramach sankcji na Polskę?

  Rząd politycznych "geniuszy" powinien przedstawić bilans zysków i strat wysługiwania się "geniuszom" brukselskim.
  Polska ma nieprawdopodobny dług zewnętrzny. Czym będzie płacić za import energii?
  Czy rząd dalej będzie sprzedawać resztki narodowego majątku? Czy polskie lasy będą sprzedawane?
 • 2014-08-02 17:50 | MMK

  5mld dolków

  "5 mld dolarów wydanych przez USA w celu spowodowania przewrotu na Ukrainie."
  O co chodzi? Gdzie poszło 5 mld?
 • 2014-08-03 07:13 | janadam48

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  @Beata
  Jak doszłaś do przekonania,że rolnik jest biedny?! Czy myślisz, że biedny rolnik eksportuje jabłka? Oni są tak biedni,że 25 lat po zmianie ustroju a my im ciągle fundujemy składki ubezpieczeniowe i inne pierdoły. Kto najwięcej zyskał na wejściu do Unii? Jak chcesz to jedz te jabłka ale zapewniam Cię, że rolnik i tak będzie wrzeszczał o tym jaki to on biedny. Oni są wiecznie biedni. Następna zbiórka Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka powinna zbierać na rolników! Proszę, skończ ze stereotypowym biednym rolnikiem bo już żygam tym określeniem. A co do Ukrainy to im wcale nie zależy na pokoju. Polska im wchodzi do d..py a oni i tak mówią, że wszystkiemu jest winien Putin. Sankcje powinny w takim samym stopniu objąć Ukrainę! Ukraińcy muszą wykazać, żebym zależy im na szybkim zakończeniu wojny!
 • 2014-08-03 15:13 | chris

  Re:Moskwa nakłada embargo na polskie jabłka

  Artykuł P. solskiej zauważono i skomentowano w Rosji :
  Похоже на каламбур, но польское издание «Политика» пишет: «В ответ на то, что ЕС запретил покупать российские облигации, а также продавать России оружие и технологии для разработки нетрадиционных месторождений нефти и газа, россияне заявили о запрете ввоза на свою территорию польских фруктов и овощей. С 1 августа экспорт рухнет. Ни у кого нет сомнений, что политика вновь стала важнее экономики».
  Смело, да? СМИ страны Евросоюза, который ввел в отношении России разнообразные экономические санкции, пишет, что «политика вновь стала важнее экономики».
  Так вы, дорогие польские коллеги, это не нам пишите, а еврочиновникам! Ознакомьте свою аудиторию с теми экономические потерями, которые под давлением Штатов понесет Евросоюз и Россия в результате примата политического самодурства над экономической целесообразностью.
  Зацепил еще один пассаж: «Польские фрукты, правда, всегда нравились российским потребителям, но они откажутся от них ради высших целей». Нет, ребята, мы ради высших целей уже наотказывались от фруктов вдоволь с 1917 вплоть до недавнего времени. Больше не хотим. И не будем. Не надо пребывать в иллюзиях — без фруктов не останемся.