Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ważą się losy rządu Ukrainy. Dziś głosowanie

(4)
Jaceniuk złożył dymisję, gdy za sprawą dwóch partii, UDAR-u i Swobody, rozpadła się koalicja parlamentarna „Europejski Wybór”. Jednak w czwartkowym głosowaniu za jego odejściem zagłosowało jedynie 16 deputowanych.
 • 2014-07-31 09:21 | vandermerwe

  Ciekawostki Przyrodnicze

  To Pani Redaktor napisala kilka ciekawych rzeczy.

  1."Partie opozycyjne z pewnością użyją w kampanii argumentów, dlaczego nie zrobiono nic, by zmianę na stanowisku prezydenta przeprowadzić w parlamencie, nie destabilizując wschodu, może nawet zapobiegając utracie Krymu."

  Sadze, ze jest to pytanie jak najbardziej na miejscu, gdyz wystarczylo postepowac zgodnie z umowami zyrownymi przez UE i Rosje. Ktos za caly ten balagan wojne domowa, znisczenia i ofiary w ludziach bedzie musial odpowiedziec. Jesli nie przed opinia publiczna to przed osadem historii. Z enuncjacji polskiej prasy wydawalo sie, ze wszystko wiemy a tu jednak okazuje sie, ze tak nie jest.

  2."...choć nie wiadomo, kto strzelał."

  To ja Pani wyjasnie na podstawie doniesien roznych serwisow informacyjnych - strzelali separtysci i wojsko ukrainskie. Do tego stopnia, ze premier Holandii zdenerwowal sie na Ukraine za fakt prowadzenia ofensywy w tamtym rejonie.

  3."Zaszokowane są międzynarodowe organizacje, wysoka komisarz ds. praw człowieka ONZ stwierdziła nawet, że także władze Ukrainy ponoszą winę za śmierć cywilów, bo nie dość skutecznie zadbano o ich los, a walki toczą się na terenach zamieszkałych. Również organizacja Human Rights Watch dostrzegła, że ukraińska armia łamie prawo wojenne, gdyż od ostrzału rakietowego giną cywile, w ciągu minionych dziesięciu dni w okolicy Doniecka zginęło 16 cywilnych osób, wiele jest rannych, ucierpiały zabudowania. Obie strony, czyli separatyści i siły rządowe, ostrzeliwały osiedla mieszkalne, także z powietrza."

  Sadze, ze szok Pani redaktor mialby miejsce wczesniej, gdyby zamiast bezkrytycznego powtarzania propagandy ukrainskiej posluchala innych zrodel. Obecnie wladze ukrainskie probuja sie wykrecic z oskarzrn cial miedzynarodowych zwalajac wine na mityczne rakiety rosyjskie. No i lubie to koncowe stwierdzenie "z powietrza". To calkowicie zamazuje obraz i nie bardzo wiadomo, kto z powietrza atakuje obiekty cywilne. I ciekawostka, w wywiadzie dla Al-Dzaziry Pani Komisarz dyplomatycznie odrzucila zarzut, ze Rosja ostrzeliwuje tereny Ukrainy.

  4. "To zdarzenie bezczelne i groźne, ktoś – dotychczas nieznany – przejechał kawał kraju z granatnikiem przeciwpancernym pod pachą."

  Rzeczywiscie grozne. Z drugiej strony sprawca jest nieznany ale Pani Redaktor juz wie, ze ow nieznany przejechal kawal kraju z ppanc-em pod pacha. Czyby Pani wiedziala cos, czego nikt inny nie wie?

  5."Oba te zamachy nie wróżą dobrze, dają do zrozumienia Ukraińcom, że długo jeszcze mogą nie zaznać spokoju, nie tylko na wschodzie, że separatyści mogą się pojawić tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa. To także ostrzeżenie dla Polski – może i nas chciano nastraszyć, przy okazji?"

  Te zamachy to pestka, wobec tego, co Ukraine czeka. Z wojny domowej tak latwo nie da sie wykrecic. Pamiec ofiar, gorycz, lzy nie znikna na rozkaz. Pamiec ludzka potrafi byc wyjatkowo trwala.
  Z cala pewnosci chciano przestraszyc Polske i Polakow - nic innego nie miano na mysli.

  Pozdrawiam

  5.
 • 2014-07-31 13:44 | Saurom

  Re:Ważą się losy rządu Ukrainy. Dziś głosowanie

  Oj kłamie kłamie pani kłamie po pierwsze banderowcy wycofują się z Szachtarska poza tym skoro to wzgórze Saur Maga ma być zajęte przez banderowców to dlaczego ostrzelano je rakietam balistycznymi.
 • 2014-07-31 15:18 | Aldo

  Re:Ważą się losy rządu Ukrainy.

  Jaceniuk , kto to jest ? Członek mafii Julii Tymoszenko , czy reprezentant narodu odpowiedni na trudny okres życia Ukrainy ?
  Z kim Jaceniuk ma rozmawiać ? Z własnym narodem , czy z doradcami z zewnątrz?
  Na jak długo starczy zacietrzewienia oligarchów , którzy walczą o zawłaszczone fortuny?
  Czy ta liczna grupa mieszkańców Ukrainy posługująca się językiem rosyjskim będzie miała status mniejszości narodowej?
  Jest wiele pytań na które nie odpowiadają ci , co ustanawiają sankcje .
 • 2014-07-31 17:35 | Karol

  Re:Ważą się losy rządu Ukrainy. Dziś głosowanie

  Na zachodzie Ukrainy odrodził się nazizm w pełnej krasie. Rządzą naziści.A nazizm to ludobójstwo. W chwili kiedy to piszę, pociski armii ukraińskiej padają na Donieck. Milionowe miasto pozbawione wody, elektryczności, kanalizacji. Telefony komórkowe nie działają. Panują upały powyżej 30 st C. Giną cywile, kobiety, dzieci. Katastrofa. Druga Srebrenica. Na to patrzy Europa twarzą Conchity Wurst .Bojówki banderowców wyposażone są w sprzęt wojskowy z Polski. Jadą na wschód w jednym celu. Mordować!
  Jak się dzieje w tej chwili na wschodzie to popatrzcie na oryginalne zdjęcia korespondentów wojennych, którzy ryzykują życiem a nawet już kilku zginęło. Czy macie odwagę to zobaczyć czy będziecie udawać?
  Nie skasujecie tego materiału bo świadkowie tych zdarzeń jest wielu. Jak zobaczycie to nawet z głowy tego nie wymażecie !!
  Ze smutkiem zauważyłem, że nawet moi znajomi nie interesują się tą sytuacją. Czy to już Sodoma i Komora ?

  https://www.youtube.com/watch?v=vJxamRLFd8M&feature=youtu.be

  A w Polsce rozpacz embargo na jabłka ......