Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kim są opiekunowie w schroniskach dla bezdomnych zwierząt?

(4)
Nie są starzy, samotni, zaniedbani ani trochę niespełna rozumu, a mimo to opiekują się bezdomnymi zwierzętami.
  • 2014-08-05 23:27 | svenor

wspanialy artykul o wspanialych ludziach

Mam trudnego pieska ze schroniska,ktorego oddawano 10 razy.Dlatego nie ufa ludziom i innym zwierzetom ale mnie bardzo kocha. Jednak artykul o tych wspanialych ludziach pozwolil mi ponownie uwierzyc w ludzi.Ja dokarmiam psy u mnie na wsi (jak jestem w Polsce i zawsze daje im nowe miski i wlewam wode co nie zawsze znajduje aprobate u gospodarzy}
    Praca wolontariuszy w tych schroniskach jest bezcennna.Oby bylo wiecej takich ludzi to moze zmienimy nasza polska mentalnosc jesli chodzi o psy .U mnie w Holandii jest nawet partia obrony zwierzat i jej przedstawiciel jest w parlamencie.Mentalnosc tutaj juz sie i troche zmienila na lepsze.Mam nadzieje,ze w Polsce tez bedzie lepiej.
  • 2014-08-06 02:37 | camel

Re:Kim są opiekunowie w schroniskach dla bezdomnych zwierząt?

Dlaczego pisze się "bezdomne zwierzęta"? Czy sarna, dzik, zając i wróbel są bezdomne? Póki im się nie wytnie lasu... Chodzi praktycznie tylko i wyłącznie o psy, prawda? Trochę kotów, ale to margines. Psy, psy i jeszcze trochę psów. Dawno temu czlowiek oswoił wilcze szczenię by potem, bawiąc się krzyżówkami przez wieki, dorobić się wszystkiego od doga do ratlerka. Wszystko czyste GMO, nie występujące w naturze, i w przypadku całego mnóstwa ras, niezdolne do przeżycia bez pomocy człowieka. Tak, ludzie są odpowiedzialni za swoje zabawki. Tylko dlaczego powiększają swój problem dopuszczając do niekontrolowanego rozrou? To już jest dla mnie zagadką. No, może nie do końca zagadką. Polska należy do państw roz(?)wijających się i zajęta budową zrębów społeczeństwa katolickiego, nie ma czasu na ogarnianie takich pobocznych tematów, jak bałagan z psami. I całego mnóstwa innych też.
  • 2014-08-07 12:28 | strixy

Fajny artykuł, ale pani wegetariance zmuszającej psy do jedzenia soi radzę, żeby jednak przestała im robić krzywdę. Sama jestem wegetarianką, ale rozumiem, po co psy mają kły i krótki przewód pokarmowy....
  • 2014-10-05 04:12 | Leslaw Dobrzanski

Bardzo dobry artykul, generalnie sytuacja psow i innych zwierzat na swiecie nie jest dobra.Tylko znikoma ilosc ludzi wykracza poza granice obojetnosci.Wolentariat w sluzbie zwierzat, to wspaniala rzecz.Nie slyszalem,zeby ktos z tzw.polskich politykow walczyl o godne prawa dla zwierzat, wszystkich bez wyjatku.Psy od wielu juz lat sa dla mnie rodzina, nie jestem ich "wlascicielem", zrozumienie tego faktu jest obustronne.