Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zapchane autostrady – to się prędko nie zmieni

(7)
To prawda, że elektroniczny system poboru opłat usprawniłby przejazd po polskich autostradach. Ale korki i tak będą na nich rosnąć.
  • 2014-08-06 15:07 | mtwapa

autostrady w Hiszpanii

To chyba zalezy ktore. Calkiem niedawno podawano informacje ze jakies firmy obslugujace autostrady bankrutuja z powodu kryzysu i faktu ze kierowcy mniej jezdza.

A popularnosc kolei wynika tez z odleglosci. To zadna frajda tluc sie samochodem w upale 800km z dzieciakami w pasach np. z Paryza nad M.Srodziemne (Warszawa-Gdansk to 400km). Dodatkowo trudno w Polsce uzasadnic linie szybkiej koleji Warszawa-Slupsk-Kolobrzeg.
  • 2014-08-06 17:28 | Luap

Polska dokladnosc

W Bawarii wakacje rozpoczely sie 30.07!!!!!!!!!!!!""
  • 2014-08-06 17:30 | Luap

Dokladnie

W bawarii 30.07
  • 2014-08-07 14:11 | Andrzej

Re:Zapchane autostrady – to się prędko nie zmieni

Polska dorównała do zachodniej Europy w ilości samochodów, a pozostaje w tyle w bodowie autostrad. Jeśli wszyscy na raz wybiorą się nad morze, tworzą się korki. Zresztą w tamtych krajach dzieje się podobnie, chociaż autostrad tam nie brakuje.
  • 2014-08-07 15:16 | david

autostrady na Chorwacji

byłem na Chorwacji na przełomie lipca i sierpnia 2011. W środku sezonu. Żadnych korków na autostradach nie widziałem, a przejechałem od Rijeki do Makarskiej i z powrotem
  • 2014-08-08 10:44 | qusz

1/08 Florencja - Warszawa

Hmm, to w takim razie coś mnie ominęło. Ruszyliśmy z Toskanii 31/07 (1 bramka we Florencji), Włochy pożegnaliśmy za Bolzen w kierunku Monachium (2 bramka). Nigdzie na autostradach przez Włochy nie było żadnego korka, nigdzie. Inna sprawa, że bramki w krajach cywilizowanych ustawiane są NA ZJAZDACH z autostrady nie na jej głównych pasach! Austria winiety, Niemcy brak opłat. Autostrada z Monachium do Berlina (3 pasy) zapchana bardzo, ale średnia prędkość 140 km/h - korki tylko na odcinku 20 km z uwagi na budowę 4 (!) pasa - tam średnia prędkość spadła do 60 km/h.

Uwaga, uwaga - Polska (na odcinku granica - Warszawa) chyba 6 bramek! Wszystkie w świetle drogi. No jak ma nie być korków pytam się, jak?!
  • 2014-08-08 14:00 | mtwapa

lodowka pelna - glodnych nie widze

Nie mam pojecia jak wygladaja korki Wawa-Gdansk. Wiem jedynie ze z faktu ze jakis Iksinski gdzies kiedys cos tam w Europie przejechal bez korka niewiele wynika dla oceny sytuacji w PLu. Autostrady na Zachodzie np w Niemczech sa od lat 30tych, a pierwsza wychodzaca z Milanu jest z 1924go. Inna jest struktura wlasnosci: winiety ciezko wprowadzic jak drogi sa wlasnoscia wielu spolek o roznej dlugosci drog i roznym nasileniu ruchu. Pomysl aby budowac 4-pasmowki aby polscy wczasowicze mieli dobrze przez miesiac w roku kiedy przez wieksza czesc kraju dalej sensownie przejachac sie nie da jest przedni.

Najlepiej to by bylo aby nam jakies UFO z Aldebarana od razu bezplatnie cala siatke autostrad 20-to pasmowych zrzzucilo. Oczywiscie razem z ufockimi odsniezaczami, afalto-lataczami etc.

A na kazda historie o tym jak X. przejechal bez korkow cos tam cos tam, jakis Y. moze wrzucic swoje calkiem odmienne doswiadczenie. Jak np kolosalny korek w Niemczech latem 2011 na trasie Berlin-Norymberga, korek zima 2011 powyzej Sztudgartu, rutynowe kilkunastominutowe stanie na bramkach pod Lyonem, czy dziesiatki kilometrow spedzonych w betonowych jednopasmowych rynnach przy przejezdzie przez Austrie (roboty drogowe w srodku sezonu wakacyjnego) czy dojazdach do Berlina.

Wszyscy gdzis kiedys stoja tylko w PLu jest to tragedia narodowa.