Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trudne relacje państwa z Kościołem

(12)
Spór o relację między państwem a Kościołem wciąż się zaognia. Jeśli szef episkopatu publicznie kwestionuje zasadę neutralności światopoglądowej państwa, sprawa staje się wyjątkowo poważna.
  • 2014-08-06 19:21 | lonefather

Świeckość i jej wrogowie

O ciaglym ataku kosciola katolickiego na panstwo polskie pisalem juz "od wiekow" i bylem nieustannie pouczany, ze przesadzam. Nie przesadzalem wtedy i nie przesadzam teraz, gdy powtorze za prof Osiatynskim, ze juz jest ostateczna pora, zeby zerwac konkordat...

Tak, podpieram sie prof Osiatynskim, bo gdy ja takie poglady, zerwac konkordat, glosze od ponad 4 (czterech) lat, to red Szostkiewicz, albo kasowal moje posty, albo dawal do zrozumienia, ze jestem ekstremista.

Red. Szostkiewicz, czy prof Osiatynski tez jest ekstremista?

Wiec zerwac konkordat, wymagac przestrzegania prawa, niezaleznie od "stroju maskujacego", a jesli jakis biskup nei chce przestrzegac polskiego prawa - to prosze bardzo droga do Watykanu jest otwarta ...

I zadnej taryfy ulgowej dla facetow w sukienkach, Sa mezczyznami i traktowac ich nalezy jak kazdego innego faceta. A jak chca specjanlengo traktowania, to procedury zmiany plci sa dostepne.

Jesli panstwo ma byc swieckie, to krzyze w kosciolach, w miejscach publicznych godlo panstwowe.

Jesli jakas czesc mieszkancow Polski che miec kosciol, religie, obrzadki i co tam jeszcze, a panstwo jest swieckie i neutralne swiatopogladowo, to nie finansuje fanaberii jednej grupy obywateli ze wspolnej kieszeni - to takie proste!

Chce sie miec kosciol i utrzymywac bande nierobow darmozjadow - to prosze to robic na wlasny koszt. Fanaberie i fantasmagorie - za swoje ...
  • 2014-08-06 19:39 | wlodek352

Re:Trudne relacje państwa z Kościołem

Tego samego zdania jestem od lat. Znajomi, jednak, z kunktatorstwa "chodzą" do kościoła. Bo taki zwyczaj nabyli w dzieciństwie. Traktują to ja zwykły niedzielno-przedobiedni rytuał. Sukienkowi zliczają frekwencję i sądzą, że mają wiernych.
  • 2014-08-06 23:23 | Szostkiewicz obudził się po 25 latach

To medyczny rekord.
  • 2014-08-07 14:27 | Mieczysław S.Kazimierzak

Przecież jak to wynika z podsłuchów państwa nie ma.Jak zatem mogą być trudne relacje?!
  • 2014-08-07 14:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

Przecież jak wynika z podsłuchów państwa nie ma.Zatem jak trudne mogą być relacje?!
  • 2014-08-07 15:32 | o_Onufry

Strażacy ogniowo-ratunkowi!
    Czas ogłosić – wzorem lekarzy - akcję podpisywania deklaracji sumienia – czyli wiary, albowiem wielu z was (a może i większość) pod opieką św. Floriana należy do Kościoła rzymsko katolickiego.
    Po podpisaniu deklaracji będziecie zwolnieni z akcji ratunkowych w takich zdarzeniach jak pożary od pioruna czy powodzie.
    Skoro wolą waszego Boga jest doświadczać wiernych podpalaniem i podtapianiem to podejmowanie akcji brew Jego woli jest grzechem ciężkim-śmiertelnym, grozi klątwą czyli wykluczeniem z Kościoła i wiecznym potępieniem. Chyba każdemu z was wieczne zbawienie czyli niebo miłe jest.
  • 2014-08-14 20:23 | Eau de Cologne

Relacje pomiedzy panstwem a kosciolem w Polsce? Przecie od dosyc dawna dostojnicy (polskiego) kosciola rzymsko-katolickiego trzymaja zdecydowana wiekszosc politykow i wyzszych urzednikow na (krotkiej) smyczy !
  • 2014-08-22 10:25 | sławek.m

Obecna „polska konserwatywna rewolucja katolicka” to próba zawracania Wisły kijem i przejaw kościelnego oderwania od rzeczywistości. Agresywny nacjonalizm i fundamentalizm jest obecnie natarciu ale wystarczy spojrzeć na pustoszejące kościoły i coraz bardziej otwarte społeczeństwo by wiedzieć, że kościół polegnie na apateiźmie. A im bardziej fundamentaliści dokręcą śrubę teraz, tym mocniej odbije nieuchronny sekularyzm a antyklerykalizm będzie bardziej radykalny.
    Poważniejszym i trwalszym problemem jest zmiana ludzkiej mentalności.
    „Kościół po zmianie systemu w 1989 r. włączył się intensywnie w prace nad nową konstytucją” i nad tym stwierdzeniem pan redaktor przechodzi bez żadnej refleksji. Co Kościół ma do państwowej konstytucji? Nad czym ma pracować? I jak? Wyobraża pan sobie reakcję kościoła, gdyby rząd domagał się państwowego zatwierdzenia teksty nowego katechizmu? W mediach ciągle czytam, że biskupi nie zgodzą się na ustawę o in vitro, nie zgodzą się na prawo do eutanazji itd. Sama akceptacja takich stwierdzeń, świadczy o głębokiej erozji laickiego liberalizmu. Ja jak to słyszę z „aborcyjnym kompromisem” jako wisienką na torcie to mi się w kieszeni otwiera nóż antyklerykalizmu.
  • 2014-08-23 03:44 | zza kałuży

Wiarygodność red. Szostkiewicza...

...ubolewającego nad próbami importowania nad Wisłę malutkiej części stosuneczków panujących w państwie zamieszkiwanym przez jego idealne plemię, czyli w Jedynej Demokracji na Bliskim Wschodzie. Syjoniści mogą u siebie ustanawiać rasowy i religijny apartheid i wszystko jest wporzo. Tchórz Szostkewycz im cały czas brawo bije. Katolicy w Polsce nie mają prawa do urządzania nie-katolikom rozcieńczonej sto razy wersji izraelskiego apartheidu. Niby dlaczego?
  • 2014-08-23 17:40 | vertigo13

---Ebola---

.

Czyli o wyzszosci szczepionki
    nad leczeniem objawowym

Z kk jest jak Ebola, czarna ospa,
    AIDS i polio - prevention, prevention,
    prevention

Gdy sie tego syfa zlapie
    to nie tylko zniszczy pacjenta,
    i kraj, przejdzie rowniez na dzieci

Polska, irlandia, ameryka