Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

(14)
Wojsko Ukrainy starło się z Rosjanami, doszło do ostrej walki, część kolumny została zniszczona. Tak twierdzi Kijów. Ale dezinformacja się pogłębia.
 • 2014-08-15 20:11 | vandermerwe

  Gadu gadu...

  "Rosjanie zrozumieli, że rozwiązania siłowe w wykonaniu grupy niosącej pomoc humanitarną to byłaby farsa."
  A skad wiadomo, ze Rosjanie chccieli na sile przekroczyc granice ukrainska? To sa takie gdybania i pisanie bajek. Ostatecznie konwoj zatrzymal sie dwa razy, ostatecznie strona ukrainska dokonala inspekcji i ( jesli wierzyc prasie) zezwoli;a na dalsza podroz. W sprawie przekroczenia granicy przez pojazdy pancerne. Dziennikarze cos widzieli ale w calej prasie angielskiej jest raptem jedno zdjecie pojazdow , na drodze. Tekst "The Guardian" sugeruje, ze widzieli przekracznie noca ale juz z tego, istotnego zdarzenia zadnch zdjec nie ma. Strona ukrainska donosi o zniszczeniu kilku pojazdow ale, ponownie, zadnych dowodow nie ma. Rosjanie zaprzeczaja, twierdzac, ze byl to patrol graniczny. Wiec komu nalezy wierzyc? Pani cala wiare wklada "do jednego koszyka" ( nie tylko Pani) ale to gorozi dyskredytacja. Pozwole sobie przypomniec pewne wydarzenie historyczne. W czasie wojny chinsko-japonskiej strona chinska wysadzila waly przeciwpowodziowe na Zoltej Rzece, powodujac humanitarna katastrofe. Oskarzono o ten czyn strone japonska. Japonia oczywiscie zaprzeczyla ale majc zaszargana opinie po wczesniejszych masakrach na terenie Chin, nikt im nie dal wiary t.j. winni byli Japonczycy. Tyle, ze prawda hitoryczna jest jaka jest - zbrodni dokonali "dobrzy" nie "zli". Warto moze o tym pamietac.

  Pozdrawiam
 • 2014-08-15 20:14 | adlbert

  to jest wojna Słowian z oligarchami, czyli okupantami Ukrainy

  Jak oligarchowie zawłaszczyli majątek Ukrainy i teraz chcą go sprzedać UE za wirtualne pieniadze , to niech oligarchowie walczą z separatystami , którzy nie chcą uznać oligarchów jako nowych włascicieli Ukrainy.
  Król czekolady ma ręce we krwi.
 • 2014-08-15 20:27 | Jan-Janusz

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone.

  Oligarcha Poroszenko to jest dopiero Europejczyk z Azji Mniejszej . Czyżby na Ukrainie szykowała się powtórka z Gazy ?
  Będą mordować separatystów , jak generał Franco w faszystowskiej Hiszpani ?
 • 2014-08-15 21:03 | Indoor Prawdziwy

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  To jest ciekawe. Rosjanie nic bowiem nie wiedzą o tym, by ich kolumna pancerna, która wedle dziennikarzy wieczorem się ''rozproszyła się po polu'' ale później chyba się znowu skupiła, została zniszczona. Wedle Ukraińców była bitwa, w wyniku której rosyjskiej kolumny ''już nie ma'' co jest niewątpliwym dowodem na to iż była.
  Cały ten humanitarny ''blickrig'' jeszcze się nie nie zaczął a już Ukraina wygrała.
 • 2014-08-15 22:19 | Znafca

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Zziajany Putler wyrywa sobie ostatnie włosy z głowy i biega po Kremlu z rozbieganymi oczkami. W sklepach pustki, na Placu Czerwonym kolejki do kuchni polowych, a cena słoniny i mirabelek na prowincji bije kolejne rekordy. Wszystko poszło nie tak - najpierw Ukraina nie chciała się podporządkować Rosji, później pijany terroryści wspierani przez Kreml zestrzelili nie ten samolot cywilny co trzeba, w końcu cały świat solidarnie (od USA i Kanady, przez UE, aż po odległą Japonię) nałożył na Rosję sankcje. Miliardy z kraju odpływają, Rosjanie robią zapasy szczawiu, a w rosyjskiej telewizji majaczą coś o rosyjskim konwoju humanitarnym wysłanym na wojnę wywołaną przez Rosję.

  Na koniec jak zwykle pytanie do Putlerków opłacanych przez Kreml - ile razy Rosja napadała na inne państwa w XX oraz XXI wieku? :)
 • 2014-08-15 22:27 | stefan57

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Brawo! Brawo! Co za postęp. Jest jedno zdanie, ba, przepraszam fragment zdania: " .............ginie coraz więcej cywili, dzieci, także (zwłaszcza?) z rąk prorządowych oddziałów ............." Jeszcze żeby bez tego pytajnika w nawiasie, to może w zamian i cały tekst, byłby ciężkostrawny ale strawny.
  Pocieszę Panią Gospodynię. Nie jest Pani wyjątkiem , ta narracja mieści się w średniej obłudy,polskich mediów.
  Jak można przez 4 dni dywagować:
  Co Putin kombinuje?
  Jest w transporcie humanitarnym broń i jak ukryta?
  Co myśli Putin a co nie myśli?
  Ciężarówki są wojskowe, tylko przemalowane?
  Kierowcy to przebrani wojskowi?
  Boże ludzie, nikt nie mówi że tam giną niewinne kobiety i dzieci , starcy, którzy mają w d....ie waszą propagandę.
  Są głodni, chorzy i mają gdzieś wszelką politykę.
  Barbarzyńcy środkowej Europy! Kupcie fabrycznie białe ciężarówki , załadujcie i jedźcie na Ukrainę od strony Polski, tam ludzie oczekują pomocy. Tam są bracia Słowianie , często nasi przyjaciele.
  Putin Wam drogi nie zagrodzi. Ukraińcy???? zobaczymy?
  Błagam nie publikujcie każdej ukraińskiej głupoty typu: W nocy wjechała rosyjska kolumna wozów pancernych i została całkowicie zniszczona przez artylerię ukraińską. Ciąg dalszy powinien brzmieć: My Ukraińcy lubimy porządek i pobojowisko posprzątaliśmy a złom odwieźli szybko do huty. Od kiedy oni tacy sprawni?
  Proszę czasami poprosić o konsultację szeregowca służby zasadniczej z przed 20 lat, broń boże generała Polko, to wystarczy żeby nie narazić się na śmieszność.
  Zidiocenie sięga zenitu.
  P.S.
  Czy ten tekst mieści się w Pani segmencie poprawności?

 • 2014-08-16 00:11 | Saurom

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Pewnie taka sama blaga jak z tymi czołgami co miały ostrzeliwać Donieck
 • 2014-08-16 05:17 | gend

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Jedno jest pewne i wszyscy to widza: pani redaktor zuzyla caly ladunek wszelkich konwojow przemieszczajacych sie gdziekolwiek z ladunkiem wszyskich wielkich kwantyfikatorow calego swiata, co jest dla kazdego oczywiste, bo to przeciez od zawsze wiadomo, i kazdy (nie tylko kazdy Rosjanin) to rozumie, co jest podnad wszelka watpliwosc jasne... Dla kazdego tez jest niewatpliwe, ze cala pani redaktor jak zwykle dostala za to cala wierszowke. Ja tez tak chce!

  Ech, "Polityczka" to juz nawet nie farsa! Chociaz pewnie wciaz forsa... Co kazdy i wszedzie widzi i rozumie (jezeli jest kazdym Rosjaninem, albo i nie). A moze by tak przerobic te ogorki na malosolne? Byloby przynajmniej czym leczyc kaca.
 • 2014-08-16 05:57 | vandermerwe

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  "Tymczasem, wbrew wcześniejszym informacjom strony ukraińskiej, nie rozpoczęła się inspekcja rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną. "

  Powyzsze jest cytatem z polskiej prasy. Swoisty przyklad jak ostroznie nalezy traktowac wszelkie oswiadczenia. A tak bardziej konkretnie, oswiadczenia ukrainskie nie sa warte papieru, na ktorym zostaly napisane. W wiekszosci nie poparte dowodami, rozplywaj sie z powietrzu bez wiekszego echa i konsekwencji po krotkiej chwili.


  Pozdrawiam
 • 2014-08-16 09:09 | Ksawery

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Ukraińcy robią i zrobią wszystko aby antysowieckie wzmożenie w nieporadnej Europie przeistoczyć w realną pomoc wojskową i finansową, bez której ich "wadza" okaże się wkrótce funta kłaków nie warta.
 • 2014-08-16 14:06 | publicyst

  @ vandermerwe

  1. Stanowisko Twoje podzielam. POLITYKA mimo lepszej wiedzy jednak brnie. Zastanawia mnie powód takiego intelektualnego pikowania.

  2. "Jutro w Berlinie odbędzie się spotkanie czterostronne ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji."
  - A no właśnie "...Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji." Nieokrzesanego, walecznego Radka po prostu brak!
  Przyjdzie teraz zasiąść do stołu i pić to piwo, które pod przykrywką Partnerstwa Wschodniego Polska nawarzyła, zagryzając Polskimi Jabłkami.

  -Na zdrowie!
 • 2014-08-16 16:43 | chris

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Dla autorki = może się zastanowi ???

  "Путин тут абсолютно не при чем. Поляки гадили, гадят и будут гадить любой России, любой ее власти. Иначе они просто перестанут быть поляками. Гадить России - это смысл существования Польши. Другого смысла в ее существовании на свете нет. Ни для самой Польши, ни для тех, кто поддерживают видимость независимости этого глупого, злобного, закомплексованного карлика - ради того, чтобы руками польских параноиков, как никто иной на свете одержимых буйной, тупой, бессмысленной русофобией, совершенно бесплатно и безопасно для себя гадить России (в их, не польском случае - разумеется, не просто так, не ради хобби или извечного идиотизма, а ради совершенно очевидных экономических и политических целей). И делать это бесконечно. Если не по-крупному - нынешняя Польша на это просто физически не способна, то хотя бы разными мелкими, идиотскими, подлыми и грязными пакостями. Я не полонофоб. Скорее, наоборот. Но то, что я пишу - это совершенно очевидный факт. И ничего с этим не поделаешь. У каждого народа свой бзик. У поляков - вот такие тараканы в голове. Для них само существование России, любой России - это, говоря их же пословицей, как серпом по яйцам. Есть, конечно, в Польше процентов десять-пятнадцать достаточно адекватного населения - по среднеевропейски адекватного (у которого идиотизм бывает приступами, но не постоянное явление), но они погоду не делают. Большинство из них сами дышать не могут в польском зверинце и бегут из Польши куда глаза глядят. В последние десятилетия, вернее - век, к когорте таких же полоумных русофобов присоединились еще и прибалты, украинцы и молдоване (о грузинах в этом смысле говорит не стоит, это паразит, но такой, который свою выгоду знает) - польская болезнь оказалась заразной. Всё это люто стремящиеся в Европу абсолютно нецивилизованные скоты, стоящие на уровне цивилизации существенно ниже столь презираемых ими варваров-русских. Естественно, ни они, ни даже поляки, настоящим европейцам нахрен не нужны, даже пастухами европейских свиней. Единственное, на что они пригодны, это в меру своих сил, пакостить России. Из всех этих полуцивилизованых недоевропейских народов одна только Финляндия сумела войти полноправным членом в семью европейцев. Но тут дело, видимо, в том, что финны - это практически финскоязычные шведы. А их азиатскую болезнь в отношении России, последняя, надо полагать, в основном, вылечила в паре финских войн ХХ века. Тогда как остальные еврохолуи либо вовсе никогда еще не бывали биты Россией, либо. как Польша - мазохисты, которые без российских пи..дюлей, как без пряников. Хотя, нет. Таких, как поляки, на свете больше нет. Они исключение. Это поляки. Насчет украинцев имеется подозрение, что это не фига не поляки. На словах-то они отморозки еще похлеще поляков, а вот в деле - сомнительно. Не герои. Холуй холуя - это еще тот кадр. Слабо представляю себе беззаветный героизм в патриотическом украинском исполнении. Бей слабого - это одно, Но чтобы пытаться бить заведомо сильнейшего, как это многократно делали самоубийцы-поляки, не уверен. "
 • 2014-08-17 10:54 | Tanaka

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Panie redaktor dużo pisze. A zaczyna od stwierdzenia: "dezinformacja się pogłębia".
  To się zgadza. Bo zaraz pisze: "pomalowane na biało ciężarówki". Dlaczego nie pisze jak jest: "białe ciężarówki"? Dlaczego takim zdaniem przypomina, że ciężarówki nie były (naprawdę, lub rzekomo) białe, a jakieś inne - jakie: żółte, różowe, czerwone, czarne? Czy ma jakiekolwiek znaczenie to, że były wcześniej fioletowe? wyjaśnienie jest jedno, zresztą natrętnie sugerowane - ciężarówki były przedtem zielone. Czyli wojskowe. Czyli to nie żaden konwój humanitarny, a konwój pancerny, jak wprost pisze kolega pani redaktor - Adam Szostkiewicz.
  To nie dezinformacja SIĘ pogłębia. Ona jest pogłębiana. Przez konkretne osoby.
 • 2014-08-17 12:00 | janadam48

  Re:Ukraińska artyleria ostrzelała rosyjskie wozy opancerzone. Konwój stoi na granicy

  Ja mam nadzieję, że ta wielka czwórka nałoży też sankcje na Ukrainę.
  A Radek popijać będzie najlepsze wina oczywiście na nasz koszt.
  W jednym Radzio ma rację,, robimy laskę Amerykanom,, jednocześnie psujemy sobie stosunki w Unii.