Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

(12)
Żakowski: Wyjazd Donalda Tuska do Brukseli może zmobilizować partię. Platforma to ludzie od lat przyzwyczajeni do pasożytowania na premierze, i wreszcie będą musieli się zorganizować.
 • 2014-08-29 15:40 | Andrzej

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Życie to podejmowanie wyzwań i Tusk to robi. Inni, jak Kaczyński, potrafią tylko chować się za innych.
 • 2014-08-29 15:41 | axiom1

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Co za amatorszczyzna. Zakowski nie ma pojecia ani o polskiej ani o europejskiej polityce. Aha, bo media nie informuja.

  Co Tusk zrobil dla Polski ? Zeruje na podatniku juz przez ponad 25 lat. Jako premier odpowiedzialny jest za 45-50% dlugu publicznego. Tusk zniszczyl tym dlugiem zycie milionom polskich dzieci i pokoleniom jeszcze nie urodzonym.

  Jakie kwalifikacje ma Tusk ? Zadnych. Dyplom historyka nie jest zadna kwalifikacja. Ani tzw 'charyzma',... co za brednie nieslychane.

  Europa potrzebuje fachowca a nie blazna.

  Pozatym Tusk przysiegal na Kostytucje by sprawowac urzad premiera przez cala kadencje. Jezeli porzuci stanowisko premiera dla lepszej psadki bedzie to zdrada stanu i przestepczy akt. Aha chyba ze Zakowski zwolni Tuska z porzysiegi.
 • 2014-08-29 19:47 | zet

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  "Otóż ,to Tusk swoim zachowaniem nie pozwolił na samodzielność -przykład Schetyny"

  Działania pana Schetyny zagrażały jedności partii a nie premierowi,będącemu szefem PO.
 • 2014-08-30 09:41 | axiom1

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Zakowski i Spolka wskazuja na brak elemetranego rozgarniecia ktore czytelnik ma prowo oczekiwac od politycznego dziennikarza. To jest wiecej niz zalosne niestety.
 • 2014-08-30 15:09 | asaliah

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Bajka z morałem - W czasie sztormu na oceanie zatonął statek pasażerski. Na szczęście, większości załogi udało się dopłynąć na sporą bezludną wyspę i przeżyć. Po jakimś czasie rozbitkowie zaaklimatyzowali się do nowych warunków – wybudowali chaty, potrafili zdobyć wodę i jedzenie. Stworzyli małe społeczeństwo czekające na ratunek. Niestety ten znikąd nie przychodził. Po jakimś czasie na wyspie zaczęły się rodzić pierwsze dzieci, a ludzie wydawali się przyzwyczajać do trudnych wyspiarskich warunków, spoglądać z nadzieją w przyszłość i ewentualny ratunek.

  Oczywiście jak w każdej grupie znalazły się osoby, które nie chciały w zgodzie walczyć o przeżycie. Kilku rosłych cwaniaczków w chaosie codziennej walki o przetrwanie założyło swoje wyspiarskie gangi i zaczęło napadać praworządnych mieszkańców wyspy. Po jakimś czasie mieszkańcy postanowili się bronić i zorganizować napaść na oprychów.

  Jednak, gdy tylko szefowie gangów zrozumieli co się święci – przerazili się, gdyż wiedzieli, że nawet ich połączone gangi nie będę w stanie obronić się przed wszystkimi mieszkańcami wyspy. Przybyli, więc razem do głównej wioski na wyspie i publicznie oświadczyli, że to wszystko wina braku ładu i prawa na wyspie. Należy rozpisać demokratyczne wybory i wybrać władze wyspy. Ogłosili, że przysięgają, iż dopilnują sprawiedliwego głosowania, i że każdy może startować w wyborach na burmistrza wyspy. Ludzie zgodzili się bo sądzili, że demokratyczne wybory rozwiążą ich problem.

  Oczywiście wszyscy szefowie gangów zgłosili swe kandydatury. Oprócz tego zgłosił się też Gaudenty – najbardziej popularna i szanowana osoba w wiosce. Jego kandydatura została oficjalna przyjęta. Niestety następnego dnia, ktoś poderżnął mu gardło we śnie. Ludzie podejrzewali kto mógł to zrobić, ale nie mieli żadnych dowodów. Żaden z mieszkańców wioski nie miał już odwagi by zgłosić swą kandydaturę.

  Oprychowie rozumieli, że z braku dobrych kandydatów ludzie mogą zignorować wybory i rozprawić się z nimi po swojemu. Dlatego też, urządzali codziennie na środku wioski debaty, w których jeden stwierdzał, np. że w przyszłym państwie łowiący ryby powinni więcej płacić od innych, bo ryby są wspólnym dobrem i powinny być opodatkowane. Inny zażarcie bronił rybaków. Każdego dnia debata była na inny – zupełnie bzdurny – temat, który dzielił w jakiś sposób mieszkańców wyspy.

  I w dniu wyborów rybacy poszli głosować na tego oprycha, który chciał najmniej opodatkowywać rybaków. Budowniczowie poszli głosować na tego, który najmniej chciał opodatkowywać budowniczych, zwolennicy kontroli urodzeń na wyspie na zwolennika kontroli urodzeń, itd. Każdy myślał, że idzie „zagłosować na najmniejsze zło”. W ten sposób wszyscy mieszkańcy wyspy oddali głos na któregoś z trzech oprychów.

  Po skończonych wyborach, jeszcze przed policzeniem zabezpieczonych przez mieszkańców głosów – wszystkie trzy gangi świętowały w jaskini po drugiej stronie wioski. Udało im się przechytrzyć wyspiarzy. Niezależnie od wyniku – oprychowie wiedzieli, że będą móc kontynuować swoje złodziejskie porządki – teraz nawet częściowo w majestacie prawa. Jeden z oprychów został właśnie wybrany i ma poparcie większej części wioski. Nie groziła im już jednomyślna napaść wyspiarzy. Obiecali sobie, że na forum publicznym zawsze będą dla siebie wrogami – by nie wzbudzać podejrzeń.

  Wniosek z powyższej opowiastki prosty. Popierając „mniejsze zło”, wciąż popierasz zło. A popierając jakiekolwiek zło, blokujesz możliwość rozwoju prawdziwego dobra. Pomyśl o tym kiedy pójdziesz oddać do urny głos na kogoś tylko dlatego, że reszta wydaje Ci się jeszcze gorsza, a „nie chcesz zmarnować głosu”. Brak poparcia dla wszystkich ze stron także jest głosem.
 • 2014-08-30 15:48 | Adalbert

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory, to nic się nie zmieni w wasalnej Polsce.

  Czy Schetyna jest z ukraińskiej części partii PO ? Oto jest pytanie numer jeden.
  Oj będzie się działo jak Platforma przegra wybory .
  Zastępy zdolnych kandydatów PiS na dyplomatyczne stanowiska obejmą placówki na Ukrainie. Ich zręczność już przerasta zręczność słonia w sklepie z porcelaną.
  Redaktor Michnik będzie się musiał poddać kuracji , kiedy na własne oczy zobaczy , że PiS będzie mówił jego językiem politycznym , a Polacy będą masowo zapisywać się do Legii Cudzoziemskiej , aby powtórnie umierać na Wolyniu w obronie majątków ukraińskich oligarchów.
  Panie redaktorze , media w Polsce głupieją z dnia na dzień , z godziny na godzinę.
 • 2014-08-30 16:03 | axiom1

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Nie nie ma mniejszego zla. Dla polityka ktory nie posiada minimum rzeczywistych kwalifikacji (charyzma dzieciatko Zakowski nie jest kwalifikacja) jest tylko jedna droga - wynocha z polityki.

  Zakowski oczywiscie nie wie po co jest rzad jakie ma zadania i jak rzad powinien byc oceniany i rozliczany.
 • 2014-08-30 18:12 | JakubS

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Panowie redaktorzy, gdzie tu logika?

  twierdziecie że Donek jest świetnym liderem? I własnie dlatego zostawi po sobie zgruzowany politycznie kraj oraz swoją partię która jest gruzowiskiem (i której lideruje tyle lat).

  przez tyle lat nie stać go było na zbudowanie niczego poza gruzowiskiem, a oczekujecie że w UE zbuduje co? chyba tylko gruzowisko.
 • 2014-08-30 18:50 | jacek

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  Brak poparcia dla wszystkich ze stron także jest głosem.........

  À le wlasnie na to liczy Jaroslaw !!!!! Ze zwolennicy PO pozostana w izbach podczas wyborow .... A pislamisci i zwolennicy sekty z Torunia karnie pojda zaglosowac ... !!! I mamy PIS z wiekszoscia konstytucyjna ..... BRAWO !
 • 2014-08-30 23:21 | I bardzo dobrze -

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  trzeba było rządzić za pomocą kompetentnych i uczciwych ludzi, a nie kopaczek, nowaków, arłukowiczów, chlebowskich. Że w PISuarze też takich nie ma? Ale przecież wmawialiście ludziom, że pod Donkiem i PełO, RP będzie krajem marzeń. A wyszedł koszmar.
 • 2014-08-31 05:30 | Eau de Cologne

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  "Jakie kwalifikacje ma Tusk ? Zadnych."

  Dokladnie tak samo jak i jego przeciwnik polityczny, niejaki Jaroslaw K. !!!
 • 2014-08-31 05:33 | Eau de Cologne

  Re:Jeśli Tusk wyjedzie, PiS wygra wybory?

  "Nie nie ma mniejszego zla. Dla polityka ktory nie posiada minimum rzeczywistych kwalifikacji (charyzma dzieciatko Zakowski nie jest kwalifikacja) jest tylko jedna droga - wynocha z polityki."

  Czy to znowu o Kaczynskim???