Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zdjęcia celebrytek wykradzione przez hakera. Jak to możliwe?

(1)
Krążące w sieci wykradzione zdjęcia celebrytów to tylko spektakularna ilustracja znacznie szerszego zagrożenia, którego ofiarą w każdej chwili może paść każdy. Nie każdy jednak może liczyć na tak szybką i zaangażowaną reakcję służb policyjnych i operatorów serwisów internetowych.
  • 2014-09-03 13:25 | Mortarien

    Naga chmura, czyli ciężki los celebryty

    Przez lata pracy w pomocy technicznej, napatrzylam sie na sposoby "zabezpieczania danych" przez uzytkownikow, a takze na sposoby uzywane przez gigantow technologicznych, by "ulatwic/usprawnic/zabezpieczyc (!)" owe dane. Podczas gdy to drugie jeszcze jako tako rozumiem - choc nie pochwalam - pierwsze wciaz przyprawia mnie o bol glowy.

    Krotko mowiac: ludzie traktuja hasla jako przeszkode w dostaniu sie do swoich danych, nie jako zabezpieczenie przed innymi. Nie widze powodu, dla ktorego celebryci mieliby myslec inaczej. Totez placa podobna cene. Jednym wykradaja dane kart kredytowych, innym prywatne zdjecia. Ciekawe, bo skoro ludzie przyzwyczaili sie juz do obciazania kieszeni i torebek zestawem kluczy do domu, to czemu maja taki problem z obciazeniem pamieci jakims sensownym haslem?