Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co ma bonobo do ateizmu

(2)
W swojej najnowszej książce Frans de Waal szuka źródeł ludzkiej religijności. A pomaga mu w tym obserwacja zachowań szympansów bonobo.
 • 2014-09-10 16:06 | mopus11

  Co ma Bonbo do ateizmu

  "ale pyta równocześnie, co dobrego może wyniknąć z obrażania ludzi, dla których religia stanowi wartość? Wyraźnie mierzi go agresja, z jaką niektórzy ateiści atakują drugą stronę, uważając się za jedynych oświeconych."
  Może tak jest w Holandii. W Polsce to kler jest agresorem, atakuje on wszystkich i wszędzie, wali z grubej rury w obecny rząd, obecnego prezydenta, ateistów, kobiety, rodziców, różnego rodzaju związki, gender, a także w swoich mało radykalnych wiernych.
 • 2014-09-10 19:22 | jer-11

  Re:Co ma bonobo do ateizmu

  "Może tak jest w Holandii. W Polsce to kler jest agresorem, atakuje on wszystkich i wszędzie, wali z grubej rury w obecny rząd, obecnego prezydenta, ateistów, kobiety, rodziców, różnego rodzaju związki, gender, a także w swoich mało radykalnych wiernych."

  Poza tym kler (rzymsko-katolicki) w Polsce rzada, przykladowo, zakazu metody "in vitrio"
  dla WSZYSTKICH obywateli, a nie tylko swoich "owieczek" i "barankow".