Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec izraelskiej lewicy?

(3)
W kraju, w którym lewicowa ideologia dominowała przez lata, lewica przestaje istnieć już nie tylko politycznie, ale też społecznie.
 • 2014-09-12 08:26 | horseshoe

  Ucieczka ze świata kibuców

  Jeśli artykuł miał nam wyjaśnić ironie odejścia lewicy i dominacji prawicy w Izraelu, to się kompletnie nie udało. Płycizna...
 • 2014-09-12 09:23 | Aegis Maelstrom

  Re:Koniec izraelskiej lewicy?

  Ja sobie parę rzeczy przypomniałem, niemniej krótko i mocno po powierzchni. Nie pojawiły się ani terminy "związki zawodowe" (tradycyjnie silne w Izraelu) ani wątek koncentracji kapitału w rękach kilku żydowskich rodzin, które zmonopolizowały bardzo wiele w tym kraju. Co z ekonomicznym protestem młodzieży sprzed trzech lat - rozeszło się po kościach? Co z postawami nieżydowskich mieszkańców (bo niekoniecznie obywateli) państwa Izrael?

  Osobiście wolałbym, by takie artykuły były przede wszystkim dłuższe. Tutaj są cztery proste fakty na krzyż i kropka. A o głębszej analizie nawet mowy nie ma.
 • 2014-09-12 17:48 | Ekonom

  Izrael potrzebuje przed wszystkim desyjonizacji!

  Desyjonizacjai Izraela to jest przecież jedyny sposób, aby zapobiec kolejnemu, tym razem już najprawdopodobniej w 100% skutecznemu, Holocaustowi Narodu Żydowskiego. Ta desyjonizacja ma polegać ma przecież głównie na odsunięciu syjonistów od władzy w tym państwie! Ukarani, po procesach przed Międzynarodowym Trybunałem, apelacjach etc. będą zaś tylko najgorsi, niereformowalni przestępcy wojenni, tak jak to było w Niemczech po II WŚ (Norymberga). Uczciwi Żydzi nie mają się więc czego obawiać, a wręcz przeciwnie – dla nich to będzie wyzwolenie spod jarzma przestępczego przecież syjonizmu!
  Szalom!