Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ewa Kopacz na czele rządu: jakim wyzwaniom musi sprostać?

(5)
Pytanie, z jakim musi się dziś zmierzyć Ewa Kopacz, brzmi: czy będzie prawdziwą szefową partii i rządu czy tylko zastępcą Tuska do spraw kraju?
  • 2014-09-13 10:03 | Dante7

Pani Premier

Podobnie jak wszyscy albo prawie wszyscy wsłuchuję się w wrzawę, która towarzyszy istotnym zmianom na naszej politycznej scenie. Trochę zdziwiony może tropami, jakimi podąża większość komentarzy. Większość z nich pozostaje niestety na dość miałkim poziomie. Nie wiem dlaczego, pozostaję w przekonaniu, że to, co ma dzisiaj miejsce jest najbardziej naturalnym z możliwych i chyba dobrym dla nas wyborem. Czy nasz były już Premier dokonał dobrego, właściwego wyboru?
    Prawdę mówiąc nie miał chyba innego. Jeśli był to już wcześniej powzięty zamysł, to raczej dobrze o nim świadczy. Kogo innego bowiem miał wybrać? Mówi się powszechnie o tym, że sam opustoszył scenę pozbawiając PO wybitnych osobowości. W gronie jednak, które się wymienia jakoś nie widzę, jakich to wybitnych postaci się pozbył. Schetyna, Rokita, może Gilowska \\\zyta. To raczej wolne żarty. Mieli już okazję wykazania się swoimi zdolnościami politycznymi i jakoś nic z tego im nie wyszło. To dość paradoksalne, ale mogli funkcjonować przy silnym Tusku a bez niego pozostaję dość bezbarwni i nieporadni, czasem wręcz żałośni w swoich zachowaniach.
    Pewnie będę dość odosobniony w swoich przemyśleniach, ale sądzę, że wszystko, co się dzieje, dziej się dobrze.
    Tusk w Brukseli, to najlepsze, co nas mogło spotkać. Niewątpliwie wyrazista osobowość, wyjątkowo zręczny polityk, może nieco mniej sprawny jako administrator. Idealnie nadaje się na swoje nowe stanowisko. Tam potrzeba rasowego polityka a nim na pewno jest. Jego obecność w Brukseli ma dla nas walor wyjątkowy. Nie wiem dlaczego, nikt jakoś nie zauważa, że wszystkie chyba nasze europejskie kandydatury sprawdziły się w pełni. Nie doceniamy tego, co dla nas, przez swoje walory i sprawność zrobili nasi dotychczasowi komisarze. Nie wiem dlaczego, tak mało się mówi o Lewandowskim. Dokonał rzeczy prawie niezwykłej. Dopiął budżet Unii w bardzo trudnym okresie, dokonał rzeczy prawie niemożliwej. To ciekawe, dlaczego my właśnie tak bardzo siebie sami nie doceniamy, dlaczego nie potrafimy nagłaśniać swoich ewidentnych sukcesóe, tego, że dyspponujemy całą armią ludzi, którzy potrafią się sprawdzić w najtrudniejszych misjach. Wybór Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej komentowany na tak wiele sposobów przez głównie nam nieżyczliwych komentatorów, co ciekawe, jak wielu z nich to nasi rodzimi krajanie. To oczywiście nic nowego pod słońcem.
    Dobrze się stało, że Nasz Premier tam przechodzi. To uwalnia naszą scenę polityczną i otwiera zupełnie nowe możliwości. To dobrze, że nowym Premierem ma być Pan Doktor Ewa. Nie chcę się bawić w gdybania. Czy będzie dobrym Premierem, czy, jak to niektórzy sugerują= kukłą sterowaną z tylnego siedzenia. Tego typu komentarze dowodzą raczej miałkości naszej publicystyki i polityki uprawianej przez osoby, które nie powinny się nią zajmować.
    Nie wiem dlaczego, to grono pseudokomentatorów nie zauważa najprostszych zupełnie przesłanek. Kiedy się jest w opozycji, bądź w pozycji tzw. wolnego komentatora zapomina się, że osoby, które rządzą mają nieco inny system motywacji. To nie jest kwestia ich osobistychh wyborów. Najłatwiej rozsądza się wszystko, kiedy się nie jest za nic odpowiedzialnym. Oni są i są tego świadomi.
    Dlatego osobiście życzę Pani Premier wszystkiego najlepszego. Jestem pewien, że będzie dobrym premierem i jako Polak, życzący mojemu krajowi jak najlepiej, bardzo bym tego chciał.
  • 2014-09-13 11:25 | zet

Re:Ewa Kopacz na czele rządu: jakim wyzwaniom musi sprostać?

"Dlatego osobiście życzę Pani Premier wszystkiego najlepszego. Jestem pewien, że będzie dobrym premierem i jako Polak, życzący mojemu krajowi jak najlepiej, bardzo bym tego chciał. "

Też bym tego chciał. Nasze oczekiwania mają szansę się spełnić, gorszego premiera od pana Tuska trudno sobie wyobrazić. Może panowie Miller i Kaczyński , lecz im to stanowisko nie grozi w dającej się przewidzieć przyszłości.
    Pani Kopacz ma trudne zadanie przed sobą.Musi uwiarygodnić rząd PO w społeczeństwie 1 rok przed wyborami,czasu ma niewiele. Życzę jej sukcesu,jak wszystkim premierom.
  • 2014-09-14 19:25 | Mieczysław S.Kazimierzak

Z pewnością Pani premier okaże się być dobrym najemnikiem EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU,bazującej na kolejnej utopii to jest GATT i globalnym wolnym handlu.
    Wyjście z PUŁAPKI to wielka sztuka programowa,nie dla szulerów politycznych.
  • 2014-09-15 17:48 | Ekonom

Wytrwać na stołku prezesa rady ministrów jak się da najdłużej, czyli do wyborów. Nikt jej przecież na premiera nie wybrał - została nim przecież tylko z nominacji, tak jak w "najlepszych" czasach PRLu... :-(
    szalom!
  • 2014-09-26 16:12 | Andrzej

Opozycji pod wodzą Kaczyńskiego pozostało tylko obgadywanie, często na poziomie maglu. Na nic więcej się nie potrafi zdobyć.