Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

(10)
Aluzje Władimira Putina o ekspresowym zdobywaniu Warszawy czy Wilna nie są przesadzone. Rosyjskie wojsko odzyskuje właśnie dawno utraconą skuteczność.
 • 2014-09-24 09:05 | mopus11

  Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  "I nic dziwnego, bo 8–9 tys. dol. żołdu, otrzymywanego przez kapitanów atomowych okrętów podwodnych, to w takim portowym Pietropawłowsku Kamczackim czy Murmańsku prawdziwa fortuna – mówi Andrzej Wilk."
  To są duże pieniądze? Dla kapitana podwodnej jednostki o napędzie atomowym? Więcej - średnio 13 200 USD - zarabiała obecna minister Maria Wasiak pracując państwowej spółce zwanej PKP wiecznie przynoszącej straty.
 • 2014-10-05 11:36 | ur1952

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  Kiedy to Rosja dokonała aneksji Krymu,chyba że zmieniono znaczenie słowa "aneksja" i dziś znaczy to samo co referendum.
 • 2014-10-05 11:46 | axiom1

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  Dlaczego autor rozpowszechnia plotki. To niegodne Polityki by powtarzac co rzekomo W Putin powiedzial banderowcowi Poproszence i kompromitcji Barosso w prywatnych rozmowach.

  Poroszenko i Barosso zachowali sie prostacko ujawniajac wyselekcjonowane tresci swych prywatnych rozmow i bez zgody ani wiedzy W Punotna.
  Kancelaria W Putina zaoferowala by upublicznic caly scenogram rozmowy Putin-Barosso i Barosso sie na to nie zgodzil.

  Dalsze publikowanie plotek jest z koleji dowodem braku dobrego wychowania i braku dziennkarskiego fachu przez autora.

  A w sprawie zdolnosci rosyjskiej armi,... zawsze byli i sa w stanie zdmuchnac podzegacza, awanturnika i amerykanskiego wasala Polske z powierzchni Ziemi.
  Najlepsza polska obrona jest zaniechanie polityki wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec Rosji.
 • 2014-10-05 16:24 | Znafca

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  Coraz bardziej mnie bawi komiczna logika kacapów, którym wydaje się, że:

  1. USA i Unia Europejska dokonała przewrotu na Ukrainie - USA i UE to sobie może dokonać przewrotu najwyżej w Pierdziszewie. Żeby dokonać rewolucji i obalić rząd potrzeba milionów ludzi, którzy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej i politycznej sami to zrobią (tak jak w przypadku Solidarności). Żadna tyrania nie poradzi sobie z kilkoma milionami ludzi na ulicach. :)

  2. Ludzie nie mają prawa obalić władzy - oczywiście, że mają. Wystarczy, że rząd nie spełnia swojej roli, rozkradając majątek narodowy albo wykorzystując snajperów do zabijania demonstrantów (przy okazji czekam na kolejne pomysły Putlerków czym jeszcze można spacyfikować protestujących obywateli, moje propozycje - zrzucenie bomby atomowej, bombardowanie napalmem). :)

  3. Zawsze dobrze dowiedzieć się, że Rosja wywołała kolejną wojnę tylko dlatego, że się boi. Ukraina mimo wszystko jest już trochę passe, więc w tym sezonie jest moda na strach przed potężną Estonią. Wróżbici przepowiadają, że po niej przyjdzie moda na strach przed mocarstwową Polską. Jak nas zaatakują na pewno poczują się bezpieczniej. :)

  Buziaczki dla wszystkich opłacanych rublami z Kremla Putlerków pode mną. :)
 • 2014-10-05 18:39 | sławek.m

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  O tym, czy jakieś pieniądze są duże czy małe nie decyduje porównanie do polskiej minister czy amerykańskiego kapitana, tylko do poziomu Murmańska czy Kamczatki. Kto ma 9 tysięcy dolarów jest krezusem pośród tych którzy nie mają nawet tysiąca.
 • 2014-10-05 21:35 | Vera

  Zadziwiający tekst

  Wróciły dobre czasy pisania i czytanie między wierszami.
  Niby wielka krytyka Rosji, ale ten, kto chce czytać wyczyta swoje.
  To NATO próbuje za wszelką cenę otoczyć Rosję. Niby autor pisze, że o rosyjskich ciągotkach, ale w tekście można bezpośrednio wyczytać, że to NATO i USA próbuje opanować Ukrainę. A Ukraina dla Rosji jest bez znaczenia.
  No i budowane we Francji okręty służą tylko do celów ćwiczeniowych i nie są żadnym zagrożeniem.
  Czyżby terror polityczny w Polsce był już tak wielki, że nie wolno pisać wprost a trzeba między wierszami?
  Inaczej mówiąc tekst mówi więcej o stosunkach w PL niż o Rosji.
 • 2014-10-06 19:37 | Titus A

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  W tekscie jest blad logiczny. To, ze oficeroie z Kaliningradu robia zakupy w Gdansku, nie musi swiadczyc o tym, ze lepiej zarabiaja. Moze ceny w gansku sa o wiele nizsze.Zeby porownac zarobki rzeba porownac ich sile nabywcza
 • 2014-10-08 14:06 | and

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  "Inaczej mówiąc tekst mówi więcej o stosunkach w PL niż o Rosji. "
  to raczej jest specyfika "Polityki"
 • 2014-10-10 14:17 | Lex

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  Nie przesadzajcie z tymi ruskimi. Ich armia bazuje przede wszzystkim na starej, topornej i siermieznej technologi. Wystarczy dodac, ze oslawiona Bulawe probuja z powodzeniem wystrzelic od bodajrze 10 lat. Do tego sukces jakis 50%, czyli fifty-fifty, ze do celu doleci. Jesli dodacie do tego, ze niesie kilkanascie glowic jadrowych, to pewnie sami oni nie wierza, ze taka uzbrojona rakiete kiedykolwiek wystrzela, bo moze spasc 50 od miejsca z ktorego zostal wyslana. Cala armia rosyjska tak jak rosja jest po prostu totalnie prymitywna i bazuje przede wszystkim na artylerii i pancerniakach. O finezji wojsk USA, UK czy chociazby Niemiec moga po prostu tylko marzyc.
 • 2014-10-11 14:07 | wlodek352

  Re:Jakie są możliwości rosyjskiej armii?

  Axiom, nie podskakuj, nie podskakuj. Złamiesz nóżkę czy fiutka i jak będziesz wyglądał? Nawet na tle tej imitacji rakiety.