Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

(11)
Nałożenie na Józefa Wesołowskiego aresztu domowego dowodzi, że Watykan traktuje jego sprawę poważnie, w duchu polityki zera tolerancji dla pedofilii w Kościele.
 • 2014-09-24 16:35 | mirosław

  bez koloratki

  red.A.Szostkiewicz pisze:"Nim dojdzie do procesu karnego,zakończyć się musi proces kanoniczy"
  a to dlaczego?
 • 2014-09-24 18:26 | Eau de Cologne

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie!

  "Areszt DOMOWY"??? To znaczy spory apartament, ostrygi, szampan i - od czasu do czasu - wizyta jakiegos mlodego ksiedza?
 • 2014-09-24 19:59 | Andrzej

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  Wyjątkowy świntuch z tego Wesołowskiego. Nawet jak na arcybiskupa.
 • 2014-09-24 21:57 | radjus

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  Dlaczego nie czeka na rozprawę w areszcie śledczym, tylko w luksusowym areszcie domowym. Przecież to przestępca pedofil. Czy będzie ekstradycja do kraju, w którym popełnił przestępstwa.
 • 2014-09-25 06:18 | wels5

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  To poważne ostrzeżenie dla naszych purpuratów.
 • 2014-09-25 08:57 | rockafella

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  Wesolowskiemu powinno zzlezec na jak najszybszym terminie ekstradycji do Polski. Nawet jesli nie ma umowy miedzy Polska a Watykanem sam powinien takie rozwiazanie zasugerowac. Sodomia z nieletnimi to nie jest przestepstwo w Polsce. Skoro nie zrobiono nic Polanskiemu to i wlos z glowy nie spadnie Wesolowskiemu. Tym bardziej, ze mimo ze zostal usuniety ze stanu kaplanskiego to i tak do konca swych dni pozostanie biskupem. A biskupi i papierze juz za zycia sa swietymi obcujacymi za co dzien z Bogiem. Skoro wolno Polanskiemu to tym bardziej Wesolowskiemu. Jak mawial Polanski "przeciez nikomu krzywda sie nie dziala."
 • 2014-09-25 09:37 | jukka2003

  młyny watykanu

  Ja mam takie małe spostrzeżenie.

  Jeśli będzie można odwołać beatyfikację arcybiskupa Stepinaca którą ma na sumieniu JPII2 to uznam, że w Watykanie zaczyna się powiew świeżego powietrza.

  W tej chwili Watykan nie wszedł jeszcze na tory normalnego dialogu, w którym można zadać takie pytanie, dlaczego pozyskiwał on przychody z masowych morderstw nazistowskich podczas WW2. Dzisiaj jedyne co mówi Watykan to to, że prawo które stanowi - dotyczy także kleru.
 • 2014-09-25 10:58 | zet

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  "Jeśli będzie można odwołać beatyfikację arcybiskupa Stepinaca którą ma na sumieniu JPII2 to uznam, że w Watykanie zaczyna się powiew świeżego powietrza. "

  W 1998 roku,polski papież,dzisiejszy święty, beatyfikował biskupa Stepinaca i ogłosił go męczennikiem za wiarę. Kościół zawsze chętnie ukazuje męczeństwo swoich etatowych pracowników. Biskup miał "zasługi" bo na siłę "zachęcał" prawosławnych na stanie się katolikami.
  Kiedy natomiast rozliczy się z morderstw dokonywanych przez kler na bezbronnych cywilach,nie wiadomo.
  Katoliccy zakonnicy,franciszkanie,Miroslav Filipović-Majstorović, Petar „Pero” Brzica czy jezuita Kamber, mordowali ludzi w sposób podobny do band UPA.
  Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wspomniał o postawie kleru greckokatolickiego na Wołyniu,wskazując na przypadki kierowania zbrodniczymi bandami przez duchownych,co spowodowało natychmiastową reakcję biskupa Martyniuka,zwierzchnika tego Kościoła w Polsce i żądanie od kard.Dziwisza uciszenia niepokornego księdza.
  Proces beatyfikacyjny biskupa Stepinaca został raz przerwany z powodu masowych protestów wiernych. Widać,że w Watykanie ma on swoich zwolenników.
 • 2014-09-25 17:30 | blu-e

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  "Areszt domowy" to z cala pewnoscia wielka niedogodnosc, podejrzewam jednak ze Abp nadal zyje w pelnym dostatku!
 • 2014-09-26 12:13 | beata

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  kara , kara i jeszcze raz kara i to surowa , wstyd ze tak się go traktuje - specjalnie pisze z małej litery z barku szacunku dla niego ,,,co te dzieci czuły i co z nich wyrośnie, na pewno mają spaczona psychikę.Powinien sam się zrzec arcybiskupstwa nawet jako pokutę
 • 2014-09-29 13:50 | grochou

  Re:Abp Wesołowski w areszcie domowym w Watykanie

  Powinien zostać baardzo surowo ukarany. Zapomniał chyba o wszelkich normach i zasadach robiąc te niezgodne z niczym rzeczy.