Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Posłowie odchodzą od Palikota

(15)
12 posłów opuściło klub Twojego Ruchu. Nie zamierzają wstępować do SLD – chcą stworzyć własny klub poselski.
 • 2014-09-26 12:42 | axiom1

  TR nie jest partia polityczna

  co najwyzej stowarzyszniem waskich interesow w strukturze; wielki pan dozywotni dyktator - poddani.

  W 2011 dostli 10% glosow rozpaczy i zawiedli. Ta zgraja nie ma ani planu ani strategii dla Polski. Ani nie wiedza czego szukac w polityce poza korytem. Niczym nie roznia sie od innych partii.
 • 2014-09-26 13:07 | takei-butei

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Feministyczna doktryna Palikota: wykopać Annę Grodzką z klubu Twojego Ruchu, wykopać wszystkie kobiety, żadnych kobiet, tylko mężczyźni o zdecydowanie męskich poglądach.
 • 2014-09-26 16:02 | Andrzej

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Dziwię się, że tak długo wytrzymali z Palikotem. Ja po jednym dniu miałbym go dosyć.
 • 2014-09-26 17:09 | Zanim spuścicie się z radości

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  wiedzcie że to i tak nie uratuje was przed zwycięstwem ISIS, przepraszam, PIS i sojuszem tegoż z Korwinami (czytaj: złodziei zastąpią fanatycy i bandyci)
 • 2014-09-26 18:05 | Palikociarz

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  i tak nic nie może zagrozić POPISowi i temu durnowatemu "dziel i rządź", na który nabierają si wyborcy, więc osiołków w pasach cnoty, prób zakazania in vitro i całego tego obłędu i tak nam nic nie odbierze. Przewloką nas kościółkowi po glebie jeszcze ładnych parę lat.

  Ale, warto było. Klin wbity. Kiedyś zaprocentuje.
 • 2014-09-26 20:41 | Andrzej

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  To już koniec Palikota. Tak, jak przedtem Leppera i kilku innych.
 • 2014-09-26 22:33 | janadam48

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Odchodzący posłowie to dupki które uwierzyły w swój poselski geniusz.
 • 2014-09-27 01:55 | Slamazzar

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Szczerze, to ostatnie zdanie mnie zaskoczyło. Chodzi o tą premię dla marszałków? Czyli to samo powiedziałabyś o nowej minister transportu? Czy jest wredna z innego powodu? Bo mnie to się wydawało, że błędem było wyrzucanie jej...
 • 2014-09-27 16:38 | el

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Nic dodac, nic ujac. Mam jakas cicha symaptie dla dzialan Palikota i jestem zawiedziona tym, co mu zrobili jego ludzie, ktorzy nie istnieliby gdyby nie Palkot.
 • 2014-09-28 11:23 | zet

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  "To już koniec Palikota. Tak, jak przedtem Leppera i kilku innych. "

  Pan Palikot nie był i nie będzie dobrym politykiem,który chce cokolwiek pożytecznego uczynić dla wyborców. Ugrupowanie,któremu przewodził oprócz kilku haseł pronarkotykowych lub antykościelnych, niczego nie proponowało.
  Pan Tusk i jego ekipa, dość skutecznie osłabili państwo,pozbawili obywateli skutecznej ochrony przed przestępczością/w tym drogową/, skomplikowali dostępność do leczenia/nie dopuszczając do prywatyzacji szpitali i blokując powstanie innych od państwowej kas chorych/, zepsuli funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.
  Kiedy państwo przestawało wypełniać powyższe funkcje,żadna z "lewic" sejmowych nie biła na alarm. Woleli w służalczych postawach oczekiwać na datki z pańskiego stołu/pan Miller oczekiwał posady wicepremiera,pan Palikot legalizacji marihuany/.
  Partia pana Palikota się rozpada,pora na to samo z SLD. Kiedy pani Kopacz,pełniąc funkcję premiera,zostanie także przewodniczącą PO, rozpocznie się rozpad tej partii. Powstaną wówczas warunki do powołania nowego ugrupowania,spośród młodego pokolenia,które energicznie zajmie się reformowaniem państwa i jego struktur. I które w swoim programie m.in. wyraźnie zapisze,że wejście do strefy euro i wprowadzenie podatku katastralnego to konieczność.
 • 2014-09-28 12:17 | Ekonom

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Zet - jaki ma sens wejście Polski do strefy euro i wprowadzenie podatku katastralnego?
  1. Przecież mamy dziś w Polsce tylko same problemy z tego, że weszliśmy w pułapkę zastawioną na nas przez Zachód, jako że członkostwo RP w UE i NATO jest dla nas wysoce niekorzystne, ponieważ Unia nie pozwala nam na rozwój naszej gospodarki, aby nie stała się ona konkurencyjna wobec gospodarki Niemiec i innych państw „Starej Unii”, zaś NATO wciąga na w swoje brudne wojny (n.p. w Afganistanie) oraz psuje nasze stosunki handlowe z Rosją. Polacy są przecież Rosji i Rosjanom generalnie życzliwi, poza garstką hałaśliwych oraz opłacanych przez Zachód kretynów mających irracjonalne uprzedzenia wobec Rosji i wciąż mylących Rosjan z Sowietami. Niestety, ale zbyt dużo Polaków daje się manipulować obecnej reżymowej propagandzie, opłacanej i kierowanej przecież nie z Polski, a z Berlina i Waszyngtonu. Przecież jasne jest, że w interesie Berlina jest skłócenie Polski z Rosją, jak to było przed wojną, aby Polska znów stała się łatwym celem kolejnego niemieckiego podboju.
  2. Wprowadzenie euro pogłębi zaś tylko zacofanie Polski oraz jeszcze bardziej obniży jej konkurencyjność, a dla większości Polaków oznaczać będzie wzrost kosztów utrzymania. Popatrz, jakie straty przyniosło wprowadzenie euro takim państwom jak Cypr, Grecja, Portugalia a nawet Hiszpania i Irlandia! Euro jest przecież dobrą walutą dla bogatych i wysoko rozwiniętych Niemiec, ale nie dla biednej, zacofanej Polski!
  3. Co do podatku katastralnego, to:
  - jest on bardzo kosztowny we wdrożeniu (m.in. bardzo droga budowa zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach),
  - wymaga on bardzo kosztownego oraz podatnego na przekręty i inne oszustwa uzupełnienia i uporządkowania danych w ewidencji gruntów i budynków oraz księgach wieczystych,
  - przyniesie on wzrost kosztów wynajmu i użytkowania nieruchomości,
  - jest on niesprawiedliwy społecznie (wielkość obciążeń podatkowych nie zależy w nim od dochodów podatnika),
  - osłabi on skłonność właścicieli do remontowania lub modernizowania nieruchomości z obawy przed wzrostem ich wartości (gdyż wiązałoby się to ze zwiększeniem kwoty należnego podatku),
  - pogłębi on dysproporcje pomiędzy gminami biednymi, a bogatymi, jako iż dla bogatego nie będzie on problemem, a biednych zmusi do rezygnacji z posiadania nieruchomości.
  Szalom!
 • 2014-09-29 09:31 | zet

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Jest duża szansa na to,że u progu przyszłego roku, tzw.konserwatyści z PO/pan Biernacki i spółka/ przejdą do PiS a reformatorzy z PiS połączą się ze zwolennikami skoku cywilizacyjnego w PO, co pozwoli na stworzenie nowych jakościowo ugrupowań przed wyborami. Sprawą wyborców będzie, na kogo postawią podczas głosowań. Albo się jako kraj rozwijamy w szybkim tempie, albo pozostajemy więźniami starych nawyków i zwyczajów. Stanie w politycznym rozkroku, robienie szpagatów,jest zapewne widowiskowe lecz mało przydatne.
 • 2014-09-29 15:41 | kaesjot

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  Jest spora grupa tych, którzy w czasie boomu w I-szej połowie dekady Gierka pobudowali sobie domki, choć dzisiaj im na chleb często brakuje ale trzeba im d...ć jeszcze katastralnym.
 • 2014-09-29 15:58 | bever

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  to koniec politycznego experymentu, korwin mikke tez odchodzi w niebyt polityczny gdzie zawsze staral sie siebie umiescic. normalsi wybieraja centrum, poglady nie-radykalne i ugrupowania nie-okazjonalne.
 • 2014-09-29 16:00 | bever

  Re:Posłowie odchodzą od Palikota

  3-4% wzrostu pkb to iscie kosmiczna predkosc, i nie ma powodu nie wierzyc dziennikarzom i politykom ze tak jes, a my nadzwyczajnie gonimy zachod.