Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy chcemy i potrafimy korzystać z 4 Art. naszej Konstytucji?

(1)
2014-09-30 21:03 | Zdzisław Gromada
Wszyscy kwalifikujemy się do najrozmaitszych mniejszości. Brak zainteresowania obywateli DB czy wręcz zdecydowana wrogość do niej wynika z faktu obawy/strachu mniejszości przed dyktatem ciemnej i egoistycznej większości. Bogaci boją się dyktatury biednych, ateiści boją się dyktatury katolików, itd.

Większość, by rozsądnie sprawować władzę zwierzchnią musi "dojrzeć". Podejmując "zwierzchnie" decyzje nie może kierować się wyłącznie własnym bieżącym interesem (egoizmem). Musi trafnie oceniać mniejszości. Neutralnym gwarantować bezpieczeństwo a dobre "nosić na rękach".

Sprawowania władzy zwierzchniej społeczeństwo musi nauczyć się a następnie zdać egzamin z dojrzałości obywatelskiej w małych ojczyznach. Nie ma innej możliwości!!!

Propozycja uczynienia z obecnie obligatoryjnie obowiązującej ustawy o referendum lokalnym ustawy o charakterze fakultatywnym http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1932 to nic innego jak powszechny sondaż:

Mieszkańcu gminy czy ty jesteś zainteresowany sprawowaniem władzy zwierzchniej w swojej małej ojczyźnie?

Jeśli znajdą się gminy, których mieszkańcy na tak postawione pytanie odpowiedzą TAK i efekty tej decyzji będą pozytywne, to będzie znaczyło, że jesteśmy na tyle "dorośli”, by realnie korzystać z prawa zapisanego w 4 Art. naszej Konstytucji.

Szwajcarska demokracja to zły system polityczny, ale jak dotychczas nikt nie wymyślił lepszego. Jeśli jej w naszej ojczyźnie jak najszybciej nie zastosujemy to nie wygrzebiemy się z długów wypracowanych przez naszych przedstawicieli.

Jeśli podzielasz tą opinię to zapraszam do naszego komitetu OIU. Jest ciężkie zadanie do wykonania. Należy zainteresować i przekonać do idei autentycznie samorządnych gmin takich jak w Szwajcarii minimum 100 000 braci rodaków. Zgłoś swoje TAK na adres oiu.samorzadna.gmina@gmail.com