Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy się bogacą, państwo biednieje

(10)
Kiedy gospodarka się rozwija, a ludzie zarabiają lepiej, do ZUS powinno wpływać coraz więcej pieniędzy. A nie wpływa. Różnica między tym, co być powinno, a co jest, staje się alarmująca.
  • 2014-10-02 15:22 | jukka2003

damy rade

Mysle ze podniesienie podatkow i bardziej restrykcyjne prawo jest standardowym wyjsciem z sytuacji. Jeszcze tylko wystarczy zlikwidowac resztki OFE, moze ta obora wytrzyma do wyborow. A potem najwazniejsze zeby oddac wladze w inne rece i przeniesc sie do jakies spolki skarbu panstwa.
  • 2014-10-06 23:35 | pawellenartowicz

Re:Polacy się bogacą, państwo biednieje

"Bogaci" płacą mało, ale nie dostają nic. Przedsiębiorca na urlopie? Multimilioner na państwowej emeryturze?
  • 2014-10-07 14:21 | nicklevin

zasada wydaje się być prosta, podatki płacimy tam, gdzie zarabiamy, ponieważ między innymi, dzięki tej społeczności pośród której pracujemy i dorabiamy się, bogacimy się. inną rzeczą jest niekompetencja władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz kompletna ignorancja urzędników administracji, która w większości zajmuje posady z nadania politycznego. brak wykształcenia oraz brak kompetencji do podejmowania decyzji korzystnych dla lokalnych społecznosci powoduje rosnącą niechęć i nieufność do struktur państwa zarządzanego przez bandę dyletantów i pieczeniarzy. stąd ucieczka, wbrew etyce, że nie wspomnę o etosie pracy (trudne słowo, zapomniane i nieużywane), bo kiedy widzi się kwotę dużego podaktu odciąganego od zarobków czy zysków i skalę marnotrstwa publicznych pieniędzy połączonych kompletnym brakiem odpowiedzialności czy skuteczności egzekwowania prawa, to trudno wytrzymać. płacę podatek z powodu jak na początku tego komentarza ale słabo mi się robi kiedy widzę uśmiechnięte gęby partyjnych kmiotków zawłaszczających publiczne pieniądze.
  • 2014-10-08 02:28 | camel

Siedzę w Polsce ale pracuję dla firmy zagranicznej, daleko stąd, nie mającej żadnych związkow lub interesów w Polsce. Przez internet. Więc gdzie zarabiam? No, raczej "tam" prawda? Dzięki której społeczności? Tamtej? W życiu nie widziałem i nie da się powiedzieć, że pracuję pośród niej. Nie da się także powiedzieć, że pracuję pośród tutejszej, bo robię to raczej pomimo, na przekór... Sąsiedzi wraz z ich pieskami, awanturami domowymi, muzyką, interwencjami policji, libacjami raczej nie są społecznością, której można coś zawdzięczać poza tym, że nie okradli mi jeszcze mieszkania. Dobre i to.

Pewnie, że dobrze robię płacąc podatki, bo prócz babki nade mną i sąsiada z samej góry, to wszyscy tutaj z czyichś podatków żyją - renty socjalne i rodzinne są głównym źródłem środków na nalewki. I to nie jest żadna podejrzana dzielnica. To jest centrum miasta i neogotycka, luksusowa kamienica z mieszkaniami każde po ~120 m2.
  • 2014-10-09 10:39 | IzaSchiza

To pewnie do pełni szczęścia brakuje Ci tylko miejsca w którym można dodatkowo odłożyć na procent zaoszczędzone pieniądze. W linku wytłumaczone jest dokładnie jak warto zarabiać na inwestycjach w kruszce!
  • 2014-10-17 00:36 | Zastanawiająco dobrze znasz środowisko

z którego podobno jesteś wyalienowany. Tylko co trzyma twoje globalistyczne truchło (czyli fizyczną powłokę) jeszcze w kraju ch. i d. i kamieni kupy?
    A propos, kupa będzie mieć "logo":
    http://biznes.onet.pl/nowe-logo-polski-najlepsze-memy-internautow,18550,5661270,1,fotoreportaze-detal-galeria
  • 2014-10-20 10:52 | SuperPrezes

To chyba normalne, że chore państwo się nie bogaci. Jeżeli rząd prowadzi działalność zmierzającą do zamordowania polskich przedsiębiorstw, które przynoszą ok. 60% polskiego PKB. To one muszą utrzymywać całe państwo. Są zabijane nadmiernymi obciążeniami fiskalnymi. Przywileje mają jedynie wielkie korporacje, które nie płacą podatków. To powoduje, że Państwo biednieje!!! Należy to zmienić. Dlatego powstała obywatelska inicjatywa mająca na celu zmienienie zaistniałego faktu, można o niej przeczytać pod adresem mksmf.pl
  • 2014-10-22 20:53 | misio1309

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tym artykułem. Jak od lat wysoko oceniam i czytam każdy artykuł Pani Joanny Solskiej, tak po tym aż przecieram oczy ze zdumienia i żywię nadzieję, że Autorka nie przeszła na stronę popleczników ZUS, likwidatorów OFE i tym podobnych przekonanych że to jedyne dobre rozwiązania.
    Podczas gdy przecież tak nie jest.
    O tym, że bogaci nie płacą i płacić nie będą bo sporo płacą innym, żeby im pomagali nie płacić i pracować nad tym - to wiadome, ale to i normalne dla całego świata.
    W znacznie gorszej sytuacji są mali jednoosobowi przedsiębiorcy czy samozatrudnieni, o których od pewnego czasu słyszy się, że płacą za małe daniny na państwo. Ale czy pamięta sie o tym, że przedsiębiorca MUSI płacić na ZUS czy ma w danym miesiącu dochód czy nie. ZUSu to nie obchodzi - nie zarobiłeś w tym miesiącu ani złotówki, kogo to obchodzi, płać i płacz. Pracuję jako agent handlowy, wobec państwa prowadzę szumnie nazywaną jednoosobową działalność gospodarczą - jeśli w danym miesiącu nic nie sprzedam czy nie podpiszę żadnej umowy, na ZUS płacić muszę. A miesiące bywają różne i pewna sezonowość również mnie dotyczy - miesiące letnie to praktycznie plaża, ale co miesiąc ZUS bierze swoje 1050 zł. I buduje za to marmurowe siedziby albo funduje zagraniczne wycieczki swoim pracownikom. A to co zostanie wypłaca biednym emerytom jak jałmużnę.
    A równocześnie jak słyszę są inne grupy, które korzystają ze szczególnych przywilejów, o których śladu w artykule nie było. Zadłużenie kopalń - nierynkowej sfery gospodarki bo karmionej przez państwo - wobec ZUS już sięga setek milionów złotych, pewnie zostanie im to umorzone - a to nie pierwszy już raz. Przecież sami Państwo pisaliście w Polityce o poprzednim umorzeniu zadłużenia kopalń wobec ZUS i skarbówki w wysokości około 20 MILIARDÓW złotych kilka lat temu. Pamiętamy to!!! A mnie nikt nie umorzy, wystarczy że raz nie zapłacę to będę miał problemy.
    A również chciałbym mieć jakieś dotacje od państwa czy na przykład dopłaty do czegoś, jeśli nie do ziemi (bo mnie nie stać na jej kupno) to może do czegoś innego. Inni dostają takie fajne unijne dotacje za sam fakt posiadania. A jak ja stanę się właścicielem kawałka ziemi to zamiast dopłaty czeka mnie pewnie katastrat - bo jak tak dalej pójdzie to czeka nas na pewno to właśnie.
    A z tego co mi wiadomo to Trybunał KOnstytucyjny nakazał państwu polskiemu wprowadzenie dla rolników pewnych obciążeń publicznych podobnie do innych grup społecznych, ale oczywiście nie zostało to nadal wprowadzone. Koszty tego poniosę pewnie ja i inni pracujący po to by żyło się lepiej... niektórym.
    Niech państwo wprowadzi wreszcie faktyczną równość ludzi wobec prawa i równe obciążenia, wtedy i ZUSowi będzie lepiej i skarbówka będzie mogła dotować ZUS czy FUS i ludziom będzie się żyło lepiej wiedząc, że państwo wszystkich równo doi. Bo w tej chwili to jedni są dojeni bardzo i grozi im, że będą coraz bardziej, a innym żyje się coraz lepiej na koszt innych.
  • 2014-10-22 20:56 | misio1309

oczywiście miałem na myśli kataster - podniesiona adrenalina zapanowała nad klawiaturą
  • 2014-10-28 13:34 | Populista

Polacy przynajmniej niektórzy bogacą się na innych Polakach. To co ostatnio modne - szybkie pożyczki gotówkowe to lichwa nad lichwą i firmy , które je oferują to hieny wzbogacające się właśnie na biedzie innych ! Zastanawiające jest tylko to dlaczego rząd tego nie ukróci ! Już tyle się mówiło o tym, a w dalszym ciągu są oferowane pożyczki na 1000% - szok !