Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

(21)
Nie 150, jak mówiono w Sejmie, ale nawet 500 kobiet rocznie traci życie w wyniku przemocy domowej. A antyprzemocowa Konwencja Rady Europy stała się kolejnym frontem ideologicznej wojny.
 • 2014-10-08 19:52 | abchaz

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  2014-10-08 16:12 | abchaz
  Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Nie o to chodzi. Większośc sejmowa ,niezależnie od formalnych etykietek,wisi u klamki biskupiej.Damy.a może damy przede wszystkim ,nie kwalifikują się do kobiet prześladowanych albowiem nie kwalifikują się do kobiet w ogóle.Już od dawna. To podświadomośc utraty kobiecości.Z nadzieją kompensacji biskupiej,Słynna solidarnośc pci niegdyś pięknej. Najsmutniejsza jest nieprzejednanośc biskupia.Wydawalo by się,ze samcza.Ale gdzież tam.Samcami byli też już dawno. Czy wspomnienie samczości grzesznej nimi kieruje i imperatyw odkupienia tej grzesznosci byłej już niestety ? To też potrafię zrozumiec . Za cholerę nie potrafię zrozumiec wiszących u klamki ,wydawało by się,mężczyzn .Panów stworzenia wiszących u klamki.
  zgłoś do usunięcia
 • 2014-10-16 22:30 | konkret

  Tekst pomija to co jest problemem, czyli jest zmanipulowany

  A tu jest krótko i na temat:

  http://tygodnik.onet.pl/wiara/nadregulacja/egcr6

  http://www.ordoiuris.pl/raport-ordo-iuris-na-temat-konwencji-rady-europy-o-zapobieganiu-i-przeciwdzialaniu-przemocy-wobec-kobiet-i-przemocy-domowej,3404,i.html
 • 2014-11-30 00:36 | strixy

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Dzicz.

  Mieszkam w UK, w pracy mam często do czynienia z ofiarami przemocy domowej, zarówno z kobietami (bezwzględna większość), ale i z mężczyznami. Porównując rozwiązania brytyjskie z polskimi, orzecznictwo sądów w obu krajach już wiem, dlaczego Polki wyjeżdżają i wolą rodzić dzieci za granicą - poza kwestiami ekonomicznymi olbrzymie znaczenie ma fakt, że w UK kobiety są po prostu traktowane jak równoprawni obywatele, a w Polsce niekoniecznie.
 • 2015-02-05 14:18 | sztubak

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Biskupom najmniej chodzi tu o rodzinę.
  Ich Bog jest rodzaju męskiego więc zrównanie mężczyzny z kobietą jest już dla nich wystarczającym bluźnierstwem a danie kobiecie możliwość bezkarnego nieposłuszeństwa dodaje tylko oliwy do ognia.
  Kobieta może tylko pełnić rolę slużebną, nie zagrażającą ustalonemu przez Boga porządkowi.
 • 2015-02-05 22:55 | takei-butei

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  To rzeczywiście dziwne, czemu katolicy są przeciw. Mogliby się dowiedzieć, ile kobiet ginie z winy ateistów, a ateiści - ile z winy katolików. Zestawienie mogłoby okazać się b. ciekawe.
 • 2015-02-06 10:54 | Marcin

  Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Dlaczego kościół katolicki neguje konwencję? Nie chodzi tutaj o samą treść, ale o uzurpowanie sobie prawa do bycia zwierzchnikiem rodziny jako podstawowej komórki społecznej (realna władza i wpływ na poczynania rządzących - niejako karta przetargowa/negocjacyjna). Wprowadzając konwencję Państwo faktycznie oddziela rolę kościoła od roli Państwa, sprowadzając go (kościół) do parteru - mówiąc ściślej, ograniczając w ten sposób jego rolę w życiu rodziny. Bo nagle Prawo świeckie stanie ponad "prawem bożym" - jak to śmią niektórzy twierdzić, nie zdając sobie sprawy że to wszystko jedno - kwestia tylko usankcjonowania. To tak samo jak z małżeństwami homoseksualistów, przecież chodzi o to, że kościół stanie nagle między młotem a kowadłem - tracić klienta (i nie dać mu ślubu), czy udzielić mu ślubu i poddać się krytyce konserwatywnej części społeczności katolickiej.

  I gwoli ścisłości (uprzedzając krytyków), nie jestem żadnym lewakiem, członkiem jakiegokolwiek środowiska "niszczącego" polską rodzinę. Wywodzę się z rodziny katolickiej - mam nadzieję, że ta informacja pozwoli potencjalnym rozmówcom realnie odnieść się do mojego zdania w niniejszym temacie.
 • 2015-02-06 13:15 | Marcin

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Szanowna Redakcjo, zadałem sobie trud żeby skomentować poczyniony artykuł, ale niestety moje wysiłki spełzły na niczym, bo osobie odpowiedzialnej za moderację forum nie zechciało się tego komentarza opublikować (niestety to już nie pierwszy tego rodzaju przypadek). Można przecież było to zrobić nawet z uwagi na generowany w ten sposób ruch na stronie, co zapewne jest istotne przy negocjowaniu warunków dla reklamodawców publikujących materiały reklamowe w Państwa serwisie. Zwyczajnie tego nie rozumiem, no ale cóż. W związku z powyższym informuję (stan na dziś), że nie będę się więcej wysilał próbując w sposób kulturalny uczestniczyć w proponowanej przez Państwa dyskusji (w końcu po to stworzono to Forum - jak rozumiem), bo jak każdy szanujący się człowiek nie lubię być ignorowany. :) Miłego dnia i wiatru w żagle w dalszej Państwa działalności na polu dziennikarsko-medialnym.
 • 2015-02-08 12:44 | Andrzej

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Ani nie zaszkodzi, ani nie pomoże. Polacy będą robić swoje, jak dotychczas. Nawet papież Franciszek zaleca bicie nieposłusznych dzieci, byle nie po głowie.
 • 2015-02-10 17:03 | zaiste

  Zamiast krytykować "prawicę" - trzeba się wsłuchać w argumenty obydwu stron.

  I nie mówię tu o Frondzie - ale choćby o dokumencie Ordo Iuris.
  Artykuł przyjmuje (za konwencją) za niepodważalną tezę, że to "stereotypowe role" winne są przemocy. Konserwatyści wskazują, że nie stereotypowe role, a inne problemy społeczne są główną przyczyną (zresztą potwierdzone wszystkimi przykładami w artykule) - takie jak alkoholizm, rozpad więzi rodzinnych itd.
  Generalnie jesteście jeszcze mniej przekonujący niż prawica.
  Do statystyk wyssanych z palca (bo inaczej tego się nie da określić) - aż trudno się odnieść... Założenia nie obroniłyby się w żadnych badaniach z dziedziny nauk ścisłych...
 • 2015-04-13 13:05 | żyga

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Kropla drąży kamień.Akcja budzi reakcję.Nie trudno przewidzieć ,że epigoni średniowiecza zaatakują ze zwiekszoną siłą. Dywizjony moherowe pod przewodem psiaczych graczy modlić się będą o prawo i sprawiedliwość w kraju nadwiślańskim.Po dzisiejszej decyzji ,bez już wahania ,pojdę. głosować na pasażera bronkobusa.Dlatego ,że podjął rekawice w walce że średniowieczem.I wierzę ,że wygra ,po to aby tą walkę prowadzić dalej w drugiej kadencji.Innej drogi prezydent już nie ma.A druga kadencja pozwala na odwagę i dzięki niej przejścia do historii jako męża stanu.
 • 2015-04-13 14:01 | Andrzej

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Prezydent podjął słuszną decyzję, Duda znów na odwrót, bo tak prezes kazał.
 • 2015-04-13 15:02 | takei-butei

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Prezydent RP podpisał ustawę zmuszającą kobiety do pracy o siedem lat dłużej. Aż o SIEDEM lat! A teraz podpisał konwencję przeciwko przemocy... Niewiarygodny cynizm, niebywała obłuda.
 • 2015-04-13 15:37 | le_mon

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Alleluja! Hosanna! Bravo! Bravissimo!
  Ależ Polacy mają szczęście że maja takiego prezydĘta. A jeszcze większe szczęście mają UPAińcy, no ale to inna historia :D
  Ale skoro już tak fajnie prezydĘtowi idzie to bardzo mnie ciekawi co prezydĘt zamierza zrobić w sprawie Karty Praw Podstawowych???
  Nieśmiało (bo jakże inaczej w obliczu takiego majestatu ;)) chciałbym panu prezydĘtowi przypomnieć że w 2007 roku jego kumpel z PO, niejaki Donald T. będąc jeszcze w opozycji głośno wrzeszczał że gdy tylko PO dorwie się do władzy (czyt. do koryta) natychmiast kartę ratyfikuje. No i? Jeśli pan prezydĘt nie potrafi liczyć, to przypominam ze mamy już rok 2015. A ratyfikacji jak nie było, tak nie ma.
  I jeszcze mam pytanie do autorki tego peanu na cześć pana Komorowskiego. Założyłaby się Pani że gdyby nie wybory to prezydĘt miałby Konwencję głęboko w prezydĘckich czterch literach???
 • 2015-04-13 18:42 | Janusz Z

  Antychrześcijańska postawa prezydenta

  Moim zdaniem Kościół powinien nałożyć na p. Komorowskiego ekskomunikę za krzewienie herezji, zgodnie z Prawem Kanonicznym. Niech będzie jako celnik i poganin.
 • 2015-04-13 21:17 | Andrzej

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Jest zapisane w Piśmie Świętym: żony, bądźcie posłuszne mężom. Nie dziwota, że Kościół tak wojuje z tą konwencją
 • 2015-04-14 00:41 | camel

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Żywiołowy opór wśród "elit" animowany przez kler napawa smutkiem. Smutkiem napawają też takie ekspertyzy jak Ordo Iuris, które wychodzą z niedopowiedzianych dogmatów katolickich i na nich opierają swoją krytykę. @zaiste wytyka konwencji, że przyjmuje bez dowodów iż to "stereotypowe role" winne są przemocy, bo nie zadał sobie trudy poczynienia kwerendy i poczytania choćby wniosków z licznych badań naukowych traktujących dokladnie o tym! I tak Polak z Polakiem sobie bzdurzy o niczym...
 • 2015-04-14 06:51 | bezportek

  Re:Czy "europejskie" prawo musi być tak głupie?

  Tak zwana "konwencja antyprzemocowa" jest klasycznym przykładem legislacji, o której dr Ogórek słusznie mówi, że wypadałoby napisać. Od nowa, z sensem.
  Tekst już w wersji anglojęzycznej zawiera stek niedorzeczności - a tłumaczenie na "polski" to jedna, wielka bzdura. Choć wiele razy mówi się w tym gniocie o "kobiecie", jakoś umknęła autorom definicja - kto kobietą jest, a kto nie.
  Unikając małpowania terminu "gender", konwencja przywołuje pojęcie płci społeczno-kulturowej, definiowanej jako „ społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn". A kto zacz to społeczeństwo i w jakim trybie ma wskazać, czy dany osobnik jest Bęgowskim, czy Grodzką - tego konwencja nie mówi.
  Pierwszorzędny kwiatek w typowym nowobełkocie, cytuję ze zgrozą: „ <<kobiety>> oznacza również dziewczęta poniżej osiemnastego roku życia". Zatem dziewczęta powyżej 18ki kobietami (cokolwiek ten termin oznacza) - nie są.
  Po pierwszym czytaniu naliczyłem osiem poważnych błędów rzeczowych - a potem mnie zemdliło.
  Cała ta karykaturalna bzdura ani trochę nie odstaje od standardu "lewodawstwa" - mętny zlepek zaklęć, inwokacji i inkantacji, niezrozumiałych tak dla autorów jak dla wyznawców.
  Ten bubel legislacyjny, właśnie podpisany przez Komorowskiego - to kolejna wtopa w kampanii wyborczej.
  Wybierać podpisywacza byle czego, byle podpisać - to jak głosować na kataryniarza. Z całym szacunkiem dla operatorów tego instrumentu - korbką to nawet małpa umie kręcić.
 • 2015-04-14 19:46 | jer-1

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Polski kosciol katolicki jest najbardziej "betonowy" w calej Europie. Nawet w Irlandii wyglada to nieco lepiej !
 • 2015-04-14 19:49 | Mixx

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  "Prezydent RP podpisał ustawę zmuszającą kobiety do pracy o siedem lat dłużej. Aż o SIEDEM lat! A teraz podpisał konwencję przeciwko przemocy... Niewiarygodny cynizm, niebywała obłuda."

  A co ma jedno do drugiego?

  P.S. Czy ostatnie (zacytowane) zdanie dotyczy autora powyzszego wpisu?
 • 2015-04-15 08:26 | Andrzej

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  Logika hierarchów polskiego Kościoła: uchwalenie konwencji przeciwko przemocy zwiększy przemoc.
 • 2015-04-20 14:07 | Konstancjap

  Re:Czy europejskie prawo zaszkodzi polskiej rodzinie

  panu Andrzejowi ku pamięci...
  to powiedzenie,"kobiety, bądźcie posłuszne swoim mężom" ma ciąg dalszy, mówiący o dobrym traktowaniu przez mężów swoich żon...
  nie zacytuję z pamięci, ale p.Andrzejow i (i innym cytującym to twierdzenie) na pewno jest znane. Ale wygodniej jest nie przytoczyć całości....
  A fe! panowie!