Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dyskonty opanowują centra miast

(16)
Niech nikogo nie zwiedzie uśmiechnięta biedronka z logo sieci. To bardzo żarłoczny owad.
  • 2014-10-14 18:05 | reuptake

Bzdury o Portugalii

"W Portugalii, czyli ojczyźnie właścicieli Biedronki, zgodę na budowę sklepu powyżej 2 tys. m kw. wydaje już minister. Po uprzedniej akceptacji tamtejszego odpowiednika UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów). To dlatego Biedronki, które mnożą się w naszym kraju, w Portugalii są nieznane."

Biedronki nie mają powyżej 2tys metrów (na ogół połowę tego), a w większości miasteczek portugalskich jest jakiś dyskont.
  • 2014-10-14 18:08 | reuptake

Re:Dyskonty opanowują centra miast

Tych „nieznanych w Portugalii” dyskontów Pingo Doce jest 350. A do tego można dołożyć inne sieci. Nie mam żadnej sympatii do Biedronki, ale jeszcze mniejszą do artykułów z takim resarchem.
  • 2014-10-14 18:32 | Eau de Cologne

A w duzych miastach w USA pojawia sie coraz wiecej sklepow pod szyldem "ALDI"... Coz, coraz wieksza czesc spoleczenstwa biednieje, stad popularnosc wszelkiego rodzaju "dyskontow" i sklepikow z uzywana odzieza (w rodzaju "Goodwill")!
  • 2014-10-14 20:44 | zet

Obwinianie Portugalczyka za to,że sprzedaje taniej od innych to niepoważne oskarżenia. Bardziej zasadne jest zastanowienie się,dlaczego polskie firmy, działające od dziesięcioleci na rynku,nie potrafiły się dostosować do gospodarki rynkowej,chociaż posiadały sklepy i magazyny we wszystkich miejscowościach. M.in. chodzi o PSS "Społem" i Gminne Spółdzielnie.
    Jak to jest,że przybysz z daleka podbił rynek niskimi cenami a Polacy ciągle nie potrafią tego samego u siebie.
  • 2014-10-15 09:17 | znafca in spe

2014-10-14 20:44 | zet

Nie wiesz dlaczego?
    Proste, jest JEDEN SZEF, ktoremu wszyscy podlegaja a w polskich firmach sa sami szefowie...
    Popatrz na PKP lub PKS co z tego zrobiono.
  • 2014-10-15 21:36 | abchaz

bardzo żarłoczny..

Jak czytam,że b.żarłoczny..to refleksje dwojakie ,małomiasteczkowe i wokółemerytalne mi się nasuwają .Pierwsza,że rzeczywiście pożarł sklepiki byle jakie i druga ,że wołowina sezonowana,niedostępna dotąd ,jest w B OK.Dorsz mrożony lecz nie glazurowany także.Nie zwodzi mnie uśmiechnięta B ,może dlatego,że nic już mnie nie zwodzi.Życzę dobrze dwóm sklepom miejscowym z wyśmienitym pieczywem i ekoproduktami zbożowymi i życzę także dobrze B bo lubię wołowinę i dorsze.
    Ta postawa nie jest,w świetle artykułu ,poprawna politycznie i patriotyczna ,lecz ja ,juz od dłuższego czasu ,przedkładam wyżej rozkosze podniebienia (jednak to jakieś rozkosze) nad poprawnośc polityczną i byle jaki patriotyzm.
  • 2014-10-16 02:37 | bever

nareszcie ktos zaczyna widziec sukcesy 25 lat niepodleglosci.
    czy jest szansa wyrwania sie z pozycji kraju kolonialnego obcego kapitalu? ja tego nie widze, szczegolnie przy totalnej biernosci politycznej, 'olewajstwie, tumiwisizmowi' polakow. masowa emigracja z kraju niskich dochodow z pracy, powszechna manipulacja medialna, wszystko sprzysiega sie polsce.
    ciekawe czy ktos potepiajac komunizm zadal sobie pytanie, po co byl caly kilkudziesiecioletni wysilek narodu w industrializowaniu kraju, urbanizacji i modernizacji takze edukacyjnej. co z tego zostalo po 25 latach, co jest jeszcze polskie?
  • 2014-10-17 10:18 | reuptake

W USA to jest jeszcze masa sklepów typu "do 5 dolarów" itd. Ale nie o tym chciałem pisać, tylko o bzdurach w artykule. Czytają to ludzie, którzy autentycznie wierzą Polityce, być może nie byli w Portugalii, że tam nie ma dyskontów dzięki temu, że trudno jest otworzyć sklep (o powierzchni 3x większej niż Biedronka). Tymczasem paradoksalnie właśnie ograniczenie w otwieraniu sklepów wielkopowierzchniowych może powodować przyrost liczby sklepów średnio powierzchniowych. Średnia wielkość Biedronki to 650 m2,
  • 2014-10-19 20:46 | karminowe.usta

Szkoda mi lokalnych przedsiębiorców, ale z drugiej strony nie jestem rentierką, więc nie będę przepłacała za niektóre produkty. Skoro ten sam sok mogę kupić taniej w dyskoncie niż w sklepie osiedlowym, to odwiedzę ten pierwszy. Za jakość jestem w stanie zapłacić, stąd niektóre wyroby kupuję w Almie, ponieważ nie zawierają niepotrzebnych dodatków. Tak jest m.in. z jogurtem kozim, wolnym od żelatyny. W dyskontach na próżno szukać jogurtów kozich, jeśli już są to nafaszerowane żelatyną.
  • 2014-10-21 12:53 | ziołolipa

I tak to jest. Nikt nie panuje nad tym chaosem,"Ch..j, d..pa i kamieni kupa" jak to powiedział klasyk. Gdyby sieci musiały zysk zostawiać w kraju, w którym go wygenerowały, wówczas nikt nie miał by pretensji. A kto powinien czuwać nad jakością artykułów spożywczych? Panowie politycy wypadają dobrze tylko w pyskówkach przed kamerami, a poza kamerą to nieudolność, gnuśność i kasa. Szkoda, że IV władza nie naciska rządzących na tyle mocno by czuli na sobie oddech. Jestem ciekaw czy ten temat zostanie kiedyś poruszony i wyciągnięte zostaną wnioski.
    pozdrawiam
  • 2014-10-24 02:18 | bever

bo byl zwolniony z podatkow i mogl je wyprowadzac z kraju a to jest mechanizm pokazywania ze firma jest deficytowa. biedronka do dzis nie zaplacila zlotowki podatku a polskie sklepyco rok placa characz. czy wiesz ze meble produkowane w polsce sa tansze w ikea usa niz w polsce, jada pociagami samochodami ciezarowymi i statkiem, koncern placi podatek importowy i inne w usa a jednak sa tansze meble niz w kraju producenta, a ikea wykazuje straty i nie placi podatkow bo transferuje pieniadze do firm corek w swiecie. w minionym roku transferowanych bylo $17mld poza polske w tym bedzie juz okolo $20mld a od uni dostalismy okolo $40mld z naszym wkladem $10mld, per saldo jestesmy na minusie. polska prywatyzacja polegala nie tylko na wyprzedazy wszystkich zakladow ale sprzedarzy was czyli klientow, kupujesz w obcym sklepie obce towary lub produkowane w polsce w obcych zakladach, do banku wpalcasz wlasne pieniadze a bank jest obcy, masz pralki zelazka, samochody, buty, komputery wszystko importowane lub skaldane w pl i co z tego jest twoje? cement na autostrady pochodzi z niemieckiej cementowni gorazdze w plolsce, zwir z niemickiej kopalni kopalni w polsce, stal do zelbetonu i oslon przeciw halasowi z hut stali w polsce lecz ich wlasciciel to hindus. szklo z hut z polski ale ich wlasciciele to koncerny belgijskie. nie masz nic jeszcze ziemia zostala i lasy ale to zaraz pojdzie w obce rece. ale bedziesz dalej klaska w lapki i wybierac po sld i psl, bo dalas sie przekonac o cudzie gospodarzczym w ostatnich 25 latach, bo prasa jest w rekach koncernow niemickiegio i zydowsko-amerykanskiego,
  • 2014-10-24 10:32 | Art63

Sytuacje jest dość prosta. Dyskonty i średniej wielkości sklepy sieciowe oferują niższe ceny, lepszą jakość, wyższe standardy higieny i dużo szerszą gamę produktów niż jest w stanie zaoferować lokalny sklepik. Na dodatek kreują ruch, więc każdy, kto w jej poblizu zainstaluje kramik w wyrobami dobrej jakości moze liczyć na sporo klientów. Same plusy. Administracyjne ograniczanie tego, co jest korzystne dla lokalnych społeczności to droga donikąd.
  • 2014-10-24 11:36 | zboreslav

niezła analiza jak zwykle, ale czy ktoś weźmie pod uwagę obserwacje pani Solskiej w rządzie, parlamencie??

obstawiam, że za jakieś pięć lat ktoś się zorientuje, że coś jest nie tak, ale wtedy wszyscy będziemy robić w Biedronie..

• 2014-10-24 16:11 | Prasa? czyli rozumiem że te stanowiących 70% rynku gazet -

katoprawackich szmatławców także. Miałem nosa, że im nie wierzę.
    Z Bied(r)onki rzadko korzystam, ale jeżeli w tekście są przekłamania, to uznaję, że p. Solska brzydko się chwyta.
  • 2014-10-31 14:24 | k1

bdb artykuł. Co do jakości to niestety ale była ona dużo lepsza w małych sklepach (piszę była, bo tych sklepów ubywa). Nieprzypadkowo dyskonty sprzedają produkty nie pod marką tylko pod swoją marką, bo wtedy mogą obniżać jakość. No i ten transfer zysków za granicę. Wszyscy tu chwalący dyskonty niech później nie narzekają, że podnosi się podatki (opłacamy w ten sposób dyskonty i to co wytransferowały)
  • 2014-12-24 01:53 | bever

wyzwiska i slowna segregacja ludzi na tych czy owych, brak samoanalizy i zaden poziom merytorycznej debaty, jak byscie nie wiedzieli co to meriutum. najpierw poczytaj te czasopisma, pozniej podejmij dyskusje, a ty nie czytasz za to kwantyfikujesz i ponizasz. mozg ci propaganda gw spalila? pokaz klase ze masz glos, ze masz wlasne mysli, nie powtarzaj z gazetach i tv cudze opinie.

masz umysl otwarty poczytaj to:
    http://www.teologiapolityczna.pl/bankructwo-projektu-restauracji
    http://www.nowakonfederacja.pl/