Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polszczyzna niegiętka

(1)
  • 2014-10-16 20:52 | Panamenian

    Polszczyzna niegietka

    Tylko raz po piętnastoletniej nieobecności w kraju,podczas formalności pogrzebowych mojego ojca.Odezwalem sie sie do księdza ojcze"mowi sie proszę księdza"poprawił duchowny.i chyba to była jedyna moja niezręczność w ciagu 5 moich pobytów w Polsce.Ciagle uważam ze słowo Murzyn jest lepsze niz Niger,a ciemnoskóry brzmi po polsku sztucznie.Co złego jest w słowie Cygan?,angielskie gypsy,czy hiszpanskie gitano,brzmi dokładnie tak samo.Zanim wybrałem Paname na emeryturę douczalem sie nieco z polskich podręczników.Jakiez było moje zdziwienie na miejscu,ze wszystkie formy grzecznościowe ,w tym języku istnieją w potocznej mowie w domyśle i uzywa sie ich tylko od wielkiego dzwonu.Z powodu chłopskiego pochodzenia,polskiego społeczeństwa unowocześnianie polskiego języka bedzie czasochłonne.Ja juz na takie fanaberie jestem za stary""